Omán - tajomný Salalah

Omán, Salalah

4 12 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
12 5

Azúrové more a pláž
Omán - tajomný Salalah a pamiatky
Omán - tajomný Salalah a príroda
Omán - tajomný Salalah a príroda
Omán - tajomný Salalah a príroda
Pohľad na krásnu pláž
Omán - tajomný Salalah a príroda
Pohľad na krásnu pláž
Azúrové more a pláž
Omán - tajomný Salalah a púšť
Omán - tajomný Salalah a príroda
Omán - tajomný Salalah a zátoka
Omán - tajomný Salalah a delfín
Omán - tajomný Salalah a kamene
Omán - tajomný Salalah a ťava
Omán - tajomný Salalah - keramika

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

Zvýhodnené pre seniorov 55+

Slovenský sprievodca

S pobytom pri mori

Vstupy v cene

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Salalah, miesto doposiaľ nepoškvrnené cestovným ruchom, miesto s nádhernými plážami, čistým morom, bohatou a bujnou vegetáciou, tajomnou púšťou a tradičným ománskym životom. Objavíme históriu pestovania kadidlovníkov a vydáme sa po stopách obchodníkov so vzácnym kadidlom.

9/10 - dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

5* hotel.

Stravovanie

All inclusive. Počas organizovaných výletov nie sú zahrnuté služby all inclusive - občerstvenie ani strava.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Transfer BA – letisko – BA. 7 x ubytovanie v 5*hoteli s all inclusive (počas organizovaných výletov nie jezabezpečená strava ani občerstvenie). Miestne transfery. 3 poldenné výlety (odchod /príchod do hotela) a vstupy do pamiatok. Sprievodca CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: silvestrovský večer 100 EUR, vstupné vízum do Ománu cca 20 OMR (platí sa na mieste po prílete). Servisné poplatky 300 EUROstatné doplatky: doplatok za jednolôžkovú izbu 595 EUR, silvestrovský termín 250 EUR a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne do Ománu.

2. deň

Prílet do Salalah. Transfer do hotela, oddych po ceste. Deň voľna na pláži s all inclusive.

3. deň

Dopoludnia voľný program, kúpanie. Popoludní sa vydáme objavovať mesto Salalah a jeho zaujímavosti. Navštívime Múzeum kadidla, kde sa dozvieme všetko o známej kadidlovej ceste, pozrieme si zaujímavé fotografie mapujúce pôvodný život v Ománe, expozície zbraní a keramiky, dobové odevy, šperky ako i modely plachetníc. Následne sa presunieme k ovocným plantážam, kde sa pestujú okrem rôznych druhov ovocia i kokosové palmy. Urobíme si fotozastávku pri mešite Sultána Qaboosa v Haffah. Pri západe slnka si pozrieme sultánsky palác Al Husn (zvonku) a vrhneme sa do víru tradičného ománskeho trhu v Haffah, ktorý dýcha typickou arabskou atmosférou.
1

Múzeum kadidla

Múzeum kadidla, Omán

HistóriaKultúra

Kadidlo je vonná živica, ktorá sa pripravuje z tzv. glejoživice, ktorý sa získava z kmeňa kadidlovníka a spája sa s myrhou a balzamom. Pri jeho pálení vzniká veľmi aromatický korenistý dym. Kadidlo ste určite videli a cítili najmä pri rôznych náboženských obradoch ale táto vôňa sa používa aj pri meditáciách. Na mieste, kde sa nachádza múzeum kadidla sa kedysi nachádzal prístav, z ktorého boli vysielané tieto suroviny do celého sveta. V múzeu môžete vidieť rôzne zaujímavé expozície, ktoré vám napovedia niečo viac o histórii kadidla.

Viac Menej

4. deň

Silvestrovský termín : Cesta nás zavedie do rybárskej dedinky Taqah, ktorá sa preslávila distribúciou sušených sardiniek. Navštívime hrad z 19. storočia, v minulosti slúžil ako súkromná rezidencia guvernéra. Presunieme sa do starého mesta Sumharam, momentálne slúži ako archeologický park. V minulosti bolo mesto dôležitou zastávkou na obchodných cestách. Cesta nás povedie do starého hlavného mesta regiónu Dhofar – mesta Mirbat, ktoré bolo východiskovým bodom kadidlovej cesty. Prejdeme sa starými uličkami s tradičnými domami z ílu. Navštívime hrobku islamského učenca Mohameda Bin Aliho. Cesta bude pokračovať k pohoriu Qara, kde určite stretneme zopár divých ťáv. Ocitneme sa až na západnej hranici Ománu, kde rastú kadidlovníky a žije tu populácia ománskych plameniakov.Termíny február až apríl : Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah s all inclusive.
2

Taqah

Taqah, Omán

HistóriaKultúra

Taqah je prímorské mesto nachádzajúce sa v Ománe. V tomto mestečku sa nachádza zaujímavý hrad, v ktorom sa nachádzajú rôzne miestnosti a takisto miestnosti, ktoré slúžili pre služobníctvo. Miesto je dodnes veľmi dobre a realisticky udržiavané. Po celom hrade sa môžete spokojne prechádzať a na streche vás počká jedno milé prekvapenie v podobe krásneho výhľadu. V objekte sa nachádza veľmi milý personál, ktorý vám ochotne so všetkým poradí a usmerní vás.

Viac Menej
3

Mirbat

5. deň

Silvestrovský Termin : Byť v Ománe a nenavštíviť Rub al Khali, oblasť nazývanú aj „pustinou“ by bolo hriechom. Vyberieme sa cez pohorie Qara do púšte al Nejd, kde navštívime stratené mesto Ubar (UNESCO), tzv. pieskovú Atlantídu. Mesto bolo archeologicky objavené až v roku 1992  a podľa povesti sa jednalo o kedysi rozkvitajúce mesto, ktoré boh zničil, pretože sa jeho obyvatelia zriekli viery a dostali sa na rázcestie. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v oblasti Wadi Dawka – v parku kadidlovníkov. Jeho návšteva nás prenesie do histórie pestovania tejto dreviny.Termíny február až apríl : Cesta nás zavedie do rybárskej dedinky Taqah, ktorá sa preslávila distribúciou sušených sardiniek. Navštívime hrad z 19. storočia, v minulosti slúžil ako súkromná rezidencia guvernéra. Presunieme sa dostarého mesta Sumharam, momentálne slúži ako archeologický park. V minulosti bolo mesto dôležitou zastávkou na obchodných cestách. Cesta nás povedie do starého hlavného mesta regiónu Dhofar – mesta Mirbat, ktoré bolo východiskovým bodom kadidlovej cesty. Prejdeme sa starými uličkami s tradičnými domami z ílu. Navštívime hrobku islamského učenca Mohameda Bin Aliho. Cesta bude pokračovať k pohoriu Qara, kde určite stretneme zopár divýchtiav. Ocitneme sa až na západnej hranici Ománu, kde rastú kadidlovníky a žije tu populácia ománskych plameniakov.
4

Rub Al Khali

Rub Al Khali, Omán

Príroda

Rub Al Khali je najväčšia priľahlá piesočná púšť sveta, ktorá sa rozprestiera na väčšej tretine južného Arabského polostrova. Púšť sa rozprestiera v oblasti Saudskej Arábie, Ománu, Spojených arabských emirátov a Jemenom. Púšť je klasifikovaná ako extrémne suchá, pretože ročne na tomto území padne len 35 mm zrážok. Denná teplota sa tu pohybuje v rozmedzí 47-51°C. Život by ste tu hľadali márne kvôli extrémnemu počasiu, no nachádzajú sa tu najmä rôzne druhy pavúkov, škorpióny a hlodavce. Nachádza sa tu aj najväčšie ropné pole sveta, Ghawar, ktoré sa rozprestiera od najsevernejších častí až po prázdnu štvrť.

Viac Menej
5

Wadi Dawka

6

Al Nejd

6. deň

Silvestrovský termín : Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah s all inclusive.Termíny február až apríl : Byť v Ománe a nenavštíviť Rub al Khali, oblasť nazývanú aj „pustinou“ by bolo hriechom. Vyberieme sa cez pohorie Qara do púšte al Nejd, kde navštívime stratené mesto Ubar (UNESCO), tzv. pieskovú Atlantídu. Mesto bolo archeologicky objavené až v roku 1992 a podľa povesti sa jednalo o kedysi rozkvitajúce mesto, ktoré boh zničil, pretože sa jeho obyvatelia zriekli viery a dostali sa na rázcestie. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v oblasti Wadi Dawka – v parku kadidlovníkov. Jeho návšteva nás prenesie do histórie pestovania tejto dreviny.

7. deň

Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah s all inclusive.

8. deň

Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah s all inclusive.

9. deň

Silvestrovský termín : Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah.  Check-out z hotela o 12:00 hod. Transfer na letisko, odlet.Termíny február až apríl : Ráno transfer na letisko a odlet do Viedne. Prílet do Viedne vo večerných hodinách.

10. deň

Prílet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova. Omán leží na východnom cípe Arabského polostrova pri brehoch Arabského mora a Ománskeho zálivu. Dnešný Omán patrí k moderným krajinám Arabského polostrova. Nájdete tu nefalšovaný vidiecky život uprostred grandióznej prírody, ale aj luxusné hotelové zariadenia a moderné mestá. Omán ponúka mnoho pre milovníkov histórie – múzeá, veľkolepé pevnosti, mešity, starú islamskú architektúru, orientálne paláce. Pre milovníkov športu je tu šnorchlovanie, jachting, surfovanie a bohatý podmorský svet. K najpríťažlivejším potápačským oblastiam patrí polostrov Musandam s koralovými útesmi a vrakmi lodí. Sú tu mnohé prírodné rezervácie, kde žijú rozmanité druhy chránených živočíchov a rastlín. Vďaka teplým pobrežným vodám žijú v mori viaceré druhy veľrýb , delfínov a korytnačiek.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +3h

Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0,424 OMR

Klimatický diagram

Salalah

Salalah je hlavným mestom a sídlom guvernéra Ománskej provincie Dhofar na juhu. Je považovaný za druhé najdôležitejšie mesto Ománu a je vyhľadávaným turistickým miestom. Nachádzajú sa tu horské masívy a nádherné prírodné piesočnaté pláže s kryštálovo čistým morom. Je miestom s množstvom zelene, prírodných krás i historických pamiatok a archeologických nálezísk. Za zmienku stojí napr. Ayubova hrobka, vykopávky strateného mesta Ubar, mesto Taqa s hradom, priamo v meste je múzeum s nádhernými expozíciami vypovedajúcimi o histórii a minulosti, zbierka zbraní, šperkov a tradičných odevov a nájdeme tu i modely plachetníc. Nikto nesmie vynechať návštevu miestneho tradičného trhu Al Husn, kde sa dajú kúpiť suveníry, parfémy, keramika a kadidlá a samozrejme, tradičná ománska dýka khandžár. Miesto ešte nie je poškvrnené čulým turistickým ruchom, preto sa vám môže ľahko stať, že budete plávať v mori s delfínmi a dokonca uvidíte i veľryby.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands