HOTEL ROYAL VILLAGE ****

Taliansko, Lago di Garda, LIMONE SUL GARDA

3.4 1 recenzia

HOTEL ROYAL VILLAGE ****
HOTEL ROYAL VILLAGE ****
HOTEL ROYAL VILLAGE ****
Ubytovanie HOTEL ROYAL VILLAGE ****
Gastro HOTEL ROYAL VILLAGE ****

Podrobné info o pobyte


Light All Inclusive

Poloha

v centre malebného mestečka Limone sul Garda • obkolesený nádhernými kopcami a olivovými hájmi • pre milovníkov kľudnej dovolenky v krásnom prostredí • 400 m od jazera


Otvoriť Google Earth

Pláž

kamienkovo - piesočnatá pláž s prevažne pozvoľným vstupom do mora • plážový servis za poplatok


Strava

Light all inclusive


raňajky, obedy a večere formou bufetu v hlavnej hotelovej reštaurácii • miestne čapované nápoje kobedu a večeri (víno, pivo, nealko a voda), čapované víno, pivo, nealko, voda, káva a čaj formou samoobsluhy v bare v čase 10:00 -18:00 • služby začínajú večerou v deň príchodu a končia obedom v deň odchodu     


V cene je zahrnuté

1x ubytovanie s light all inclusive, poistenie insolventnosti.
Poznámka:  zástupca CK je na telefóne. Pobyt je možný min. na 3 noci v období do 10.6. a od 26.8. s nástupom denne alebo min. na 4 noci v období 10.6.-26.8.s nástupom denne.


Ostatné doplatky

Komplexné cestovné poistenie - viac informácií v CK.


Oficiálne hodnotenie

****

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

hotelový komplex, ktorý sa skladá z 5 budov • vstupná hala s recepciou • hotelová reštaurácia • talianska reštaurácia  • bar • vonkajší bazén s detskou časťou • 2 vnútorné bazény • Wi-Fi v spoločenských priestoroch zdarma • výťah (len v hlavnej budove) • záhrada • klimatizácia  • večery so živou hudbou 5 x týždenne • požičovňa bicyklov a tenisové kurty 500 m od hotela (za poplatok) • hotelové parkovisko (zdarma, podľa dostupnosti)


Ubytovanie

2-lôžková izba s možnosťou 1 - 2 prísteliek formou rozťahovacieho lôžka • kúpeľňa so sprchou a WC • klimatizácia • telefón • SAT TV • trezor • minibar • väčšina izieb s balkónom a bočným výhľadom na jazero


Pre deti

postieľka (za poplatok 8 Eur/deň) • miniklub pre deti 4-12 rokov 24.5.-9.9. • ihrisko


Upozornenie

Pobytová taxa: V niektorých provinciách Talianska je zavedená miestnymi úradmi pobytová taxa. Platí sa priamo na mieste u ubytovateľa, zväčša prvý alebo posledný deň pobytu a je súčasťou príjmu mesta. ýška pobytovej taxy závisí od kategórie ubytovania konkrétnej oblasti, pričom sa pohybuje vo výške 0,50 - 4,0 EUR/osoba/deň. Po jej zaplatení obdržíte riadny doklad. Aktuálna sadzba pobytových táx bude známa až po 1.1.2017, následne sa o jej výške môžete informovať na našich predajných miestach, prostrednictvom webovej stránky a budú uvedené v písomných informáciach k zájazdu.

 

Lokalita

Taliansko

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jeden strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Lago di Garda

LAGO DI GARDA
Lago di Garda je najväčšie, najkrajšie a najnavštevovanejšie talianske jazero. Napriek svojej polohe sa v poslednom období stáva čoraz viac letnou rodinnou dovolenkou. Nachádza sa medzi Alpami a Pádskou nížinou. Kontrast vysokých hôr a subtropickej vegetácie pôsobí jedinečným dojmom. Je jednou z najznámejších cyklistických a windsurfingových top oblastí v Európe.

Pozdĺž pobrežia sa nachádza mnoho pôvabných mestečiek s jedinečnou atmosférou, voda jazera je priezračne čistá, pláže sú štrkovo kamienkové, na jazere funguje rozvinutá lodná doprava. Ak nemáte náladu na pláž ani na návštevu pamiatok, odporúčame návštevu niektorých zo zábavných parkov a aquaparkov Gardaland alebo Canevaworld, ktoré sa nachádzajú v juhovýchodnej časti jazera a sú lákadlom pre veľkých aj malých. Cesta autom zo Slovenska trvá len 7 hodín. Klientom, ktorí uprednostňujú pohodlie, zabezpečíme leteckú dopravu.

PREČO DOVOLENKA PRI JAZERE LAGO DI GARDA?
Jazero je malý raj na upätí Dolomitov, rozdelený do troch regiónov – Trentino, Verona a Lombardia. Severná strana zasahuje do Dolomitov a je hornatá. Okolo jazera sa do neba týčia pravouhlé skaliská, pripomínajúce fjord. Najvyššou horou je Monte Baldo (1 700 m n.m.) – lanovkou sa vyveziete hore za pár minút a môžete si vychutnávať panoramatické nádherné výhľady na jazero. Naopak juh je rovinatý, ktorý skôr vo vás evokuje nádych prímorského letoviska, ale s kilometrami viníc a olivových hájov, kde sú roztrúsené malebné dedinky a agroturisma. Jedinečnosťou tejto oblasti je špecifi cká subtropická klíma, výborné podmienky na rast paliem, kvetín, citrusov a olivovníkov. Počas leta dosahujú najvyššie denné teploty až nad 30 stupňov Celzia. Vďaka ľadovcovému pôvodu je voda v jazere priehľadne čistá. Jazero má 50 km pláží. Vo väčších strediskách sa tiahnu dlhé promenády s plážami a mólami, mimo väčších miest prírodné pláže, kde si každý nájde svoje súkromie.

Jazero Lago di Garda je TOP športovou destináciou a TOP regiónom pre cyklistov. „Bikery“ tu nájdu nespočetné množstvo výborných trás, zjazdov pre všetky úrovne cestnej, či horskej cyklistiky. Dokonca hotely majú prispôsobené podmienky pre cyklistov. Z ďalších športových možností tu nájdete výborné podmienky na vodné športy, najmä pre windsurfi ng v severnej časti jazera, kanoe, feraty, paragliding, lezenie, turistiku, horolezectvo, nordic walking, jazdu na koni a tenis. V poslednom období tu boli vybudované desiatky golfových ihrísk.

Milujete taliansku stravu a víno? Ste na správnom mieste! Kvalitná a chutná strava spojená s pitím vína z tejto oblasti je pre gurmána zážitok a pôžitok. V kraji okolo mesta Bardolino sa pestuje známe červené a ružové víno rovnakého mena Bardolino. Južnejšie neodoláte svetoznámym vínam: Soave, Valpolicella a Lugano.

V posledných rokoch je dovolenka pri jazere Garda hitom rodinnej dovolenky. Kvalitne vybavené hotely a apartmány (3* hotely majú kvalitu 4*) a pre rodiny s deťmi si nenechajte ujsť návštevu Gardalandu. Gardaland je najväčší zábavný park v Taliansku, okrem detských tematických atrakcií, je tu najdlhšia horská dráha v Európe, s názvom Blue Tornado. Z ďalších atrakcií je jedinečná návšteva podzemnej vodnej atrakcie I corsari (piráti) v Európe, ďalej najdlhšiu rodinnú dráhu „Mammut“, ktorá bola vyrobená na motívy fi lmu Doba ľadová a mnoho ďalších nespočetných zážitkov a možností, dokopy 70 atrakcií. Vedľa sa nachádza Movieland – Caneva World, ktorý je prepojený s aquaparkom. Zo vzdialenejších výletov doporučujeme navštíviť Benátky, Veronu, Milano a Florenciu.

Riva del Garda – spoločensky najživšie mestečko leží na severe jazera, má najkrajšie pláže a bohatú nemeckú históriu. Je to obľúbené dovolenkové miesto Nemcov a Rakúšanov. Počas hlavnej sezóny sa tu koná množstvo koncertov a festivalov, diskotéky na pláži. Vďaka vetru, ktorý fúka každý deň popoludní je ideálnym miestom na windsurfi ng.
Gargnano – leží na západnom brehu jazera, medzi Limone sul Garda a Toscolano Maderno. Je to menšie a pokojnejšie stredisko s promenádou a námestím, kde si môžete vychutnať kávu a relaxovať. Gargnano bolo obľúbené miesto Mussoliniho, ktorý tu žil vo vile Feltrinelli. Milovníci surfu a plachtenia tu nájdu výborné podmienky. Každoročne sa tu koná slávna medzinárodná regata „Centomiglia“.
Toscolano Maderno – je situované pod mestečkom Gargnano, na západnom brehu jazera. Rozdelené je do dvoch živých centier, kde sa počas hlavnej sezóny organizujú festivaly a trhy. Je tu množstvo obchodíkov, reštaurácií, pizzerií, zmrzlinární, diskotéky a najdlhšia pláž s promenádou západného brehu. 4 km od Toscolana, v Gardone Riviera, je Múzeum Vittoriale, ktoré zachytáva život Gabriela d´Annunzia, známeho talianskeho vojnového hrdinu, básnika a spisovateľa.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness