Na letiskách a v lietadlách sa ruší povinnosť nosiť rúška

CK SATUR - 12.05.2022

Od 16. mája 2022 sa ruší povinnosť nosenia rúšok či respirátorov na letiskách ako aj na palube lietadla, rozhodla o tom tak Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA) a Európske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC).

Ako sa rozbieha letná sezóna, dochádza aj ku uvoľňovaniu obmedzení. Skvelou správou je i to, že od 16. mája nie je povinnosť nosiť rúška či respirátory v interiéroch letísk ako i na palube lietadla. Zostáva už len na rozhodnutí cestujúceho, či rúško resp. respirátor použije. 

Vzduch sa na palubách lietadiel filtruje často cez kvalitné filtre, ktoré sú veľmi účinné, čím sa toto prostredie tak považuje za jedno z najbezpečnejších. 

Žena s jedlom pri bazéne v hoteli Rixos Premium Dubai
Dovolenka v zahraničí. Foto: CK SATUR

V CK SATUR sme  pre vás na tohoročnú letnú sezónu pripravili množstvo zaujímavých dovoleniek, kam si môžete zaletieť zo Slovenska, z Viedne alebo z Budapešti. 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR