Nové pravidlá na hraniciach s Českom a Ukrajinou

CK SATUR - 09.11.2020

Dnešným dňom bolo Slovensko zaradené na zoznam rizikových krajín pre Českú republiku - pre vstup do krajiny je potrebný test. Aj na hraniciach s Ukrajinou sa mení režim - spúšťame antigénové testovanie.

Zmena režimu na hraniciach s Ukrajinou

Od pondelka, 9. novembra 2020, sa menia podmienky prekračovania pozemnej hranice Slovenskej republiky s Ukrajinou. Bude zatvorený priechod Veľké Slemence – Mali Selmenci. Peší cestujúci budú môcť prekračovať hranicu len cez priechod Vyšné Nemecké – Užhorod. V prípade priechodu Ubľa – Malyj Bereznyj budú vybavované vozidlá do 7,5t len za účelom tranzitu územím SR a cestujúci na základe výnimky vyplývajúcej z vyhlášky ÚVZ SR alebo na základe výnimky udelenej príslušným úradom. Hraničný priechod zostáva otvorený nepretržite, no peší cestujúci sú vylúčení.
 
Zároveň platí, že na Slovensko môžu z Ukrajiny naďalej vstúpiť iba osoby, ktoré majú udelený pobyt na našom území. Vstúpiť sa bude dať od 07:00 do 19:00 hod., bez ohľadu na spôsob dopravy a len cez hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod. Pri vstupe sa osoby prichádzajúce z Ukrajiny musia podrobiť antigénovému testu (zatiaľ bezplatne) na COVID-19. Následne tieto osoby musia nastúpiť do povinnej domácej karantény a najskôr v 5. deň izolácie sú povinné podrobiť sa aj PCR testu. Povinná je tiež registrácia na stránke https://korona.gov.sk/ a rovnako sa treba prihlásiť aj ošetrujúcemu lekárovi.  Antigénový test nemusia absolvovať osoby, ktoré naším územím iba tranzitujú ani osoby, na ktoré sa vzťahujú výnimky. 
 

Nové pravidlá pre vstup do Česka

Česko zaradilo od 9. novembra Slovensko medzi rizikové "červené" krajiny. Občania SR musia vopred vyplniť príjazdový formulár. Potrebné je tiež preukázať sa PCR testom, ktorý nie je starší ako 72 hodín, alebo ísť do karantény na 10 dní. Pendleri či študenti majú výnimku, ktorá platí aj pre tranzit alebo pre tých, ktorí v "červenej" krajine neboli viac ako 12 hodín.
Situacia na hraniciach
Aktuálna situácia na hraniciach. Foto: FB Martin Klus 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR