Tour de Dubrovník

CK Satur - 17.06.2023

O tom, že Chorvátsko je najobľúbenejšou destináciou Slovákov, niet pochýb. Väčšina však končí v Dalmácii, len časť sa dostane na Makarskú riviéru a tak je najjužnejšie miesto Chorvátska stále málo objavené našimi dovolenkármi. Novinkou tejto sezóny je historicky prvé chartrové spojenie z Bratislavy do Dubrovníka. Spoznajte ho s nami tak, ako naša šéfka Norika Fedorová počas Tour de Dubrovník. 

Dubrovník, nazývaný tiež perlou Jadranského mora. Toto mesto na juhu Chorvátska ma krásne historické centrum chránené UNESCOm, chránia ho mestské hradby dlhé až 2km, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na more a neďaleký ostrov Lokrum. Dubrovník sa preslávil aj vďaka populárnemu seriálu Hry o tróny, čo je vidieť na každom kroku. Práve v spleti úzkych uličiek nájdete miesta z najznámejších scén a na priľahlom ostrove Lokrum sa môžete odfotiť aj v originálom tróne. Netreba však zabudnúť, že Dubrovník sa stal miestom natáčania aj hviezdych vojen a jeden z posledných tu natočených filmov je "Neznesiteľná váha obrovského talentu", v ktorom si zahral Nicolas Cage. Jednoducho Dubrovník je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých filmárov a filmových hviez a to aj vďaka krištáľovo čistej vode mora.

Staré mesto DubrovníkNorika Fedorová v Dubrovníku. Foto: CK Satur

Novinkou tejto sezóny je historicky prvé chartrové spojenie z Bratislavy do Dubrovníka, kedy sa sem dostanete krátkym letom, ktorý trvá 1 hodinu 15 min a transfer z letiska trvá približne 20 minút, čiže za približne 2 hodiny odkedy vzlietnete z Bratislavy sa už môžete kúpať v mori. Lieta sa každú sobotu v skvelem dennom čase, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Dubrovník je tak s Bračom prakticky najbližšia letecká destinácia v našej ponuke.

Nora Fedorová v Dubrovníku
Norika Fedorová v Múzeu farmácie v Dubrovníku. Foto: CK Satur 

Pre milovníkov romantiky Dubrovník ponúka úzke stredoveké uličky, v ktorých sa máte chuť túlať celý deň, domčeky s rozpávkovými smarogdovo zelenými okenicami, bary na skalách s výhľadmi na západ slnka a aj skvelé reštaurácie. Vaša návšteva Dubrovníka by nebola kompletná, keby ste neochutnali denne čersté plody mora, grilované ryby či mieste kvalitné víno. Miestni obyvatelia si potrpia na kvalitné lokálne suroviny, preto odporúčame vyskúšať aj mieste syry či sladké figy. Netreba však zabudnúť povedať, že v meste sa ťažšie parkuje, preto je najlepšiou alternatívou si vybrať hotel pri krásnych plážach napríklad na polostrove Babin Kuk, odkiaľ sa dostanete do centra pohodlne za pár minút taxíkom alebo autobusom.

Úzke uličky Dubrovníka

Ktoré hotely pre vás navštívime?

Na Tour de Dubrovník vám ukážeme naše overené a kvalitné hotely a hotely, ktoré prešli kompletnou rekonštrukciou. Skvelou správou je, že hotely prichádzajú s All Inclusive službami, ktoré sú v čase prechodu na Euro veľmi dobrou voľbou hlavne pre rodiny s deťmi. Súčasťou nových hotelov je aj aquapark, veľký detský klub a služby animátorov Planet FUN.

Pláž Dubrovník

Valamar Tirena hotel *****

Zažite dovolenku v jednej z najvyhľadávanejších lokalít Dubrovníka - na Babiom kuku. Valamar Tirena 5* bol túto sezónu kompletne zrekonštruovaný a ešte stále vonia novotou. Všetky izby sú priestranné, zariadené v BOHO štýle a majú veľmi pohodlné matrace. So stravou v tomto hoteli budú spokojní aj tí najnáročnejší klienti, čaká vás skvelý výber jedál, denne čerstvé suroviny od lokálnych dodávateľov. Určite nesmiete obísť syrový kútik, v ktorom okrem syrov nevynechajte figový džem, zmrzlinový alebo smoothie kútik. Na svoje si prídu aj celiatici, klienti alergickí na laktózu, vegáni aj vegetariáni. Hotel má k dispozícii bezlepkové pečivo, rastlinné mlieka a samozrejme veľa zdravej zeleniny. Obroskou výhodou je, že priamo oproti reštaurácii sa nachádza MARO klub - najväčší detský kútik v celom Chorvátsku, kde sa na dvoch poschodiach zabavia deti v každom veku, navyše, počas leta sa deti môžu tešiť aj na slovenských animátorov Planet FUN.

Viac info o hoteli

TOP pre hotel Valamar Tirena hotel ***** 

 • Luxusne zrekonštruované izby v modernom BOHO štýle
 • Vynikajúca kuchyňa a široký výber jedál počas raňajok a večere
 • MARO klub - najväčší detský klub v Chorvátsku priamo v hoteli
 • Animátori Planet FUN
 • Promenáda s obchodmi a požičovňa áut priamo v hoteli
 • Vyskúšajte signatúrne miešané drinky a vychutnajte si ich večer na terase pri živej hudbe

Coral Beach pri hoteli Valamar Tirena
Coral Beach je jednou z TOP pláží v Dubrovníku, nájdete ju pár krokov od hotela Valamar Tirena. Foto: CK Satur

Club Maro World

Je najväčším detským klubom v Chorvátsku a ponúka zábavné zariadenia pre rodiny a deti všetkých vekových kategórií na ploche 1800 m2. Na dvoch poschodiach sa môžete zabaviť s rôznymi interaktívnymi hrami, legom, hernými konzolami ako PlayStation, Nintendo, zaskákať si na trampolíne či šmyknúť sa toboganom do bazéna plného farebných guličiek. Počas leta sa o zábavu pre deti postarajú naši animátori Planet FUN.

Club Dubrovnik Sunny Hotel by Valamar ****+ 

Dokonalá rodinná dovolenka plná aktivít na vás čaká v hoteli Club Dubrovnik Sunny Hotel ****+. Nachádza sa 15 minút jazdy od historického centra mesta Dubrovnik, kde sa môžete dostať pohodlne zo zastávky autobusu, ktorá sa nachádza len pár krokov od hotela a zároveň sa nachádza na jednej z najznámejších pláži v Dubrovníku. Hotel je vhodný najmä pre rodiny s malými bábätkami a deťmi, ktoré sa do sýtosti vybláznia na šmykľavkách v bazéne na nafukovacej prekážkovej dráhe na mori, či v MARO klub - najväčšom destkom klube v Chorvátsku. Nudiť sa tu rozhodne nebudete, hotel ponúka rozmanité športové vyžitie ako basetbal, futbal, volejbal či billiard. Zaujímavosťou tohto hotela je koncept raňajok respektíve brunchu, ktorý si môžete vychutnávať až do 13tej hodiny.

Viac info o hoteli

TOP pre hotel Club Dubrovnik Sunny Hotel by Valamar ****+ 

 • Odporúčame si priplatiť izbu s výhľadom na more, ktoré sú kompletne zrekonštruované a zariadené v modernom štýle
 • Veľký bazén a detský bazén so šmykľavkami
 • Baby a kids friendly hotel
 • Animátori Planet FUN
 • Najväčší detský klub v Chorvátsku - Maro klub
 • Priamo na jednej z najznámejších pláží Dubrovníka

Pláž Copacabana pri hoteli Club Dubrovnik Sunny Hotel by Valamar
Pláž Copacabana pri hoteli Club Dubrovnik Sunny Hotel by Valamar. Foto: CK Satur

Valamar Lacroma Dubrovnik ****+

Zažite dovolenku na vysokej úrovni v blízkosti mora a atraktívnych pláží Dubrovníka. Vyberte si pohodlnú izbu alebo elegantnú suitu s očarujúcim výhľadom na Elafitské ostrovy. Oddajte sa luxusným spa procedúram a jedinečným gurmánskym zážitkom.

Dovolenka v hoteli Lacroma Dubrovnik bude pre Vás nezabudnuteľným zážitkom a to najmä vďaka nádherných západom slnka, ktoré môžete obdivovať z infinity bazéna alebo zo štýlového wellness, ktoré prešlo komplatnou rekonštrukciou. Je zariadené v BOHO štýle, príjemných pastelových farbách a nájdete tu aj vyhradenú časť len pre dámy. Čakajú tu na vás gurmánske zážitky v reštauráciách, skvele zariadené izby, ktoré sú vybavené aj minibarom s importovaným alkoholom. Ak máte radi komfort odporúčame priplatiť si VIP balík, kde získate prioritný check in, check out, večeru si vychutnáte v oddelenej časti len pre VIP klientov a mnohé iné služby nad rámec štandardu.

Viac info o hoteli

TOP pre hotel Valamar Lacroma Dubrovnik ****+

 • Nádherné priestranné wellness centrum s oddelenou časťou pre dámy
 • Fantastická strava, obrovský výber miestej aj medzinárodnej kuchyne
 • Priestranné izby s minibarom
 • Infinity pool s výhľadom na západ slnka
 • Nákupné možnosti priamo v hoteli

Reštaurácia v hoteli Dubrovnik President Valamar Collection
Exteriér hotela Valamar Tirena. Foto: CK Satur.

Náš TIP: Pri poznávaní Dubrovníka si nenechajte újsť výlet loďou na ostrov Lokrum. Ostrov je známy tým, že sa tu nachádzajú pávy, múzeum, botanická záhrada a krásne háje plné olivovníkov. Práve na tomto ostrove sa natáčali známe scény zo seriálu Hry o tróny a nájdete tu aj originálny takzvaný "iron throne", ktorý Dubrovníku venovalo HBO.

Ostrov Lokrum pri Dubrovníku
Ostrov Lokrum, náš tip na skvelý lodný výlet. Foto: CK Satur

Hotel Dubrovnik President Valamar Collection *****

Najluxusnejší hotel značky Valamar na Babiom krku ponúka dychberúce výhľady na široké more, Elafitské ostrovy či na maják ostrova Sv. Andrija. Nachádza sa priamo na pláži ocenenej modrou vlajkou, kde si môžete vyskúšať rôzne športy ako vodné skútre či paddleboardy. Hotel ponúka až 5 tipov izieb a všetky s výhľadom na more. Rovnako aj v tomto hoteli si môžete priplatiť VIP balík, v rámci ktorého môžete raňajkovať a večerať v privátnej reštaurácii. Jednoznačne nesmiete vynechať ochutnávku miestnych vín z oblasti Dubrovníka, denne čerstvé ryby, homáre alebo čierne rizoto zo sépie, ktoré sa považuje za špecialitu tohto hotela. Vychutnať si ich môžete napríklad aj na terase s panoramatickým výhľadom na more.

Viac info o hoteli

TOP pre hotel Dubrovnik President Valamar Collection *****

 • Priamo na vlastnej pláži s ležadlami pre klientov zdarma
 • Bary s panoramatickým výhľadom na more
 • Denne čerstvé špeciality z darov mora a lokálnych surovín
 • Všetky izby s výhľadom na more
 • Dajte si večeru pri západe slnka s výhľadom na otvorené more
 • Každý večer živá hudba v Piano bare
 • Priamo na promenáde

Bar s výhľadom na more v hoteli Dubrovnik President Valamar Collection
Bar s výhľadom na more v hoteli Dubrovnik President Valamar Collection. Foto: CK Satur

Náš TIP: Len pár kilometrov od Dubrovníka nájdete romantické mesto Cavtat, ktoré bolo vyhlásené za TOP 1 destináciu pre svadobné cesty v roku 2023. S mestom sa spája príbeh nenaplnenej lásky chorvátskeho sochára Ivana Meštrovića, ktorý sa zaľúbil do vydatej ženy, jeho láska nebola opätovaná, no bola natoľko silná, že jej po smrti postavil mauzóleum so sochou jej podobizne, ktoré sa týči nad mestom.

Mesto Cavtat blízko DubrovníkaCavtat, TOP 1 destinácia pre svadobné cesty 2023 a naša delegátka Janka Domić. Foto: CK Satur

Veríme, že sa vám na Tour de Dubrovník s našou šéfkou Norikou Fedorovou páčilo, že sme vás inšpirovali a že sa vám teraz dovolenka v tomto novom letovisku bude vyberať ľahšie. Radi vám pri výbere vašej dovolenky do Chorvátska poradíme a pomôžeme.   

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR