Hotel Ambre - A Sun Resort Mauritius

****+

Maurícius

4.4

Celkové
hodnotenie
4.4
327 5

Pláž pred hotelom Ambre - A Sun Resort Mauritius
Stolovanie v hoteli Ambre - A Sun Resort Mauritius
Piesková pláž pred hotelom Ambre - A Sun Resort Mauritius
Bazén pred hotelom Ambre - A Sun Resort Mauritius
Bazén v areáli hotela Ambre - A Sun Resort Mauritius
Komplex hotela Ambre - A Sun Resort Mauritius
Žena medzi dvomi bazénmi

Priamo na pláži

All inclusive

Bez detí do 16 rokov

Vysvetlenie piktogramov

Podrobné info o zájazde

V skratke o hoteli

Hotel Ambre Sun sa náchdza priamo na dlhej piesočnatej pláži s bielym pieskom, je len pre dospelých a ponúka nielen komfortné ubytovanie, ale aj chutnú stravu v rámci all inclusive.

Poloha

Tento hotel Ambre Sun neformálne a komfortný rezort len ​​pre dospelých (k dispozícii od 16 rokov) sa nachádza v meste Palmar, niekoľko kilometrov od známych "Ile aux Cerfs". Má chránenú polohu uprostred zálivu vedľa 700 m dlhých bielych prírodných plážach. Doba transferu z letiska je cca hodinu jazdy autom.

Vybavenie, ďalšie služby

V hoteli je celkom 297 izieb, ktoré sú rozložené po celom areáli. K modernému vybaveniu patrí vstupná hala s recepciou a posedením, hlavná reštaurácia, 2 a la carte reštaurácie, niekoľko barov, malý kiosk a butik. V dobre udržiavanom vonkajšom areáli sú 2 bazény, vrátane bazénu s veľkosťou 735m² a tropického bazénu s výhľadom na pláž. Plážové ležadlá, uteráky a slnečníky pri bazéne a na pláži zdarma. Ďalej má hotel pulzujúci nočný klub v rezorte "Shakers", príležitostne živá hudba vo večerných hodinách, prístup k 18 jamiek majstrovského "Ile aux Cerfs a golfové ihrisko", 2 tenisové kurty, fitnes centrum, windsurfing, šnorchlovanie, rôzne športové súťaže, tenisové lekcie, vodné lyžovanie, rybolov na otvorenom mori, potápanie, kite surfing (za poplatok). 
Wellness: relaxačné centrum, sauna, jacuzzi a hammam, procedúry a masáže (za poplatok).

Ubytovanie

Double Superior: (30/42m²) priestranné a moderné izby sú vybavené king-size posteľou s dvoma samostatnými matracmi, LCD TV, trezor, Wi-Fi pripojenie, klimatizácia, minibar, set na kávu a čaj, priestranná kúpeľňa so sprchovým kútom (obmedzený výhľad na more)
Double Superior Sea View: rovnako ako Double Superior s výhľadom na more
Double Deluxe: (42/72m²) rovnako ako Double Superior, priestranné a moderné spálne, navyše s vaňou a priestrannou terasou s úchvatným výhľadom na pláž a tyrkysové lagúny.
Double Garden View: zariadené v modernom štýle a tropickou atmosférou, s balkónom alebo terasou a výhľadom do dvora, ostatné vybavenie ako v Double Superior.

Stravovanie

All Inclusive: všetky jedlá v bufetovej reštaurácii "Indigo", obed a večeru formou bufetu/a la carte na pláži v reštaurácii "La Plage" (v prípade priaznivého počasia) a v "Dolce Vita" (niektoré jedlá za poplatok, nutná rezervácia), minibar je doplňovaný 1x denne, popoludňajší čaj, káva a koláče, vybrané miestne alkoholické nápoje (pivo, domáce víno, kokteily, liehoviny) a nealkoholické nápoje v reštaurácii.

Pláž

biela piesková pláž, ležadlá, uteráky a slnečníky, windsurfing, šnorchlovanie, vodné lyžovanie, rybolov na otvorenom mori, potápanie, kite surfing.

Oficiálna kategória: ****
Oficiálna stránka: www.ambremauritius.com/en

Maurícius

Indický oceán má tie najkrajšie farby, príboj v diaľke naráža na koralový útes, palmy sa ohýbajú v morskej bríze, v tyrkysovej lagúne kotvia rybárske člny a priezračne čistá voda obmýva pláž, kde čašníci nosia pestrofarebné koktejly a renomovaní kuchári pripravujú vybrané špeciality. Maurícius je jednoducho synonymom luxusu a elegancie. Okrem luxusných hotelov tu ale nájdete aj malé príjemné hotelíky, s rovnako excelentným servisom. Tento malý raj ponúka pre každého niečo.

Na severe ostrova, medzi hlavným mestom Port Louis až po Cap Malheureux sa nachádzajú mnohé fantastické pláže ako Pointe aux Piments s obzvlášť krásnym podmorským svetom a Trou aux Biches. Ďalej na sever od pevninového výbežku do mora sa nachádza Grand Baie s mnohými reštauráciami, barmi, nákupnými možnosťami a bujarým nočným životom. Je tu aj prístav pre jachty a výborné podmienky na surfovanie a vodné lyžovanie.

Južná časť ostrova je veternejšia a ideálna pre surferov. Belle Mare má bielu piesočnú pláž, ktorá sa ťahá niekoľko kilometrov až k malebnej rybárskej dedinke Trou d‘Eau Douce. Tu sa pláž zužuje a pozdĺž vedie cesta do Mahébourgu. Nadväzujúca piesočná pláž sa rozprestiera od Pointe d‘Esny až po malebnú zátoku Blue Bay. Juh ostrova ponúka fascinujúce prírodné krásy. Regiónu dominujú skalnaté pobrežia, malé zálivy a lagúny a nedozierne trstinové lány.

Na západnom pobreží medzi polostrovom Le Morne so spektakulárnou kulisou vrchu Le Morne Brabant a hlavným mestom Port Louis sa striedajú dlhé pláže so zelenými kopcami a malé, odľahlé dedinky s exkluzívnymi rezortmi. Najmä pláže medzi Flic en Flac a Le Morne patria k najkrajším na ostrove a sú vhodné na kúpanie, ako aj na rôzne vodné športy. Zaujímavosťou ostrova je, že väčšina športových aktivít v hoteloch je zdarma. Maurícius je ideálnym miestom na golf. Golfové ihriská sa nachádzajú na východe pri rezorte Belle Mare Plage, na Ile aux Cerfs, na Le Morne pri hoteli Paradis, na juhu v Bel Ombre Golf du Chateau, na západe Tamarina Golf Course a Four Seasons Golf Club na juhovýchode, 9-jamkové golfové ihriská majú aj hotely Shandrani, Trou aux Biches, Le Saint Géran, Coco Beach a Maritim. Najlepšie miesta na nákupy sú v Port Louis, Curepipe a Rose Hill. Hlavným nákupným centrom je Curepipe. Je tu veľa malých obchodíkov, ale aj nákupné galérie, kde si môžete zaobstarať rôzny sortiment tovaru, od potravín až po odevy. Medzi najobľúbenejšie suveníry patria rum, modely lodí, oblečenie, indické výrobky, topánky, rôzne košíky a ručne robené výrobky, známky a rôzne výšivky. Veľmi obľúbené sú i šperky, ktorých výroba má dlhú tradíciu, vyrábajú ich najmä moslimovia a Indovia. Nakúpiť tu môžete rôzne druhy korenia, zeleniny alebo sušené ovocie. Nezabudnite tiež na vanilku, čaj a tunajší rum. Maurícius je iný a ponúka viac ako mnohé iné ostrovy. Vyskúšajte sami.

Hlavné mesto: Port Louis
Časový posun: +3h

Mena: Maurícijská rupia
Kurz: 1€ = 38,755 MUR

Klimatický diagram

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

Autentický juh, Maurícius

Fakultatívny výletPríroda

Autentický juh

Hlboko v srdci malého predmestia Mahébourg návšteva jedinečnej, viac ako 120 ročnej manufaktúry na maniokové keksy, ďalej k Pointe d‘Esny na loď na Ile aux Aigrettes - posledné teritórium ebenového lesa, endemických živočíchov a rastlín. Výlet sa končí návštevou rezervácie La Vanille Mascareignes s obrovskými korytnačkami, reptilmi a pôsobivou zbierku motýľov a hmyzu.

Maurícijske dedičstvo, Maurícius

Fakultatívny výletPríroda

Maurícijske dedičstvo

Po návšteve slávnej botanickej záhrady Pamplemousses návšteva L‘Aventure du Sucre, bývalého cukrovaru, zmeneného na múzeum a miesto plné prekvapení, ktorá pripomína históriu cukru a pôvod obyvateľov Maurícia. Oceníte typický maurícijský obed v rodinách v Moka, než sa vydáte smerom k jednej z najstarších koloniálnych domov na ostrove, Eureka.

Čajové plantáže, Maurícius

Fakultatívny výletGastroPríroda

Čajové plantáže

Tento výlet vám umožní spoznať históriu a význam čaju v maurícijskom živote. Návšteva pôsobivej a nádhernej koloniálnej rezidencie Les Aubineaux, domov majiteľa panstva, v manufaktúre Bois Cheri môžete sledovať proces výroby čaju a ochutnať rôzne príchute čaju. Obed v St. Aubin, v elegantnom a koloniálnom prostredí, antúriové sklenníky, vanilková a rumová plantáž.

Zaujímavé miesta v okolí

Ile aux Cerfs, Maurícius

PrírodaIné atrakcie

Ile aux Cerfs

Île aux Cerfs je súkromný ostrov v blízkosti východného pobrežia Mauríciusu v okrese Flacq. Ostrov Ile aux Cerfs leží v Trou d'Eau Douce v najväčšej maurícijskej lagúne a ponúka 87 hektárov bujnej vegetácie a zachovalých bielych piesočných pláží. Okrem golfového klubu Ile Aux Cerfs je možné navštíviť tri plážové reštaurácie a zapojiť sa do širokého spektra aktivít na Ile aux Cerfs. Tento ostrov je každodenne navštevovaný húfmi turistov z Mauríciusu kvôli jeho nádhernej prírode a rozsiahlym vodným športom.

Blue Bay, Maurícius

PlážePríroda

Blue Bay

Na ostrove, kde lagúny utrpeli veľa škôd kvôli rybolovu, je Blue Bay výnimkou. Táto malá zátoka, klasifikovaná ako Marine Park od roku 1997, je domovom pestrofarebných koralových útesov a bohatého podmorského života, ktorý nemá konkurenciu na celom ostrove Maurícius. Pri šnorchlovaní v tejto oblasti môžete naraziť na veľmi zuajímavé podmorské živočíchy a rastliny, ktoré tu žijú vo svojom prirodzenom prostredí. Na Blue Bay sa nachádzajú časti, kde ste v úplnom bezpečí pred prípadnými predátormi.

Maurícius, Maurícius

HistóriaKultúra

Maurícius

Maurícius  je ostrovný štát v Indickom oceáne asi 2 000 kilometrov od juhovýchodného pobrežia afrického kontinentu. Okrem nádherných pláží a pamiatok si budete môcť na Mauríciuse vychutnať aj miestne jedlá. Kuchyňa na Mauríciuse spája kombinácie kreolskej, francúzskej, čínskej a indickej kuchyne, s mnohými jedlami jedinečnými len pre tento ostrov. Korenie je tiež veľkou súčasťou maurícijskej kuchyne. Ostrov Maurícius je z geologického hľadiska pomerne mladý, pretože bol vytvorený sopečnou činnosťou pred 8 miliónmi rokov. Spolu s Brandonom, Réunionom a Rodriguesom je ostrov súčasťou Maskarských ostrovov.

Port Louis, Maurícius

HistóriaKultúra

Port Louis

Port Louis je hlavným mestom Mauríciusu. Mesto má rozmanitú živú kultúru, ktorá sa odráža v jeho architektúre, umení a festivaloch. Mesto je plné početných budov a pamiatok, ktoré odrážajú jeho bohatú a rozmanitú koloniálnu históriu. V blízkosti centra mesta je niekoľko francúzskych koloniálnych stavieb, ktoré sa datujú až do 18. storočia, vrátane vládneho domu. Ďalšími významnými tradičnými prvkami sú mešita Jummah, majestátna anglická katedrála svätého Jakuba či indický tamilský chrám. Nádhernou stavbou je elegantné päťstupňové koloniálne divadlo Port Louis.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands