Tour de Kefalónia

CK SATUR - 10.06.2023

Opäť sme na obľúbenom “tour de” pre vás navštívili Grécko a konkrétne jeden z najkrajších ostrovov v Iónskom mori - Kefalóniu. Do dejín sa tento klenot dostal nielen vďaka mytológii, ale aj hollywoodskym hviezdam a pre tie najkrajšie pláže, ktoré hrdo kraľujú v prvej svetovej desiatke. Spoznajte ho s nami tak, ako naša šéfka Norika Fedorová počas Tour de Kefalónia. 

Kefalónia s krištáľovo čistou vodou Iónskeho mora je známa nielen pre nádherné pláže, ale i vysoké pohoria, lagúny, ktoré obklopuje bujná zeleň i malebné dedinky. A aj preto je celkom jasné, že to bude hit leta 2023 a dokonalá jazda cez 50 odtieňov modrej. Novinka v našej ponuke sľubuje autentickú grécku all inclusive rodinnú dovolenku na ostrove Kefalónia, so všetkým, čo k nej patrí, vrátane odletov už od júna priamo z Bratislavy a so slovenskými animátormi Planet Fun.

kefalonia a norika fedorova

Ktoré hotely pre vás navštívime?

Na Tour de Kefalónia vám ukážeme naše overené a kvalitné hotely, ale aj novootvorené hotely s výbornými službami. Chceme totiž, aby ste v našej ponuke našli Grécko v novej kvalite a teda len to najlepšie, čo sme aj my osobne navštívili. Vo vybraných hoteloch máme pre vás našich animátorov Planet Fun. 

petani bayNádherná pláž Petani bay s tyrkysovou vodou, Kefalónia Foto: CK Satur

Tesoro Blu Hotel & Spa ****+

Tesoro Blu Hotel & Spa ****+ je luxusný komplex "len pre dospelých", ktorý sa nachádza pri stredisku Skala v najjužnejšom cípe ostrova, 12 km od prístavu Poros a 40 km od hlavného mesta Argostoli. Vyniká moderným dizajnom a peknou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora, ktorá je oddelená od hotela len miestnou komunikáciou. 

 • raz do týždňa je hudobný večer so saxofónom alebo s inou živou hudbou
 • jeden z mála hotelov na ostrove, ktorý má veľké spa s vnútorným bazéom, výborne vybavené fitnes, veľká vírivk
 • široké a dlhé piesočnaté pláže
 • príjemnou prechádzkou po pláži sa dostanete do letoviska s reštauráciami, barmi a obchodm
 • moderne zariadené izby v pokojnom prostredí v zeleni a bez detí
 • príjemnou prechádzkou po pláži sa dostanete do letoviska s reštauráciami, barmi a obchodmi
 • à la carte reštaurácia

tesoroTesoro Blue, Kefalónia Foto: CK Satur

Celestial Hotel Luxury Suites & Spa ****

Hotel Celestial Kefalonia sa nachádza na južnom pobreží Kefalónie v sviežom zelenom lese Mousata len pár metrov od smaragdovej pláže Trapezaki. Luxusný boutique hotel je oázou dokonalého dizajnu, čo leží vo vyhľadávanom stredisku Mousata Village a 14 km od hlavného mesta Argostoli. Má širokú pláž s jemným pieskom a pozvoľný vstup do mora. 
 
 

TOP pre Celestial Hotel Luxury Suites & Spa ****

 • všetky suity s privátnym bazénom ponúkaju súkromie a krásne výhľady na more a okolitú zeleň
 • 70 m dlhý bazén s barom 
 • pokojné prostredie uprostred olivových hájov s výhľadom na najvyšší vrch Kefalónie 
 • honeymoon suity ponúkajú väčšie súkromie, možnosť masáží na izbe
 • raňajky formou bohatých bufetových stolov a obedy a večere formou 3 chodového menu alebo à la carte reštaurácia
 • nespresso kávovar vo všetkých suitách

CelestineCelestial Hotel Fotot: CK Satur

Hotel Remetzo Village ***+

Remetzo Village zaujme svojou príjemnou rodinnou atmosférou a pokojnou polohou na pláži Vrachinari, kde vás čakajú nezabudnuteľné západy slnka a prenikavo modrá farba mora. Postavený je priamo na pláži, 10 km od mestečka Lixouri. 
 
 

TOP pre hote Hotel Remetzo Village ***+

 • pokojné prostredie uprostred olivových hájov
 • jedna z najlepších rybacích reštaurácií ostrova v zatoke Vatsa Bay len pár metrov od hotela
 • odporúčam požičať si motorový čln a prejsť na jednu z najkrajších pláží
 • moderné priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky majú výhľad na more
 • pokojná pláž s plážovým barom a ležadlami a slnečníkmi len pár metrov od hotela
 • veľmi milí domaci starajúci sa o chod hotela

remetzoNorika Fedorová pri bazéne hotela Remetzo na Kefalónií Foto: CK Satur

Argile Resort ****

Veľmi príjemný je hotel Argile, ktorý prešiel rekonštrukciou s novou koncepciou služieb. Nachádza sa priamo pri najkrajšej a najznámejšej piesočnatej pláži Xi a je ideálnym miestom na strávenie rodinnej dovolenky. Od letiska v Kefalónii je vzdialený 40 km a 7 km od centra mestečka Lixouri. Pláž je priamo pri hoteli cca 50 m a má pozvoľný vstup do mora. 
 

TOP pre hotel Argile Resort ****

 • moderné izby v štýle boho, majú možnosť jednej prístelky alebo rozťahovcieho gauču pre 2 deti
 • štýový plážový bar s lounge hudbou a atmosférou za doplatok
 • široké možnosti športových aktivít – paddle tennis, tenisové ihrisko, vonkajšia posilňovna, drevený deck na jogu a pilates, volejbalové a basketbalové ihrisko, vonkajšie šachy
 • výborná grécka a medzinárodná kuchyňa formou bufetových stolov v hlavnej reštaurácii, možnosť snackov v bare pri bazéne, stánok s gyrosom a moderný lobby bar
 • minimarket, obchodik s oblečením
 • detský klub s ihriskom v záhrade, nový teenage klub s pinpongovým stolom a počítačovými hrami

argile hotel kefaloniaArgile hotel je ideálny pre rodiny s deťmi. Foto: CK Satur

Terra Mare ***

Terra Mare je príjemný hotel postavený v štýle tradičnej architektúry ostrova, obklopený farebnými záhradami plných kvetov a ovocných stromov. Leží 400 m od pláže, v pokojnom prostredí letoviska Agios Dimitrios, 4 km od mestečka Lixouri, ktoré ponúka nákupné možnosti, a necelých 10 km od jednej z najkrajšich pláži na Kefalónii – Petani. 
 
 

TOP pre hotel Terra Mare ***

 • jednoduché čisté izby s možnosťou prístelky
 • 25m dlhý bazén s ležadlami a slnečníkmi
 • domácke prostredie s pohostinným majiteľom Nikosom
 • vonkajšia terasa s raňajkami, bar so sedením

Terra mare Bazén v hoteli Terra Mare, Kefalónia Fotot: CK Satur

 

Nenechajte si pri poznávaní ostrova ujsť krásne exotické pláže s priezračnou vodou, lebo práve tie sú jedným z hlavných dôvodov, prečo Kefalóniu navštíviť. Myrtos, Antisamos a Lourdas patria medzi najkrajšie pláže ostrova a zároveň aj medzi najkrajšie na svete. 

najznamejsia plaz myrtos na kefalonii
Nedotknutá krása pláže Myrtos patrí medzi najkrajšie na svete. Grécko. Foto: depositphotos.com

Pláž Xi je zas jednou z najznámejších pláží Kefalónie. Nachádza sa v južnej časti ostrova, cca 10 km od mesta Lixouri. Výnimočnú krásu jej dodáva červený piesok naviaty zo Sahary a ílovité šedé útesy za ňou. Na východnej strane sú pláže plné zákutí a romantických zálivov, kde sa ocitne človek aj celkom sám.


Nie, nie je to Myrtos, aj keď sa známej pláži veľmi podobá. Pláž Fteri. Grécko. Foto: depositphotos.com

 

Spoznajte aj miestny kolorit v dedinke Assos, ktorá má len okolo sto obyvateľov. Tradičná architektúra, pokojná atmosféra a kamienkové pláže sú charakteristické črty tohto miesta. Aj vy môžete načerpať novú energiu pri prechádzkach úzkymi uličkami alebo si len tak v kľude vychutnať pohár ouzo v malej miestnej taverne. Za benátskymi ruinami hradu zo 16. storočia sa môžete vybrať peši po chodníku od dedinky Assos cez bujnú zeleň, pričom vás na každom kroku budú lákať tie najkrajšie kefalónske výhľady, tak ako kedysi v antike aj tu lákali krásne sirény a nymfy. 


Tradičné a krásne, také je mestečko Assos. FOTO: depositphotos.com

V severnej časti ostrova leží jedno z najkrajších miest v Stredomorí, Fiscardo, ktoré jediné nebolo zničené počas zemetrasenia. Žije si svojim bohémskym životom a odoláva pokušeniu pre stavbu hotelov. Aj preto je toľko milované svetovými celebritami. V jeho centre sú tie najlepšie grécke taverny a kaviarne s tými najkrajšími výhľadmi na bujnú zeleň a Iónske more, ktoré brázdia luxusné jachty.

Veríme, že sa vám na Tour de Kefalónia s našou šéfkou Norikou Fedorovou páčilo, že sme vás inšpirovali, a že sa vám teraz dovolenka na tomto nádhernom ostrove bude vyberať ľahšie. Radi vám pri výbere vašej bezstarostnej dovolenky na Kefalónii poradíme a pomôžemeU nás vždy nájdete overené a kvalitné hotely.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR