Maurícius sa otvára pre turistov

CK SATUR - 27.09.2021

Exotický ostrov Maurícius v Indickom oceáne začal otvárať svoje brány pre turistov v dvoch fázach, a to na základe priaznivých vládnych opatrení a spolupráce jej obyvateľov, ktorí už opäť vítajú zahraničných návštevníkov.

Lákajú vás exotické ostrovy v Indickom oceáne? Mnohé z nich sú nádherné zelené, prežiarené slnkom, pohodové a hlavne ponúkajú krásne pieskové pláže a teplé more, ktoré je pre nás suchozemcov vždy veľmi vítanou zmenou. Okrem Maldív či Seychel môžete najnovšie vyskúšať aj podmanivý Maurícius.

 P
Maurícius. Foto: CK SATUR

Maurícijská vláda tento rok zaviedla otváranie ostrova v dvoch fázach, pričom si už aj vy môžete užiť dovolenku na ostrove Maurícius. Aktuálne do 30. septembra 2021 prebieha prvá fáza, kde je podmienené ostať v hoteli, pričom zaočkované osoby môžu využívať hotelový interiér ako aj exteriér a podrobiť sa PCR testu v deň príletu, na 7. a 14. deň, ak je výsledok PCR testu negatívny po 14. dňoch je možné sa pohybovať aj po ostrove. Nezaočkované osoby zostávajú po dobu 14. dní v karanténnom hoteli určenom vládou a len v hotelovej izbe, pri prílete je povinnosť absolvovať PCR test ako aj na 7. a 14. deň, ak je výsledok PCR testu negatívny po 14. dňoch je možný voľný pohyb aj po ostrove.

Novinkou a dobrou správou je, že od 1. októbra 2021 začína druhá fáza, kde sa Maurícius otvára pre cestovný ruch, pričom platí:

  • Zaočkované osoby si môžu užívať interiér ako aj exteriér hotela a svoju dovolenku tráviť spoznávaním a objavovaním ostrova bez obmedzení. Podmienkou vstupu je preukázať sa negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín pred odletom.

  • Nezaočkované osoby po prílete nastupujú do karanténneho hotela, kde ostávajú po dobu 14. dní vo svojej hotelovej izbe, pričom je im zabezpečená strava priamo na izbu a taktiež transfer. Podmienkou vstupu je preukázať sa negatívnym PCR testom nie starším ako 3-7 dní pred odletom. Pri prílete je povinnosť absolvovania PCR testu ako aj na 7. a 14. deň. Až po negatívnom výsledku PCR testu po 14. dňoch je možný voľný pohyb po ostrove a zároveň aj zmena ubytovania.  

Pre aktuálne informácie ohľadom vstupu na ostrov Maurícius a podmienkach návratu navštívte našu covid mapu. 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR