Cestokino festival: Vydajte sa s nami na dvojdňovú cestu zážitkami

CK SATUR - 04.12.2019

Predvianočné obdobe je ako stvorené na spomalenie a bilancovanie. Ak sa vám tento rok nepodarilo naplniť svoj cestovateľský bucket list, alebo naopak áno, a chcete cestovať viac, vydajte sa s nami na cestu za poznávaním. Naši sprievodcovia a známy cestovatelia vám porozprávajú o svojich zážitkoch a dobrodružstvách. Pripravili sme pre vás dvojdňový maratón dvanástich prezentácií z troch kontinentov.

Prezentácie špičkových sprievodcov a skúsených cestovateľov

Popri tradičných premietaniach Cestokina v Satori Stage. ktoré sa konajú pravidelne každé dva týždne k vybranej téme, sme pripravili pre vás - našich klientov, priaznivcov a všetkých milovníkov cestovania nabitý program rozdelený do dvoch premietacích dní. Vďaka Cestokino festivalu, tak budete mať možnosť spoznávať toho viac naraz.

Mongolskí jazdec na koni
Mongolsko, ale aj Transibírska magistrála, Nórske fjordy, Etiópia a Thajsko na vás čakajú počas prvého dňa premietania. Foto: depositphotos.com

Piatkový program odštartujú naše kolegyne – pracovne i súkromné oddané cestovaniu. Anita Dudášová a Janka Zedníková vám porozprávajú o zážitkoch z plavby a prekrásnej prírode Nórskych fjordov. Obe tieto miesta navštívili počas roka 2019, preto si od nich vypočujete naozaj aktuálne tipy a zážitky, na ktoré sa môžete tešiť.

Program prvého premietacieho dňa

Čas premietania

Téma

Prednášajúci

16:00 - 17:00

Nórske fjordy

Anita Dudášova a Jana Zedníková

17:00 – 18:00

Mongolsko

Milan Stupka

18:00 – 19:00

Transsibírska magistrála

Marcel Šmátrala

19:00 – 20:00

Etiópia

Roman Lipták

20:00 – 21:00

Thajsko

Roman Lipták

 

Následne sa dozviete viac o mieste, o ktorom viete len málo, no ak hľadáte únik od každodennosti, ruchu a smogu mesta, tak by malo byť na popredných priečkach vášho cestovateľského bucket listu. Mongolsko očarilo aj úspešného manažéra Milana Stupku, ktorý precestoval už takmer celý svet. Vypočuť si tak môžete jeho zážitky z prenocovania v jurte uprostred ničoho, ale aj festivalu Naadam – mongolskej „olympiády“.

Na pôde Euroázie ešte ostaneme, no vydáme sa ju spoločne spoznávať tak trochu inak. Z kupé vlaku Transsibírskej magistrály. O jednotlivých zastávkach tejto jedinečnej cesty vám porozpráva jeden z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších sprievodcov – Marcel Šmátrala.

Na záver preberie štafetu ďalší obľúbený sprievodca Roman Lipták, ktorý vás prevedie Etiópiou. Neznáma perla čierneho kontinentu a jediná krajina v Afrike, ktorá nebola kolonizovaná a zároveň prvá, ktorá prijala kresťanstvo. Spoznajte jej podzemné kostoly a vodopády na Modrom Níle. Záver večera bude patriť destinácii, ktorá stále láka svojimi plážami a úsmevmi. Thajsko to nie je len nikdy nespiaci Bangkok, ale aj kráľovské mesto Ayuthaya a severné Thajsko - raj pre milovníkov kultúry i prírody. Tešiť sa môžete na fotografie komentované historickými faktami ako aj Romanovými osobnými zážitkami.

Šesťhodinový cestovateľský maratón v sobotu

Sobotná časť bude naozaj pestrá – vôňa orientu sa bude striedať s domorodou Afrikou i Áziou a dvojdňovú cestu okolo sveta zakončíme na poemrne tradičných destináciach starého kontinentu. Ostrov, ktorý je domovom pre cejlónsky čaj je ideálnou kombináciou pre poznávanie i oddych. Spoznajte spolu s Marcelom Šmátralom Srí Lanku trošku inak ako ostatní turisti. Ukáže vám miesta, málo turisticky objavené a na diaľku navštívite nádherné národné parky, kde žije množstvo chránených druhov zvierat, vrátane slonov v ich prirodzenom prostredí.

Program druhého premietacieho dňa

Čas premietania

Téma

Prednášajúci

11:00 – 12:00

Srí Lanka

Marcel Šmátrala

12:00 – 13:00

Irán

Tatiana Buková

13:00 – 14:00

Maroko

Juraj Okál

14:00 – 15:00

Namíbia

Norika a Maťo Fedorovci

15:00 – 16:00

Omán

Petra Nawrocká

16:00 – 17:00

Dubrovník a južná Dalmácia

Jana Domič

17:00 – 18:00

Malebný Devon a Cornwall

Zuzana Zátopková

O tom, že sobotňajší program bude pestrý vás presvedčia aj ďalšie prezentácie. Najvýznamnejšia krajina bývalej Perzskej ríše očarí prírodnými krásami i historickými pamiatkami. Navyše vám o nej bude rozprávať Táňa Buková, ktorá určitý čas roku žije práve v Iráne.

Orientálne vône máte zaručené aj v Maroku – obľúbený cieľ cestovateľov vám predstaví Juraj Okál a jeho výklad oceníte, ak patríte k milovníkom kultúry siahajúcej až do dôb Feničanov. Juraj vám porozpráva nielen o najznámejších kráľovských mestách, pokladoch kultúrneho dedičstva UNESCO, ale aj vôňach korenín i víre miestnych Medín.

O africkej Namíbii, vám porozpráva naša generálna riaditeľka, vášnivá cestovateľka v práci i súkromí, Norika Fedorová spolu so svojim synom Maťom. Tešiť sa tak môžete na autentické fotografie a zážitky z cesty po tejto neprebádanej krajine. Spoločne v Namíbii, v krajine, ktorá priťahuje svojimi kontrastami prešli pieskové duny, či pusté pobrežie a navštívili aj miestnych obyvateľov, ktorých spolužitie v tejto divokej Afrike budete aj vy sledovať so zatajeným dychom.

Príroda v namíbii
Príroda v africkej Namíbii nadchne každého cestovateľa. Foto: depositphotos.com

Nekonečné pláže a západ slnka nad púšťou, ale aj mestá, kde cítiť vôňu kadidla i exotického korenia, kde dôstojnosť a hrdosť Ománčanov je badateľná v ich každodennom živote, kde nás očaria tradičné arabské mestá i prístavy, v ktorých vládne čulý ruch, a kdesi ďaleko od morských brehov zavítame k nádhernej púšti so zlatými dunami. Taký je Omán a porozpráva vám o ňom Petra Nawrocká.

Dubrovník, to nie je len zastávka počas fakultatívneho výletu letnej dovolenky pri slovenskom mori. Dubrovník je mesto, ktoré doslova dýcha históriou a možno aj preto si ju vybrali filmári ako kulisy známeho seriálu. O južnej Dalmácii vám porozpráva Janka Domič, ktorá má za manžela Chorváta, takže informácie, ktoré získate sú prakticky ako od domácich.

Záver Cestokino festivalu budeme venovať téme Malebný Devon a Cornwall. Pomyselný "koniec sveta" (Land's End ) je známy nielen milovníkom romantických filmov Rosamunde Pilcher, nadýchajte sa subtropickej klímy a pokochajte sa palmami....že to nie je v Anglicku možné? Presvedčí Vás o tom Zuzana Zátopková! A pre menej romantických účastníkov má pripravené príbehy o pašerákoch, baníkoch a rybárskych dedinkách.

Tešíme sa na vás

V poradí 3. ročník nášho cestovateľského festivalu sa uskutoční v dňoch 13. - 14. decembra v priestoroch Satori Stage na Mickiewiczovej ulici v Bratislave. Cena vstupného je symbolické 1 €  za prezentáciu. Rezervácia miest je možná aj vopred online. Lístky si môžete zakúpiť aj na mieste v deň premietania. Kapacita miest je limitovaná na 70 osôb/prezentacia. Viac informácií o Cestokino festivale nájdete u nás na webe.

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR