Zeavola

*****

Thajsko

4.9

Celkové
hodnotenie
4.9
161 5

Zeavola A
Zeavola TE
Zeavola A
Zeavola LS
Zeavola A
Zeavola TE
Zeavola W
Zeavola F
Zeavola W
Zeavola WEL
Zeavola BD
Zeavola L
Zeavola WEL
Zeavola W
Zeavola R
Zeavola R
Zeavola R
Zeavola R
Zeavola R
Zeavola R
Zeavola TE
Zeavola F
Zeavola F
Zeavola F
Zeavola R
Zeavola S
Zeavola S
Zeavola S
Zeavola S
Zeavola LS
Zeavola LS
Zeavola S
Zeavola F
Zeavola F
Zeavola F
Zeavola F
Zeavola F
Zeavola F
Zeavola R
Zeavola P
Zeavola P
Zeavola P

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Hotel Zeavola je umiestnený na krásnej bielej piesočnatej pláži. Hotel ponúka špeciality v dvoch reštauráciách s rybami, čerstvými morskými plodmi, thajskou a medzinárodnou kuchyňu.

Poloha

Tento jedinečný hotel Zeavola sa nachádza priamo na bielej piesočnej pláži v severnej časti ostrova Koh Phi Phi. Reštaurácie sú v pešej vzdialenosti od hotela. Tranfer na letisko Phuket trvá cca 2 hodiny.

Vybavenie

Hotel uvíta hostí v celkom 48 izbách. Všetky vily sú vyrobené z teakového dreva a stelesňujú typický, útulný štýl tradičného ostrovného domu. Rozkladajú sa tu 4 bujné tropické záhrady. Rezort má tiež bazén, vynikajúce kúpele a butikový obchod s prístupom na internet. Wi-Fi pripojenie na internet je k dispozícii v celom objekte bez príplatku. Recepcia je otvorená 24 hodín. Rôzne zariadenia a služby zahŕňajú trezor, zmenáreň, knižnicu, izbovú službu a práčovňu. Wi-Fi pripojenie je k dispozícii vo verejných priestoroch. K dispozícii sú tiež obchody. Do kempu patrí krásna záhrada a detské ihrisko.
Šport a zábava: šnorchlovanie, jazda na kajaku, za poplatok: potápačská škola PADI, centrum vodných športov (tretia strana), procedúry.
Hotel akceptuje platbu kartami American Express, Diners Club, MasterCard a VISA.

Ubytovanie

Apartmány Village: (40 m2) sú zariadené v retro štýle, majú klimatizovanú spálňu a samostatný obývací priestor, sprchový kút, sušič vlasov, klimatizácia, telefón, trezor, CD/DVD prehrávač, SAT TV, minibar, set na kávu a čaj, terasa.
Garden Suites: (60 m2) navyše priestrannejšie.
Väčšie vily s bazénom: (120m2) navyše kávovar, terasa s vlastným bazénom a nádherným výhľadom.
Beachfront Suites (60 m²) sú vybavené ako Garden Suites navyše s výhľadom na more.

Stravovanie

Reštaurácie "Baxil" a "Tacada" ponúkajú ryby a čerstvé morské plody, thajskú a medzinárodnú kuchyňu. Raňajky, polpenzia, plná penzia (formou bufetových stolov).

Pláž

biela piesočnatá pláž, šnorchlovanie, jazda na kajaku, potápačská škola PADI, centrum vodných športov.

Oficiálna kategória: *****
Oficiálna stránka: www.zeavola.com

Thajsko

Vitajte v Oriente, v krajine, kde sa mieša fascinujúca starodávna kultúra a súčasnosť. Thajsko je exotická krajina, a to doslova – príroda, pamiatky, kuchyňa, ľudia, spôsob života a myslenia, náboženstvo. To všetko vytvára úžasný mix zážitkov, ktorý vás prenesie do exotického sveta. Aj keby ste navštívili Thajsko stokrát, vždy budete mať čo objavovať.

Hlavné mesto: Bangkok
Časový posun: +5h

Mena: Thajský baht
Kurz: 1€ = 38,289 THB

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Phi Phi Don, Thajsko

KultúraPríroda

Phi Phi Don

Členitý ostrov má dĺžku 8 km a šírku 2,5 km. Phi Phi Don je ostrov pre milovníkov prírody, potápania a šnorchlovania. Čakajú na Vás nádherné zátoky s plážami, pahorkami, ktoré obrastá tropická vegetácia a ovinuje tyrkysovo modrá voda. Svojím tvarom pripomína presýpacie hodiny. Je jediný ostrov, na ktorom je možné sa ubytovať. Pri tsunami v roku 2004 bola infraštruktúra ostrova úplne zničená. Hneď po nej začala obnova.

Súostrovie Phi Phi, Thajsko

PlážePríroda

Súostrovie Phi Phi

Súostrovie šiestich ostrovčekov, z ktorých hlavné sú Koh Phi Phi Don a Koh Phi Phi Leh. Vysoké kopce, úžasné pláže, smaragdovo zelené more, koralové útesy a farebný podmorský život vytvára čarovnú scenériu. Preto sem každoročne prichádzajú cestovatelia z celého sveta, ktorí sa chcú nechať očariť tropickým rajom. Phi Phi ponúka všetko potrebné pre nezávislých cestovateľov, aj pre náročných klientov vyžadujúcich si dokonalý hotelový servis.

Príroda

Zálivy Pilae a Loh Samah

Phi Phi Lee, juhozápadne od mesta Phi Phi Don, vyzerá na prvý pohľad ako miesto vysokých chladných, ponurých a nehostinných skalných útesov. Napriek tomu tu leží nejedna z obľúbených zátok Thajska. Určite sem patria i menšie zálivy Pilae a Loh Samah, ktoré sú menej preplnené. Zálivy sú skvelým miestom pre milovníkov potápania. Obdivujte rajskú pláž v tyrkysových vodách obklopenú vysokými balvanmi, ktoré zo zálivov robia takmer neviditeľné miesto.

Koh Kai, Thajsko

PlážeKultúraPríroda

Koh Kai

Návštevníkov ostrova Koh Kai čaká okrem nádhernej krajiny i zážitok zo šnorchlovania. Turisti môžu obdivovať dych vyrážajúcu krásu obzvlášť na západnej strane, kde sa nachádzajú biele piesočné pláže. Koh Kai, nazývaný aj kurací ostrov vďačí svojmu menu skale, rastúcej priamo z ostrova. Vietor ju za tisícročia vytvaroval do siluety kuracej hlavy. Maličký ostrov pozostáva len zo snehobielej pláže a stromov, ktoré poskytujú životodarný tieň. Počas prílivu takmer niet kam uhnúť, no v čase odlivu sa objavuje pás pobrežia široký niekoľko metrov a z mora sa vynorí piesková cestička na susedný ostrovček Taap.

Phuket, Thajsko

História

Phuket

Phuket je miesto, kde si rozšírite svoje obzory a zároveň si prídete na svoje v každom smere vášho záujmu. Každý, kto toto miesto navštívil vám potvrdí, že jeho kúzlo sa len ťažko vystihuje tými správnymi slovami. Phuket je jedným z thajských ostrovov, ktorý sa nachádza v Andamanskom mori približne 867 kilometrov od Bangkoku. Je obľúbeným turistickým centrom s príjemným počasím a bohatou históriou. Prírodné krásy lákajú turistov na pláže a okolité ostrovy. Koralové bariéry, kopce vhodné na turistiku a pokojné more ponúkajú množstvo aktivít.

Chrám Chalong, Thajsko

História

Chrám Chalong

Thajsko sa považuje za zem budhistických chrámov. Jeden z nich, Wat Chalong, postavený v 19. storočí patrí k najkrajším, najväčším aj najnavštevovanejším na celom ostrove. Chrám je dodnes aktívne využívaný mníchmi a tak z času na čas môžu byť turisti svedkami rôznych budhistických obradov. Miesto je nasiaknuté spirituálnou atmosférou, ktoré občas prerušia výbuchy petárd z konštrukcie podobnej tehlovej peci. Tento rituál je formou vzdania vďaky za splnené prianie.

Island Safari, Thajsko

Iné atrakcie

Island Safari

Neodmysliteľným zážitkom v Thajsku je deň strávený v safari parku, kde si môžete vyskúšať sa previesť na chrbte slona cez hustú džungľu, či sa stretnúť s opičkami. Tiež Vás neminie jazda na vozíku ťahanom volom, rybie wellness a ukážka thajského kulinárskeho umenia. Čaká Vás i nezabudnuteľná šou thajského boxu. Island Safari sa pýši dlhoročnou tradíciou a ponúka množstvo atrakcii, ktoré prilákajú nejedného turistu.

Socha Veľkého Budhu, Thajsko

HistóriaKultúra

Socha Veľkého Budhu

Veľký Budha alebo Big Budha je 12 metrov vysoká zlatá socha, ktorá  bola postavená v roku 1972. Je ho vidieť už zďaleka ako si majestátne sedí a rozhliada sa po krajine. K soche sa dá dostať výstupom po tzv. „Dračích schodoch“. Keď vystúpite niekoľko desiatok schodov, môžete si spolu s ním užívať nádherný výhľad na ostrov Koh Phangan. Cestou hore si všimnete nádherné schodisko a pozdĺž neho posvätné hady, ktoré sa nazývajú Naga, a ktoré chránili Budhu pokiaľ spal.

Phang Nga, Thajsko

KultúraPríroda

Phang Nga

Zátoka Phang Nga je jedným z najkrajších miest celého ostrova. Nachádza sa pri nej aj malý ostrovček, kde sa natáčal film Muž so zlatou zbraňou. Najlepším spôsobom ako preskúmať túto zátoku je plavba loďou, ktorá vás dostane na miesta, kde sa budete cítiť ako v inom svete. Zátoka Phang Nga je na lodné výlety ako stvorená. Desiatky ostrovov, ostrovčekov a skalísk týčiacich sa z hladiny, na severe a severozápade lemovaná mangrovovými lesmi. Scenéria je fascinujúca a výhľady sa neustále menia.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands