Penzion Exclusive

***

Slovensko, Západné Slovensko, Trenčín

bez recenzií

Pohľad na penzión Exclusive
Izba v penzióne Exlucsive
Ubytovanie v penzióne Exclusive
Priestranné ubytovanie v penzióne Exclusive
Izba s oddelenými lôžkami v penzióne Exclusive
Priestranná kúpeľňa v penzióne Exclusive
Kúpeľňa v penzióne Exclusive
Pohľad do izby v penzióne Exclusive
Dvojlôžková izba v penzióne Exclusive
Reštaurácia v penzióne Exclusive
Recepcia v penzióne Exclusive
Terasa s výhľadom na okolie v penzióne Exclusive
Príjemné posedenie v penzióne Exclusive

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Príjemný penzión vzdialený asi 700 m od hradu.

Poloha

Priamo v centre mesta.

Ubytovanie

Dvojlôžkové izby standard, mezonetové dvojlôžkové izby, jedna rodinná izba (2 izby, jedna s manželskou posteľou, jedna s oddelenými lôžkami). Možnosť prísteliek.

Stravovanie

Raňajky formou bufetu.

Vybavenie a služby hotela

Raňajková miestnosť, zimná záhrada, terasa, Wi-Fi v celom penzióne zdarma, parkovanie na oplotenom parkovisku 40 m od hotela za poplatok. Možnosť ubytovania s malým psíkom za poplatok 5 €/noc.

Vybavenie izieb

Kúpeľňa, bidet, dvojumývadlo, sušič vlasov, rýchlovarná kanvica, chladnička, Wi-Fi.

Celková cena zahŕňa

Ubytovanie s raňajkami.

Celková cena nezahŕňa

Miestny poplatok (platba na mieste).

Oficiálne hodnotenie

***

Slovensko

Hlavné mesto: Bratislava
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Západné Slovensko

Západné Slovensko sa skladá z viacerých oblastí. Nie sú to len mestá plné domov a nákupných centier, ale aj lesy či polia, na ktorých stále môžete vidieť stáda divokých zvierat. Toto územie je plné histórie. Nespočetné množstvo hradov, zrúcanín, či miest, kde sa písala medzinárodná história. Najnavštevovanejšími atrakciami sú napríklad najväčšia európska pevnosť v Komárne, Trenčiansky hrad, Bojnický zámok, ale aj hlavné mesto Slovenska, Bratislava.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Trenčiansky hrad, Slovensko

HistóriaKultúra

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad je postavený na vrchole strmej skaly a je bezpochyby dominantou mesta Trenčín a regiónu Považie. Hrad je spolu so Spišským hradom a Devínom jedným z najväčších v Európe, je národnou kultúrnou pamiatkou. Mal dôležitú úlohu predovšetkým v čase tureckých útokov. Bol majetkom niekoľkých aristokratických rodín, zatiaľ čo najväčším známym majiteľom hradu bol Matúš Čák z Trenčína. Vlastnil aj ďalšie slovenské hrady, čo mu dalo prezývku Pána Váhu a Tatier. Ako sa majitelia zmenili, funkcie hradu sa zmenili alebo násobili.

Beckov, Slovensko

HistóriaKultúra

Beckov

Beckov predstavuje zrúcaninu hradu, ktorá leží v obci s rovnakým názvom. Táto prírodná kultúrna pamiatka a jej súčasný vzhľad sú výsledkom rekonštrukcií v poslednej štvrtine dvadsiateho storočia a od roku 2002. Vstup do zámku zo 16. storočia pozostával z padacieho mosta a priekopy. Za týmto hlavným vchodom stála strážna veža, postavená v 14. storočí, ktorá chránila bránu. Vďaka vysokým kamenným múrom a strmým útesom, na ktorých je postavený hrad, je Beckovský hrad jedným z mála hradov, ktoré odolávali útokom tatárskych a tureckých vojsk.

Valašské Klobouky, Česká republika

HistóriaKultúra

Valašské Klobouky

Mestečko, ktoré žije zvykmi a tradíciami sa každoročne zaplní davmi návštevníkov. Na Mikuláša sa tu koná jarmok spojený s tradičnou zabíjačkou a príchodom Mikuláša, čertov a anjelov. Obdivovať tu môžete aj ukážky tradičných známych, ale aj dávno zabudnutých remesiel a výstavy prác miestnych výtvarníkov. Všetko v sprievode hudby, piesní a tanca.

ZOO Bojnice, Slovensko

PrírodaIné atrakcie

ZOO Bojnice

Zoologická záhrada v Bojinicach je najstaršou na Slovensku. V súčasnosti je jej rozlhoa približne 42 ha. Celý jej areál sa nachádza v prostredí kúpeľov v meste Bojnice. Táto zoologická záhrada je denne navštevovaná stovkami nie len turistov ale aj domácich obyvateľov, pretože sa v nej nachádzajú rôzne zaujímavé domáce či exotické zvieratá. Celkovo sa v nej nachádza 480 exemplárov zvierat. V Bojnickej ZOO sa v ako jedinej na Slovensku nachádzajú slony. Okrem slonov v nej môžete vidieť medvede, levy, leopardov, zebry, korytnačky a mnohé iné druhy.

Bojnický zámok

Bojnický zámok patrí k najnavštevovanejším a najkrajším zámkom nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. V minulosti ho vlastnili najslávnejšie šľachtické rody, pričom jeho poslednými vlastníkmi boli Pálfiovci. Gróf Ján Pálfi dal celý objekt na konci 19. storočia prestavať – podľa vzoru zámkov stojacich v strednom Francúzsku. V súčasnosti sú v zámku sústredené zbierky umelecko-historického múzea. K najväčším unikátom a najcennejším dielam patrí neskorogotický súbor obrazov - tzv. Bojnický oltár od florentského majstra N. di Cione Ortagna z polovice 14. storočia.

Štúdio Bonton, Česká republika

HistóriaKultúra

Štúdio Bonton

Slávne filmové štúdio Bonton bolo postavené Tomášom Baťom na tvorbu reklamných filmov a momentálne je súčasťou Múzea Juhovýchodnej Moravy v Zlíne. Od roku 1942 sa v štúdiu Bonton natáčala animovaná tvorba a hrané filmy. Tvorba síce nebola rozsiahla ale na tú dobu používali modernú techniku s vlastnou metodikou. V roku 2000 bolo štúdio rozšírené o archiváciu obrazových materiálov. Táto špecializácia bola zavedená kvôli novej technológii, ktorá zabezpečuje kopírovanie poškodeného filmového materiálu.  

ZOO Zlín, Česká republika

PrírodaIné atrakcie

ZOO Zlín

ZOO Zlín patrí medzi najkrajšie miesta v celom Moravskom kraji. Zvieratá žijú vo voliérach, prípadne prírodných expozíciách, ktoré pripomínajú ich pôvodný domov v divočine. Zvieratá sú rozdelené podľa kontinentov a preto je orientácia v zoologickej záhrade omnoho ľahšia a prehľadnejšia. Nájdete tu africkú oblasť, ázijskú, austrálsku a juhoamerickú oblasť. Celkovo vo všetkých oblastiach sa nachádza až cez 1200 zvierat. ZOO je prístupná počas všetkých ročných období, dokonca niektoré zvieratá, ktoré sú typické pre tropické oblasti si zvykli na zimu a možno ich aj cez chladné obdobie vidieť vo výbehoch.

Zámok Lešná, Česká republika

HistóriaKultúra

Zámok Lešná

Zámok Lešná patrí k najmladším šľachtickým sídlam na Morave. V tejto rozprávkovej stavbe sa mieša viacero štýlov a to neorenesancia, neogotika a švajčiarsky štýl s dávkou neobaroka. Výstavba prebehla na začiatku 19. storočia a tento zámok je dokonalou ukážkou života šľachty na začiatku 20. storočia. V zámku sa nachádza zbierka plná zaujímavých predmetov z celého sveta, ktorá zahŕňa napríklad rôzne práce zo slonoviny, ebenu či dreva z čajovníka. Okrem týchto predmetov tu nájdeme i rôzne nálezy z obdobia antiky.

Kovozoo, Česká republika

Iné atrakcie

Kovozoo

Jedinečná ZOO, kde sú zvieratá vyrobené z kovového odpadu v životnej veľkosti a umiestnené do netradičného priestoru. Zaujímavou atrakciou areálu je pôrodnica, kde si môžete sami vyrobiť vaše vlastné zvieratko z ocele. Všetko je pod odborným dohľadom, takže sa vám nič nemôže stať. Okrem zvierat v tejto ZOO nájdete aj zbierku rôznych kovových predmetov ako napríklad pásový traktor Stalinec T-100 M3. Takisto tu nájdete i iné atrakcie ako holubníky, majáky či červenobiele symboly lemujúce celý areál ako električku, lietadlo atď.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands