Vitalhotel Gosau

Rakúsko, Dachstein West, Gosau

4.3 1 recenzia

Vitalhotel Gosau- hotel a okolitá krajina
Vitalhotel Gosau- pohľad na hotel
Vitalhotel Gosau- Spa- posedenie
Vitalhotel Gosau- Spa- posedenie
Vitalhotel Gosau- Spa- jedáleň
Vitalhotel Gosau- Spa- posedenie
Vitalhotel Gosau- Spa- posedenie
Vitalhotel Gosau- Spa- posedenie
Vitalhotel Gosau- Spa- jedáleň
Vitalhotel Gosau
Vitalhotel Gosau
Vitalhotel Gosau- hotel a okolie
Vitalhotel Gosau- Spa- jedáleň
Vitalhotel Gosau
Vitalhotel Gosau
Vitalhotel Gosau
Vitalhotel Gosau- ubytovanie
Vitalhotel Gosau- Hotelová izba
Vitalhotel Gosau- Dvojlôžková izba
Ubytovanie Vitalhotel Gosau
Vitalhotel Gosau- Dvojlôžková izba
Vitalhotel Gosau- Dvojlôžková izba
Vitalhotel Gosau- Dvojlôžková izba
Vitalhotel Gosau- Spa a sauna
Vitalhotel Gosau- Wellness
Wellness Vitalhotel Gosau
Wellness Vitalhotel Gosau
Vitalhotel Gosau- Wellness
Vitalhotel Gosau- Wellness
Vitalhotel Gosau- Wellness
Wellness Vitalhotel Gosau
Wellness Vitalhotel Gosau
Vitalhotel Gosau- Spa- deti v kútiku
Vitalhotel Gosau- Spa a masáž
Vitalhotel Gosau- hotel v lete
Vitalhotel Gosau- hotel v lete
Vitalhotel Gosau- hotel v lete
Vitalhotel Gosau-
Vitalhotel Gosau- Spa- posedenie
Ostatné Vitalhotel Gosau
Vitalhotel Gosau- Spa- posedenie
Vitalhotel Gosau- Spa- posedenie
Ostatné Vitalhotel Gosau
Ostatné Vitalhotel Gosau
Ostatné Vitalhotel Gosau

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

1-2 deti do 6 rokov zdarma

Wellness, Sauna

Wi-Fi zdarma

Pes a iné zvieratá

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Hotel sa nachádza v pokojnom prostredí na okraji strediska Gosau, ktoré leží v lyžiarskej oblasti Dachstein-West. V zimných mesiacoch ponúka klientom možnosť lyžovania, bežkovania a turistických vychádzok, v lete zase vynikajúce možnosti pre pešiu turistiku, cykloturistiku, horolezectvo, ľukostreľbu a iné možnosti športového vyžitia.

Poloha

na okraji strediska • 1 km od centra a nákupných možností • sedačková lanovka Gosau je vzdialená 2 km • zastávka skibusu pred hotelom • bežkárske trate v okolí hotela

Ubytovanie

dvojlôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek (cca 30 m2) • kúpeľňa so sprchou, WC • sušič vlasov • župana papuče - možnosť zapožičať zdarma • telefón • rádio • SAT TV • trezor zdarma • minibar za poplatok • niektoré izby majú balkón

Stravovanie

polpenzia • privítací drink • raňajky formou bufetu • neskoré kontinentálne raňajky do 11:00 h • 3-chodové večere alebo večera formou bufetu • bufet s dezertami • vianočná a silvestrovská večera v cene

Vybavenie a služby hotela

vstupná hala s recepciou • spoločenská miestnosť • TV miestnosť • čitáreň • Wi-Fi v lobby a v bare zdarma •parkovisko zdarma • bar • reštaurácia • stolný tenis • fitnes • wellness: krytý bazén • sauna • infračervená kabína • tepidárium • za poplatok: masáže • krytý tenisový kurt za poplatok

Pre deti

postieľka zdarma • herňa • detská škôlka pre deti od 3 rokov

Poznámka

domáce zvieratá na vyžiadanie za poplatok 15 EUR/noc (povinný príplatok, platba na mieste)


Celková cena zahŕňa

ubytovanie s polpenziou na osobu

Celková cena nezahŕňa

Povinný doplatok:pobytová taxa 2 EUR/os.od 15 r. /noc (platba na mieste)

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka. Rakúsko, južný sused Slovenskej republiky, má vysoké alpské štíty, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá, ktoré sú ideálne na dovolenku. Pod pojmom Rakúsko si veľa ľudí predstaví alpskú krajinu s prekrásnymi historickými mestami ako Viedeň alebo Salzburg a ľudí hovoriacich nemecky, záhradkárom sa vybavia previsnuté tirolské muškáty a ľuďom milujúcim históriu fakt, že až do roku 1918 vládli rakúsky Habsburgovci aj na Slovensku. 

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Dachstein West

Dachstein West 780 – 2100 m.n.m.

Dachstein West je lyžiarska lokalita  Horného Rakúska, nachádza sa pod severným i zrázmi masívu Dachtein. Návštevníkov láka nefalšované príroda a fascinujúci výhľad na okolité vrchy, na takmer3000 mvysoký Dachstein. Oblasť tvoria dva lyžiarske areály – Krippenstein a Gosau-Zwieselalm-Russbach-Annaberg. Dachstein West ponúka135 kmbežkárskych tratí a 2 snowparky pre snowboardistov. Oblasť je vhodná i pre rodina s deťmi. Pre náročnejších lyžiarov je určená zjazdovka z vrcholca Krippenstein (Obertraun). Ďalšie upravené zjazdové trate sa nachádzajú v lokalite West (Gosau). Atraktívnosť pre slovenských návštevníkov sa zvyšuje dostupnosťou. Dachstein West je iba350 kmod Bratislavy.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Salzwelten, Rakúsko

Iné atrakcie

Salzwelten

Najstaršia soľná baňa na svete, najstaršie drevené schodisko v Európe a skywalk s „svetovým výhľadom“ 360 metrov nad zemou: Salzwelten Hallstatt je baňa superlatívov. Poďte na cestu späť v čase, k začiatkom ťažby soli pred 7 000 rokmi, a zažite históriu ťažby na vlastnej koži. K múzeu vystúpate pozemnou zubačkou a následne sa vydáte na cestu jednotlivými expozíciami. "Sfárate" do bane, a na presun vám poslúži nielen banský vláčik, ale aj šmýkľavka, čo ocenia najmä deti.

Hallstättersee, Rakúsko

Príroda

Hallstättersee

Jazero Hallstatt sa nachádza vo výške 508 metrov nad morom a na severnom úpätí masívu Dachstein. Jazero je dlhé 5,9 km a široké 2,3 km a je súčasťou obcí Bad Goisern, Hallstatt a Obertraun. Cez jazero premáva lodná linka spájajúca mesto Hallstatt s jeho železničnou stanicou, v minulosti bola dokonca prevádzkovaná snežným skútrom v zimných mesiacoch.

Hallstat, Rakúsko

HistóriaIné atrakcie

Hallstat

Hallstatt je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko. Nachádza sa pri jazere Hallstätter See a spoločne s pohorím Dachstein a krajinnou a historickou kultúrnou oblasťou Inneres Sallzkammergut patrí k Svetovému dedičstvu UNESCO.

Dachstein, Rakúsko

Príroda

Dachstein

Dachstein je horský masív v Rakúsku, konkrétne v časti Východné Alpy. Najvyšší vrch masívu Hoher Dachstein je druhý najvyšší v Severných Vápencových Alpách. Ľadovec na severnej strane je síce zatiaľ lyžiarsky využívaný po väčšinu roka, no v dôsledku globálneho otepľovania sa to môže zmeniť. Južné steny masívu sú horolezecky zaujímavé, no menej využívané. Len tri minúty od lanovky sa vo vnútri dachsteinského ľadovca nachádza ľadový palác „Dachstein Ice Palace“ - len tu môžete počas celého roka obdivovať fascinujúci svet ľadu, doplnený o žiarivé ľadové sochy a komnaty so svetelno – akustickými efektmi.

Krippenstein, Rakúsko

Príroda

Krippenstein

Stredisko Dachstein Krippenstein v regióne Horné Rakúsko Salzkammergut je obľúbené miesto pre freeride športovcov podľa časopisu SnowPlanet. Stredisko ale s vyše 30 kilometrami zajzdoviek uspokojí všetkých milovníkov zimných športov.

5 Fingers, Rakúsko

Príroda

5 Fingers

Vyhliadka 5 fingers je pravdepodobne najpôsobivejšia vyhliadková plošina v Alpách a ponúka adrenalínový zážitok na najvyššej úrovni. Viac ako 5 platforiem (5 palcov), každý v inom dizajne, z ktorých si môžete vychutnať jedinečné výhľady nad Hallstatt s jazerom Hallstättersee a vnútornou oblasťou Salzkammergut. Jedna z platforiem je vyrobená výhradne zo skla, ďalšia umožňuje návštevníkom získať svoj osobný pohľad na lokalitu svetového dedičstva Hallstatt prostredníctvom veľkého barokového obrazového rámu. "5fingery" sú osvetlené až do polnoci a môžu byť viditeľné z diaľky a široko, dokonca aj v noci.

Mamutia jaskyňa, Rakúsko

Príroda

Mamutia jaskyňa

Gigantické rozmery dosahuje Mamutia jaskyňa bez ľadu. Je to jedna z najväčších jaskýň v Európe, ktorá od najvyššieho bodu pri vstupe po najnižší bod meria 1.199 metrov. Počas hodinovej prehliadky si môžete vychutnať výtory samotnej príordy.

Sky Walk Štajersko, Rakúsko

PrírodaIné atrakcie

Sky Walk Štajersko

Z najvyššej hory v Štajersku Dachstein (2700 m) sa vám naskytne výhľad na visuté mosty, schody nikam alebo v prípade niektorých na nervy drásajúci Sky Walk. Ľadový palác vás zavedie do mystického sveta ľadu na ceste po Štajersku.
Bad Ischl, Rakúsko

HistóriaPríroda

Bad Ischl

Bad Ischl je kúpeľné mesto pri rieke Traun v samom centre Salzkammergutska. Keď sa na začiatku 19. storočia začala používať miestna slaná voda na lekárske účely, Bad Ischl sa čoskoro stal módnym kúpeľným strediskom so zaujímavými hosťami ako princ Klemens Wenzel von Metternich a arcivojvodca Franz Karl z Rakúska. V mestečku sa nachádza aj známa Kaiservilla, ktorá bol letným sídlom cisára Františka Jozefa I. a cisárovnej Alžbety, známej ako Sisi.

St. Wolfgang, Rakúsko

HistóriaKultúra

St. Wolfgang

Podľa legendy na tomto mieste sv. Wolfgang postavil prvý kostol na brehu jazera Wolfgangsee po tom, ako sa stiahol do blízkeho kláštora Mondsee v roku 976. Podľa legendy hodil sv. Wolfgang sekeru do hôr, aby našiel miesto a dokonca presvedčil diabla, aby prispel k stavbe budovy tým, že mu sľúbil prvého živého tvora, ktorý vstúpi do cirkvi. Satan bol však sklamaný, pretože prvým tvorom na prahu bolo vlk a nie človek. Po Wolfgangovej kanonizácii v roku 1052 sa kostol stal hlavným pútnickým miestom. Toto miesto ukrýva v sebe aj trochu temnú históriu, pretože počas druhej svetovej vojny sa tu nachádzala podskupina koncentračného tábora Dachau.

Krampuslauf, Rakúsko

HistóriaIné atrakcie

Krampuslauf

Deň pred príchodom sv. Mikuláša (5. december) sa v Rakúsku oslavuje tzv. sviatokKrampuslauf. Spája sa s čertom „Krampusom“ – diabolská postava, ktorá robí spoločnosť svätému Mikulášovi - trestá zlé deti a odmeňuje dobré. Toto alpské strašidlo, bolo pomenované podľa rakúskeho Krampas – niečo neživé. Staroveká pohanská tradícia sa šírila z Álp do celého Rakúska, Nemecka a postupne si našla obľubu aj v ďalších európskych štátoch (Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Taliansko). 

Wolfgangsee, Rakúsko

Príroda

Wolfgangsee

Jazero Wolfgangsee je najznámejším jazerom v Soľnej komore. Jazero je priamo obklopené vrcholkami hôr a nachádza sa v lone neopísateľne krásnej prírody. Je jedným z najteplejších jazier Soľnej komorya má krištáľovo čistú (okrem toho aj pitnú) vodu a je ideálne na kúpanie a prevádzkovanie vodných športov. Na brehu jazera nájdete 3 mestečká, ktoré poskytujú zázemie pre aktívnu a dokonalú dovolenku. Sú to St. Wolfgang, St. Gilgen a Strobl.

Grundlsee, Rakúsko

Príroda

Grundlsee

Grundlsee je jazero v juhovýchodnej časti oblasti Salzkammergut (Ausseerland), neďaleko známého kúpeľného mestečka Bad Aussee. Má rozlohu 4,22 km² a je dlhé 5,7 km, široké 0,9 km a hlboké 64 metrov. Jazero je pre krasové dno vyhľadávané potápačmi. Jazero je bohaté na ryby - šťuky, pstruhy.
Narzissenfest, Rakúsko

Kultúra

Narzissenfest

Divoké narcisy zdobia na jar celý vidiek v Ausseerlande - časti Salzkammergut. Premieňajú idylickú alpskú oblasť na voňavé more kvetov. Narzissenfest, najväčší Rakúsky kvetinový festival, sa koná v tomto čase každý rok a okrem krásnych kvetov, ktoré tu môžete obdivovať sa môžete tešiť na ďalšie sprievodne akcie.

Parná zubačka, Rakúsko

Iné atrakcie

Parná zubačka

Na západe Rakúska odfukuje tirolská parná zubačka Tiroler Achensee-Dampf-Zahnradbahn, dlhá 7 km, premávajúca už viac ako 120 rokov z Jenbachu do Seespitzu pri jazere Achensee. Parné lokomotívy s klasickou červeno-čiernou „vizážou“, podnes premávajúce  na pravidelných linkách, sú hádam najstaršími vo svete. A do starého železa nepatria ani mašinky, odfukujúce už od roku 1893 na trati Schafberg-Bahn.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR