Cesta okolo sveta

Argentína, Austrália, Brazília, Čile, Fidži, India, Japonsko, Južná Kórea, Kanada, Katar, Singapur, Štokholm

bez recenzií

Cesta okolo sveta - muž bije na bubón
Cesta okolo sveta - vodopád v prírode
Cesta okolo sveta - vodopád
Cesta okolo sveta - tulene na pevnine
Cesta okolo sveta - pohľad na more
Cesta okolo sveta - socha nôh s kvetmi
Cesta okolo sveta - Pamiatky a architektúra
Cesta okolo sveta - lode v prístave
Cesta okolo sveta - panoráma mesta
Cesta okolo sveta - mušle v miskách
Cesta okolo sveta - podobizeň veľkej mušle
Cesta okolo sveta - socha budhu
Cesta okolo sveta - žena pri strome s kvetmi
Cesta okolo sveta - idúci vlak
Cesta okolo sveta - farebné sochy
Cesta okolo sveta - žena pózuje
Cesta okolo sveta - maják
Cesta okolo sveta - socha
Cesta okolo sveta - mrakodrapy
Cesta okolo sveta - Pohľad na mesto
Cesta okolo sveta - Pohľad na mesto
Cesta okolo sveta - Pohľad na mesto
Cesta okolo sveta - Pohľad na mesto
Cesta okolo sveta - čínsky domček
Cesta okolo sveta - Pohľad na mesto
Cesta okolo sveta - Pohľad na prírodu
Cesta okolo sveta - typická čínska stavba s výhľadom
Cesta okolo sveta - typická čínska stavba
Cesta okolo sveta - Pohľad na okolie
Cesta okolo sveta - Pohľad na okolie
Cesta okolo sveta - Pohľad na mesto
Cesta okolo sveta - Futuristic park v Singapure
Video – Cesta okolo sveta

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Shopping

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Pozývame vás na dovolenku vášho života. Zážitky, dobrodružstvá, objavovanie nových krajín a nových miest, to všetko s naším TOP sprievodcom Marcelom Šmátralom.

23-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* / 5* hotely.

Stravovanie

Raňajky, 6 x obed, 6 x večera.

Poznámka

23 dní nabitých kvalitným programom a zážitkami ▪ 12 dovolenkových destinácií naprieč 5 kontinentmi z Viedne cez Švédsko - Qatar - Indiu - Kóreu - Japonsko - Singapur - Fidži - Austráliu - Južnú Ameriku - Kanadu do Viedne ▪ 4*/5* ubytovanie v kvalitných hoteloch počas celej cesty ▪ 16 osôb je maximálna veľkosť skupiny a zároveň záruka pre maximum zážitkov ▪ renomované letecké spoločnosti ▪ Marcel Šmátrala, skúsený, medzi klientmi veľmi obľúbený a vysoko hodnotený sprievodca, ktorý vás bude cestou sprevádzať

Celková cena zahŕňa

▪ leteckú dopravu z /do Viedne v economy triede (renomované letecké spoločnosti)
▪ miestne prelety počas okruhu
▪ servisné poplatky, letiskové a bezpečnostné poplatky, batožinu
▪ catering na palube lietadla ▪ transfer z Bratislavy na letisko Schwechat pred odletom a späť pri prílete
▪ všetky miestne transfery v destináciách
▪ 18 x ubytovanie v 5* hoteloch, 3 x ubytovanie v 4* hoteloch
▪ raňajky, 9 x obed, 6 x večera (vždy spoločná večera pre všetkých účastníkov)
▪ ochutnávky miestnych špecialít
▪ všetky prehliadky miest podľa programu
▪ všetky vstupy do pamiatok podľa programu
▪ služby TOP sprievodcu CK SATUR Marcela Šmátralu a miestnych sprievodcov
▪ handlingové služby a povinné prepitné v destináciách pre miestnych sprievodcov a vodičov
▪ vízové poplatky do Indie
▪ miestne dane a povinné poplatky
▪ poistenie insolventnosti CK

Celková cena nezahŕňa

▪ komplexné cestovné poistenie
▪ stravu a nápoje mimo uvedených
▪ doplatok za jednolôžkovú izbu 3 300 EUR

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Naša cesta sa začína. Z Viedne odletíme v ranných hodinách do Štokholmu. Po prílete nás čaká autobusová prehliadka tohto kráľovského mesta, ležiaceho na 14-tich ostrovoch. Štokholm právom patrí medzi najkrajšie hlavné mestá sveta. Mesto s bohatou históriou a dnes moderná pulzujúca metropola. Navštívime Vasa múzeum, je to najúchvatnejšia vojenská loď potopená v 17. storočí a po 33-rokoch vylovená a umiestnená do múzea, nevynecháme ani prvý skanzen „Skansen“, ktorý dodnes patrí k najkrajším. Nachádzajú sa tam rôzne stavby od laponských domčekov, cez chalupy a farmy a aj ZOO severských zvierat. Vychutnáme si typický obed – chutné mäsové gulôčky a vyberieme sa do Starého mesta s úzkymi uličkami, kráľovským palácom a krásnou katedrálou.
1

Štokholm

Štokholm, Švédsko

HistóriaIné atrakcie

Hlavné a najväčšie mesto Švédska. Mesto je sídlom kráľovskej rodiny, švédskeho parlamentu a vlády. Okrem toho je takisto sídlom Švédskej Akadémie, ktorá každý rok udeľuje Nobelove ceny významným osobnostiam sveta. Úplne prvými obyvateľmi mesta boli kmene Švédov a Gótov. Prvá zmienka o Štokholme pochádza z roku 1252. Najväčším turistickým lákadlom sú úzke uličky a skanzen na ostrove Djurgården. Najpopulárnejším miestom v lete je Kungsträdgården. Táto kráľovská záhrada je celoročne prístupná verejnosti a je to takisto miesto, kde sa usporadúva množstvo koncertov.

Viac Menej

2. deň

Deň začneme návštevou Radnice, ktorá je miestom, kde sa koná banket po udeľovaní Nobelovej ceny. Zámok Drottningholm je kráľovským letným zámkom a je nazývaný i Versailles severu. Nachádza sa na kráľovninom ostrove Lovön. Je súkromnou rezidenciou švédskej kráľovskej rodiny a od roku 1991 je zapísaný na zozname UNESCO. Obklopujú ho nádherné záhrady. Po prehliadke sa presunieme na letisko k odletu do Dohy, hlavného mesta Qataru.

3. deň

Doha je málo objaveným mestom a preto sme ho zaradili do našej cesty. Prehliadku začneme budovou Národnej knižnice, nasajeme atmosféru prímorskej promenády Corniche, do víru nákupov a zjednávania sa vrhneme na tradičnom súku Waqif, s množstvom suvenírov, čokoládových ďatlí a reštaurácií. Ochutnáme i miestnu špecialitu ťavie mäso. Navštívime Múzeum islamského umenia, tradičnú dedinku Katara Cultural Village, ktorá je ideálnym miestom pre milovníkov histórie a tradícií, pevnosť Al Koot v srdci Dohy, veže Barzan Towers a luxusnú štvrť Pearl s jachtovým prístavom. Popoludní sa prejdeme parkom Dafna, odkiaľ je vidieť najkrajšiu panorámu modernej štvrte Dohy s výškovými budovami. Nevynecháme ani dve nádherné mešity Katara Mosque a State Grand Mosque (z vonku). Zastavíme sa pri šejkovom paláci a dvoch, pre MS vo futbale 2022, novopostavených štadiónoch Khalifa International Stadium a Al Ahli Stadium. Cca 45 km od Dohy sa nachádza jeden z prírodných zázrakov krajiny, závrt Musfur Sinkhole. Pred odletom si oddýchneme a v neskorších nočných hodinách sa presunieme na letisko.

4. deň

Čaká nás veľmi skorý ranný odlet do Indie. Dillí, jedna z indických metropol. Spoznávanie mesta začneme pri komplexe Qutub Minar (UNESCO), kde bol vztýčený najvyšší tehlový minaret (73 m) a z ruín 27 hinduistických a džainistických chrámov postavená Quwwat-ul-Islam, prvá mešita v severnej Indii. Druhou UNESCO pamiatkou, ktorú navštívime bude Humajúnová hrobka, ktorou sa začala éra veľkých mughalských stavieb. A potom sa už autobusom vyberieme do ulíc Starého a Nového Dillí , kde sa aspoň na chvíľu ponoríme do variaceho sa kotla náboženstiev, kultúr a chutí! Agra bola najdlhšie trvajúcim hlavným mestom Mughalskej ríše. Jej niekdajšiu slávu pripomína rozľahlá Červená pevnosť, ktorá je pomyselnou prechádzkou histórie mughalského umenia. Symbolom mughalskej éry, kde lesk a sláva sa zmiešala so zradou a utrpením, sa však stal Taj Mahal. Silueta bielej mramorovej stavby, známa z fotografií sa stala symbolom Indie. Patrí k novodobým siedmym divom sveta, ale predovšetkým je symbolom nekonečnej lásky panovníka Shahjahana k svojej predčasne zosnulej manželke Mumtaz Mahal. Stavba sa začala v roku 1630 a trvala 22 rokov. Keď sa povie mauzóleum, málokto si vybaví niečo tak romantické a pôvabné ako je belostný Taj Mahal. Zdá sa, akoby sa vznášal medzi nebom a zemou, jeho proporcie, symetrické členenie, svetelné odtiene, okolité kvetinové záhrady a zrkadlenie vo vode sa spájajú a vytvárajú dojem, ktorý patrí medzi nezabudnuteľné okamžiky života.
Agra, India

História

Kedysi najdlhšie fungujúce hlavné mesto Mogulskej ríše chránilo niekoľko generácií dynastie Mogulov v Červenej pevnosti, staršej sestry rovnomennej stavby v Dillí. Práve v nej panovník Aurangzeb väznil svojho otca. Ak by sme pokračovali po ceste rieky Jamuny, tečúcej popri tomto monumente, narazili by sme aj na mauzóleum, ktoré svojou krásou predbehlo všetky ostatné pamiatky v Agre aj v širokom okolí, Tádž Mahal. Neodolávajte preto volaniu vašej duše a potešte sa návštevou tohto jedinečného mesta s bohatou minulosťou a krásnou architektúrou.

Viac Menej
3

Dillí

5. deň

Cestou do Džajpúru sa zastavíme vo Fatehpur Sikri, bývalom sídelnom meste najväčšieho mughalského panovníka Akbara. Hoci si dal Akbar na stavbe záležať, zhruba o 15 rokov neskôr bolo mesto opustené, no aj vďaka tomu, je jedným z najlepšie zachovaných príkladov mughalského štýlu. Súčasťou komplexu je aj mešita Jama Masjid. Džajpur je hlavným mestom, ale aj vstupnou bránou do štátu Rajasthan, ktorý je nazývaný aj „rozprávkou Indie“. Samotné mesto sa nazýva aj „ružovým mestom“, pretože táto farba mu bola prisúdená ako farba priateľstva a pohostinnosti. Súčasťou mesta sa okrem komplexu Mestského paláca stalo aj astrologické centrum Jantar Mantar. V meste sa nachádza celý rad významných stavieb, chrámov a palácov ako napríklad Hawa Mahal (Palác vetrov) alebo Jal Mahal (Vodný palác). Majestátnu pevnosť Amber po úbočiach a hrebeňoch zelených kopcov obkolesujú hradby so strážnymi vežami. Svoju dnešnú podobu dostala pevnosť koncom 16. storočia. V súčasnosti pevnosť spravuje Rajasthanský turistický úrad, ktorý ponúka možnosť vyviesť sa na pevnosť na slonoch alebo na džípoch. Za zmienku stojí aj remeselná a obchodná tradícia Džajpúru v šperkárskom umení a ťažbe a spracovávaní drahokamov a polodrahokamov v pohorí Aravalli.
4

Džajpúr

Džajpúr, India

Pomerne mladé mesto z prvej polovice 18. storočia sa aj vďaka svojmu veku stalo prvým moderne plánovaným mestom v Indii. Postavené bolo podľa zásad staroindického architektonického kódexu Silpašástra, čo v praxi znamená, že pravidelné ulice sú rozdelené do šiestich sektorov a oddelené bulvármi so šírkou 34 metrov. To najzaujímavejšie (napríklad nečakane veľké observatórium so slnečnými hodinami rôznych veľkostí, až do výšky 24 metrov) sa pritom ukrýva v starej časti mesta – za hradbami, ktoré na znak pohostinnosti k vzácnej návšteve, princa Eduarda z Walesu, nechal niekdajší maharadža vymaľovať na červeno. Pri západe slnka však dostávajú steny ružový nádych, a tak sa Džajpúr zvykne označovať aj ako „ružové mesto“.

Viac Menej

6. deň

Dopoludnia dokončíme prehliadku mesta a vydáme sa späť do Dillí k večernému preletu do Soulu.

7. deň

Do Soulu priletíme v skorých ranných hodinách. Ubytujeme sa a zrelaxujeme sa v hoteli. Po raňajkách začneme s poznávaním mesta. Soul, duša Ázie. I takýto prívlastok má toto nádherné mesto. Je obchodným a kultúrnym centrom Južnej Kórey, v ktorom sa mrakodrapy týčia nad budhistickými chrámami. Pozrieme si Kráľovský palác. Nájdeme ho  priamo v centre metropoly. Postavili ho v roku 1395. Bol hlavným a najväčším z piatich soulských palácov novej progresívnej dynastie Joseon, ktorá vládla na polostrove 518 rokov. Zavítame na miestne trhovisko, kde ochutnáme tradičné špeciality, míňať budeme množstvo nádherných budhistických chrámov, prejdeme sa po korze a navštívime starú štvrť. Z vrchu N Seoul Tower sa pozrieme na panorámu mesta.
5

N Seoul Tower

N Seoul Tower, Južná Kórea

Iné atrakcie

Táto druhá najvyššia veža v hlavnom meste Soul má výšku 236 m. Veža bola postavená v roku 1969 avšak sprístupnená pre verejnosť bola až v roku 1980. Z tejto veže môžete vidieť krásny panoramatický výhľad na mesto Soul, ktorý stojí za pozretie. Ak aj náhodou nemáte radi výšky, skúste sa prekonať a ísť sa pozrieť na toto jedinečné miesto, kde budete mať celé mesto ako na dlani. Prieskumy dokonca ukázali, že N Seoul Tower je atrakciou číslo jeden v obľúbenosti u turistov.

Viac Menej

8. deň

Dnes sa vyberieme do demilitarizovanej zóny, k hraniciam so Severnou Kóreou. Už za pár desiatok minút sme na hraniciach, v krajine nikoho. Demilitarizovaná zóna pozdĺž slávnej 38. rovnobežky sa tiahne v dĺžke 250 kilometrov a rozdeľuje Kórejský polostrov na dva úplne rozdielne svety. Zóna je dva kilometre široká a starostlivo strážená, hlavne zo severokórejskej strany. Na juhokórejskej strane je však veľkým turistickým ťahákom. V mestách na hranici demilitarizovanej zóny sú dokonca vytvorené „rozhľadne“ s ďalekohľadmi, ktorými možno pozorovať hraničnú zónu Severnej Kórey. Práve tu sú fotoaparáty zakázané. Aký je to pocit dívať sa smerom do jednej z najtvrdších diktatúr planéty? Zistíme to sami. Súčasťou výletu bude i prehliadka tunelov, ktoré vykopali Severokórejčania v snahe prekopať sa za slobodou. Po návrate do Soulu si vychutnáme večeru a presunieme sa na letisko k preletu do Tokia.

9. deň

Tokio, jedno z notoricky najznámejších miest sveta a zároveň je často hodnotené ako jedno z najlepších miest na život na svete. Je to mesto plné mrakodrapov, neónových obrazoviek a davov ľudí. Zároveň je tu čisto a bezpečne, výborné jedlo nájdeme na každom kroku a miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí. Zastavíme sa pri Cisárskom paláci, navštívime štvrť Asakusa s najvýznamnejším tokijským chrámom Senso-ji, poplavíme sa po rieke Sumida river popod slávny Dúhový most, obed si vychutnáme vo štvrti Šibuja a nevynecháme ani štvrť so sochou slávneho psa Hachiko. Popoludní sa pozrieme na Olympijský štadión a deň zakončíme z veže Tokio Sky Tower. Presunieme sa do krásnej prírodnej oblasti Hakone.
6

Tokio

Tokio, Japonsko

HistóriaIné atrakcie

Niekdajšia rybárska osada Edo na východe ostrova Honšú prechádzala v histórii rôznymi etapami, rozvojom, izoláciou aj silným požiarom. Aj napriek tomu sa začalo v 19. storočí rozmáhať na úrovni celej krajiny. Svoje súčasné meno – Tokio, získalo v roku 1868 a vtedy sa stalo zároveň hlavným mestom. Jeho túžba dohnať ostatné svetové metropoly bola natoľko silná, že vzrast začal naberať obrovské rozmery. Súhrou týchto okolností tu dnes môžete nájsť naozaj všetko, po čom zatúžite – historické kúsky, obrovské nákupné centrá, supermoderné technické aj elektronické výdobytky doby.

Viac Menej

10. deň

Symbol Japonska sopka Fuji. Počas plavby po jazere Ashi sa nám naskytnú nádherné výhľady na tento symbol. Pod sopkou navštívime dedinku Oshino s nádhernými japonskými záhradami, na obed si vychutnáme tradičné „nudle“. Dedinka pôsobí ako živý skanzen. Po krátkej návšteve Yokohamy sa presunieme na letisko k preletu do Singapuru.
Fuji, Japonsko

Príroda

Ikonou Japonska je bezpodmienečne hora Fuji, ktorú pri dobrom počasí uvidíte aj zo samotného Tokia. Tento titul získala zaslúžene, jej mohutnosť týčiaca sa do výšky 3776 metrov a tvar pravidelného kužeľa ju robia naozaj jedinečnou. Zaujímavosťou je, že ide o stále aktívnu sopku, takže niektorí by sa mohli obávať, že sa zopakuje udalosť z roku 1707, kedy Tokio „postrašila“ 15 centimetrami popola. Odborníci však hovoria o veľmi malej podrobnosti jej prebudenia, takže si aj s ostatnými turistami môžete pokojne vychutnávať jej prítomnosť.

Viac Menej

11. deň

Do Singapuru priletíme v skorých ranných hodinách. Ubytujeme sa, oddýchneme si a po neskorších raňajkách sa vydáme objavovať mesto. V dnešný deň nebudeme potrebovať autobus, prepravovať sa budeme metrom a miestnou dopravou. Pozrieme si centrum, budovu banky, staré koloniálne budovy, čínsku štvrť. Zážitkom bude rezervácia Supertree Grove, kde sa nachádza 12 z 18-tich „super trees“. A nesmieme zabudnúť azda na najznámejšiu budovu mesta, ikonický hotel Marina Bay Sands.
8

Supertree Grove

Supertree Grove, Singapur

Príroda

Singapur disponuje veľkým množstvom zaujímavých atrakcii, najnavštevovanejšou z nich je Bay South Garden, kde si po zaplatení vstupného môžete pozrieť svetoznáme Supertree Grove, čiže háj super stromov. Architektmi navrhnuté stavby v tvare stromov vysoké od 25 do 55 m pôsobia ako sci-fi kulisy a vy sa pomedzi ne môžete prechádzať vo výške 22 metrov. Tieto ikonické super stromy predstavujú vertikálnu záhradu, ktorá je dizajnovaná s prístreškami tak, aby cez deň poskytovala príjemný tieň a v noci zase nezabudnuteľný koncert svetla a hudby.

Viac Menej

12. deň

V dnešný deň budeme mať na výber dve možnosti (po dohovore so sprievodcom, platba na mieste). Pre tých, ktorí chcú spoznávať viac a viac, ponúkame návštevu singapurskej ZOO a botanickej záhrady. Pre tých, ktorí si chcú užiť i chvíľku na pláži, ponúkame ostrov Sentosa. V podvečer nás čaká prelet na Fiji.

13. deň

Fiji, tichomorský raj na pláži. Nádherné pláže na 333 ostrovoch, pokoj, relax, práve to potrebujeme po namáhavom poznávaní.

14. deň

Voľný program, pobyt na pláži.

15. deň

V ranných hodinách sa presunieme na letisko k odletu do Austrálie. Áno, čaká nás Sydney. Po prílete sa pustíme do prehliadky mesta. Nevynecháme ani Wild park s austrálskou faunou a samotné osvetlené mesto nás uchváti večer.
9

Sydney

Sydney, Austrália

Kultúra

Sydney je hlavným mestom štátu New South Wales a austrálskym najstarším aj najväčším mestom so 4,5 miliónmi obyvateľmi. Bolo založené v roku 1788. Môže sa pochváliť jedným z najväčších a najkrajších prístavov na svete. Sydney je pre Austráliu to, čo je Londýn pre Anglicko a Paríž pre Francúzsko. V uplynulých rokoch mesto dostalo Cond Nast cenu za najlepšie svetové turistické mesto. Sydney taktiež vyhralo ocenenie časopisu Business Traveler za najlepšiu svetovú destináciu. Obdiv si získalo aj vďaka svojmu prístavu, prekrásnemu pobrežiu, nádherným plážam, teplému a príjemnému podnebiu a kozmopolitnej kultúre.

Viac Menej

16. deň

Dnešný deň bude veľmi náročný, ale my to určite zvládneme, nakoľko sme chtiví po poznávaní. Ráno dokončíme prehliadku mesta a pred nami je prelet na ďalší kontinent. Čaká nás Južná Amerika. Zo Sydney preletíme do Santiaga, kde budeme mať čas na krátku prehliadku a následne poletíme do nádherného mesta Buenos Aires.

17. deň

Viete kde sa nachádza Ohňová zem? Neviete? Pozývame vás sem. Ushuaia, najjužnejšie mesto sveta. Poplavíme sa po Beagle kanáli, odkiaľ sa nám naskytnú nádherné výhľady do okolia. Ak budeme mať šťastie uvidíme i tučniaky a uškatce. Byť na tomto mieste a neochutnať miestnu špecialitu by bolo hriechom, pochutíme si na kraboch kráľovských.

18. deň

Vydáme sa smerom k NP Tierra del Fuego. Po ceste sa nám naskytnú krásne výhľady na kanál. Zvezieme sa vláčikom Train del fin del Mundo, vláčikom na konci sveta, je to najjužnejšia železnica na svete. V NP strávime nejaký čas a budeme sa kochať okolitou prírodou.

19. deň

Buenos Aires, hlavné a zároveň najväčšie mesto Argentíny. Našu prehliadku začneme na námestí Plaza del Congresso, pozrieme si Plaza de Mayo, starú štvrť La Bocca, s farebnými domčekmi, kde začínalo svoj život množstvo európskych imigrantov, súsošie Las Nereidas, katedrálu a Palacio de Aquas Corrientes. Navštívime i jedno z naj miest na relax v meste Japonskú záhradu. A samozrejme i tu ochutnáme miestnu špecialitu, pravý argentínsky steak.
10

Buenos Aires

Buenos Aires, Argentína

Iné atrakcie

Pri návšteve Južnej Ameriky by bolo hriechom nezájsť do toho najpútavejšieho, čo môže ponúknuť Argentína – Buenos Aires. V tejto metropole sa nikto určite nebude nudiť. Zrak sa nasýti z neprestávajúceho množstva podnetov, akými sú Májové námestie, prezidentský palác Casa Rosada, pešia zóna Florida, či biely obelisk Avenide 9. Zaujmú aj iné. neďaleké časti, napríklad farebná ulička Caminito či štadión Boca Juniors, kde začínal aj svetoznámy Diego. Nechajte sa naplno očariť tajomstvom prostredia, ktoré je považované za hlavné mesto toho najvášnivejšieho tanca – tanga.

Viac Menej

20. deň

Dokončíme prehliadku Buenos Aires a rozlúčime sa s týmto temperamentným mestom. Svoje brány nám otvorí Kanada. Krajina javorového listu a ľadového hokeja. Cez Toronto sa dostaneme do Quebecu.

21. deň

Prílet do Quebecu v dopoludňajších hodinách. Quebec je nádherné historické mesto, v ktorom sa na mieste zvanom Plains of Abraham uskutočnila krátka bitka medzi Francúzmi a Angličanmi o nadvládu. Keď sa dostaneme k Citadele, prekvapí nás krásny výhľad na rieku sv. Vavrinca. Uvidíme i najfotografovanejší zámok na svete Chateau Frontenac. Tu stojí najstaršia bazilika severnej Ameriky, Notre Dame de Quebec. Námestiu Palace Royal dominuje socha Ľudovíta XIV., ktorý sa zaslúžil o terajšiu podobu mesta a katedrála Notre Dame de Victories, ako symbol víťazstva. Prelet do Toronta.
11

Québec City

Iné atrakcie

Najstaršie francúzsky hovoriace mesto v Severnej Amerike je s úchvatnou pozíciou nad riekou Svätého Vavrinca a podmanivo malebnými starými uličkami nádherným miestom. Dramatické prostredie mesta Québec zvyšuje jeho príťažlivosť. Jeho krása však nie je daná len prírodou, svoju úlohu zohrali aj architekti. Už len prechádzka ulicami mesta je estetickým zážitkom. Historické jadro mesta je, na rozdiel od iných miest v Severnej Amerike, plné nádherných starých kamenných budov s mansardovou strechou. Mesto Québec je jedným z najstarších a najkrajších v Severnej Amerike. Jeho malebné centrum je miestom svetového dedičstva UNESCO, živým múzeom úzkych dláždených ulíc, domov zo 17. a 18. storočia s prudko stúpajúcimi vežami kostola, nad ktorým sa týči nádherný hotel a ikona mesta Château Frontenac. Historickí nadšenci budú milovať predovšetkým kopec Citadelle a dve múzeá ponúkajúce grafické znázornenie bitiek medzi Francúzskom a Britániou o kontrolu nad mestom. Mesto Québec má ešte niečo: srdce a dušu provincie, najtvrdšie zovretie francúzsko-kanadskej identity a francúzsky jazyk. Je to niečo, za čo tu ľudia bojovali a zomreli, a niečo, čo si hlboko vážia. Anglofónna menšina je tu malá - len 1,5% populácie hovorí po anglicky ako materinským jazykom - zriedka ju využívajú mimo hlavných turistických oblastí. Väčšina obyvateľov mesta je úplne dvojjazyčná, ale ak sa vydáte do okolitej krajiny, rýchlo zistíte, že francúzština je úradným jazykom provincie.

Viac Menej
12

Toronto

22. deň

Niagarské vodopády, div sveta a jedinečný prírodný úkaz. Na kanadskej strane sú naozaj impozantné. Tečú z výšky až 54 metrov a všade navôkol počuť len hukot vody. Poplavíme sa lodičkou, aby sme tento jav videli zblízka. Navštívime mestečko Niagara on the Lake a následne sa vrátim do Toronta k večernému odletu do Európy.
13

Niagarské vodopády

Príroda

Niagara Falls je skupina troch vodopádov na južnom konci rokliny Niagara, medzi kanadskou provinciou Ontario a americkým štátom New York. Najväčší z nich je Horseshoe Falls, tiež známy ako Canadian Falls, ktorý prechádza cez medzinárodnú hranicu medzi Kanadou a USA. Menšie American Falls a Bridal Veil Falls ležia plne v Spojených štátoch. Kombinované vodopády majú najvyšší prietok zo všetkých vodopádov v Severnej Amerike a vertikálny pokles viac ako 50 metrov. Niagarské vodopády sú známe svojou krásou i cenným zdrojom vodnej energie. Vyrovnávanie rekreačného a komerčného a priemyselného využitia je výzvou pre ich správcov od 19. storočia.

Viac Menej

23. deň

Príletom do Viedne sa naša zážitková cesta končí. Zvládli sme to! Mierne unavení, ale plní nezabudnuteľných zážitkov na celý život.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 13.10.2020 - 4.11.2020 22 nocí

Marcel Šmátrala

Marcel Šmátrala

Zanechať po sebe svet lepší a krajší ako bol pred mojim príchodom (alebo sa o to aspoň pokúsiť).

Cestovanie neuveriteľným spôsobom rozširuje obzory, buduje charakter a celkovo prispieva k väčšiemu rozhľadu o svete, pretože je niekoľkonásobne lepšie ho zažiť na vlastnej koži, ako si o určitých krajinách len niečo naštudovať, či prečítať. Nestačí len vidieť historické pamätihodnosti, či prírodné krásy a počuť ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR