Južné Thajsko s pobytom pri mori

Thajsko

4 5 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
5 5

Tradičné thajské lode
Pláž v Thajsku
Pohľad na okolie
Piesočnatá pláž
Záchranné centrum
Tradičné thajské lode
Tradičné thajské lode
Sošky

Podrobné info o zájazde


Raňajky

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Nikdy nespiaci Bangkok "Benátky východu" ale aj prírodné scenérie v podaní krásneho parku Erawan. To najkrajšie z južnej časti krajiny preskúmame počas pobytu na Phukete, Krabi a čarovnom Koh Samui. Dokonalá kombinácia.

13 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely

Stravovanie

Raňajky, 3x obed

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, vstupy podľa programu, obedy podľa programu, miestny prelet Bangkok – Phuket, Krabi - Koh Samui a Koh Samui - Bangkok, miestneho sprievodcu a sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 490 EUR. 

Celková cena nezahŕňa

Fakultatívne výlety, strava okrem uvedenej, povinné prepitné šoférom, nosičom a miestnym sprievodcom. Cestovné poistenie. Doplatok za jednolôžkovú izbu 538 EUR.

Doprava

Letecká

Maximálne obsadenie

16 osôb

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko a následný odlet do thajskej metropoly, Bangkoku.

2. deň

Prílet do Bangkoku, presun na hotel a následne ubytovanie. Neskôr nás čaká večerná plavba po rieke Khao Chao Phraya s večerou.
1

Bangkok

Bangkok, Thajsko

HistóriaKultúra

Bangkok je hlavným mestom Thajského kráľovstva a patrí medzi najnavštevovanejšie turistické destinácie sveta. Kultúra Bangkoku odráža svoju pozíciu ako centrum thajského bohatstva a modernizácie. Mesto je už dávno portálom vstupu západných konceptov a materiálnych tovarov, ktoré boli svojimi obyvateľmi prijaté a zmiešané s thajskými hodnotami do rôznych stupňov. Bangkok je známy svojimi festivalmi, ktoré usporadúvajú jeho obyvatelia. Narodeniny súčasného kráľa a kráľovnej sú označené ako národný deň otcov a matiek.

Viac Menej

3. deň

Skoré raňajky, celodenná prehliadka Bangkoku, návšteva Hadej farmy červeného kríža, Chrám Wat Dhammamongkol, na ktorého 95 m vysokú pagodu sa vyvezieme výťahom. Múzeum kráľovskej lodenice, Dom Kamthieng – krásna ukážka tíkovej stavby, Dom najznámejšieho cudzinca Jima Thompsona a návšteva Múzea v nemocnici Siriraj.
2

Kráľovský palác

Kráľovský palác, Thajsko

História

Veľký alebo tiež nazývaný Kráľovský palác bol do roku 1946 sídlom thajskej kráľovskej rodiny. Patrí k najvýznamnejším pamiatkám Bangkoku, ale aj samotného Thajska. Nachádza sa tu mnoho pokladov. Ma rozlohu 500 x 400 metrov, bol postavený v roku 1782 za vlády kráľa Rámy I. Bol administratívnym sídlom vlády, thajského vojenského kabinetu i ministerstva zahraničia. Dnes je Kráľovský palác historickým srdcom Bangkoku, pričom je ohraničený masívnym múrom v celkovej dĺžke 1900 metrov. Areál komplexu zaujme aj najnáročnejšieho turistu. Do Kráľovského komplexu nesmiete vstúpiť v krátkych šortkách alebo s obnaženými ramenami. Muži musia mať dlhé nohavice až na zem a ženy buď dlhé nohavice alebo sukňu pod kolená. Požadovaný odev si je možné za poplatok požičať.

Viac Menej

4. deň

Raňajky. Výlet do tradičného skanzenu s ružovou záhradou (Rose Garden), návšteva najvyššej budhistickej stavby Phra Pathom v meste Nakhon Pathom a najautentickejších plávajúcich trhov Amphawa Floating Market. Večerný prelet na Phuket a následne ubytovanie.
3

Phuket

Phuket, Thajsko

História

Phuket je miesto, kde si rozšírite svoje obzory a zároveň si prídete na svoje v každom smere vášho záujmu. Každý, kto toto miesto navštívil vám potvrdí, že jeho kúzlo sa len ťažko vystihuje tými správnymi slovami. Phuket je jedným z thajských ostrovov, ktorý sa nachádza v Andamanskom mori približne 867 kilometrov od Bangkoku. Je obľúbeným turistickým centrom s príjemným počasím a bohatou históriou. Prírodné krásy lákajú turistov na pláže a okolité ostrovy. Koralové bariéry, kopce vhodné na turistiku a pokojné more ponúkajú množstvo aktivít.

Viac Menej

5. deň

Raňajky, voľný deň na pláži, možnosť fakultatívnych výletov, návšteva večerného Padangu alebo večernej show Fantasia.

6. deň

Raňajky, Popoludní okruh ostrovom – návšteva chrámu Chalong, sochy Veľkého Budhu, čínsky chrám so starou čínskou rezidenciou, jazda na chrbte slona cez džungľu, sloniu show Island safari, návšteva ryžových políčok či thajsky box.

7. deň

Raňajky, poldenný výlet na ostrov Jamesa Bonda, k zátoke Phang Nga, cez mangrovníkovú deltu do jaskyne Grotto s obedom na palube. Následny presun na Krabi.
4

Phang Nga

Phang Nga, Thajsko

KultúraPríroda

Zátoka Phang Nga je jedným z najkrajších miest celého ostrova. Nachádza sa pri nej aj malý ostrovček, kde sa natáčal film Muž so zlatou zbraňou. Najlepším spôsobom ako preskúmať túto zátoku je plavba loďou, ktorá vás dostane na miesta, kde sa budete cítiť ako v inom svete. Zátoka Phang Nga je na lodné výlety ako stvorená. Desiatky ostrovov, ostrovčekov a skalísk týčiacich sa z hladiny, na severe a severozápade lemovaná mangrovovými lesmi. Scenéria je fascinujúca a výhľady sa neustále menia.

Viac Menej

8. deň

Raňajky. Celodenný výlet na ostrovné pláže Koh Kai, Phi Phi Don a Phi Phi Lee s jaskyňou vikingov a plážou Maya z filmu s rovnomenným názvom, záliv Pilae a Loh Samah. Obed. Podvečerný návrat do Krabi.
5

Koh Kai

Koh Kai, Thajsko

PlážeKultúraPríroda

Návštevníkov ostrova Koh Kai čaká okrem nádhernej krajiny i zážitok zo šnorchlovania. Turisti môžu obdivovať dych vyrážajúcu krásu obzvlášť na západnej strane, kde sa nachádzajú biele piesočné pláže. Koh Kai, nazývaný aj kurací ostrov vďačí svojmu menu skale, rastúcej priamo z ostrova. Vietor ju za tisícročia vytvaroval do siluety kuracej hlavy. Maličký ostrov pozostáva len zo snehobielej pláže a stromov, ktoré poskytujú životodarný tieň. Počas prílivu takmer niet kam uhnúť, no v čase odlivu sa objavuje pás pobrežia široký niekoľko metrov a z mora sa vynorí piesková cestička na susedný ostrovček Taap.

Viac Menej

9. deň

Po raňajkách voľný program na Krabi a poobedný prelet na ostrov Koh Samui, ubytovanie.

10. deň

Po raňajkách absolvujeme výlet loďou na súostrovie Národného prímorského parku Ang Thong s možnosťou kúpania, šnorchlovania a potápania. Vystúpime na vyhliadku (asi 15 min.) na ostrove Koh Mae koh s nádherným výhľadom na celé súostrovie so 42 ostrovčekmi, ktoré nám budú pripomínať svojim tvarom nosorožca, uškatca, spiacukravu či Budhu. Kúpanie na krásnej skrytej pláži ostrova Ko Wua Talap s obedom v miestnej reštaurácii.

11. deň

Raňajky. Voľný deň na pláži alebo fakultatívny vylet okolo ostrova Koh Samui s 12 m vysokou sochou Budhu, známymi vodopádmi Na Muang, pri ktorýchzahynul futbalista Peter Dubovsky. Počas tohto výletu budeme mať možnosť navštíviť chrám Wat Khunaram s múmiou mnícha Daenga, zastavíme sa pri skalných útvaroch Hin Ta a Hin Yai, na pažach Lamai, Maenam, Bophut, navštívime Safari, tigri park a hadiu farmu.

12. deň

12. - 13. deň Raňajky, posledné chvíle oddychu na krásnych plážach Koh Samui a následný spiatočný let do Európy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 27.11.2020 - 9.12.2020 12 nocí

Marcel Šmátrala

Marcel Šmátrala

Zanechať po sebe svet lepší a krajší ako bol pred mojim príchodom (alebo sa o to aspoň pokúsiť).

Cestovanie neuveriteľným spôsobom rozširuje obzory, buduje charakter a celkovo prispieva k väčšiemu rozhľadu o svete, pretože je niekoľkonásobne lepšie ho zažiť na vlastnej koži, ako si o určitých krajinách len niečo naštudovať, či prečítať. Nestačí len vidieť historické pamätihodnosti, či prírodné krásy a počuť ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Vitajte v Oriente, v krajine, kde sa mieša fascinujúca starodávna kultúra a súčasnosť. Thajsko je exotická krajina, a to doslova – príroda, pamiatky, kuchyňa, ľudia, spôsob života a myslenia, náboženstvo. To všetko vytvára úžasný mix zážitkov, ktorý vás prenesie do exotického sveta. Aj keby ste navštívili Thajsko stokrát, vždy budete mať čo objavovať.

Hlavné mesto: Bangkok
Časový posun: +5h

Mena: Thajský baht
Kurz: 1€ = 33,848 THB

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR