Novinka na Stubaiskom ľadovci: Lanovka za milióny bude mať alpské NAJ

07.09.2016


Stubaiský ľadovec zdvihne zážitok z lyžovačky na ďalší level. Už v októbri spustia do prevádzky lanovku 3S Eisgratbahn, ktorá patrí k TOP novinkám v rakúskych Alpách. Najväčšia samostatná investícia lyžiarskeho strediska má byť projektom, ktorý zmení dejiny rakúskych lanoviek.

Pôsobivé sú už samotné čísla. Najdlhšia trojkáblová lanovka v Alpách bude mať dĺžku 4,7 kilometra, údolnú a strednú stanicu delí 2400 metrov a ďalších 2300 metrov je vzdialenosť medzi prostrednou a hornou stanicou. Za hodinu vyvezie 48 moderných kabín až tritisíc lyžiarov. Vďaka rýchlosti 25 kilometrov za hodinu by mala cesta z dolnej stanice až na vrchol trvať len jedenásť minút. Počas nich prekoná výškový rozdiel približne 1200 metrov a lyžiari sa budú môcť pokochať krásnym panoramatickým výhľadom na zjazdovku. Prevádzkovatelia veria, že sa im podarí skrátiť rady aj dĺžku čakania.

stubaisky ladovec, lyzovacka, lyzovacka v alpach, lyzovacka v rakusku, lanovka, saturÚplne nová dolná stanica lanovky 3S Eisgratbahn na Stubaiskom ľadovci. Foto: stubaier-gletscher.com

Dizajnové a komfortné kabíny

Podľa portálu skiinfo.de pochádza návrh kabín z talianskeho štúdia Pininfarina, ktoré je zodpovedné napríklad aj za dizajn mnohých klasických áut značky Ferrari, Maserati alebo Alfa Romeo. Vo vnútri kabíny je 24 pohodlných kožených sedadiel, osem miest na státie a dokonca aj zdarma Wi-Fi pripojenie.

V údolí a v strednej časti sú vybudované úplne nové stanice, súčasná horná stanica prešla rekonštrukciou a modernizáciou. Údolná stanica sa bude nachádzať len kúsok od parkoviska s kapacitou 1800 áut, čím klesne aj nutnosť využívania kyvadlovej dopravy. V rámci projektu pribudne aj trasa Fernau. S dĺžkou 3,8 kilometra povedie od medzistanice do údolia.

stubaisky ladovec, lyzovacka, lyzovacka v alpach, lyzovacka v rakusku, lanovka, saturMedzistanica Fernau sa nachádza vo výške 2300 metrov. Foto: stubaier-gletscher.com

Projekt za milióny

Technológia lanovky 3S Eisgratbahn pochádza od svetoznámeho výrobcu lanoviek Leitner a nahradí trochu zastaralú dvojlanovú dráhu. Bude využívať medzinárodne osvedčenú 3S (trojkáblovú) technológiu, ktorá zabezpečuje maximálne hladký chod a odolnosť voči vetru. Moderné technológie sa odrazili aj v investíciách. Výstavba nového systému má stáť necelých 61 miliónov eur. Zimné stredisko aj všetci lyžiari už nedočkavo rátajú dni, ktoré ostávajú do slávnostného otvorenia 22. októbra.

Na lyžovačku do Rakúska sa môžete vydať aj s nami. V našej ponuke nájdete množstvo kvalitných hotelov v tých najlepších lyžiarskych strediskách Rakúska.

 

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR