Vianočné cestovanie s Marcelom Šmátralom

CK SATUR - 05.11.2021

Zažite tie najpôsobivejšie adventné trhy v rakúskych mestečkách, po ktorých vás prevedie náš TOP sprievodca Marcel Šmátrala, s ktorým je putovanie dobrodružným, ako aj obohacujúcim zážitkom, kde sa dozviete všetko možné i nemožné, čo však v žiadnej knihe nenájdete.

Úžasnú atmosféru vám odkryjú adventné trhy v mestečkách Gmunden, Strobl, St. Gilgen, St. Wolfgang či Wels. Hlavné mesto Vianoc – Steyr, vás očarí Vianočným múzeom, ba dokonca aj Vianočným poštovým úradom a mechanickým Betlehemom. Nechýba ani pútnické miesto Mariazell, či vianočný trh v hlavnom meste. Užite si tri dni adventného poznávania v Rakúsku, ktoré vás naladí na pravú atmosféru Vianoc.

Už v prvý deň po odchode z Bratislavy vyrazíte do oblasti Salzkammergut. Najskôr vás čaká zastávka v meste Gmunden, pri známej porcelánovej zvonkohre ako aj návšteva adventných trhov pri zámockom hoteli Orth. Mesto Bad Ischl spoznáte krátkou prehliadkou a návštevou cisárskej vily.

closeup photo of brown and white Omas Gier-Punsch board decorZa vianočným punčom. Foto: unsplash.com

Jazero Wolfgangsee predstavuje vianočný klenot ako i návšteva adventných trhov v Strobli a St. Gilgene. Zo St. Gilgenu sa vydáte na plavbu loďou po jazere okolo laterny a sviece, umiestnených na hladine jazera k najkrajším rakúskym vianočným trhom v St. Wolfgangu. Tu vás čaká skvelá atmosféra a hromada miestnych špecialít. Mestečko Wels vás privíta krásne vysvieteným centrom a na trhoch neodolateľným punčom.

white and black boat on body of water near snow covered mountain during daytimeSt. Gilgen. Foto: unsplash.com

Na druhý deň navštívite hlavné mesto Vianoc – Steyr, ktoré je ozdobené od „hlavy po päty“ ako to je napríklad vo Vianočnom múzeu s vláčikom a ozdobami pani Elfride Kreuzberger, ktorá počas svojho života nazbierala vyše 14 tisíc kusov. Pozriete si kostolík Christkindlkirche s Vianočným poštovým úradom a mechanickým Betlehemom. Historický vláčik vás odvezie do dedinky Steinbach an der Steyr, kde uvidíte zbierku Betlehemov a otváranie ďalšieho okna na Adventnom kalendári. Práve v tomto období sa celé námestie premení na Adventný kalendár, a čo všetko sa za ním skrýva, sa pred vami odkryje ako tajuplná rozprávka.

Romantická vianočná atmosféra. Foto: CK SATUR

Na tretí deň si prehliadnete kláštor Lilienfeld, známe pútnické mesto Mariazell,  perníkovú výrobňu Pirker a známu likérku, kde sa podľa tajnej receptúry vyrába Mariazellský žalúdočný likér, o ktorom vám Marcel povie pár tajností. Na záver nebude chýbať vysvietená Viedeň a Radničné trhy, či prechádza najkrajšie vyzdobenými ulicami mesta.

Úchvatné zimné putovanie Rakúskom. Foto: CK SATUR

Ak vás toto decembrové putovanie Rakúskom zaujalo, je to skvelý tip na poznávanie nového, kde vás čaká stovka zaujímavostí, ktoré vám Marcel rád rozpovie.

Aktuálne informácie o vstupe do Rakúska a návrate na Slovensko nájdete v covid mape

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR