Top 5 rodinných atrakcií v Dubaji

CK SATUR - 27.04.2022

Predstavte si žraloky, pyramídy plné dobrodružstva, adrenalínové horské dráhy, divokú púšť s nekonečnými zlatými dunami, jedlo od výmyslu sveta a pohľady z výšok na more mrakodrapov. Toto všetko, ba ešte viac zažijete v dynamickom Dubaji.

Ak ste si vybrali dovolenku v Spojených arabských emirátoch, so svojimi deťmi okrem kvalitných hotelov a služieb máte nekonečné možnosti, kde si užijete všakovaké atrakcie. Týchto top 5 vám zaručene spestrí váš pobyt.

1. LEGOLAND

Svet LEGA sa vám predstaví v časti Dubai Parks and Resort, kde si užijete viac ako 40 jazdení, show a atrakcií v 6 tematických častiach s viac ako 15 000 LEGO modelmi a viac ako 60 000 legových kociek. Legový svet môžete začať objavovať aj so sprievodcom v továrni, pričom uvidíte ako sa LEGO vyrába, presuniete sa aj do LEGO CITY, kde sa naučíte šoférovať elektrické auto či lietať LEGO lietadlo. Park je otvorený denne od 10 do 19 hod.

Dubaj - svet fantastických atrakcií
Legoland. Foto: CK SATUR

Nájdete tu aj vodný park LEGOLAND s viac ako 20 tobogánmi, lenivú rieku, kde sa dokonale osviežite a načerpáte sily na ďalšie atrakcie. Tento vodný svet je otvorený denne od 10 do 17 hod.

2. AQUAVENTURE

Vodný park AQUAVENTURE je oficiálne najväčší na svete po tom ako bol minulý rok rozšírený o nové časti. Užiť mokrú zábavu si tu dokáže celá rodina. Dobrodruhovia môžu vyskúšať transparentný tobogán obklopený žralokmi, či ďalších 28 vodných šmýkačiek. Menšie deti si užijú „jazdu“ na pirátskej lodi. Tento vodný park nájdete na slávnom Palmovom ostrove, pri hoteli Atlantis. Otvorený je denne od 09:45 do 18 hod. 

Skvelý tip:
Pri ubytovaní v luxusnom hoteli Rixos The Palm Dubai Hotel and Suites 5*, ktorý stojí priamo na Palmovom ostrove, máte až do konca roka 2022 neobmedzené vstupné do vodného parku Atlantis Aquaventure vrátane transferu z hotela zdarma.


Vodný park Aquaventure. Foto: CK SATUR

Náš tip:
Ak už budete na Palmovom ostrove, vyskúšajte vyhliadku z hotela St. Regis. Až 240 m vysoká veža ponúka nádherný výhľad nielen na Palmu, ale aj obrovské ruské koleso, či luxusný hotel Burj Al Arab. Už pri samotnom vstupe vás očarí „živý morský tunel“.

Palm View, Dubai

Vyhliadka z hotela St. Regis na Palm Jumeirah. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Nové atrakcie v Dubaji, ktoré musíte zažiť


 

3. MOTIONGATE

Dve najrýchlejšie jazdy v Dubaji nájdete práve v zábavnom parku MOTIONGATE. Jedná sa o super rýchle jazdy Madagascar Mad PursuitThe Bullet Train. Tiež sa tu nachádza vnútorná časť so 4 tematickými zónami – Kung Fu Panda, How to Train your Dragon, Shrek a Madagascar. Nedávno boli pridané v parku aj nové horské dráhy. Odvážite sa ísť na najrýchlejšiu horskú dráhu na svete - Now You See Me? Otvorené v nedeľu až štvrtok o 11 do 20 hod., piatok a sobota od 11 do 21 hod.

Dubaj - svet fantastických atrakcií
Zábavný park. Foto: CK SATUR

4. SAFARI

Vstúpte do tajomného sveta zlatistej púšte, kde si parádne zajazdíte na dunách so skúseným šoférom na 4x4, ktorý vás prevedie po piesočných hrebeňoch, dunami raz hore a raz dole, alebo si vyskúšajte jazdu na štvorkolkách. Ak sa chcete aspoň na chvíľu cítiť ako v stredoveku, vysadnite na ťavu a preskúmajte svet zo sedla tohto elegantného štvornohého tvora. Do púšte sa môžete vybrať aj hneď ráno alebo poobede, kde si vás podmaní aj oranžový západ slnka a beduínsky kemp.

Dubaj - svet fantastických atrakcií- púšť
Safari a púšť. Foto: CK SATUR

5. GLOBAL VILLAGE

Za zábavou ale aj príjemnou večernou prechádzkou sa môžete vybrať do GLOBAL VILLAGE, ktoré je akýmsi „svetovým kultúrnym strediskom“, kde môžete nahliadnuť do akéhokoľvek štátu na svete v jeho zmenšenej podobe s tými pravými ikonami či upútavkami. Zaujímavé je napríklad Turecko a jeho bazár či zábavní predavači zmrzliny. Už samotný príchod do parku je atraktívny a vysvietený akoby ste prichádzali do sveta rozprávok. Ideálny čas na spoznávanie ako aj zábavu je od 19 hod. Zároveň si môžete vyskúšať i jazdy na horských dráhach, na ruskom kolese alebo sa trochu aj báť v strašidelnom dome.

Global Village, Dubai
Global Village v Dubaji. Foto: CK SATUR

 

Ak nad dovolenkou v Spojených arabských emirátoch premýšľate, radi vám v CK SATUR s výberom poradíme. 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR