Hotel Iberostar Santa Eulalia Del Rio

****+

Španielsko, Ibiza

bez recenzií

Posedenie s výhľadom v hoteli Iberostar Santa Eulalia Del Rio
Izba v hoteliIberostar Santa Eulalia Del Rio
Hotel Iberostar Santa Eulalia Del Rio -
Gastro Hotel Iberostar Santa Eulalia Del Rio ****+
Panoráma hotela Iberostar Santa Eulalia Del Rio
Hotel Iberostar Santa Eulalia Del Rio -

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Priamo na pláži

Wi-Fi

Wellness

Privátny transfer v cene

Bez detí do 16 rokov

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Hotelový rezort sa nachádza na pláži S'Argamassa v idylickej rezidenčnej štvrti v severovýchodnej časti ostrova. Veľmi blízko k preslávenej hippie trhu Punta Arabi.

Poloha

hotelový komplex na nachádza na východnom pobreží ostrova • cca 15 km od centra Ibizy, 1 km od Es Canar • cca 40 minút z letiska Ibiza

Pláž

piesočnatá pláž S’Argamassa • slnečníky a ležadlá (za poplatok) • plážový bar.

Ubytovanie

balkón alebo terasa • klimatizácia • kúpeľňa so sprchou • sušičvlasov • plazma TV • Wi-Fi • telefón • trezor (za poplatok)•minibar (za poplatok) • servis na prípravu kávy a čaju.

TYPY IZIEB:Double room (20 m2, pre 2 osoby, balkón) • Pool-view Double (20 m2,pre 2 osoby, výhľad na bazén) • Superior Double (20 m2, pre2 osoby, terasa s bazénom) • Sea View Double (20 m2, pre2 osoby, balkón, výhľad na more) • Junior Suite (35 m2, pre3 osoby, balkón).


Stravovanie

polpenzia formou bohatých bufetových stolov • za doplatok allinclusive.

All Inclusive

raňajky (07:30 – 10:30 h), obedy (13:00 – 14:30 h) a večere (18:30 – 21:30 h) formou bohatýchbufetových stolov • miestne a importované alkoholické a nealkoholické nápoje (10:30 – 24:00 h) • snacky (10:30 – 13:00 ha 15:00 – 18:30 h) • fitnes • pilates • jóga • vodná gymnastika

Vybavenie a služby hotela

celkom 196 izieb • recepcia • reštaurácia • bary • Star Prestige Sky lounge • vonkajší bazén • infinity bazén • slnečníky a ležadlá pri bazénoch zdarma • fitnes • Spa centrum • požičovňa bicyklov (za poplatok).

Reštaurácie

Agave (hlavná španielska, medzinárodná)• Es Vedrá Bar • SeaSoul Beach Club& Restaurant (za poplatok).

Oficiálne hodnotenie

****

Celková cena zahŕňa

leteckú dopravu, 7x ( resp. 14x) ubytovanie, polpenziu (resp. za príplatok all inclusive), poistenie insolventnosti, servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery), palivový príplatok.

Celková cena nezahŕňa

pobytovú taxu, komplexné cestovné poistenie – viac informácií v CK SATUR;
Pobytová taxa – platí sa na mieste v ubytovacom zariadení, zväčša prvý alebo posledný deň pobytu. Jej výška závisí od kategórie ubytovania, pričom sa pohybuje vo výške 0,50-4,00 EUR/izba/deň. Aktuálna sadzba bude známa po 1.1.2020 a bude uvedená v písomných informáciách k zájazdu.

Španielske kráľovstvo je jednou z dvanástich európskych monarchií. Ponúka množstvo jedinečných prírodných scenérií, historických pamiatok a nezameniteľných tradičných chutí. Zaujímavé je tiež svojou kultúrou a jedinečným spôsobom života. Aj preto je táto krajina hôr, pláží, futbalu, paelly, flamenca a siesty treťou najnavštevovanejšou destináciou na svete. 

 

Hlavné mesto: Madrid
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Ostrov Ibiza je tretím najväčším ostrovom v súostroví Baleáry. Pýši sa nekonečne dlhými piesočnatými plážami a panenskou prírodou. Príťažlivosť si získal aj perfektnou zábavou a temperamentným nočným životom, ktorý láka mladých ľudí z celého sveta. Ostrov známy najväčšími diskotékami v Európe, Vás nabije toľkou energiou, že sa Vám nebude chcieť odísť. Ibiza (po katalánsky Eivissa) okrem zábavy ponúka aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok a neopakovateľnú atmosféru, ktorá vás chytí za srdce najmä v hlavnom meste. Za krásne, 18km dlhé pieskové pláže dostala Ibiza modrú vlajku za čistotu vody a kultúrnosť prostredia. Na juhu sú pláže dlhé a piesočnaté, na severe je množstvo romantických zátok medzi skalami. Ibiza je magnetom pre milovníkov nočného života a zábavy, vibruje temperamentom, ktorý treba zažiť, no zároveň splní predstavy a túžby tým, ktorí snívajú o dlhých krásnych piesočnatých plážach. Každý si tu nájde svoje: ruch, spoločenský život, zábavu i pokojnejšie oblasti, ticho a panenskú prírodu. V blízkosti sa nachádza menší ostrov Formentera s priam „karibskými“ plážami, ktorý je dostupný loďou. S Ibizou tvoria jednu provinciu, ktorú domáci nazývajú aj „islas pitiusas“, píniové ostrovy s charakteristickou vôňou. Let z Bratislavy trvá približne 2 a pol hodiny.

 

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Dračie jaskyne a predajňa perál, Španielsko

Fakultatívny výletPlážePríroda

Dračie jaskyne a predajňa perál

Zažite kúzelné kráľovstvo najslávnejších jaskýň ostrova Mallorca s pôsobivým umeleckým programom počas poldenného výletu. Po návšteve jaskyne sa zastavíme v meste Porto Cristo so zastávkou na kúpanie a cestou na hotel sa ešte navštívite veľkopredajňu s malorskými perlami v blízkosti Manacoru. Návrat na hotel je naplánovaný v poludnajších hodinách.

Večer v Palma de Mallorca, Španielsko
Večer v Palma de Mallorca, Španielsko
Večer v Palma de Mallorca, Španielsko
Večer v Palma de Mallorca, Španielsko

Fakultatívny výletIné atrakcie

Večer v Palma de Mallorca

Ak vás láka mesto Palma de Mallorca vo večerných hodinách, tento výlet je pre vás ako stvorený. Počas romantickej prechádzky po hlavnom meste si môžete vychutnať rušný život v tomto meste. Po prechádzke sa presuniete do prístavu, kde sa nalodíte a budete mať príležitosť vychutnať si mesto aj z inej perspektívy. Plavba po Palmskom zálive vo večerných hodinách je nezabudnuteľným zážikom.

Spoznávanie ostrova  a Valldemosa, Španielsko

Fakultatívny výletHistória

Spoznávanie ostrova a Valldemosa

Návšteva kostola v kláštore Lluc so sochou patrónky ostrova čiernej Madony. Vzrušujúca jazda po najznámejšej ceste ostrova k zátoke Sa Calobra. V prípade priaznivého počasia plavba loďou pozdĺž pobrežia do prístavu Port de Soller. Následne návšteva jednej z najkrajších dedín ostrova, romantickej Valldemosy.

Orientačná cena: 60 €

Zaujímavé miesta v okolí

Pláže

Pou des Lleo

Na zozname top 10 pláží Ibizy nesmie chýbať ani táto kráska. Pou des Lleo nájdete v zátoke severovýchodne od Santa Eulalie. Zátoka v tvare podkovy obklopená menšími červenými útesmi sa teší obľube turistami, ktorí radi vyhľadávajú malé a odľahlé pláže. Na jednej strane zátoky tu však nájdete aj miestnych rybárov, tí zátoku majú tiež v obľube. Keďže voda tu je kryštálovo čistá, dá sa tu krásne potápať alebo šnorchlovať. Ak sa sem vyberiete na výlet nezabudnite si pribaliť vodu a jedlo - nájdete tu len jednu reštauráciu. Ak však ste milovníkom rýb tak neváhajte a zájdite sem na obed, lepšie ryby a paellu široko-ďaleko nenájdete.

Iné atrakcie

Kúpele na Ibize

Možno by ste nepovedali, no Ibiza je rovnako tak ako zábavou známa ja pre svoje kúpele. Na ostrove sa nachádza až 15 Spa&Wellness centier, veľa z nich síce patrí hotelom, no väčšina z nich je otvorená rovnako tak aj pre verejnosť. Napríklad nádherné Atzaró Spa patrí pokojnému agroturistickému komplexu, obklopenému citrusovníkmi a olivovníkmi, jednoducho povedané Atzaró Spa dáva slovu „relax“ hmotnú podobu. Nájdete tu obrovskú škálu tvárových či telových procedúr, masáží, môžete si tu dať spraviť pedikúru či zaplávať si v 43-metrovom plaveckom bazéne a v prípade, že by ste už relaxovania mali dosť, v rámci komplexu máte možnosť navštíviť aj fitnes centrum či ísť na hodinu yógy.

Pláže

Sol d’en Serra

Ak by sme tejto pláži mali dať nejaký prívlastok, bol by to Havaj na Ibize. Dlhá, zakrivená pláž s čistým pieskom vyzerá ako by ste ju vystrihli z časopisu. Nájdete tu len zopár kaviarničiek a reštaurácii, viete si tu pohodlne prenajať ležadlá so slnečníkmi a dokonca sa ani nenachádza ďaleko od Ibizy – cesta autom sem trvá asi 20 minút. Pri návšteve sa vás umocňuje viac pocit, že sa nachádzate viac na súkromnej, než na verejnej pláži. Sol D'en Serra jednoznačne patrí na popredné miesta v rebríčku najkrajších pláží na Ibize.

Pláže

Cala de Sant Vicent

Cala de Sant Vicent je pláž pre tých, ktorí sa neradi nudia. Táto dlhá zakrivená pláž sa nachádza približne 20 minút od Portinatx, obľúbeného letoviska Ibizy. Nájdete tu promenádu, lemovanú palmami, samozrejme nechýbajú podniky, bary a reštaurácie s dobrým jedlom. Ako sme už spomenuli, Cala de Sant Vicent nie je pre tých, čo radi celý deň strávia ležaním - nájdete tu veľa požičovní ponúkajúcich vybavenie pre rôzne vodné športy. Ak chcete teda vyskúšať paddleboarding, windsurfing, vodné lyže či vodné skútre, máte možnosť. Na pláži tiež nájdete ihriská, kde si zahráte napríklad aj volejbal. Vyšťavení po celom dni? Nebojte sa, nájdete tu aj ležadlá, kde môžete stráviť zvyšok dňa.

Príroda

Jazda na koňoch

Okrem návštevy veľkých aquaparkov, zábavných parkov či iných zábavných centier viete čas s deťmi stráviť aj viac v spojení s prírodou a zároveň aj menej nákladne. Navštívte údolie koní presnejšie „Horse Valley“ nachádzajúce sa asi 10 minút od Portinatxu a pripojte sa do objavovania okolitého regiónu z chrbta koňa, roztomilé poníky odnesú na chrbte zas menšie ratolesti. Na tento výlet si ale vyhraďte celý deň a hlavne nezabudnite si zobrať fotoaparát.

Pláže

Pláže v Portinatx

Tak ako sme už spomínali, Portinatx je najsevernejšie letovisko ostrova, vzdialené približne 40 minút jazdy autom od letiska. Keďže ide o odľahlejšie mesto, je vyhľadávané najmä rodinami s deťmi. Oblasť Portinatx zahŕňa tri hlavné pláže, z ktorých každá jedna je rovnako krásna. Keďže sú menej vyhľadávané ako pláže v meste Ibiza, sú aj počas hlavnej sezóny menej preľudnené. Najväčšia z nich nesie názov S'Arenal Gros a za skalným útesom sa nachádza jej mladšia sestra - S'Arenal Petit. Obe sú veľmi podobné, zasadené v krásnom prostredí a charakteristické bielym jemným pieskom. Treťou plážou v Portinatx je Playa Porto, ktorú môžeme označiť aj za malú rybársku dedinku. Nájdete ju v zátoke obkolesenej útesmi, no buďte bez obáv, ľahko sa sem dostanete autom (v blízkosti pláže sa nachádza aj parkovisko). Ak budete mať chuť po celom dni ležania na pláži si trochu pretiahnuť nohy, vyberte sa pozrieť jeden z najviac fotografovaných majákov ostrova na útese Punta d’es Moscarter. Maják uvidíte aj z pláže, takže naozaj sa nenachádza ďaleko, no nepodceňujte to a šľapky radšej vymeňte za pevnejšiu obuv.

Príroda

Punta d’es Moscarter

Na relatívne takom malom ostrove ako je Ibiza je až pozoruhodné ako sa sever ostrova odlišuje od zvyšku. Sever ostrova je posiaty borovicovými lesmi, má úrodnú pôdu, takže darí sa tu aj poľnohospodárstvu a pobrežiu zase kraľujú malé prevažne kľudné rezorty vyhľadávané najmä rodinami. Ak hľadáte trochu odlišnejší zážitok, ako ponúka zvyšok ostrova, obujte si pevnejšie topánky a vyberte sa na útes Punta d’es Moscarter v Portinatxe. Útes je známy najmä svojim majákom, ktorý bol postavený v 70-tych rokoch minulého storočia a so svojou výškou 52 metrov je najvyššou stavbou ostrova. Cesta pomedzi borovicový les a borievky môže byť výzvou, no nenechajte sa odradiť. Ak ste odvážni a nebojíte sa, vyberte sa sem pozorovať hviezdy, nezabudnite si však vziať baterku na svietenie, inak sa tento romantický večer môže ľahko premeniť na pár hodín strachu.

Kultúra

Amnesia Ibiza

Klub patriaci do skupiny „par excellence“ tohto ostrova. V roku 2007 vyhral prestížne ocenenie za najlepší klub sveta od International Dance Music Awards, odvtedy však nezaspal na vavrínoch a stále patrí medzi najvyhľadávanejšie kluby ostrova. Amnesia si vás získa najmä ak hľadáte typickú tropickú zábavu vrátane penových parties, dobrej hudby a famóznych svetelných efektov. Klub otvára brány stovkám baviacich sa ľudí navštevujúcich Ibizu a pýši sa aj tým, že je obľúbený ja medzi celebritami. Amnesiu obľubujú napríklad Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Mick Jagger či Shakira no nie je nič neobvyklé tu vidieť hrať za pultom Paris Hilton. Pridáte sa?

História

Katedrála v Ibize

Akonáhle prejdete popod brány opevnenia Dalt Vila a dostanete sa do historického centra mesta, budete mať pocit, akoby ste sa teleportovali do iného sveta. Toto mesto v meste pozostáva zo spleti historických uličiek otvárajúcich sa do námestí Plaza de Sa Carrosa a Plaza de la Vila, ďalej z pekární, galérií či butikov. Najvýraznejšou pamiatkou okrem samotného opevnenia je ale ibizská katedrála. Výstavba katedrály sa začala v 14. storočí, je postavená v jednoduchom gotickom štýle, interiér v sebe kombinuje prvky katalánskej gotiky no neskôr tu bol použitý štýl donesený umelcami z Valencie. Nájdete tu aj množstvo fresiek, medzi najznámejšie patria fresky od umelca Francesca Cornesa pochádzajúce zo 14. storočia. Stavba bola dokončená až v 16. Storočí no za katedrálu bola vysvätená až o dve storočia neskôr. Do dnešného dňa sa tu pravidelne konajú Bohoslužby.

Pláže

Playa d'en Bossa

Najdlhšia pláž na Ibize, ktorú jednoznačne nesmiete vynechať. Nevyhľadávajú ľudia, ktorí hľadajú relax a ticho, naopak ľudí, ktorí na ostrov prišli sa zabávať. Na Playa d'en Bossa hrá nepretržite hudba, pláž je plná zabávajúcich sa ľudí nájdete tu množstvo podnikov a barov. Jednoducho na tomto mieste nehrozí žiadna nuda.

História

Dalt Vila

Najvyššia a najstaršia časť mesta Ibiza patrí pod ochranu renesančného opevnenia, ktoré bolo postavené Karolom V. už v 16.tom storočí. Táto časť mesta vrátane pevnosti nesú názov Dalt Vila. Steny pevnosti boli postavené tak, aby odolali útokom berberských pirátov, či iným, ktorí mali o ostrov záujem. Súčasťou opevnenia je aj 7 bášt, z ktorých má každá iný zaujímavý príbeh, v bašte Svätej Lucie sa napríklad nachádza bývalý muničný sklad a práve odtiaľto sa  návštevníkom ponúka najkrajší výhľad na mesto.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR