Hotelový Rezort Adaaran Select Meedhupparu

****

Maldivy, Raa Atol

4.4

Celkové
hodnotenie
4.4
857 5

Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Pohľad na ostrov
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - recepcia
Ležadlá pri ubytovaní v hoteli Adaaran Select Meedhupparu
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Hotelová izba
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Dvojlôžková izba
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Hotelová izba
Izba v hoteli Adaaran Select Meedhupparu
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - kúpeľňa
Ubytovanie v hoteli Adaaran Select Meedhupparu
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Dvojlôžková izba
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Hotelová izba
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - reštaurácia
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - reštaurácia
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - potápači na pláži
Bazén v hoteli Adaaran Select Meedhupparu
Loďky na pláži pri hoteli Adaaran Select Meedhupparu
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Piesočnatá pláž
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Piesočnatá pláž
Pláž a bazén pred hotelom Adaaran Select Meedhupparu
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Posedenie na terase
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Detské ihrisko
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - potápač
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - potápač
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - masáž
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - výber z fliaš
Švédske stoly v hoteli Adaaran Select Meedhupparu
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - lietadlo na vode
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Posedenie
Mólo s domčekami v hoteli Adaaran Select Meedhupparu
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Piesočnatá pláž
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - Pohľad na ostrov
Hotelový Resort Adaaran Select Meedhupparu - hotelový bazén
Interiér hotela Adaaran Select Meedhupparu
Vstup k ubytovaniu v hoteli Adaaran Select Meedhupparu
Video – Adaaran Select Meedhupparu

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

Wi-Fi zdarma

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Hotel Adaaran Select Meedhupparu sa nachádza na Raa Atole, ktorý je známy bielymi piesočnatými plážami a tyrkysovou lagúnou. Ubytovanie je možné v dvojizbových bungalovoch v časti rezortu Select, alebo sú tu aj 5-hviezdičkové vodné vilky v časti Adaaran Prestige Water Villas Meedhupparu.


Poloha

Hotel Adaaran Select Meedhupparu je na ostrove s rozlohou len 740 m x 290 m. Od medzinárodného letiska Male je vzdialený cca 130 km. Transfer hydroplánom.


Pláž

Vynikajúce biele piesočnaté pláže okolo celého ostrova vhodné na kúpanie aj pre milovníkov šnorchlovania. Koralový útes je vzdialený cca 50-100 m. Ležadlá pri vilkách na pláži aj pri bazéne sú bez poplatku, 2 bary na pláži (v rámci služieb all inclusive).

Ubytovanie

214 viliek: Beach Villa (cca 47 m2). V priestranných izbách sú maximálne tri postele. Izby sú vybavené kúpeľňou aj s vonkajšou sprchou, sušičom vlasov, je tu LCD TV, trezor, rýchlovarná kanvica. stropný ventilátor, klimatizácia a terasa. Za poplatok je možné využiť minibar.


Stravovanie

Raňajky, obedy a večere sú podávané formou pestrých bufetových stolov. Nápoje podávajú v čase obedov a večerí v hlavnej reštaurácii a počas dňa v baroch od 10:00 do 23:45 h, v pool a gril bare od 10:00 do 18:00 h, na diskotéke od 22:30 do 23:45 h, v bare pri bazéne od 10:00 - 18:00 h (výber z nápojového lístka na každom stole).stolové víno, whisky, gin, vodka, rum, brandy, pivo, nealkoholické nápoje, káva, čaj, voda alebo džúsy.


Vybavenie a služby hotela

Hotel Adaaran Select Meedhupparu leží na oválnom ostrove s bujnou tropickou vegetáciou,  je vybavený prijímacou halou s recepciou, niekoľkými reštauráciami a barmi, obchodíkom so suvenírmi, klenotníctvom, salónom krásy, spa centrom. Wi-fi  je za poplatok. Má dve reštaurácie: hlavnú a á la carte s výberom z menu. Reštaurácie ponúkajú jedlá z čerstvých surovín aj vegetariánskej jedlá. Podáva sa ázijská kuchyňa aj medzinárodné jedlá. Hotel taktiež disponuje dvomi barmi - grill a pool barom. Pri vodných vilkách sa anchádza á la carte reštaurácia. Je tu diskotéka a obchodík so suvenírmi, klenotníctvo, salón krásy. Wi-Fi za poplatok. Športy v cene: stolný tenis, fitnes, šípky, loptové hry na pláži. Hotel má jeden bazén, pri ktorom sú ležadlá a slnečníky, jacuzzi.  Za poplatok sú vodné športy ako jazda na vodných lyžiach, jet-ski, ako aj tenisové kurty. Hotel organizuje večerné programy alebo diskotéky. V hotelovom spa centre Chavana Spa je k dispozícii sauna, parný kúpeľ alebo populárne ajurvédske procedúry. Služby spa centra sú za poplatok. 

Obľúbenou lokálnou aktivitou je rybolov. Popri lovení rýb na lodi dhoni môžete sledovať západ slnka a vlny oceánu narážajúce na priľahlé ostrovy. Ak ulovíte rybu, môžu vám ju pripraviť podľa vašich predstáv nasledujúci deň na večeru. Počas výletu na domorodý ostrov uvidíte tu tradičnú maldivskú kultúru a obydlia uprostred lokálnej vegetácie a koralových útesov. Na lodi dhoni sa preplavíte na jeden z maldivských opustených ostrovov. Celé ráno sa môžete venovať plávaniu, šnorchlovaniu v lagúne alebo skúmaniu ostrova. Ryba na obed je pripravovaná tradičným spôsobom na ohni z kokosových šupiek. Plavba na lodi dhoni pri západe slnka trvá približne dve hodiny. Za ten čas si stihnete urobiť fotografie, relaxovať a popíjať osviežujúci kokteil. Pre deti

Pre deti je v hoteli Adaaran Select Meedhupparu pripravený zábavný program, karaoke a diskotéky.


Poznámka

Cena je kalkulovaná v základnej triede economy, v prípade jej obsadenia sú vyššie triedy za doplatok. Silvestrovská večera je v cene.


Oficiálne hodnotenie

****

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z/do Viedne, ubytovanie na vybraný počet nocí, vybrané stravovanie, transfery letisko-hotel-letisko, asistenciu zástupcu partnerskej agentúry v mieste pobytu.


Celková cena nezahŕňa

Servisné poplatky leteckej spoločnosti 450 EUR.

Maldivy

V jednom z posledných rajov na zemi potrebujete tri veci: loď, aby ste sa dostali na svoj vysnívaný ostrov, vnútorný pokoj, aby ste ho mohli vychutnávať a potápačské okuliare, aby ste ocenili jeho skutočné poklady. Takto kedysi niekto opísal čaro a jedinečnosť Maldivského súostrovia. 26 atolov s približne 1 190 ostrovmi a ostrovčekmi, roztrúsenými okolo rovníka ako exotické perly na akvamarínovej hladine Indického oceánu. Zo severu na juh v dĺžke 830 km, z východu na západ v šírke 130 km. Obývaná je asi pätina z nich, rezorty vyrástli na 90 ostrovoch. Sú také malé, že mnohé z nich obídete zhruba do 20 minút. 

Vďaka bujnej tropickej vegetácii, bielym piesočnatým plážam a krištáľovo čistej vode patria právom medzi vysnívané destinácie. Sen všetkých milovníkov kúpania, šnorchlovania, potápania, plachtenia. Naučia každého návštevníka s radosťou leňošiť, užívať si relax a oddych, vychutnávať si fascinujúci podmorský život, najkrajšie západy slnka na svete. Maldivy ponúkajú ideálne podmienky pre milovníkov vodných športov. Stačia vám okuliare, trubica a plutvy a môžete pozorovať korytnačky, chobotnice, malé druhy žralokov, murény, barakudy a tisíce ďalších druhov rýb a živočíchov. Pre náročnejších sú k dispozícii potápačské centrá s kompletným vybavením a profesionálnymi inštruktormi, ktorí vám ukážu tie najzaujímavejšie potápačské miesta. Najväčším bohatstvom Maldív je jedinečná príroda, na ktorú sú miestni obyvatelia právom hrdí, chovajú sa k nej veľmi ohľaduplne a to isté vyžadujú aj od turistov. Vďaka tomu sú lagúny stále plné koralov a rýb. Let z Viedne trvá cca 10 hodín. 

Hlavné mesto: Male
Časový posun: +4h

Mena: Maldivská rupia
Kurz: 1€ = 18.048 MVR

Raa Atol

Hlavným mestom atolu Raa je Ungoofaaru. Skoro do konca minulého storočia bol tento atol pre turistov neprístupný, no po politickej zmene nastala aj takáto zmena a momentálne sú pre turistov vhodné ostrovy Loama Maamigili a Meedhupparu. Na ostrove Loama Maamigili sa nachádza jediné múzeum na Maledivách, ktoré v sebe ukrýva zaujímavé artefakty z koloniálneho obdobia a z bežného života na týchto ostrovoch. Meedhupparu je koralový ostrov, na ktorom žije viacero typických zvierat ako sú gekony či kraby.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Dhiffushi, Maledivy

PlážePríroda

Dhiffushi

Dhiffushi je súčasťou Kaafu atol. Nachádza sa 36,6 km severovýchodne od Male, hlavného mesta súostrovia. Samotný ostrov je malý (podobne ako väčšina obývaných ostrovov), jeho veľkosť je 950 m x 200 m. Žije tu približne 1200 ľudí, ktorých živí najmä cestovný ruch a rybolov. Na Diffushi sú dve bikini pláže, jedna vedľa hotela Rashu Hiya, druhá na opačnej strane ostrova.

Thulusdhoo, Maledivy

PlážePríroda

Thulusdhoo

Ostrov Thulusdhoo sa nachádza len 28 km severne od Male. Je to hlavné mesto Kaafu Atoll. Na ostrove žije približne 1400 ľudí. Veľkosť Thulusdhoo je cca 700 x 400 metrov. Po ničivom tsunami, ku ktorému došlo v roku 2004 na ostrove Rinbodhoo, sa viac ako polovica obyvateľstva musela presťahovať do Thulusdhoo, takže počet obyvateľov Thulusdhoo vzrástol.Nachádza sa tu továreň spoločnosti Coca-Cola, ktorá bola postavená v 80-tych rokoch a je považovaná za srdce ostrova. Je to jediná továreň Coca-Cola na svete, kde sa využíva odsolená morská voda. Kvôli tejto továrni sa ostrov často nazýva Coke Island.

Huraa, Maledivy

Huraa

Ostrov Huraa sa nachádza medzi ostrovmi Himmafushi a Thulusdhoo. Nachádza sa len 21 km od Male, hlavného mesta Maldivov. Počet obyvateľov ostrova je 750 ľudí. Jeho rozmer je 850 x 300 m. Na ostrove je len jedna kaviareň a iba 5 penziónov. Okrem toho tu nájdete ešte zopár obchodíkov so suvenírmi a potraviny.

Himmafushi, Maledivy

PlážePríroda

Himmafushi

Himmafushi, alebo aj Kaafu Atoll je jedným z obývaných ostrovov súostrovia Maldivy, severovýchodne od hlavného mesta Malé. Jediný spôsob, ako sa sem viete dostať je loďou. Miestnych živí najmä rybolov a cestovný ruch. Na ostrove sa nachádza bikini pláž s možnosťami surfovania a šnorchlovania a tiež reštaurácia v prístave, kde sa najete aj za 3 USD. Keďže ide o moslimskú krajinu, na ostrove nie je k dispozícii alkohol.

Maldivy,

PlážePríroda

Maldivy

Nádherné tropické pláže, palmy a tyrkysové more, to sú asociácie typické pre panenské prostredie Maldiv ležiacich v Indickom oceáne. Táto moslimská krajina poskladaná z 19 koralových atolov a viac ako 1000 malých ostrovčekov dbá na všetky svoje tradície aj ochranu prírody, vďaka čomu si u turistov udržiavajú svoju popularitu.

MALE, Maledivy

HistóriaKultúra

Male

Počas pobytu na Maldivách si urobte výlet do hlavného mesta Male, ktoré je sídlom vlády a kultúrnym strediskom oblasti. Je najľudnatejším a najživším ostrovom celého súostrovia. Medzi pamiatky patrí dominanta mesta - mešita The Grand Friday Mosque, najväčšia na Maldivách. V meste nájdete obdivuhodný prezidentský palác, národné múzeum s celou históriou Maldív. V obchodíkoch sa dá nakúpiť rôzne suveníry a miestne výrobky. Čerstvé potraviny na trhu s ovocím a zeleninou, alebo na rybom trhu. V reštauráciách a čajovniach si možno vybrať z niekoľkých chutných jedál a čajov. Každé väčšie jedlo s ryžou a s miestnym chlebom nazývaným "Roshi" tzv. "dlhé jedlo" zahŕňa i rôzne pripravované ryby, zemiaky, chlieb a pod. "Krátke jedlá" alebo "Hedhikaa" sú zase pochutiny a sladkosti, vystavované aj na pultoch miestnych čajových obchodov. Sem patria vyprážané guľky z rybieho mäsa obaľované v múke a ceste, sladký vaječný krém, kokosové mlieko s ružovým pudingom alebo ostro korenené rybie koláčiky. Korenistý čaj, milí ľudia dotvára príjemnú atmosféru, kde sa dá najlepšie sledovať život miestnej komunity.

Utheemu Ganduvaru, Maledivy

História

Utheemu Ganduvaru

Maličký palác - dnes múzeum - bol domovom maldivského národného hrdinu Mohameda Thakurufaanu, ktorý spolu s jeho bratmi zvrhol portugalskú vládu v roku 1573. Počas prehliadky návštevníci môžu vidieť i 500 rokov staré drevené interiéry, vrátane hojdacíhc lôžok (ktoré sa používajú na chladenie v horúčave), lampy, ktoré spaľujú kokosový palmový olej a prepracované drevené rezbárske práce a veľký palmový kôl používaný ako spálňa pre hostí.

Ari atol, Maledivy

Príroda

Ari atol

Ostrov sa delí na Severný Ari Atol a Južný Ari atol. Nachádza sa na západe súostrovia. Celý Ari Atol je určený predovšetkým pre turistiku, nájdete tu množstvo turistických rezortov a to viac ako na 20 ostrovčekoch. Je vzdialený od hlavného mesta Malé asi 70 kilometrov, let hydroplánom z hlavného mesta trvá necelú polhodinu a ponúka krásne výhľady na priezračné more. Južný Ari Atol je ideálny pre náročnejších turistov, hľadajúcich luxusné ubytovanie a vynikajúce služby. Ubytovanie je možné vo vilkách na plážach alebo na drevených koloch priamo v mori. O najväčší zážitok sa zaiste postará presklená reštaurácia pod morskou hladinou, večera "za prítomnosti" farebných koralových rybiek je naozaj nezabudnuteľná.

Iné atrakcie

Kitesurfing

Využite silu vetra a popreháňajte sa vďaka tomuto vzrušujúcemu športu cez tyrkysové vody oceána. Užite si dotyk s vodou a vetrom v rozsiahlej lagúne a osvojte si novú zručnosť pod vedením skúsených inštruktorov.

Príroda

Manta point

Pridajte sa k personálu hotela každý večer a sledujte, ako čarovné raje rozprestierajú svoje krídlovité plutvy a pochutnávajú si na večeri z planktónu. Využite túto príležitosť, aby ste sa k týmto jedinečnými morským bytosťami dostali čo najbližšie a sledujte ich kŕmenie z móla.

Iné atrakcie

Thrill Seeker

Rezort je hrdý na to, že je známy ako jeden z najlepších stredísk vodných športov na Maldivách spolu s ich tímom talentovaných inštruktorov, ktorí vám pomôžu dosiahnuť ten najlepší adrenalínový zážitok. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý vodný šport si vybrať, rozhodnite sa pre balíček Thrill Seeker. Umožní vám vyskúšať si kitesurfing, parasailing, windsurfing a ďalšie športy.

Iné atrakcie

Vrak lode

Hlboko sa ponorte a nájdite skrytý vrak lode, ktorý bol objavený na atole Vaavu, vzdialenom len pár minút jazdy loďou. Zaplávajte si medzi rybami, ktoré sa zhromažďujú na tomto magickom mieste a nechajte si aj chvíľu času na preskúmanie toho, čo leží pod hladinou oceánu.

Iné atrakcie

Šnorchlovanie na Maldivách

Relaxačný spôsob ako zažiť podmorský život s celou rodinou je chytiť šnorchel a vydať sa preskúmať úžasné útesy atolu. Do tých najlepších oblastí na spoznávanie divokého podmorského života vás zavedú skúsení inštruktori, pričom šnorchlovacie vybavenie si požičiate priamo v hoteli. Výlet je vhodný pre všetky vekové skupiny a schopnosti.

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR