Kúpeľný hotel Minerál

****

Slovensko, Stredné Slovensko, Dudince

5 1 recenzia

Pohľad na kúpeľný hotel Minerál
Kúpeľný hotel Minerál
Promenáda pri kúpeľnom hoteli Minerál
Ubytovanie v kúpeľnom hoteli Minerál
Izba v kúpeľnom hoteli Minerál
Izba kúpeľného hotela Minerál
Občerstvenie pri bare v kúpeľnom hoteli Minerál
Sauna v kúpeľnom hoteli Minerál
Reštaurácia v kúpeľnom hoteli Minerál
Vírivka v kúpeľnom hoteli Minerál
Ochladzovací bazén v kúpeľnom hoteli Minerál
Jedáleň v kúpeľnom hoteli Minerál
Prístroje v kúpeľoch

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Plná penzia

Wi-Fi

Wellness

Cykloturistika

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Moderný štvorhviezdičkový hotel Minerál je súčasťou kúpeľov Dudince, asi 390 m od hotela Rubín, kde sa poskytuje väčšina liečebných procedúr. Priamo v hoteli sa poskytujú vybrané procedúry ako vodoliečba, fyzikálna liečba a liečebné a relaxačné masáže. Je skvelou alternatívou na wellness a relaxačné pobyty.


Dudince patria k najobľúbenejším slovenským kúpeľným mestečkám, kde okrem unikátnej vody nájdete aj pokoj, pohodu a vďaka krásnej okolitej prírode aj čisté životné prostredie. Liečia sa tu choroby pohybového aparátu, neurologické ochorenia, srdcovo-cievne ochorenia. Tunajšia prírodná minerálna voda, vyvierajúca z niekoľkých prameňov, je vďaka svojmu zloženiu považovaná za druhú najkvalitnejšiu vodu svojho druhu v Európe. V Dudinciach sa nachádza aj nové termálne kúpalisko Dudinka s rekreačným bazénom, minerálnym bazénom, bazénom s vodnými atrakciami a detským bazénom.


Poloha

Moderný, rekonštruovaný hotel Minerál je situovaný v centre mesta Dudince, v tesnej blízkosti kúpeľného areálu.


Stravovanie

Raňajky formou bufetových stolov, obedy a večere výber z menu + šalátový bufet.

Vybavenie a služby hotela

Reštaurácia, lobby bar, nočný bar, letná terasa, wellness - suchá a parná sauna, ochladzovací bazén, masáže, jacuzzi, konferenčné miestnosti. Parkovanie pri hoteli zdarma.


Vybavenie izieb

Jedno- a dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky, kúpeľňa so sprchovacím kútom, sušič na vlasy, klimatizácia, SAT LCD TV, pay TV, telefón, pripojenie na internet zdarma, minibar, trezor a uzamykací kartový systém. 2-lôžkové apartmány (spálňa + obývacia izba), kúpeľňa so sprchovacím kútom a vaňou, sušič na vlasy, samostatne oddelené WC, klimatizácia, SAT LCD TV, pay TV, telefón, pripojenie na internet zdarma, minibar, trezor, uzamykací kartový systém, balkón. V apartmáne Residence súkromné wellness - jacuzzi, fínska sauna, odpočiváreň, sprchy, toalety. Všetky izby ako aj ostatné priestory hotela sú nefajčiarske (okrem nočného baru).

Celková cena zahŕňa

Ubytovanie, stravovanie a príslušné procedúry za pobyt. Dieťa do 3 rokov bez nároku na služby zdarma.


Celková cena nezahŕňa

Povinný doplatok: Miestny poplatok (platí sa na mieste).

Oficiálne hodnotenie

****

Slovensko

Hlavné mesto: Bratislava
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Stredné Slovensko

Stredné Slovensko nie je len stredom našej krajiny, ale aj srdcom celej Európy. Podľa geografických údajov sa nachádza v Kremnických vrchoch nachádza stred Európy. Leží kúsok od gotického kostola sv. Jána Krstiteľa medzi mestami Kremnica a Martin. Stredné Slovensko má čo ponúknuť turistom. Všetky mestá a dedinky v tejto oblasti sa vyznačujú krásnou prírodou a nezabudnuteľnou históriou. Okrem toho, pre oblasť stredného Slovenska sú typické liečivé pramene, ktoré majú blahodarné účinky na rôzne zdravotné problémy.

Medical GOLD – plná penzia, povinná lekárska konzultácia, priemerne 3 procedúry denne (okrem nedele), denne vírivý relaxačný bazén Wellnea (celoročne) a vonkajší bazén Rubín (v čase prevádzky). Pobyt na min. 4 noci.


Medical SILVER – ubytovanie, polpenzia (obed alebo večera), povinná lekárska konzultácia, podľa potreby kontrolná lekárska konzultácia, záverečnú lek. konzultáciu a záverečnú lek. správu - v prípade, ak pobyt trvá 13 a viac nocí, ak je potrebné EKG vyšetrenie, priemerne 2 procedúry denne (okrem nedele), denne vírivý relaxačný bazén Wellnea vonkajšieho bazéna Rubín počas prevádzky. Pobyt na minimálne 4 noci.


Medical Mini - plná penzia, povinná lekárska konzultácia, 7 liečebných procedúr za pobyt, denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea a vonkajšieho bazéna Rubín. Pobyt na 3 noci nedeľa - štvrtok.


Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Štúrovo, Slovensko

HistóriaKultúra

Štúrovo

Mesto ležiace na ľavom brehu Dunaja na slovensko-maďarskej hranici je najjužnejším a zároveň najteplejším mestom na Slovensku. Prvé zmienky o mieste kde sa nachádza Štúrovo pochádzajú už z 11. storočia. Dnes je mesto známe ako železničný a riečny prechod do Maďarskej republiky. Mesto je len na skok od tisícročného Ostrihomu, kde je sústredené množstvo historických pamiatok. 

Bazilika v Ostrihome, Maďarsko

História

Bazilika v Ostrihome

Bazilika je treťou najväčšou v Európe a predlohou k jej stavbe bola práve Bazilika sv. Petra v Ríme. Rozprestiera sa na ploche 5 660 m2 čím je najväčšou sakrálnou stavbou v Maďarsku a zároveň najvyššou pamiatkou krajiny. Bazilika má 3 zvony a v jej kripte sa nachádza cez 100 hrobiek stredovekých kňazov a ostrihomských arcibiskupov. 

Ostrihom, Maďarsko

HistóriaKultúra

Ostrihom

Mesto Ostrihom bolo do polovice 13. storočia hlavným mestom Maďarska. Na našom výlete neobídeme miestnu Baziliku, ktorá je najväčším kostolom v Maďarsku. Leží na hradnom vrchu a jej 72 metrov vysoká centrálna kupola je viditeľná už z veľkej diaľky. Bazilka je najvýznamnejšou stavbou maďarského klasicizmu. Táto budova môže byť dokonca považovaná za symbol mesta. Okrem toho Ostrihom láka turistov svojou nádhernou scenériou a početnými pamätníkmi.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR