Povinná registrácia pri ceste do Grécka. Ako na to?

CK SATUR - 10.08.2020

Potom ako grécka vláda prijala nariadenie o povinnej registrácii cestujúcich od 1.7.2020, sa nám začali množiť otázky zo strany klientov: “Kedy, kde a ako?“ Máme pre vás návod, ktorý vám registráciu značne uľahčí.

Podľa vyššie spomenutého nariadenia, je každý cestujúci prichádzajúci do Grécka (vrátane detí) povinní elektronicky registrovať vyplnením tzv. lokalizačného formulára (The Passenger Locator Form – PLF). Ten je potrebné odoslať najneskôr 24 hodín pred vstupom do krajiny.

Elektronický formulár nájdete tu: https://travel.gov.gr/#/

Formulár má 3 jazykové mutácie - anglickú, nemeckú a francúzsku verziu. Vo formulári sa uvádzajú údaje ako napríklad odkiaľ osoba cestuje, ktorú krajinu navštívil cestujúci za posledných 14 dní pred odletom do Grécka, adresu svojho pobytu v Grécku. V prípade, ak má cestujúci zabezpečené viac než jedno ubytovanie, musí zadať minimálne adresu ubytovania, kde sa bude zdržiavať prvých 24 hodín po prílete. Adresu ubytovania (hotela) je možné nájsť vo voucheri (v ubytovacom poukaze).

  • Podľa poslednej aktualizácie stačí, ak rodina vyplní len jeden lokalizačný formulár.
  • Po odoslaní formulára dostane každý cestujúci potvrdzujúci e-mail o registrácii spolu s odkazom na vyplnený formulár v PDF formáte.
  • Cestujúci dostane v deň plánovaného odletu/príchodu do Grécka (zväčša o polnoci) jedinečný QR kód. O pridelení kódu je cestujúci informovaný e-mailom s odkazom na stiahnutie QR kódu.
  • Ak preprava začína skôr ako v deň príchodu do Grécka, cestujúci môžu nastúpiť na cestu (napr. nastúpiť na palubu lietadla) po predložení potvrdzujúceho e-mailu registrácii.

 

Formulár PLF je možné nájsť a vyplniť aj v aplikácii Visit Greece. Cestujúcim sa odporúča stiahnuť si uvedenú aplikáciu do mobilného telefónu pred ich príchodom do Grécka. V prípade, že nebude cestujúci registrovaný v online systéme, hrozí mu v Grécku pokuta vo výške 500 EUR a letecká spoločnosť nemusí zobrať pasažiera bez registrácie na palubu.

Systém, po vyhodnotení nahlásených údajov určí, či sa má cestujúci pri vstupe do Grécka podrobiť testu na COVID-19 alebo nie. Testy sú realizované hneď pri vstupe do krajiny a testovaní musia na výsledok testu čakať (cca 24 hodín) v súlade s miestnymi usmerneniami v individuálnej izolácii na adrese uvedenej vo vstupnom formulári. V prípade pozitívneho testu, je testovaná osoba povinná zostať v 14 dňovej karanténe. Porušenie karanténneho nariadenia sa trestá pokutou vo výške 5000 eur.

Kompletný návod aj s ukážkami nájdete TU.

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR