TOP 10 zážitkov z lyžovačiek s animátormi

CK SATUR - 25.02.2020

Po testovaní letných destinácií a poznávacích zájazdov, si štáb Telerána na cestách vyskúšal niečo iné. Lyžovačku s animátormi rodinného klubu Planet Fun počas jarných prázdnin v dvoch rakúskych strediskách. Aké hotely navštívili a čo všetko zažili počas štyroch dní?

1. Animátori deti naučia počas dovolenky lyžovať

Hlavným dôvodom prečo sme štáb Telerána na svahy vyslali bol práve rodinný klub Planet Fun a predstavenie animácií v jeho zimnej edícii. Animátori a inštruktori lyžovania, okrem letných destinácií, vytvárajú dokonalú atmosféru aj počas lyžovačiek, a to nielen v Rakúsku, ale aj v Taliansku a na Slovensku.

VIDEO: Takto prebieha lyžovačka s animátormi v stredisku Innerkrems

Okrem zábavy, či už pri večernej minidisco, kvíze Milujem Slovensko, alebo medzi rodinami veľmi obľúbených Saturovinách, sa vaše ratolesti naučia lyžovať, prípadne si vylepšia svoje lyžiarske schopnosti. Deti sú rozdelené podľa veku a schopnosti do skupín, čo je výhoda aj pre dospelých, lebo im vzniká čas len pre seba. Doobedie patrí pokročilým kvôli lepším podmienkam na svahu a malým lyžiarskym začiatočníkom sa animátori a inštruktori venujú poobede, keď sú svahy prázdnejšie a sneh poddajnejší. Na záver každého turnusu sú preteky, pri ktorých si rodičia môžu obzrieť aké pokroky ich detičky spravili a kto má z dospelákov chuť, môže sa do pretekov zapojiť tiež. Večer deti čaká udeľovanie cien, z ktorého si samozrejme odnesú aj odmenu.

 Párty v chumelici na svahu
Pri našej slovenskej zime takmer bez snehu, aj párty v chumelici poteší. Foto: archív CK SATUR

2. Tradičný hotel s rodinnou atmosférou

Hotel Alm-resort Frühauf ****, ktorý privítal Adrianu je našim klientom už 3 roky dobre známy ako prvý hotel, ktorý privítal našich animátorov a inštruktorov lyžovania a vytvoril im dokonalé zázemie. Hotel s tradičnou alpskou architektúrou, sa nachádza v lyžiarskom stredisku Innerkrems v najjužnejšej časti Álp a je miestom kde sa stretáva elita lyžiarskeho sveta počas pretekov Svetového pohára. Stredisko je tiež tréningovou základňou pre lyžiarsky národný tím Rakúska.

Po náročnej lyžovačke je ten správny čas na relax. Súčasťou hotela je aj wellness centrum, ktoré je rozdelené na dve časti – pre rodiny s deťmi a pre dospelých. V hoteli nájdete veľký vnútorný bazén a v podvečerných hodinách sa môžete osviežiť aj vo vonkajšom bazéne s príjemnou 30-stupňovou vodou. Deti sa zase zabavia vo veľkom mini klube, na bowlingu alebo iných spoločenských hrách priamo v hoteli.

3. Svah hneď pred hotelom

Práve poloha hotela Alm-resort Frühauf, hneď pod svahom, je jednou z jeho hlavných výhod. Priamo pri vleku (len 20 metrov od hotela) nájdete zjazdovky rôznych druhov náročnosti, svah pre malé deti, ktoré počas dovolenky zažívajú prvé momenty na lyžiach, ako aj trať pre bežkárov v okolí hotela. Nepotrebujete absolvovať žiadnu cestu skibusom, len sa vyviesť lanovkou na svah a pokojne lyžovať na takmer prázdnych svahoch. Na svahu nechýba ani apreski - rakúska „Hütte“, ktorá ponúka drinky i občerstvenie.

Svah pri hoteli fruhauf
"Svahy perfektné, upravené, minimum ľudí.." tak zhdonotila lyžovačku v Innerkrems Adriana. Foto: archív CK SATUR

4. Nekonečná zábava na svahu i mimo neho

Jedným z top zážitkov pre štáb Telerána bola aj vždy pripravená zábava pre deti aj dospelých na svahoch aj na hoteli, či už počas dňa alebo vo večerných hodinách. Klienti si tak jeden deň mohli užiť slovenskú párty pred hotelom s drinkami, súťažami a tancovaním. Druhý deň zase večernú sánkovačku, ktorá sa konala neďaleko hotela na sánkarskej dráhe, ku ktorej sánkovania chtivé deti i dospelých zobral zdarma hotelový minibus. Po skúšobnej jazde začali preteky medzi klientami viacerých hotelov, ktoré boli ukončené obdarovaním víťazov. Iný deň sa zase klienti a ich deti mohli tešiť na už tradičné večerné lyžovanie s fakľami.

Klienti po sánkovačke
Spoločná foto po sánkovačke nesmela chýbať. Foto: archív CK SATUR

5. Hotel s modernou industriálnou architektúrou

Následne sa štáb Telerána na cestách presunul do strediska Nassfeld a hotela FRANZ Ferdinand Mountain resort 3* vzdialeného cca 1,5 hodiny cesty od hotelu Frühauf. Moderný hotel zariadený v industriálnom štýle bol zrenovovaný a otvorený  v decembri 2017. Hotel je ideálny pre tých, ktorí nevyhľadávajú alpské „klišé“. Nájdete tu chill zóny pre deti i lobby bar s krbom pre dospelých, ako aj 10 metrov vysokú lezeckú stenu, siahajúcu po 4.poschodie. Výnimočne zariadené sú aj izby s dokonalým výhľadom vďaka veľkým oknám. Navyše každá z izieb má aj svoju sušiareň na lyže, a tak priamo zo svahu v lyžiarkach aj s lyžami idete až na svoju izbu.

6. Kilometre zjazdoviek na dosah

Poloha hotela FRANZ ferdinand Mountain Resort v stredisku Nassfeld je vskutku výnimočná. Nachádza sa 20 metrov od lanovky, vďaka ktorej sa dostanete až k 110 kilometrom zjazdoviek rôznej náročnosti, prepojených rôznymi tipmi lanoviek. Na svahoch sa nachádza viacero reštaurácií, ako aj detské zóny a funparky. A príjemnou čerešničkou na torte je niekoľko foto-pointov, jeden z najobľúbenejších je na hranici medzi Rakúskom a Talianskom.

Fotopint v nassfelde
Jednou nohou v Rakúsku, druhou v Taliansku. Foto: archív CK SATUR

7. Skvelé jedlo všade

Oba hotely Adrianu Polákovú počas projektu Teleráno a CK SATUR na cestách príjemne prekvapili, čo sa stravy týka. V hoteli Alm-resort Frühauf sa môžete stravovať formou plnej penzie. Tá sa skladá zo špecialít korutánskej kuchyne – kvalitné mliečne produkty, chrumkavý korutánsky chlebík, kvalitné hovädzie mäsko z oblasti Nock Mountain, lokálne špeciality a k tomu živá hudba. V hoteli FRANZ ferdinand Mountain Resort sa vďaka obrovským možnostiam lyžovania a bohatej ponuke reštaurácií na svahoch, osvedčilo stravovanie formou polpenzie. Okrem kvalitnej korutánskej stravy a veľmi bohatého výberu ponúkajú aj viaceré benefity modernej kuchyne, ako napríklad 8 druhov mlieka, obrovský výber müsli, fresh šťavy, pre kávičkárov aj dva druhy kávovaroch, z ktorých si môžu vybrať silnejšiu alebo slabšiu kávu a pre labužníkov aj pohár prosecca.

Adriana ochutnala aj miestne sladkosti
Verná svojej cukrárskej tradícii, ochutnala Adriana na svahu aj tradičnú Germknödel. Foto: archív CK SATUR

8. Krásne alpské počasie

V oboch strediskách privítalo štáb pekné počasie, hoci v hoteli Alm-resort Frühauf ich na krátky čas zastihla menšia snehová romantická chumelica, stredisko Nassfeld neostalo svojej povesti nič dlžné. Je totiž známe, ako stredisko s najväčším počtom slnečných dní a počet slnečných hodín tu merajú aj špeciálne hodiny pri výstupe z lanovky. A práve veľa slnka ponúka na svahoch krásne výhľady na okolité kopce.

Animátori s deťmi
Krásne počasie je v Nassfelde takmer garantované. Foto: archív CK SATUR

9. Slováci sú tu viac než vítaní

Príjemným zistením v oboch lyžiarskych strediskách bolo, že Slováci sú na ich kopcoch a hoteloch vítaní, navyše hotelu FRANZ ferdinand Mountain Resort šéfuje Rakúšan s dokonalou slovenčinou (vďaka svojej slovenskej manželke). Celkovo mal štáb Telerána možnosť stretnúť nielen slovenských hostí, ale na niektorých miestach ho vítal aj slovenský personál. Na svahu počas pobytu v hoteli FRANZ ferdinand Mountain Resort tiež nájdete slovenský salaš „U Slováka“, ktorý vám k bryndzovým haluškám ponúkne aj kofolu.

10. Aj na lyžovačku vyšiel čas

Ako sme už viackrát spomínali, Adrianine povinnosti a bohatý program počas týchto ciest často krát nedovolia ani okúsiť slanosť mora. Preto sme radi, že tentokrát program umožnil aj to, že sa na svah dostala a to dokonca po 10 rokoch. A išlo jej to vynikajúco. Rozsah služieb v strediskách, kvalita svahov a hotelov, ktoré navštívila sa jej páčili. Navyše do oboch hotelov na lyžovačku môžu zamieriť aj lyžiari, ktorí nemajú vlastnú výstroj. V oboch hoteloch majú aj požičovňu kompletnej lyžiarskej výstroje a navyše so zľavami pre hotelových hostí. Adriana tiež vyskúšala ich služby.

 Adriana na lyžiach
Lyžiarsku výstroj si môžete vypožičať aj priamo v strediskách. Foto: archív CK SATUR

Jarné prázdniny s animátormi Planet Fun práve prebiehajú na svahoch Álp, Dolomitov či Tatier. Vybrať sa na rodinnú lyžovačku tak ešte stále môžete aj vy.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR