HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****

Grécko, Chalkidiki, SANI

bez recenzií - nové v ponuke

HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****
HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****
HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****
HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****
HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****
Ubytovanie HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****
Ubytovanie HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****
Gastro HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****
Pláž HOTEL PORTO SANI VILLAGE & SPA *****

Podrobné info o pobyte


Polpenzia

Poloha

Priamo na vlastnej nádhernej pláži s bielym pieskom. Hotel je jedným zo 4 Sani rezortov. Súčasťou komplexu je aj marína s pôsobivým námestím, sofistikovanými stravovacími možnosťami, nočným životom. Mestečko Nea Fokea je vzdialené asi 8 km.


Otvoriť Google Earth

Lokalita

Grécko

Krajina, ktorú si bohovia vybrali za svoje sídlo, domov jednej z najstarších civilizácií sveta a v neposlednom rade i miesto vzniku tradícií olympijských hier.

Hlavné mesto: Atény
Časový posun: +1h

Mena: Euro

Chalkidiki

Dlhé roky boli Chalkidiki synonymom pre lacnejšiu dovolenku, vďaka prevažne apartmánovému ubytovaniu. V posledných rokoch sa táto oblasť stala zlatou baňou pre investorov a na belostných plážach, ktorými tento polostrov disponuje, vznikajú tie najluxusnejšie rezorty v Grécku. Oblasť je vďaka malým zálivom a priezračnému moru a veľkej miere súkromia čoraz populárnejšia aj medzi svetovými celebritami a Holywoodskymi hercami, ktorí sa sem vracajú opakovane. Okrem kúpania v tyrkysovom mori a ponuky rôznych vodných športov, hornatý terén polostrova ponúka tiež pešie či cyklistické túry. Oblasť je bohatá na rímske, byzantské, cirkevné a tiež praveké pamiatky. Počas leta sa tu konajú rôzne jarmoky, festivaly či slávnosti (olivový festival, festival sardiniek). Zaujímavou udalosťou, ktorá sa koná každoročne v lete, je medzinárodné športové podujatie Plávanie cez Toronejský záliv, kde plavci musia preplávať trasu z polostrova Kassandra na polostrov Sithonia o celkovej dĺžke 26 km. Na Chalkidikách sa jednoducho nudiť nebudete.

Thessaloniki - Thesaloniki postavil kráľ Kassandros v roku 315 p.n.l. a pomenoval ich podľa svojej manželky, sestry Alexandra Veľkého. V minulosti boli Thessaloniki dôležitým centrom východorímskej ríše a neskôr byzanstskej ríše. V súčasnosti sú Thessaloniki druhým najväčším mestom v Grécku s približne 1,5 milióna obyvateľov. Je to živé mesto plné kontrastov s historickými pamiatkami a modernými prvkami. Gréci sem radi zájdu na večeru alebo nákupy. Medzi najnavštevovanejšie pamiatky patria mestské hradby, bazilika sv. Dimitria či biela veža postavená Turkami v 15. storočí. S Thessalonikmi je tiež spojená naša história, pretože práve z tohto mesta (známe tiež ako Solún) k nám prišli bratia Konštantín a Metod.

Neos Marmaras - mesto je situované v kopcoch na prostrednom polostrove Chalkidik, Sithonia. Obyvateľstvo sa okrem cestovného ruchu venuje rybolovu, pestovaniu olív, viničov a produkcii medu. Práve výstavba hotelov Sithonia a Meliton (najväčší hotelový komplex na severe Grécka) rozvinul cestovný ruch v tomto meste. V meste nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií, barov a obchodov. Transfer z letiska trvá cca 90 min.

Nea Fokea - dedinka sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova Kassanda. Dominantou dediny je stará byzantská pevnosť z 15. storočia. Nachádza sa tu tradične veľa barov, kaviarní a reštaurácii, odkiaľ si vychutnáte pohľad na more. Transfer z letiska trvá cca 60 min.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness