Hotel Baraza Resort & Spa

*****

Zanzibar

bez recenzií

Bazén hotela The Barazaa
Bazén hotela The Baraza
Exteriér hotela The Baraza
Exteriér hotela The Baraza
Exteriér hotela The Baraza
Exteriér hotela The Baraza
Izba hotela The Baraza
Miestnosť na masáž
Pláž pri hoteli The Baraza
Pláž pri hoteli The Baraza
Pláž pri hoteli The Baraza

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

Priamo na pláži

Wi-Fi

Wellness

Potápanie

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Luxusný all inclusive rezort, zaradený prestížnym cestovateľským časopisom medzi 60 najlepších hotelov sveta. 30 nádherných víl v orientálnom
štýle evokujú dedičstvo zanzibarského sultána s krásnou zmesou arabských, swahilských a indických prvkov.


Poloha

Priamo pri krásnej bielej piesočnatej pláži.


Ubytovanie

Klimatizácia, varná kanvica, minibar, SAT-TV, CD prehrávač, kúpeľňa so sprchou a WC, balkón alebo terasa s posedením a menším bazénom.

One Bedroom Ocean Villa (148 m²), kombinovaná obývacia miestnosť so spálňou, výhľad na more, One Bedroom Ocean Front Villa (148 m²) prvý rad na pláži, výhľad na
oceán, Two Bedroom Garden Villa (193 m²), 2 spálne, Sultans Two Bedroom Villa (193 m²), 2 spálne, priamo pri pláži.


Stravovanie

All inclusive. Raňajky, neskoré raňajky, obedy, večere, občerstvenie počas dňa, nealko a importované alkoholické nápoje

v hotelom určenom čase, popoludňajšia káva a čaj.

REŠTAURÁCIE

Livingstone Terrace (raňajky a večere). Ocean Lounge (obedy). The Sultans (a la carte).


Vybavenie a služby hotela

Šport: bazén, vírivka, fitnes centrum, plážový volejbal, tenis. Za poplatok: windsurfing, kitesurfing, PADI škola potápania, kanoe, kajak, joga. Spa: vírivka. Za poplatok: kozmetické procedúry, masáže.


Oficiálne hodnotenie

*****

Ostrov v Indickom oceáne, rodisko slávneho Freddieho Mercuryho, so zaujímavou, bohatou históriou, belostnými plážami a legendárnym západom slnka.

Zanzibar ponúka pestrú škálu dojmov, od morbídneho kúzla Stone Town, cez bohaté a rozmanité koreninové plantáže až po nespočetné odtiene modrej, zelenej a bielej pobrežia. Výlet na Zanzibar ponúka fascinujúci pohľad na rôznorodosť ostrova a množstvo krásnych zážitkov.

Zanzibar má množstvo vynikajúcich hotelov, a to ako v Stone Town, tak aj na plážach. Odporúčame spojiť krátky pobyt v Stone Town, preskúmať históriu a architektúru s pobytom na jednej z krásnych pláží Indického oceánu.

Brilantné biele pláže Zanzibaru sú obmývané teplými tyrkysovými vodami Indického oceánu a sú ideálnym miestom pre odpočinok, opaľovanie a oddych od po rušných výletoch. Pláže na Zanzibare sú rajom, striedajú sa s malebnými rybárskymi dedinkami, kde ľudia stále žijú jednoduchým, už roky nezmeneným spôsobom života. Na Zanzibare existuje viac ako 25 fantastických pláží.

Turistickým centrom severu je Nungwi s prekrásnymi plážami, pestrým nočným životom, množstvom „ruksakových“ turistov, s výbornými reštauráciami a potápačskými centrami. V tomto regióne sú obľúbené „Full Moon Party“, s pozorovaním mesiaca a jeho odrazu v mori.

Hotely sú väčšinou neveľké, s ležérnou atmosférou a dobre zapadajú do okolitej krajiny. Pláž sa pomaly rozširuje smerom na východ. Na západnom pobreží ostrova stojí za návštevu Mangapwani pláž. Takmer celý východ ostrova je - až na zopár skál a mangrovníkov - jedna dlhá, biela, palmami lemovaná pláž - Matemwe, Pwani Mchangani, Kiwengwa, Uroa, Bwejuu a Jambiani, všetko dlhé krásne pláže s bielym pieskom. Kiwengwa je centrum paušálnych turistov s mnohými veľkými, prevažne talianskymi all inclusive rezortami.

Kúpanie je ovplyvnené prílivom a pri odlive je treba za vodou presjť pomerne ďaleko po piesku. Smerom na západ vplyv odlivu slabne.

Indický oceán je raj vodných športov - potápanie, šnorchlovanie, rybolov na otvorenom mori, jazda na kajaku, windsurfi ng, vodné lyžovanie a plachtenie na tradičných miestnych plachetniciach. Zanzibar patrí k najvychytenejším potápačským lokalitám - potápať sa môžete k lodným vrakom, v noci alebo aj v morských prúdoch. A s trochou šťastia môžete vidieť na východe delfíny a na severe veľryby.

Hlavné mesto: Zanzibar City
Časový posun: +2h

Mena: Tanzánijský šiling
Kurz: 1€ = 2589,05 TZS

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Jozani forest, Zanzibar

Fakultatívny výletPríroda

Jozani forest

Prírodná lesná rezervácia je domovom vzácnych opíc Red Colobus (červená gueréza). Mimoriadne živé opičky sú veľmi fotogenické. Žijú tu aj ďalšie endemické druhy opíc a aj nepolapiteľný zanzibarský leopard (naposledy videný pred niekoľkými rokmi). Jozani má vynikajúci náučný chodník a skvelých sprievodcov. Mangrovníkový porast, hustý tropický les s typickými drevinami, no skutočná džungľa!

Ostrovy a ostrovčeky, Zanzibar

Fakultatívny výletPlážePríroda

Ostrovy a ostrovčeky

Zanzibaru patrí tiež niekoľko malých pobrežných ostrovov, ktoré sú ideálne pre jednodňové výlety. Turistami najobľúbenejší je Prison (alebo Changu) island, neďaleko Stone Town. Pôvodne bol užívaný Arabmi na zadržanie vzdorujúcich otrokov, neskôr tu Briti postavili väznicu, ktorá však nikdy nebola skutočne použitá. Návštevníci tu môžu vidieť aj veľkú populáciu starých Aldabra korytnačiek. Ďalšie ostrovčeky v okolí Stone Town sú Chapwani, Chumba a Bawe.

Stone Town, Zanzibar

Fakultatívny výletHistória

Stone Town

V legendárnom meste (chránená pamiatka UNESCO) akoby sa miestami zastavil čas. Navštívte Dom divov, Palace museum, dom Dr. Livingstona a arabskú pevnosť a vdýchnite neopakovateľnú atmosféru starých čias. Prejdite sa vinutými uličkami okolo rušného trhu, uvidíte nespočetne veľa mešít, dve katedrály a všade umelecky vyrezávané vchodové dvere. Neobíďte ani miesto, kde stál hárem sultána Bargasha na Marahubi, dotvára obraz bohatej histórie Zanzibaru a jeho živej kultúry. Stone Town má aj niekoľko vynikajúcich obchodov so suvenírmi a veru je z čoho vyberať! Pri prechádzke narazíte na obchody s umeleckou drevorezbou, zanzibarské truhlice, oblečenie, koreniny a starožitnosti. Mnoho obchodov so suvenírmi sa nachádza pozdĺž Kenyatta Road vo Shangani a Gizenga ulice za starou pevnosťou.

Zaujímavé miesta v okolí

Pláže

Paje

Paje je plážou na východnom pobreží centrálneho ostrova Unguja. Príliv a odliv tu už teda pocítite a možno aj preto ide o pomerne pokojné miesto. V porovnaní so severom ostrova je to tiché prostredie, ale dosť veterné, preto má výborné podmienky pre kitesurfing. Kým však bude more v nedohľadne alebo bude, naopak, vytvárať silné vlny, prejdite sa po krajine alebo a venujte iným voľnočasovým aktivitám.

Iné atrakcie

Seaweed Centre

Centrála miestneho spoločenského života, ktorá dáva ženám z Paje dôležitú možnosť zarobiť si na živobytie zberom morských rias, z ktorých následne vyrábajú najrôznejšie voňavé bio mydlá, peelingy, a esenciálne oleje (používajú na to aj ingrediencie ako klinček, kokos alebo ostrovný med).

Pláže

Jambiani

Menšia pláž s jemným bielym pieskom a palmovou alejou. Zo športov je tu možné šnorchlovať, no oplatí sa to najmä v blízkosti skalných výbežkov, kde je podmorský život aktívny. Sem tam sa vyplavujú morské riasy, ale inak je pláž čistá.

Príroda

Centrum motýľov Zanzibar

Najväčší priestor pre motýľov vo východnej Afrike. Prehliadka môže trvať 30 - 40 minút, počas nej si môžete prezrieť drobné motýlie kukle, dotknúť sa a držať hladné húsenice a pozerať sa ako okusujú listy. Ak budete mať šťastie môžete sledovať aj proces vyliahnutia sa motýľa. Počas prechádzky sa môže túlať po čarovnej záhrade, fotografovať motýľov a užívať si prírodu. Centrum motýľov Zanzibar je obľúbenou turistickou atrakciou najmä pre deti školského veku a ich rodiny. Patrí k turistickým atrakciám založeným na komunite, kde príjmy generované návštevníkmi poskytujú finančné prostriedky na miestne projekty v podobe alternatívnych spôsobov obživy (poľnohospodári s motýľmi sa predtým zaoberali odlesňovaním), ochranou a zmierňovaním chudoby.

Iné atrakciePríroda

Park ZALA

Park Zala sa nachádza asi 40 km od mesta Zanzibar, južne od Jozani, v dedine Muungoni, na ceste do Makunduchi. Prírodná rezervácia na ostrove Zanzibar - Park ZALA bol založený ako projekt, ktorý má pomôcť miestnym ľuďom oceniť hodnotu voľne žijúcich živočíchov pomocou finančných prostriedkov získaných turistickými návštevami. Samotný park sa dnes javí ako opustený, pretože viac energie a dôraz sa kladie na prehliadky miestneho lesa, mangrovového pobrežia a okolitých dedín, pešo, na bicykli alebo na kajaku. K dispozícii sú aj pešie alebo cyklistické túry po neďalekom Makunduchi, ktoré využívajú zriedkavo navštívené jaskyne, animistické svätyne a historické miesta.  Prehliadky je potrebné dohodnúť vopred. Pomôžu tiež niektoré informované cestovné kancelárie a Mangrove Lodge.

KultúraPríroda

Zala Park

Park ZALA (Zanzibar Land Animals – zanzibarské suchozemské zvieratá) dnes existuje vďaka finančnej podpore turistov. Jeho úlohou je inšpirovať miestnych, aby si začali vážiť divokú prírodu a jej zvieratá. Turisti si ale park užívajú tiež. Pešo, na bicykli alebo na kajaku môžu spoznať lesy, dedinky i mangrovníkové pobrežie.

Gueréza červená zanzibarská, Zanzibar

Príroda

Gueréza červená zanzibarská

Zaujímavým endemitom, na ktorý sú domáci patrične hrdí, je práve guaréza. Ide o druh opice, ktorá sa vyskytuje len na území zanzibaru a je priateľská až flegmatická. Najvýraznejšie sa od ostatných odlišuje najmä tým, že má len štyri prsty, chýba jej teda palec, ktorý je taký typický pre rady primátov. Vďaka systému, ktorý majú v národnom parku Jozani vybudovaný, sa môžete dostať až do tesnej blízkosti celých rodín guérezy. Možno ich tak pozorovať v prirodzenom prostredí a vychutnať si tu čaro miestnej prírody na dosah ruky.

Pláže

Uroa

Na ceste medzi vyššie spomenutou plážou Pongwe a Chwaka sa nachádza tiež krásna pláž, i keď o niečo menšia – Uroa. Tiež je domovom hotelových rezortov, láž je čistá – s jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou.

Zanzibar, Zanzibar

PlážePríroda

Zanzibar

Vychýrené ostrovy ležiace v Indickom oceáne získavajú stále väčšiu popularitu. Turistov sem láka najmä prekrásne more s bielymi pieskovými plážami. Bohatý je tu tiež podmorský život, pri výbere ubytovanie teda treba dbať aj na lokalitu, každý kút je totiž jedinečný. Hoci sa do širšieho povedomia dostal Zanzibar (pôvodne Zandž barr – ostrov černochov) pomerne nedávno, má za sebou bohatú históriu pod nadvládou Arabov, Portugalcov či Británie. Každý z nich pritom zanechal na tomto rajskom území poznateľné stopy – islam, obchod z otrokmi či jeho konečné zrušenie.

HistóriaKultúra

Stará mešita Kizimkazi

Aj keď sa táto mešita považuje za jednu z najstarších islamských budov na východnom pobreží Afriky, nevyzerá tak, pretože prešla niekoľkými renováciami. Keď sa pozriete do interiéru, prehliadnete si vyryté nápisy v arabskom a kúfskom písme z roku 1107 a 1770.

HistóriaIné atrakcie

Mešita v Kizimkazi

Mešita Kizimkazi je považovaná za najstaršiu islamskú budovu na východoafrickom pobreží a dodnes sa využíva. Nachádza sa na južnom cípe hlavného ostrova Zanzibar v obci Kizimkazi - Dimbani. Podľa záznamu bola postavená v roku 1107 na príkaz šejka Saida bin Abiho Amrana Mfaume al Hassana bin Muhammada osadníkmi z iránskeho širazu. Ďalší nápis však hovorí o významnej prestavbe mešity v rokoch 1772-1773. Aj keď väčšina podrobností o koraloch a stĺpových šachtách pochádza z pôvodnej stavby v 12. storočí, väčšina súčasnej štruktúry pochádza z prestavby v 18. storočí. Nedávno bola zrekonštruovaná východná stena mešity a strecha mešity bola nahradená vlnitým kovom. Okolo mešity je niekoľko hrobiek zo sedemnásteho storočia zdobených stĺpmi, v jednej z nich sa nachádza Sheikh Ali bin Omar, muž s jednou rukou a jednou nohou.

Príroda

Pozorovanie delfínov

Výlet za delfínmi sa realizuje z rybárskej dediny Kizimkazi. Z prístavu sa vydáte pozorovať tieto obľúbené cicavce, pričom je až 85% šanca, že sa to podarí. Druhy, ktoré sa často vyskytujú v zátoke Menai, sú delfíny Spinner a Bottlenose. S delfínmi budete môcť plávať, pokiaľ zostanú v blízkosti lode, ale je pravdepodobné, že sa ich nebudete môcť dotknúť, pretože sú to samozrejme divoké zvieratá.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR