Club Hotel Marina Beach

****+

Taliansko, Sardínia, Orosei

4 28 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
28 5

Titulná fotka
hotel Marina Beach, Orosei, Sardínia
hotel Marina Beach, Orosei, Sardínia
bazén v hoteli Marina Beach, Orosei, Sardínia
hotel Marina Beach, Orosei, Sardínia
hotel Marina Beach, Orosei, Sardínia
hotel Marina Beach
fitnes v hoteli Marina Beach, Orosei, Sardínia
bazén v hoteli Marina beach, Orosei, Sardínia
dvojlôžková izba v hoteli Marina Beach, Orosei, Sardínia
trojlôžková izba v Marina Beach, Orosei, Sardínia
štvorlôžková izba v hoteli Marina Beach, Orosei, Sardínia
pláž v hoteli Marina Beach, Orosei, Sardínia
pláž v hoteli Marina Beach, Orosei, Sardínia
minikluv v hoteli Marina Beach, Orosei, Sardínia
spinning v hoteli Marina Beach, Orosei, Sardínia
posedenie v hoteli Marina Beach, Orosei, Sardínia

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

V skratke o hoteli

Malebný rodinný hotel Club Hotel Marina Beach pripomínajúcu maurský zámok je ideálnym miestom na strávenie výbornej dovolenku plnej relaxu a zábavy na krásnych plážach Sardínie.


Poloha

hotel leží v zálive Orosei • 1 500 m od mesta • 90 km od letiska v Olbii


Otvoriť Google Earth

Dĺžka transferu

cca 90 minút.

Pláž

veľká piesočnatá pláž priamo pri areáli hotela • dve ležadlá a slnečník na izbu (zdarma od 3. rady) • plážové osušky (za doplatok) • vodné športy (za doplatok) • plážový bar

 


Strava

all inclusive


raňajky, obedy a večere formou bufetu • tematické večere • počas hlavných jedál voda, víno, pivo a nealkoholické čapované nápoje • voda, nealkoholické nápoje, ovocné džúsy, ovocná drť, ľadový čaj, espresso v hlavnom bare (10:00-22:00 h) a v plážovom bare • pivo, víno v hlavnom bare (10:00-22:00)  • snacky v hlavnom bare (19:15 - 19:45h) • za doplatok: alkoholické nápoje, nápoje vo fľaškách a plechovkách, zmrzlina a balené produkty


Oficiálne hodnotenie

****

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

vstupná hala s recepciou • Wi-Fi (na recepcii a v hlavom bare za poplatok) • 2 reštaurácie • hlavný a plážový bar • bazár • amfiteáter so zábavným programom • 3 bazény • detský bazén • minfutbal • minibasketbal • tenis • plážový volejbal • stolný tenis • plážový tenis • fitnes


Ubytovanie

izby sú zariadené v klasickom sardínskom štýle • klimatizácia • kúpeľňa s WC • telefón • TV • minibar (za doplatok) • trezor • sušič vlasov • balkón/terasa

 

TYPY IZIEB

štandardné izby (dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek - štandardné lôžko/poschodová posteľ)

 


Pre deti

detský bazén • detské ihrisko • miniklub • detská postieľka (za poplatok) • zariadený detský kútik (riad, umývadlo, chladnička, ohrievač fliaš, mikrovlnka, mixér) • detská strava: zeleninový vývar, zeleninová polievka, cestoviny, mlieko, jogurty, džemy, sušienky, čaje, ovocie a mäso


Upozornenie

V niektorých provinciách Talianska je miestnymi úradmi zavedená pobytová taxa. Platí sa priamo na mieste v ubytovacom zariadení, väčšinou v prvý alebo v posledný deň pobytu a je súčasťou príjmu mesta (nie cestovnej kancelárie ani ubytovacieho zariadenia). Výška pobytovej taxy závisí od kategórie ubytovania v konkrétnej oblasti, pričom sa pohybuje vo výške 0,50 - 4 EUR/osoba/deň. Po jej zaplatení obdržíte riadny doklad o zaplatení.

Taliansko

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Sardínia

Sardíniu mnohí nazývajú aj Ostrovom piatich farieb. Ružová symbolizuje plameniaky, divé ruže, na jar kvitnúce pivónie a jedinečnú energiu tunajších žien, zelená lesy, žltá slnko, modrá more a oblohu, poslednou farbou je strieborná, symbolizujúca historické mesto Nora. Pre tých, ktorí milujú históriu a architektúru, ostrov ponúka asi tritisíc vyhliadkových obranných veží, rímske a púnske mestá s kamennými amfi teátrami a kúpeľmi alebo svetoznáme nuraghy, ktorými je územie doslova posiate. O Sardínii sa hovorí aj ako o Karibiku Stredomoria. Slnečné lúče väčšinu dní v roku, nádherná príroda, malebné pláže s bielymi kamienkami, ktoré obmýva raz krištáľové, raz azúrové more, to len potvrdzujú.

COSTA SMERALDA
Oblasť, ktorá sa pýši mnohými nádhernými plážami, zaujímavými miestami a exkluzívnymi hotelmi, je najluxusnejšie miesto na Sardínii, navyše s vynikajúcimi podmienkami na šnorchlovanie a potápanie. O popularitu sa postaral aj istý bohatý šejk, ktorý si ju zamiloval a kúpil pozemky asi na 50 km severného pobrežia.

PALAU
Palau je jedným z najkrajších prímorských miest na pobreží Costa Smeralda. Z prístavu Palau vychádzajú trajekty na Korziku a súostrovie La Maddalena. V jeho okolií sa nachádza veľa zálivov, romantických zátok, nedotknutých pláží a malých skalanatých ostrovov vynárajúcich sa z krištáľovo čistého mora bohatého na podmorský život. Transfer z letiska v Olbii trvá 20 minút.

BAJA SARDINIA
Turisticky atraktívne stredisko pre tých, ktorí chcú tráviť dovolenku aktívne. Nájdu tu peknú pláž s množstvom vodných športov, barov, reštaurácií a obchodíkov v centre strediska alebo menšie, romantické pláže v okolitých zálivoch. V stredisku je vodný park Baia Sardínia s množstvom vodných atrakcií pre deti i dospelých, toboganov a šmykľaviek. Vo vzdialenosti len 5 km je exkluzívne stredisko Porto Cervo, ktoré očarí atmosférou luxusných značkových obchodov a reštaurácií, či jachtový prístav, v ktorom môžete stretnúť niektorú zo svetových celebrít, fi lmových hviezd alebo niekoho z kráľovskej rodiny. Neďaleko sa nachádza i golfové stredisko Pevero. Transfer z letiska v Olbii trvá približne 30 minút.

GOLFO ARANCI
Malé mestečko s asi 2 000 celoročne žijúcimi obyvateľmi je situované asi 20 km severne od Olbie a len 5 km južne od Porto Rotondo jedného z najznámejších letovísk Costa Smeraldy. Je známe svojimi krásnymi plážami, v okolí je asi 20 pláží, niektoré sú vybavené ležadlami, slnečníkmi a barmi a iné naopak, sú jednoduché a nevybavené - len voľná príroda bez zásahu človeka. Mestečko sa nachádza v nádhernej zátoke s krásnym výhľadom na more a tiež výhľadom na ostrov Figarolo (neobývaný voňavý ostrov s borievkami, levanduľami a rozmarínom). Na promenáde sú aj detské ihriská a detské zábavné parky. Nachádza sa tu malý turistický a rybársky prístav. Golfo Aranci je tiež veľmi známe výskytom voľne žijúcich delfínov, ktoré je možné bežne pozorovať. Transfer z letiska v Olbii trvá asi 20 minút. BUDONI Nachádza sa na východnom pobreží Sardínie. V Budoni môžete obdivovať krásne pláže Cala de Budoni, Tanaunella, Sant‘anna, Ottiolu, Porto Ainuet. Transfer z letiska v Olbii trvá 30 minút.

Orosei

Orosei sa nachádza v rovnomennom zálive Golfo di Orosei. Mesto má krásne historické centrum s hradbami, kostolmi a palácmi.

Pobrežie je tvorené vápencovými útesmi s množstvom romantických pláží, ktoré sú prístupné iba z mora. Mestečko ponúka možnosti lodných výletov na najkrajšie pláže Sardínie. Transfer z letiska Olbia trvá približne 90 min.

V destinácii sa o vás stará

Ries Roman

Ries Roman

Moje motto: "Ži a nechaj  žiť."

Ako človek som veselej povahy, rád spoznávam nové miesta, nových príjemných ľudí. Mám rád slnko, more, leto. Rád odovzdávam svoje skúsenosti iným, vždy keď môžem, tak rád poradím, pomôžem. Som priateľský typ človeka, snažím sa s každým vychádzať čo najlepšie, taktiež rešpektujem názory ostatných ľudí a viem prijať aj ...
Profil delegáta
Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

La Maddalena, Sardínia

Fakultatívny výletPríroda

Výlet na súostrovie La Maddalena

Počas celodenného lodného výletu na súostrovie La Maddalena budete mať možnosť vidieť jedno z najkrajších miest Stredomoria, takzvaný stredomorský Karibik. Od roku 1994 je chráneným Národným parkom s krásnou neporušenou prírodou a nádherným tyrkysovým morom. Súostrovie je zložené zo 7 ostrovov, ktoré majú približne 180 km pobrežia. Počas výletu sa zastavíte na plážach, kde si budete môcť zaplávať, opaľovať sa a obdivovať nádhernú scenériu. Na záver navštívite centrum La Maddaleny s jej typicky úzkymi uličkami, množstvom obchodov so suvenírmi a kaviarní, kde si môžete posedieť a nečinne pozorovať život ostrovanov.

Orientačná cena: 70 €

Plavba po Oroseiskom zálive, Sardínia

Fakultatívny výletPlážePríroda

Plavba po Oroseiskom zálive

Vyberte sa na plavbu loďou v Oroseiskom zálive okolo krásnych pláži, ako je Cala Goloritze, Cala Luna, Cala Sissina, Cala Mariolu, Cala Gabbiani a ďalšie. Pláže sú kamienkové a nachádzajú sa pod vysokými útesmi. Okúpete sa  na plážach Cala Luna, Cala Sissine a Cala Mariolu.

Orientačná cena: 85 €

Výlet do Porto Cervo a Nuragh, Sardínia

Fakultatívny výletIné atrakcie

Výlet do Porto Cervo a Nuragh

Návštivte luxusné letovisko Porto Cervo, vyhľadávané najsolvetnejšou klientelou z celého sveta, s množstvom butikov najznámejších modných značiek a svetových módnych návrhárov. Po krákej prechzádke sa presuniete do Arzacheny, kde budete mať možnosť si pozrieť typický sardínsky Nuragh - záhadná stavba spred 3000 rokov, ktorá bola stavaná z čadiča čierneho, ktorý bol navrstvovaný na seba bez akéhokoľvek spojiva a bez opracovania. Výlet končí v krásnom vidieckom prostredí, kde budete mať možnosť ochutnať všetky sardínske špeciality.

Orientačná cena: 85 €

Výlet na ostrov Korzika, Sardínia

Fakultatívny výletKultúra

Výlet na ostrov Korzika

Využite blízkosť francúzskeho ostrova Korzika. Počas plavby trajektom môžete obdivovať krásne pláže Sardínie i Korziky. Poprechádzajte sa historickým centrom mesta Bonifacio. Celodenný výlet na štvrtý najväčší ostrov v Stredomorí. Z prístavu Santa Teresa di Gallura sa trajektom, ktorý trvá cca 1 hod., preplavíte cez Bonifácky prieliv (chránená morská rezervácia) do prístavného mestečka Bonifacio, ležiaceho na juhu ostrova, ktorý sa pre svoju jedinečnú polohu nazýva korzický Gibraltár. Spoločne si prejdeme uličky starého mesta, ktoré sú malebné a uzučké, domy sa týčia na útesoch vo výške 80m. Voľný program môžete využiť na nákupy, prípadne sa poprechádzať mestom, kde je stále čo obdivovať.

Orientačná cena: 95 €

Zaujímavé miesta v okolí

Sardínia, Taliansko

PlážeHistóriaKultúra

Sardínia

Sardínia je druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori hneď po Sicílii. Nachádza sa v západnom Stredomorí na bezprostrednom juhu francúzskeho ostrova Korzika. Sardínia má bohatú kultúru. Farebné, rôznorodé a originálne formy sardínskeho tradičného oblečenia sú jasným symbolom príslušnosti k špecifickej skupine obyvateľov. Každé mesto a dedina majú svoje špecifické oblečenie. Sardínia má okrem zaujímavého oblečenia aj zaujímavú hudbu. Sardínia je domovom jednej z najstarších foriem vokálnej polyfónie, všeobecne známej ako cantu a tenore.

Bosa, Taliansko

PlážeKultúraPríroda

Bosa

Bosa je unikátne a nedotknuté mesto na severozápadnom pobreží Sardínie, asi 40 km južne od mesta Alghero. Je obklopené krásnou, divokou prírodou, nádhernými plážami a pobrežím. Bosa si zachovala svoje staroveké čaro a sardinskú identitu a neutrpela nadmerným rozvojom ako mnohé iné ostrovné destinácie. Vo vzduchu počuť uvoľnené stredomorské bzučanie a vďaka tomu je ideálnym miestom na útek od moderného sveta plného stresu. Navštívte Bosu a určite neoľutujete. Cítiť tu harmóniu medzi prírodou a ľuďmi.

Cala Luna, Taliansko

Pláže

Cala Luna

Cala Luna je ďalšou z najkrajších pláží Sardínie. Nachádza sa v zálive Orosei, južne od mesta Dorgali. Je obzvlášť obľúbená u nadšencov rekreačného rybolovu pod vodou alebo ľudí, ktorí sa jednoducho chcú ponoriť do jej vôd. Na pláži nájdete bar a miesto na piknik. Má plytké vody, ktoré deťom umožňujú ľahko sa hrať v mori. Na pláž sa môžete dostať cez more loďou, ako sú napríklad lode odchádzajúce z najbližších turistických prístavov. Pre milovníkov trekkingu sa na pláž môžete dostať cez zložitý chodník z Dorgali alebo z Baunei.

Alghero, Taliansko

PlážeHistóriaKultúra

Alghero

Alghero sa nachádza na severozápadnom pobreží Sardínie pozdĺž zálivu pomenovaného po meste. V Alghero sa hovorí katalánskym dialektom. Kedysi bola katalánčina aj úradným jazykom, no v 17. storočí bola nahradená najskôr španielčinou a momentálne je úradným jazykom taliančina. Alghero sa môže pýšiť viacerými historickými pamiatkami, ktoré sú roztrúsené po celom meste. V posledných desaťročiach sa stalo turistickým hlavným bodom nielen kvôli svojmu pobrežiu a prírodným krásam, ale aj z dôvodu pomerne dobre zachovaného historického dedičstva.

Porto Cervo, Taliansko

PlážeKultúraPríroda

Porto Cervo

Porto Cervo je talianske prímorské letovisko na severe Sardínie. Porto Cervo je prezývané ako jedno z najdrahších stredísk na svete plné luxusných jácht a detské ihrisko miliardárov. Mestečko sa nachádza na južnom a východnom brehu prístavu, kde sú obchody, spravodajské agentúry, bary a reštaurácie. Na ostatných brehoch zálivu sa môže pochváliť starým a novým prístavom. Ďalej sa nachádza klubový dom exkluzívneho Yacht Club Costa Smeralda. Koniec nového prístavu má lodenicu schopnú opraviť i veľké luxusné jachty. Ak ste nadšencom veľkých krásnych a silných lodí, prídite sa nimi aspoň pokochať do tohto prístavu.

Palau, Taliansko

PlážeHistóriaKultúra

Palau

Palau je malá dedinka založená pastiermi koncom osemdesiatych rokov minulého storočia. Palau je malá prímorská dedina, ktorá je známa najmä kvôli tomu, že je v blízkosti kaplnky Capo d' Orso na severnom cípe Sardínie. Vďaka skvelej polohe pri Stredozemnom mori sa Palau ukazuje viac ako len prístavný ostrov, pretože toto očarujúce mesto s farebnými loďami je taktiež dokonale umiestnené, aby ste mohli preskúmať ďalšie okolie. Palau tiež slúži ako brána do súostrovia Maddalena, takže si môžete vychutnať vyhliadkové výlety v blízkosti známeho domu Garibaldi.

La Maddalena, Taliansko

PlážeKultúra

La Maddalena

La Maddalena je najväčšie mesto v súostroví Maddalena len 2 kilometre od severovýchodného pobrežia Sardínie. Na tomto mieste sa však moc nedohovoríte ani anglickým ani talianskym jazykom, pretože domorodci La Maddaleny hovoria sardi-korziánskym dialektom známym ako Maddalenino. Ostrov La Maddalena je známy svojimi krásnymi plážami. Spalmatore a Bassa Trinita sú dve najobľúbenejšie pláže. Vďaka tomu, že La Maddalena a Caprera sú celoročne navštevované húfmi turistov, ich najväčší príjem je práve z cestovného ruchu.

Bonifacio,

PlážeHistória

Bonifacio

Opevnené stredoveké mesto a zároveň aj najjužnejší výbežok Korziky. Vďaka jeho útesom je mesto označované aj za „korzický Gilbraltár“. Výlet do tohto mesta si môžete spríjemniť oddychom na krásnych plážach, ktoré sa nachádzajú priamo v meste alebo v jeho blízkosti.

Porto Vecchio, Francúzsko

HistóriaIné atrakcie

Porto Vecchio

Porto-Vecchio je stredne veľké prístavné mesto umiestnené na dobrom mieste, najjužnejšom močiarnom a aluviálnom východe Korsiky. Obyvatelia sa nazývajú Porto-Vecchiais vo francúzštine a Portivechjacciu na Korzike. Názov znamená Porto Vecchio znamená v preklade "Starý prístav", ktorý sa môže vzťahovať na rímsky prístav, ktorý v okolí zanechal stopy. Následne bol región viac menej opustený kvôli močiarom, z ktorých sa šírila nebezpečná malária ale stalo sa súčasťou veľkej kresťanskej farnosti.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness