Penzion Agropenzión Adam

***

Slovensko, Západné Slovensko, Podkylava

bez recenzií

Koč s koňmi
Pohľad na balkóny v Agropenzióne Adam
Izba v Agropenzióne Adam
Ubytovanie v Agropenzióne Adam
Priestranné ubytovanie v Agropenzióne Adam
Tradičné špeciality v Agropenzióne Adam
Kravy pasúce sa na lúke
Starý rodičia s vnučkou v kade
Ihrisko v Agropenzióne Adam

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Vysvetlenie piktogramov


Poloha

20 km od Nového Mesta nad Váhom • 17 km od Mohyly M. R. Štefánika • v náručí prekrásnej kopaničiarskej prírody

Ubytovanie

jednolôžkové izby  • dvojlôžkové izby s prístelkou • apartmány

Stravovanie

polpenzia (raňajky a večere formou výberu z menu)

Vybavenie a služby hotela

reštaurácia • wellness (vnútorný bazén s protiprúdom, vírivé vane, turecká sauna - parná, fínska - suchá, masáže, kúpací sud - vonkajší sedací kúpeľ s kapacitou 6 osôb s teplotou vody do 38C) • biofarma (biochov hovädzieho dobytka a koní) • kultúrnospoločenské a športové podajatia • školy v prírode • multifunkčné ihrisko • galéria historickej poľnohospodárskej techniky

Vybavenie izieb

samostatná sprcha  WC  telefón • SAT TV  rádio  chladnička • väčšina izieb s balkónom


Celková cena nezahŕňa

Miestny poplatok (platba na mieste)

Oficiálne hodnotenie

***

Slovensko

Hlavné mesto: Bratislava
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Západné Slovensko

Západné Slovensko sa skladá z viacerých oblastí. Nie sú to len mestá plné domov a nákupných centier, ale aj lesy či polia, na ktorých stále môžete vidieť stáda divokých zvierat. Toto územie je plné histórie. Nespočetné množstvo hradov, zrúcanín, či miest, kde sa písala medzinárodná história. Najnavštevovanejšími atrakciami sú napríklad najväčšia európska pevnosť v Komárne, Trenčiansky hrad, Bojnický zámok, ale aj hlavné mesto Slovenska, Bratislava.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Beckov, Slovensko

HistóriaKultúra

Beckov

Beckov predstavuje zrúcaninu hradu, ktorá leží v obci s rovnakým názvom. Táto prírodná kultúrna pamiatka a jej súčasný vzhľad sú výsledkom rekonštrukcií v poslednej štvrtine dvadsiateho storočia a od roku 2002. Vstup do zámku zo 16. storočia pozostával z padacieho mosta a priekopy. Za týmto hlavným vchodom stála strážna veža, postavená v 14. storočí, ktorá chránila bránu. Vďaka vysokým kamenným múrom a strmým útesom, na ktorých je postavený hrad, je Beckovský hrad jedným z mála hradov, ktoré odolávali útokom tatárskych a tureckých vojsk.

Smolenický zámok, Slovensko

HistóriaKultúra

Smolenický zámok

Smolenický zámok je jedným z najkrajších zámkov na Slovensku. Tento nádherný romantický zámok slúži aj ako kongresové centrum, ktoré sa používa na konferencie, sympóziá, semináre a svadby. Na tomto mieste stál najskôr starý hrad, ktorý bol zničený a postavil sa nový. Nový hrad bol navrhnutý začiatkom 20. storočia architektom Jozefom Hubertom. Na stavbe sa podieľali remeselníci z Talianska, Nemecka, Rakúska, Maďarska, Smoleníc a okolitých miest. V roku 1945 sa hrad, ktorý už bol označený vojnou, stal majetkom štátu, neskôr majetkom Slovenskej akadémie vied, ktorá ho zmenila na konferenčné centrum.

Trenčiansky hrad, Slovensko

HistóriaKultúra

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad je postavený na vrchole strmej skaly a je bezpochyby dominantou mesta Trenčín a regiónu Považie. Hrad je spolu so Spišským hradom a Devínom jedným z najväčších v Európe, je národnou kultúrnou pamiatkou. Mal dôležitú úlohu predovšetkým v čase tureckých útokov. Bol majetkom niekoľkých aristokratických rodín, zatiaľ čo najväčším známym majiteľom hradu bol Matúš Čák z Trenčína. Vlastnil aj ďalšie slovenské hrady, čo mu dalo prezývku Pána Váhu a Tatier. Ako sa majitelia zmenili, funkcie hradu sa zmenili alebo násobili.

Vlčnov

Vlčnov je dedinou starého typu. Svedčí o tom aj pôvodné rozloženie domov, ktoré určujú pôvodný tvar obce tzv. "dvojradovku". V dochovaných dokumentoch bola spomínaná už v roku 1264, aj keď podľa odborného odhadu sú počiatky vzniku trochu staršieho dáta, písomne ​​nedochovaného. Nesie jednotlivé stavebné prvky minulých čias. Z panského dvora, ktorý je v obci spomínaný už v 15. storočí, sa zachovalo len niekoľko jednotlivých súčastí včlenených do neskoršej prestavby. Z miestnych pamiatok stojí za pozornosť predovšetkým ľudová architektúra, cennými objektami sú obydlia stredného poľnohospodárstva s expozíciou bývania a poľnohospodárskeho náradia v dome č.p. 57 a pamiatkami ľudovej architektúry sú ďalej domy č. 121, 301, 65, 770 a 80, a komora č. 47. Dominantou obce je rímskokatolícky kostol sv. Jakuba Staršieho, ranne gotická stavba z 13. storočia. Ďalšie cirkevné stavbou je baroková kaplnka z konca 18. storočia.

Uherské Hradiště, Česká republika

Fakultatívny výlet

Uherské Hradiště

České mesto ležiace pri rieke Morava založil v polovici 13. storočia Přemysl Otakar II. a odpradávna je strediskom Moravského Slovácka. Historické centrum mesta je pamiatkovou rezerváciou. V meste sa každoročne organizuje letný filmový festival Letná filmová škola a je sídlom mnohých historických a prírodných pamiatok.

Kovozoo, Česká republika

Iné atrakcie

Kovozoo

Jedinečná ZOO, kde sú zvieratá vyrobené z kovového odpadu v životnej veľkosti a umiestnené do netradičného priestoru. Zaujímavou atrakciou areálu je pôrodnica, kde si môžete sami vyrobiť vaše vlastné zvieratko z ocele. Všetko je pod odborným dohľadom, takže sa vám nič nemôže stať. Okrem zvierat v tejto ZOO nájdete aj zbierku rôznych kovových predmetov ako napríklad pásový traktor Stalinec T-100 M3. Takisto tu nájdete i iné atrakcie ako holubníky, majáky či červenobiele symboly lemujúce celý areál ako električku, lietadlo atď.

Milotice, Česká republika

HistóriaKultúra

Milotice

Zámok Milotice vás prenesie do dávnych dôb. Nenadarmo ho prezývajú ako perlu Moravy, pretože je to unikátny zachovaný komplex barokových stavieb a záhradnej architektúry. Turistickým lákadlom je možnosť prezliecť sa do dobových kostýmov šľachticov a nechať si urobiť fotografiu ako dôkaz tohto jedinečného momentu. Doprajte si krásnu prechádzku po francúzskej barokovej záhrade s bažanticou. Okrem prechádzky si môžete zo zámockej záhrady odniesť aj pár suvenírov vo forme rastlín zo zámockého záhradníctva.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR