Najkrajšia budova sveta, Múzeum budúcnosti, sa otvára 22. 2. 2022

CK SATUR - 20.02.2022

Úchvatná stavba v Dubaji sa už teraz oslavuje ako jedno z najkrajších múzeí na svete. Dubajské múzeum budúcnosti sa pre verejnosť otvára 22. februára 2022, ako oznámil šejk Mohamed bin Rashid Al Maktoum a zároveň označil túto budovu za "najkrajšiu na svete". 

Múzeum budúcnosti sa nachádza na známej adrese Sheikh Zayed Road vedľa Emirates Towers. Je nenapodobiteľnou epickou 77 m vysokou stavbou, ktorá je vyrobená zo skla a nehrdzavejúcej ocele o 1024 kusoch špecializovaným robotizovaným procesom a zaberá plochu 17 600 m². Celková plocha presahuje 30 000 m².
 
Museum of the Future | Visit Dubai
Múzeum budúcnosti v Dubaji. Foto: visitdubai.com
 
Zaujímavo pôsobí arabská kaligrafia na vonkajšej a vnútornej strane múzea. Jeho ohromujúci futuristicky vyzerajúci exteriér navrhla firma Killa Design. Oválny dizajn predstavuje ľudstvo, zelený kopec, na ktorom stojí zas zem, a prázdnota v strede, neznámu budúcnosť. National Geographic ho uznalo za jedno zo 14 najkrajších múzeí na svete. 
 
Je venované vzdelávaniu a objavom, kde budú prebiehať rôzne interaktívne výstavy, ktoré majú priblížiť novú technologickú budúcnosť formujúcu vývoj od dopravy, energií, jedál, a zároveň približovať viac informácií o vesmíre a ekosystéme. 


Pri vašej dovolenke v Spojených arabských emirátoch si nenechajte ujsť prehliadku múzea, ktoré je v súčasnosti architektonickým a inžinierskym zázrakom a vnesie vás do sveta budúcnosti, pričom však nezabúda na tradičné hodnoty, na ktoré sú tunajší obyvatelia veľmi hrdí.
 
Aktuálne informácie o vstupe do Spojených arabských emirátov a návratu na Slovensko nájdete v covid mape
 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR