Veľkonočná Srí Lanka priamo z Bratislavy s all inclusive, ajurvédou alebo poznávaním

CK SATUR - 09.02.2023

Preneste sa na Srí Lanku, ktorá je ostrovom tisícich rozmanitostí ležiaca v Indickom oceáne ako „smaragdová slza“. Pozývame vás na palubu letu, ktorý vás za 10 hodín presunie za slnkom, zlatistými plážami, dobrodružstvom či lákavým oddychom v rytme ajurvédy.

V našej veľkonočnej ponuke na Srí Lanku si môžete vybrať pobyt v pohodlí luxusného hotela na krásnej pláži, ajurvédskym pobytom alebo poznávaním ostrova, kde sa vydáte po stopách Budhu, objavíte pestré miestne symboly, farby a vône tropických záhrad, spoznáte čaro a zber svetoznámeho čaju, koloniálnu históriu, nepoškvrnenú ostrovnú scenériu, typickú kuchyňu bohatú na chute a zároveň bude aj dostatok času na odpočinok na plážach Indického oceánu.

group of people climbing on stand beside seashoreExotické scenérie Srí Lanky na každom kroku. Foto: unsplash.com


Inšpirácia: Tour de Srí Lanka s Norikou Fedorovou


Veľkonočný relax v náručí exotiky hotela Anantara Peace Haven

Hotel Anantara Peace Haven Tangalle 5* je priam zázračná ukážka toho, ako fantasticky sa dá na Srí Lanke oddychovať pri nádhernej zlatistej pláži lemovanej kokosovými palmami a krásnymi výhľadmi na Indický oceán. Hotel je majstrovsky skombinovaný v duchu ľudskej tvorivosti a neprekonateľnej fantázii a dokonalosti prírody. 

Hotelový Rezort Anantara Peace Haven Tangalle *****
Nádherný exteriér hotela Anantara Peace Haven Tangalle. Foto: CK SATUR

Hotel leží na skalnom výbežku južného pobrežia Srí Lanky, v blízkosti historického mesta Tangalle. Exotické okolie ponúka dažďové pralesy, pútnické miesta, rybárske prístavy a skvelé miesta na surfovanie. Poskytuje dokonalé služby aj vďaka personálu, výnimočný komfort, výbornú stravu a tiež má špičkové ajurvédske procedúry v Anantara Spa s veľkým výberom masáží vrátane ajurvédy.

K dispozícii je joga v pavilóne s výhľadom na more a množstvo aktivít pre rodiny s deťmi – detský klub, tenisové kurty, bedminton a „prírodný guru“ na prechádzky okolím, ktorý vás zoberie na farmu a zoznámi s miestnym vtáctvom či mangrovníkmi

 TE
Pohľad z reštaurácie hotela Anantara Peace Haven Tangalle na zlatistú pláž. Foto: CK SATUR

Veľkonočné leňošenie v päťhviezdičkovom hoteli RIU Srí Lanka

Predstavte si jemný piesok a vábivý oceán, kam si môžete odskočiť priamo z luxusného hotela RIU Srí Lanka 5*, ktorý leží na nádhernej piesočnatej pláži v stredisku Ahungalla. Dlhá pláž s úchvatným morským šumom prebudí vo vás čaro exotiky a harmónie. Od hlavného mesta je vzdialený vyše 100 km a v jeho okolí sa nachádzajú zaujímavé atrakcie ako sú korytnačia liaheň v Kosgode či Múzeum masiek.

Areál hotela
Hotel RIU Srí Lanka. Foto: CK SATUR

Hotel RIU je moderný hotel, kde si užijete príjemný luxus, má priestranné izby s výhľadom do okolia alebo na more. Okrem hlavnej reštaurácii a skvelých služieb all inclusive si môžete pochutnať na talianskej, ázijskej kuchyni alebo barbecue. Ku službám patrí aj neobmedzená konzumácia alkoholických a nealkoholických nápojov a pravidelne je dopĺňaný minibar.

Pre milovníkov športu ako i aktívneho oddychu je k dispozícii aj fitnes, jacuzzi, či Renova Spa s množstvom procedúr. Vyskúšajte zabaviť sa v nočnom karaoke klube Vision.

Bar pri bazéne
Bazén, pláž, slnko a skvelý all inclusive hotel RIU Srí Lanka. Foto: CK SATUR

Aj pre malých a veľkých sú pripravené denné animačné programy, pričom si užijete športové a rôzne zábavné aktivity. Hotel má 3 bazény a detský bazén so šmykľavkami. Deti si kopec zábavy a aktivít užijú aj v detskom klube RiuLand.

Veľkonočná ajurvéda v dokonalej harmónii a zeleni

Srí Lanka je miesto, kde môžete nielen obdivovať pamiatky, či oddychovať na pláži, ale je aj stvorená na ajurvédu. Novinkou v našej ponuke je známy ajurvedický rezort Siddhalepa Ayurveda 5*, ktorý vám ponúka holistický zážitok pod odbornou starostlivosťou lekárov, hosťujúcich konzultantov a terapeutov.

Areál hotela pohľad zhora
Siddhalepa Ayurveda Healt Resort. Foto: CK SATUR

Samotný rezort odzrkadľuje kultúrne dedičstvo krajiny a je citlivo zasadený do okolitého prostredia. Vyzdvihuje tradície a starobylú prax ajurvédy na Srí Lanke, vo vyše 200 ročnej rodinnej tradícii. Rezort ponúka širokú škálu autentických liečebných balíčkov pre väčšinu chorôb alebo stavov. Rozprestiera sa na ploche viac ako 7 hektárov tropických a domorodých stromov, liečivých a okrasných rastlín, viniča, s výhľadom na Indický oceán.

Masáž
Dokonalý relax. Foto: CK SATUR

Ajurvéda centrum je jediným zariadením v krajine, ktoré je prepojené s ajurvédickou nemocnicou. Spoločnosť bola založená v roku 1979. Siddhalepa Group je priekopníkom v priemysle a jedným z najväčších svojho druhu a vyrába radu viac ako 400 liečivých olejov, balzamov, elixírov, rastlinnej kozmetiky a čajov a iných liečiv pre domáce a zahraničné trhy. Tiež prevádzkuje ajurvédsku nemocnicu, kúpele na Srí Lanke a v zahraničí, dokonca aj na Slovensku. Takisto je Siddhalepa Resort, vďaka ku svojmu obzvlášť ekologickému prístupu, nositeľom mnoho národných a medzinárodných zelených certifikátov a ocenení.

Veľkonočné potulky ostrovom mýtov

Na Srí Lanke sa nikdy farbami nešetrilo. Kdekoľvek sa pozeráte, všetko je pestré. Stovky kontrastov vám pri poznávacom zájazde Srí Lankou ukážu jej pravú tvár, od budhistických mníchov, cez chrámy, rituály, divočinu, slony, jedlo až po čajovú kultúru vysočiny.

aerial photography of wavy roadSrílanské cesty v divočine. Foto: unsplash.com


Inšpirácia: Turistický sprievodca - Srí Lanka


Náš TOP sprievodca vám ukáže čarovné srílanské zákutia, porozpráva legendy a úsmevné príhody, ktoré tu za tisíce kilometrov, čo po ostrove už nachodil, zažil. Odkryje sa pred vami celá škála pestrého života. Avšak najlepšie je ho začať tunajšou ajurvédou.

Pláž
Podmanivá Srí Lanka. Foto: CK SATUR

Vaše kroky povedú ku trónu kráľa Kasyapa na hore Sigiriya. Po „levích schodoch“ sa dostanete až na vrchol odkiaľ je úchvatný výhľad. Užijete si aj plavbu po jazere na kanoe, spoznáte ryžové polia a ochutnáte ryžu a karí na banánovom liste. Dobrodružstvo na safari si vás celkom podmaní a na vlastné oči uvidíte nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu národného parku Minneriya.

brown rock formation beside green trees at daytimeSigiriya. Foto: unsplash.com

O spestrenie poznávania sa postarajú aj zlaté jaskynné chrámy v Dambulle, ktoré patria medzi najmystickejšie miesto na ostrove. Vnútri si môžete prezrieť množstvo farebných fresiek či 150 sôch Budhu. Dedina Matale vám zas bude voňať miestnym korením. Nevynecháte ani tu najposvätnejšiu budhistickú pamiatku, Chrám Budhovo zubu. Sloní sirotinec v Pinnawely vás prenesie do ríše týchto krásnych tvorov a odhalí čosi z ich života.Tu máte možnosť vidieť veľké počty slonov v tesnej blízkosti. Svoj domov tu našlo vyše 70 slonov, medzi nimi aj malé sloníčatká. To najkrajšie je hromadné kúpanie sa slonov v rieke a pozorovanie ako sa títo „obri“ hrajú a šantia vo vode.

elephant on water during daytimePinnawala. Foto: unsplash.com

Pre fanúšikov kvalitného cejlónskeho čaju je Srí Lanka hotovým rajom na zemi. Samozrejme, nekonečné čajovníkové plantáže potešia oko každého. Najznámejším kráľovstvom miestneho čaju je horská oblasť Nuwara Elyia, nazývaná tiež „Malým Anglickom“. 

woman picking up green plants in field during daytimeČajová plantáž a zber. Foto: unsplash.com

Aj počas pobytu, či poznávania vás čakajú nové zážitky a jeden z najlepších srí lanských programov, ktoré tvoria malé skupiny, ale o to máte maximum svojich individuálnych zážitkov a čo je skvelé, o nič sa nemusíte starať, len si to na ostrove slonov a čaju užívať. Veľkonočný program je pripravený tak, aby ste si po poznávaní aj oddýchli pri oceáne, čo vždy mnohí klienti ocenia.

Ak vás Srí Lanka zaujala, vydajte sa objaviť s CK SATUR, či už v pohodlí luxusného hotela, dokonalým ajurvédskym pobytom alebo počas poznávačky autobusom, či peši krížom-krážom

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR