areal, hotel, Fort Arabesque
lobby, recepcia, Fort Arabesque
bazern, areal, Fort Arabesque
kniznica, lobby, Fort Arabesque
vyhlad na areal, Fort Arabesque
izba standard, Fort Arabesque
izba superior, Fort Arabesque
plaz, areal, Fort Arabesque
Pláž Hotel Fort Arabesque *****
spa centrum, Fort Arabesque

Podrobné info o pobyte


1 dieťa do 12 rokov zdarma

Priamo na pláži

All Inclusive

Animácie

AQUAPARK

WI-FI

WELLNESS

POTÁPANIE

V skratke o hoteli

Hotel Fort Arabesque je situovaný v zátoke v oblasti Makadi Bay. Tvoria ho dve budovy a niekoľko viliek. Hotel je vhodný pre rodiny s deťmi a pre všetkých, ktorí majú radi vodné športy a šnorchlovanie.


Poloha

Hotel Fort Arabesque stojí priamo na piesočnatej pláži. Od centra Hurghady je vzdialený cca 30 km, medzinárodné letisko v Hurghade je vzdialené cca 25 km. Najbližšou možnosťou na nákupy sú obchody priamo v hoteli.


Otvoriť Google Earth

Dĺžka transferu

cca 40 minút.

Pláž

Hotel stojí na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Ležadlá a slnečníky sú zdarma. Hostia nájdu na pláži ponuku vodných športov za poplatok. More je vhodné na potápanie a šnorchlovanie.


Strava

Hotel ponúka hosťom stravovanie all inclusive.


  • Raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere sa podávajú formou bufetových stolov.
  • Počas dňa sa podáva rôzne občerstvenie – sendviče, zmrzlina, káva, čaj, koláče.
  • Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje sa podávajú počas dňa (od 9:00 do 00:00 hod.).

Doprava

V rámci zájazdu je zabezpečená letecká doprava z Bratislavy.


Služby v cene

V cene je letecká doprava, 7-krát (resp. 10, 11, 14-krát) ubytovanie, all inclusive, poistenie insolventnosti, delegát cestovnej kancelárie.


Ostatné doplatky

Viac informácií o komplexnom cestovnom poistení počas dovolenky v Egypte vám poskytneme v ktorejkoľvek pobočke cestovnej kancelárie.


Oficiálne hodnotenie

****

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby

HOTEL

Hotel Fort Arabesque má vstupnú halu s recepciou a lobby. V komplexe sa nachádza obchodná pasáž a čistiareň. Wi-Fi je iba v lobby a za poplatok. Do Hurghady premáva hotelový shuttle bus, ktorý je za poplatok.

REŠTAURÁCIE

Hlavná reštaurácia má východnú a západnú časť (podľa krídla hotela, v ktorej sa nachádza). Podávajú sa v nej raňajky, obedy a večere. K hotelu patrí niekoľko a la carte reštaurácií a barov.

BAZÉNY

K hotelu patrí 5 bazénov s výhľadom na pláž. Tri z nich sú vyhrievané. Ležadlá a slnečníky sú zdarma.

ŠPORT & ZÁBAVA

Hostia môžu využiť služby fitnes centra, tenisový kurt, zahrať si biliard, plážový volejbal a futbal, petanque, stolný tenis. Vyskúšať môžu tiež jazdu na koni a na ťave. Vodné športy sú za poplatok.

WELLNESS & SPA

Vo Vareena Spa sú k dispozícii kryté kúpele, hammam, rôzne procedúry zamerané na ošetrenie tela a relaxačné masáže. Dve zo šiestich miestností na procedúry sú určené párom.


Ubytovanie

Izby v hoteli Fort Arabesque majú kúpeľňu, sušič na vlasy, SAT TV, individuálnu klimatizáciu, telefón, trezor (zdarma), minibar, set na čaj a kávu. Izby sú s balkónom alebo terasou.

TYPY IZIEB

  • Dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky sú komfortne zariadené.
  • Rodinné izby majú možnosť dvoch prísteliek.

Pre deti

Pre deti je v hoteli Fort Arabesque pripravený detský bazén, mini klub, detské ihrisko, animačné programy, detská stolička a detská postieľka.

Lokalita

Egypt

Egypt je od nepamäti tajuplná a mlčanlivá krajina, ktorá sústreďuje na seba pozornosť desiatky storočí. Očarenie sveta touto krajinou nepramení len zo starovekej civilizácie, ktorá sa tu tisícročia formovala, ale aj z nenapodobiteľného kultúrnohistorického bohatstva, ktorým krajina disponuje.

Hlavné mesto: Kahira
Časový posun: +1h

Mena: Egyptská libra
Kurz: 1€ = 20,908 EGP

Klimatický diagram

Hurghada

Hurghada, s celkovou dĺžkou približne 60 km, má niekoľko častí. 25 km severne od centra sa nachádza samostatná časť Hurghady El Gouna. Tento raj pre romantikov, preslávený najmä golfovým areálom, je popretkávaný čarovnými lagúnami a stavebne zladenými hotelovými komplexmi. Pôvodným centrom Hurghady je El Dahar, v ktorom obchodníci lákajú turistov ibištekovým čajom alebo aromatickou kávou. Turistickým centrom Hurghady je Sakkala s peknou Marinou a pešia zóna Mashaia, ktorá je známa koncentráciou populárnych barov, reštaurácií, diskoték, internetových kaviarní a lepších obchodov. Čoraz obľúbenejšou sa stáva južná Hurghada, kde sa nachádzajú nákupné arkády a prevažne hotely vyššej kategórie, postavené pri najlepších plážach s pozvoľným vstupom do mora. Mimoriadne vyhľadávanou turistickou zónou je záliv Makadi, nachádzajúci sa asi 35 km od centra Hurghady, kde vyrastajú architektonicky veľmi zaujímavé rezorty, väčšinou klubového charakteru, ponúkajúce ubytovanie so službami „all inclusive“. Najnovšou časťou je oblasť Sahl Hasheesh, nachádzajúca sa približne 20 km južne od centra Hurghady, z ktorej postupne vzniká atraktívne luxusné letovisko plné kvalitných hotelových komplexov.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness