Hotelový Resort Hotel Kuramathi Island Resort

****+

Maldivy, Severný Ari Atol

5 3 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
3 5

Pohľad z výšky na ostrov  s hotelom Kuramathi Island
Bungalovy nad morom v rezorte Kuramathi Island
Bazén v rezorte Kuramathi Island
Ubytovanie s terasou v Kuramathi Island
Ubytovanie v rezorte Kuramathi Island
Izba v rezorte Kuramathi Island
Vstup do ubytovania v rezorte Kuramathi Island
Komfortná izba v rezorte Kuramathi Island
Kúpeľňa v rezorte Kuramathi Island
Posedenie na pieskovej pláži v rezorte Kuramathi Island
Posedenie priamo pri mori na pláži rezortu Kuramathi Island
Pohľad na ostrov s rezortom Kuramathi Island
Bazén v rezorte Kuramathi Island
Bazén v rezorte Kuramathi Island
Mólo nad morom v rezorte Kuramathi Island
Pohľad na ostrov s rezortom Kuramathi Island

Úvod

Obľúbený hotelový rezort s výbornými  službami a starostlivo vybraným vybavením na jednom z najväčších maldivských ostrovov. Ekologická rezervácia s úžasnou faunou a flórou, piesočnými plážami a lagúnou vhodnou na šnorchlovanie i potápanie. 


Poloha

Na ostrove s rozmermi 1800 x 500 m je pokrytý bujnou vegetáciou. Nachádza sa vo vzdialenosti cca 56 km od hlavného ostrova s medzinárodným letiskom Male. Transfer z medzinárodného letiska Male-Velana je hydroplánom.


Pláž

Biela piesočná pláž s palmami, pozvoľný vstup do mora, koralový útes vzdialený cca 450 m.

Ubytovanie

360 izieb v Beach Vilkách. Vybavené sú kúpeľňou so sprchou a príslušenstvom, klimatizáciou, stropným ventilátorom, trezorom, telefónom, rýchlovarnou kanvicou, polootvorenou kúpeľňou, sušičom vlasov, minibarom, terasou, TV, DVD, iPod stanicou. Beach vilky majú rozlohu cca 70 m2. Za doplatok Beach Villa with Jacuzzi (cca 90 m2) s vírivkou a Superior Beach Villa with Jacuzzi (cca 90 m2) s kúpeľňou oddelenou sklenenou stenou, rozložitejšie Deluxe Beach Villa with Jacuzzi (cca 125 m2) , vodné vilky Water Villa with Jacuzzi (90 m2) s vírivkou, Deluxe Water Villa (cca 115 m2) a Water Villa with Pool (cca 142 m2) s vlastným bazénom.


Stravovanie

Kuramathi Island Resort ponúka hosťom stravovanie vo formej plnej penzie - raňajky, obedy a večere formou bufetu v niektorej z hlavných reštaurácii (podľa čísla izby). Za doplatok all inclusive: 09:00-23:55 h - stravovanie formou bufetu, vybrané nápoje ako stolové červené a biele víno, pivo, ovocné malinovky, softdrinky, popoludní káva, čaj, drobné pečivo a koláče v „Island Coffe Shop“, 1x pobyt výlet na susedný ostrov „Rasdhoo“ a 1x pobyt večerná plavba loďou.

 


Vybavenie a služby hotela

Rezort má komplex 4 bazénov: infinity, spa, plavecký, detský (ležadlá, osušky bez poplatku. kaderníctvo, klenotníctvo, butik. Wi-Fi bez poplatku. Tri hlavné reštaurácie, v ktorých sa podáva strava formou bufetu "Farivalhu, Haruge a Malaafaiy". Okrem toho môžu hostia využiť aj štyri a la carte reštaurácie: thajskú "Siam Garden", kde podávajú morské plody, ryby, vegetariánske aj mäsové jedlá a indická "Tandoor Mahal" 19:00-22:30 h, miestna aj medzinárodná kuchyňa "The Reef"19:00-22:30 h a "Duniye", ázijská kuchyňa v "Inguru" a jedlá z rýb ponúka japonská "Kobe" (pre deti až od 6r.) a stredomorskú kuchyňu "Palm" 11:00-17:00 h. Ďalej je tu kaviareň Island Coffee Shop od 15:00-17:00, 5 barov "Fung, Dhoni, Laguna, Sand a Pool Bar" 09:00-23:55 h, výber vín z celého sveta a cigary nájdete v bare "Havana Club Wine & Cigar Bar".  Športy v cene: loptové hry na pláži, stolný tenis, šnorchlovanie, kajaky, kanoe. Za poplatok potápanie PADI a dekompresná komora, kanoe, windsurfing. Okrem toho sú k dispozícii aj ďalšie možnosti športových aktivít za poplatok ako jachting, katamaran, rybolov na otvorenom mori, motorizované vodné športy na pláži, večer programy aj so živou hudbou aj karaoke. Spa centrum "Kuramathi Spa" má 13 relaxačných miestností, dve sauny, parný kúpeľ, bazén a vírivku. Masáže a procedúry využívajú prírodné produkty. Služby spa centra sú za poplatok. Klenotníctvo, butiky, Wi-Fi bez poplatku, plážový volejbal, stolný tenis, šnorchlovanie, kajaky, kanoe, večer programy aj so živou hudbou a karaoke. za poplatok: potápanie PADI a dekompresná komora, windsurfing, tenisové kurty, jazda na katamarane, rybolov na otvorenom mori, motorizované vodné športy a výlety loďou.


Pre deti

V Kuramathi Island Resort je detský bazén a detské ihrisko. Deťom od troch do 12 rokov je určený detský klub. Opatrovanie detí je za poplatok.


Celková cena zahŕňa

Letecká doprava z/do Viedne, 7x ubytovanie s plnou penziou, transfery letisko-hotel-letisko, asistencia zástupcu miestneho partnera.


Celková cena nezahŕňa

Servisné poplatky leteckej spoločnosti 450 EUR.

Poznámka

Cena je kalkulovaná v najnižšej ekonomickej triede, vyššie triedy sú za doplatok. V cene je silvestrovská večera.


Oficiálne hodnotenie

****+

Maldivy

V jednom z posledných rajov na zemi potrebujete tri veci: loď, aby ste sa dostali na svoj vysnívaný ostrov, vnútorný pokoj, aby ste ho mohli vychutnávať a potápačské okuliare, aby ste ocenili jeho skutočné poklady.

Hlavné mesto: Male
Časový posun: +4h

Mena: Maldivská rupia
Kurz: 1€ = 17,221 MVR

Severný Ari Atol

Severný Ari Atol je známy tým, že sa v jeho vodách nachádza veľké množstvo žralokov. Potápanie nie je bežne príliš adrenalínovým športom, no na tomto mieste je. Potápanie so žralokmi je tu povolené len v neopréne a plutvách. Nachádzajú sa tu najmä žraloky kladivohlavé a raje, ktoré nepredstavujú viacmenej žiadne nebezpečenstvo pre človeka. Severný Ari Atol je preslávený najmä týmito živočíchmi, ktoré môžete z určitých miest bezpečne pozorovať.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Ari atol, Maledivy

Príroda

Ari atol

Ostrov sa delí na Severný Ari Atol a Južný Ari atol. Nachádza sa na západe súostrovia. Celý Ari Atol je určený predovšetkým pre turistiku, nájdete tu množstvo turistických rezortov a to viac ako na 20 ostrovčekoch. Je vzdialený od hlavného mesta Malé asi 70 kilometrov, let hydroplánom z hlavného mesta trvá necelú polhodinu a ponúka krásne výhľady na priezračné more. Južný Ari Atol je ideálny pre náročnejších turistov, hľadajúcich luxusné ubytovanie a vynikajúce služby. Ubytovanie je možné vo vilkách na plážach alebo na drevených koloch priamo v mori. O najväčší zážitok sa zaiste postará presklená reštaurácia pod morskou hladinou, večera "za prítomnosti" farebných koralových rybiek je naozaj nezabudnuteľná.

MALE, Maledivy

HistóriaKultúra

Male

Počas pobytu na Maldivách si urobte výlet do hlavného mesta Male, ktoré je sídlom vlády a kultúrnym strediskom oblasti. Je najľudnatejším a najživším ostrovom celého súostrovia. Medzi pamiatky patrí dominanta mesta - mešita The Grand Friday Mosque, najväčšia na Maldivách. V meste nájdete obdivuhodný prezidentský palác, národné múzeum s celou históriou Maldív. V obchodíkoch sa dá nakúpiť rôzne suveníry a miestne výrobky. Čerstvé potraviny na trhu s ovocím a zeleninou, alebo na rybom trhu. V reštauráciách a čajovniach si možno vybrať z niekoľkých chutných jedál a čajov. Každé väčšie jedlo s ryžou a s miestnym chlebom nazývaným "Roshi" tzv. "dlhé jedlo" zahŕňa i rôzne pripravované ryby, zemiaky, chlieb a pod. "Krátke jedlá" alebo "Hedhikaa" sú zase pochutiny a sladkosti, vystavované aj na pultoch miestnych čajových obchodov. Sem patria vyprážané guľky z rybieho mäsa obaľované v múke a ceste, sladký vaječný krém, kokosové mlieko s ružovým pudingom alebo ostro korenené rybie koláčiky. Korenistý čaj, milí ľudia dotvára príjemnú atmosféru, kde sa dá najlepšie sledovať život miestnej komunity.

Maldivy,

PlážePríroda

Maldivy

Nádherné tropické pláže, palmy a tyrkysové more, to sú asociácie typické pre panenské prostredie Maldiv ležiacich v Indickom oceáne. Táto moslimská krajina poskladaná z 19 koralových atolov a viac ako 1000 malých ostrovčekov dbá na všetky svoje tradície aj ochranu prírody, vďaka čomu si u turistov udržiavajú svoju popularitu.

Himmafushi, Maledivy

PlážePríroda

Himmafushi

Himmafushi, alebo aj Kaafu Atoll je jedným z obývaných ostrovov súostrovia Maldivy, severovýchodne od hlavného mesta Malé. Jediný spôsob, ako sa sem viete dostať je loďou. Miestnych živí najmä rybolov a cestovný ruch. Na ostrove sa nachádza bikini pláž s možnosťami surfovania a šnorchlovania a tiež reštaurácia v prístave, kde sa najete aj za 3 USD. Keďže ide o moslimskú krajinu, na ostrove nie je k dispozícii alkohol.

Huraa, Maledivy

Huraa

Ostrov Huraa sa nachádza medzi ostrovmi Himmafushi a Thulusdhoo. Nachádza sa len 21 km od Male, hlavného mesta Maldivov. Počet obyvateľov ostrova je 750 ľudí. Jeho rozmer je 850 x 300 m. Na ostrove je len jedna kaviareň a iba 5 penziónov. Okrem toho tu nájdete ešte zopár obchodíkov so suvenírmi a potraviny.

Thulusdhoo, Maledivy

PlážePríroda

Thulusdhoo

Ostrov Thulusdhoo sa nachádza len 28 km severne od Male. Je to hlavné mesto Kaafu Atoll. Na ostrove žije približne 1400 ľudí. Veľkosť Thulusdhoo je cca 700 x 400 metrov. Po ničivom tsunami, ku ktorému došlo v roku 2004 na ostrove Rinbodhoo, sa viac ako polovica obyvateľstva musela presťahovať do Thulusdhoo, takže počet obyvateľov Thulusdhoo vzrástol.Nachádza sa tu továreň spoločnosti Coca-Cola, ktorá bola postavená v 80-tych rokoch a je považovaná za srdce ostrova. Je to jediná továreň Coca-Cola na svete, kde sa využíva odsolená morská voda. Kvôli tejto továrni sa ostrov často nazýva Coke Island.

Dhiffushi, Maledivy

PlážePríroda

Dhiffushi

Dhiffushi je súčasťou Kaafu atol. Nachádza sa 36,6 km severovýchodne od Male, hlavného mesta súostrovia. Samotný ostrov je malý (podobne ako väčšina obývaných ostrovov), jeho veľkosť je 950 m x 200 m. Žije tu približne 1200 ľudí, ktorých živí najmä cestovný ruch a rybolov. Na Diffushi sú dve bikini pláže, jedna vedľa hotela Rashu Hiya, druhá na opačnej strane ostrova.

Holiday Island, Maledivy

PlážeIné atrakcie

Holiday Island

Biely piesok, tyrkysovo priezračné more a palmy - to sú tie správne esencie súostrovia Maldivy. Na tomto ostrove nájdete to, čo si pod Maldivami väčšina z nás predstavuje. Malé vilky, poskytujúce súkromie ako aj vilky postavené na drevených trámoch na vode. Raj turistov, ktorí si chcú oddýchnuť.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness