Hotelový Rezort Sun Island Resort & Spa

****

Maldivy, Južný Ari Atol

4.2

Celkové
hodnotenie
4.2
1045 5

Mólo pri hoteli Sun Island Resort & Spa
Oddych na lehátkach pred hotelom Sun Island Resort & Spa
Chodník v hoteli Sun Island Resort & Spa
Izba v hoteli Sun Island Resort & Spa
Izba v hoteli Sun Island Resort & Spa
Izba v hoteli Sun Island Resort & Spa
Izba v hoteli Sun Island Resort & Spa
Kúpeľňa v hoteli Sun Island Resort & Spa
Izba v hoteli Sun Island Resort & Spa
Chutné švédske stoly v hoteli Sun Island Resort & Spa
Ostrov s hotelom Sun Island Resort & Spa
Ostrov s hotelom Sun Island Resort & Spa
Sun Island Resort & Spa
Golfové ihrisko v areáli hotela Sun Island Resort & Spa
Ostatné Hotelový Rezort Sun Island Resort & Spa ****
Ostatné Hotelový Rezort Sun Island Resort & Spa ****
Ostatné Hotelový Rezort Sun Island Resort & Spa ****
Ostatné Hotelový Rezort Sun Island Resort & Spa ****
Ostatné Hotelový Rezort Sun Island Resort & Spa ****
Ostatné Hotelový Rezort Sun Island Resort & Spa ****
Video – Holiday Island Resort & Spa

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Priamo na pláži

Wellness

Potápanie

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Obľúbený Sun Island Resort & Spa stojaci na ostrove Nalaguraidhoo a je vhodným miestom na rodinnú dovolenku. Pobyt pri mori môžete skombinovať s potápaním a šnorchlovaním pri blízkom koralovom útese alebo využiť možnosť výletov, ktoré rezort ponúka.


Poloha

Sun Island Resort & Spa stojí na ostrove s rozlohou 1600 x 440 m, ktorý patrí k južnému Ari atolu. Koralový útes je od bielej piesočnatej pláže vzdialený cca 350 m. Transfer z hlavného ostrova s medzinárodným letiskom VELANA-MALE je vnútroštátnym letom na domáce letisko Maamigili a následne krátko loďou na ostrov, kde sa nachádza rezort. Sesterský ostrov Holiday Island je dostupný loďou.


Pláž

Ostrov je obkolesený bielymi piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora, koralový útes vzdialený cca 350 m, na pláži je možné si užiť ponuku vodných športov za poplatok ako aj potápanie. Ležadlá, slnečníky pri vilkách pri pláži a bazéne bez poplatku. Hotel má 3 bary pri pláži

Ubytovanie

Vašu dovolenku na Maldivách v Sun Island Resort & Spa strávite v izbách v dvojradových alebo samostatne stojacich bungalovoch. V rezorte je spolu 422 izieb, ktoré sú vybavené sušičom vlasov, telefónom, príslušenstvom, klimatizáciou, stropným ventilátorom, trezorom, minibarom, pripojením na internet a terasou. Za poplatok je SAT TV (pri službách all inclusive je v cene). V hotelovom rezorte je 422 izieb vo vilkách Beach bungalovy a Superior Beach bungalovy (dvojradové alebo samostatne stojace), 64 vodných viliek. Beach bungalov (cca 21 m2)  s príslušenstvom, má sušič vlasov, telefón, klimatizáciu, stropný ventilátor, trezor a terasu, za poplatok SAT TV (pri all inclusive v cene), minibar, pripojenie na internet, Superior Beach bungalov (cca 25 m2) s priestrannejšími izbami, majú navyše vonkajšiu sprchu, vaňa, bidet Vodné vilky sú vkusne zariadené a nemajú vonkajšiu sprchu, je tu terasa s ležadlami a priamy vstup do mora.


Stravovanie

Sun Island Resort & Spa ponúka hosťom stravovanie vo forme polpenzie, ku ktorej patria raňajky a večere formou bufetu v Maaniya reštaurácii. Za doplatok je plná penzia (formou bufetu) alebo služby all inclusive: raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii formou bufetu, popoludní káva, čaj, drobné pečivo medzi 16:00 - 18:00 h, vybrané nealkoholické aj alkoholické nápoje sa podávajú v hlavnej reštaurácii počas podávania jedál a aj v baroch medzi 10:00 - 01:00 (ovocné šťavy, čapované pivo, miestne vína, gin, vodka, rum a whisky).


Vybavenie a služby hotela

Obľúbený Sun Island Resort & Spa má niekoľko reštaurácií a barov, obchody. Súčasťou rezortu je aj potápačská škola. Wi-Fi pripojenie je za poplatok.Okrem bufetovej reštaurácie Maaniyaa, kde sa podáva miestna aj medzinárodná kuchyňa, má rezort tri špecializované reštaurácie ako barbecue reštaurácia s grilovanými špecialitami, Ristorante Al Pontile ponúka japonsko-taliansku kuchyňu a Sun Star je reštaurácia s thajskými jedlami. Okrem toho môžu hostia navštíviť lobby bar, bar na pláži, Mekunu bar, coffe shop a Club House Bar, diskotéku. nachádzajú sa tu obchody. Wi-Fi je za poplatok v lobby.Veľký bazén sa nachádza priamo na okraji lagúny. Ležadlá a uteráky sú pri bazéne aj na pláži zdarma. Zo športov: Hostia si môžu zahrať stolný tenis, basketbal, plážový volejbal, tenis (umelé osvetlenie), badminton, squash, šípky, snooker, navštíviť fitnes centrum alebo zacvičiť si aerobik. K dispozícii sú tiež vodné športy, jachting, windsurfing, vodné lyže, katamarán, šnorchlovanie, požičovňa bicyklov. O zábavu sa postará živá hudba, karaoke a diskotéka. Aktivity sú v cene. Spa centrum Araamu ponúka aromaterapiu a thajské masáže, ale tiež parný kúpeľ, saunu, vírivku. Procedúry a masáže sú za poplatok.

Počas dovolenky na Maldivách môžete podniknúť niekoľko výletov. Patrí k nim napríklad: Návšteva domorodého ostrova, kde spoznáte tradičný spôsob života. Hlavné mesto Male, ktoré je sídlom vlády a kultúrnym strediskom oblasti.Pre deti

Sun Island Resort & Spa má pre deti detský bazén.


Poznámka

Cena je kalkulovaná v základnej triede economy. V prípade jej obsadenia sú vyššie triedy za doplatok. Silvestrovská večera je v cene aj v prípade služieb s polpenziou a plnou penziou.


Oficiálne hodnotenie

****

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z/do Viedne, ubytovanie na vybraný počet nocí, vybrané stravovanie, transfery letisko-hotel-letisko, asistenciu zástupcu partnerskej agentúry v mieste pobytu.

Celková cena nezahŕňa

Servisné poplatky leteckej spoločnosti 450 EUR .

Maldivy

V jednom z posledných rajov na zemi potrebujete tri veci: loď, aby ste sa dostali na svoj vysnívaný ostrov, vnútorný pokoj, aby ste ho mohli vychutnávať a potápačské okuliare, aby ste ocenili jeho skutočné poklady. Takto kedysi niekto opísal čaro a jedinečnosť Maldivského súostrovia. 26 atolov s približne 1 190 ostrovmi a ostrovčekmi, roztrúsenými okolo rovníka ako exotické perly na akvamarínovej hladine Indického oceánu. Zo severu na juh v dĺžke 830 km, z východu na západ v šírke 130 km. Obývaná je asi pätina z nich, rezorty vyrástli na 90 ostrovoch. Sú také malé, že mnohé z nich obídete zhruba do 20 minút. 

Vďaka bujnej tropickej vegetácii, bielym piesočnatým plážam a krištáľovo čistej vode patria právom medzi vysnívané destinácie. Sen všetkých milovníkov kúpania, šnorchlovania, potápania, plachtenia. Naučia každého návštevníka s radosťou leňošiť, užívať si relax a oddych, vychutnávať si fascinujúci podmorský život, najkrajšie západy slnka na svete. Maldivy ponúkajú ideálne podmienky pre milovníkov vodných športov. Stačia vám okuliare, trubica a plutvy a môžete pozorovať korytnačky, chobotnice, malé druhy žralokov, murény, barakudy a tisíce ďalších druhov rýb a živočíchov. Pre náročnejších sú k dispozícii potápačské centrá s kompletným vybavením a profesionálnymi inštruktormi, ktorí vám ukážu tie najzaujímavejšie potápačské miesta. Najväčším bohatstvom Maldív je jedinečná príroda, na ktorú sú miestni obyvatelia právom hrdí, chovajú sa k nej veľmi ohľaduplne a to isté vyžadujú aj od turistov. Vďaka tomu sú lagúny stále plné koralov a rýb. Let z Viedne trvá cca 10 hodín. 

Hlavné mesto: Male
Časový posun: +4h

Mena: Maldivská rupia
Kurz: 1€ = 18.347 MVR

Klimatický diagram

Južný Ari Atol

V západnej časti od letiska Male sa nachádza južný Ari Atol, na ktorý sa turisti dostanú hydroplánom. Práve tento atol patrí medzi najnavštevovanejšie na Maledivách. Na ostrove sa nachádzajú výborné podmienky pre vodné športy ako sú šnorchlovanie či zber mušlí. Počas šnorchlovania môžete vidieť nádherné korálové útesy s ich zaujímavou faunou. V rezortoch je počas noci pre všetkých pripravená zábava najčastejšie formou kabaretných akcií pripomínajúcich tie v Taliansku.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Fakultatívne výlety v okolí

HLAVNÉ MESTO MALE, Maledivy

Fakultatívny výletIné atrakcie

HLAVNÉ MESTO MALE

Celodenný výlet, počas ktorého odletíte na hlavný ostrov. Čaká na vás prehliadka sídla vlády, Islamský zlatý dóm, múzeum a komerčné centrum, obchodíky so suvenírmi a posedenie v miestnej čajovni s pečivom a rôznymi druhmi čajov. Samozrejmosťou je možnosť nákupov suvenírov v miestnych obchodíkoch. V poobedných hodinách transfer späť.

POZOROVANIE DELFÍNOV, Maledivy

Fakultatívny výletPríroda

POZOROVANIE DELFÍNOV

V ranných hodinách (07:00-08:30) sa vyberiete na výlet člnom do oblasti, kde zvyknú plávať delfíny.

Plavba loďou Dhoni, Maledivy

Fakultatívny výletIné atrakcie

Plavba loďou Dhoni

Počas doobednajšieho výletu (10:30-12:30) sa vyberiete svojráznou loďou typickou tvarom ku dvom koralovým útesom Baa atolu, Tešiť sa môžete na pozorovanie pestrej fauny a flóry, hýrivých farieb pod hladinou.

Tisíc chutí ostrova, Maledivy

Fakultatívny výletGastro

Tisíc chutí ostrova

Poobedná plavba (14:00-17:00) loďou k tradičnej maldivskej dedine. Ochutnávka miestnych špecialít a pochúťok, prehliadka miestnej kultúry, umelecké predmety z kokosových paliem - nákupy a ochutnávky.

ZÁPAD SLNKA NA KORALOVOM ÚTESE, Maledivy

Fakultatívny výletPríroda

ZÁPAD SLNKA NA KORALOVOM ÚTESE

Vo večerných hodinách sa môžete vbrať na plavbu loďou a šnorchlovanie so sprievodcom pri koralovom útese osvetľovanom potápačskou lampou.

Zaujímavé miesta v okolí

Holiday Island, Maledivy

PlážeIné atrakcie

Holiday Island

Biely piesok, tyrkysovo priezračné more a palmy - to sú tie správne esencie súostrovia Maldivy. Na tomto ostrove nájdete to, čo si pod Maldivami väčšina z nás predstavuje. Malé vilky, poskytujúce súkromie ako aj vilky postavené na drevených trámoch na vode. Raj turistov, ktorí si chcú oddýchnuť.

Ari atol, Maledivy

Príroda

Ari atol

Ostrov sa delí na Severný Ari Atol a Južný Ari atol. Nachádza sa na západe súostrovia. Celý Ari Atol je určený predovšetkým pre turistiku, nájdete tu množstvo turistických rezortov a to viac ako na 20 ostrovčekoch. Je vzdialený od hlavného mesta Malé asi 70 kilometrov, let hydroplánom z hlavného mesta trvá necelú polhodinu a ponúka krásne výhľady na priezračné more. Južný Ari Atol je ideálny pre náročnejších turistov, hľadajúcich luxusné ubytovanie a vynikajúce služby. Ubytovanie je možné vo vilkách na plážach alebo na drevených koloch priamo v mori. O najväčší zážitok sa zaiste postará presklená reštaurácia pod morskou hladinou, večera "za prítomnosti" farebných koralových rybiek je naozaj nezabudnuteľná.

MALE, Maledivy

HistóriaKultúra

Male

Počas pobytu na Maldivách si urobte výlet do hlavného mesta Male, ktoré je sídlom vlády a kultúrnym strediskom oblasti. Je najľudnatejším a najživším ostrovom celého súostrovia. Medzi pamiatky patrí dominanta mesta - mešita The Grand Friday Mosque, najväčšia na Maldivách. V meste nájdete obdivuhodný prezidentský palác, národné múzeum s celou históriou Maldív. V obchodíkoch sa dá nakúpiť rôzne suveníry a miestne výrobky. Čerstvé potraviny na trhu s ovocím a zeleninou, alebo na rybom trhu. V reštauráciách a čajovniach si možno vybrať z niekoľkých chutných jedál a čajov. Každé väčšie jedlo s ryžou a s miestnym chlebom nazývaným "Roshi" tzv. "dlhé jedlo" zahŕňa i rôzne pripravované ryby, zemiaky, chlieb a pod. "Krátke jedlá" alebo "Hedhikaa" sú zase pochutiny a sladkosti, vystavované aj na pultoch miestnych čajových obchodov. Sem patria vyprážané guľky z rybieho mäsa obaľované v múke a ceste, sladký vaječný krém, kokosové mlieko s ružovým pudingom alebo ostro korenené rybie koláčiky. Korenistý čaj, milí ľudia dotvára príjemnú atmosféru, kde sa dá najlepšie sledovať život miestnej komunity.

Maldivy,

PlážePríroda

Maldivy

Nádherné tropické pláže, palmy a tyrkysové more, to sú asociácie typické pre panenské prostredie Maldiv ležiacich v Indickom oceáne. Táto moslimská krajina poskladaná z 19 koralových atolov a viac ako 1000 malých ostrovčekov dbá na všetky svoje tradície aj ochranu prírody, vďaka čomu si u turistov udržiavajú svoju popularitu.

Himmafushi, Maledivy

PlážePríroda

Himmafushi

Himmafushi, alebo aj Kaafu Atoll je jedným z obývaných ostrovov súostrovia Maldivy, severovýchodne od hlavného mesta Malé. Jediný spôsob, ako sa sem viete dostať je loďou. Miestnych živí najmä rybolov a cestovný ruch. Na ostrove sa nachádza bikini pláž s možnosťami surfovania a šnorchlovania a tiež reštaurácia v prístave, kde sa najete aj za 3 USD. Keďže ide o moslimskú krajinu, na ostrove nie je k dispozícii alkohol.

Huraa, Maledivy

Huraa

Ostrov Huraa sa nachádza medzi ostrovmi Himmafushi a Thulusdhoo. Nachádza sa len 21 km od Male, hlavného mesta Maldivov. Počet obyvateľov ostrova je 750 ľudí. Jeho rozmer je 850 x 300 m. Na ostrove je len jedna kaviareň a iba 5 penziónov. Okrem toho tu nájdete ešte zopár obchodíkov so suvenírmi a potraviny.

Thulusdhoo, Maledivy

PlážePríroda

Thulusdhoo

Ostrov Thulusdhoo sa nachádza len 28 km severne od Male. Je to hlavné mesto Kaafu Atoll. Na ostrove žije približne 1400 ľudí. Veľkosť Thulusdhoo je cca 700 x 400 metrov. Po ničivom tsunami, ku ktorému došlo v roku 2004 na ostrove Rinbodhoo, sa viac ako polovica obyvateľstva musela presťahovať do Thulusdhoo, takže počet obyvateľov Thulusdhoo vzrástol.Nachádza sa tu továreň spoločnosti Coca-Cola, ktorá bola postavená v 80-tych rokoch a je považovaná za srdce ostrova. Je to jediná továreň Coca-Cola na svete, kde sa využíva odsolená morská voda. Kvôli tejto továrni sa ostrov často nazýva Coke Island.

Dhiffushi, Maledivy

PlážePríroda

Dhiffushi

Dhiffushi je súčasťou Kaafu atol. Nachádza sa 36,6 km severovýchodne od Male, hlavného mesta súostrovia. Samotný ostrov je malý (podobne ako väčšina obývaných ostrovov), jeho veľkosť je 950 m x 200 m. Žije tu približne 1200 ľudí, ktorých živí najmä cestovný ruch a rybolov. Na Diffushi sú dve bikini pláže, jedna vedľa hotela Rashu Hiya, druhá na opačnej strane ostrova.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR