Nové atrakcie v Dubaji, ktoré musíte zažiť

Mesto, ktoré nikdy nespí a stále vymýšľa niečo nové, veľkolepé a gigantické, napreduje v prvenstvách rýchlosťou blesku a aj teraz v tomto svojom „zlatom veku“ je plné nových atrakcií. Ale taký je jednoducho Dubaj.

Na pokraji púšte a pri brehoch Perzského zálivu pribudlo v „meste divov“ hneď niekoľko atrakcií, ktoré si nenechajte ujsť počas vašej  dovolenky v Dubaji. A aké nové divy sa tu dejú?

Dovolenka v Dubaji

1. Sky View Dubai – tri fantastické atrakcie na jednom mieste

Horúca novinka, kde sa môžete dotknúť aj oblakov vás nadchne v hoteli Address Sky View. Tento moderný hotel sa pýši vyhliadkou, na ktorú vás vyvezie sklený výťah a to až do výšky 220 m. Hotel tvoria dve veže, ktoré sú spojené na 53. poschodí, kde je až 46 m dlhá sklená promenáda. 52 poschodie vám ponúkne fantastické výhľady na celý Dubaj, ako aj na jedinečnú vežu Burj Khalifa. Len vyhliadkou „Sky Observatory“ a prechádzkou po sklenej podlahe "Sky Glass Walk" to však nekončí. Užiť si môžete aj unikátnu šmykľavku „Sky Glass Slide“ a trochu zajasať nielen nad mestom vo výške, ale aj nad adrenalínom zo „sklenenej jazdy“. V cene jednej vstupenky si tak dokonale vychutnáte sklenú nádheru a dubajské výhľady.

 • Sky View Dubai
 • Sky View Dubai
 • Sky View Dubai
 • Sky View Dubai
 • Sky View Dubai
 • Sky View Dubai

Ak ste zástanci dobrodružstva, milujete extrémy a adrenalín vám nie je nikdy cudzí, prejdite sa vo vzduchu po okrajoch vyhliadky „Sky Edge Walk“, ktorá sa síce platí extra, ale vyššiu zatiaľ v Dubaji nenájdete.

Sky Edge Walk
Sky Edge Walk. Foto: Emaar

2. Skvelý výhľad priamo z „Palmy“

Za ďalším svetovým výhľadom sa môžete vydať na Palmový ostrov, kde vyniká v luxusnom hoteli St. Regis nový „Olymp“. Neuveriteľných 240 m vysoká Palmová veža láka nielen svojou výškou ale aj 360℃ vyhliadkou, pričom sa vám budú podlamovať kolená pri pohľade na ostrov v podobe palmy, modrastý Perzský záliv a na dubajské mrakodrapy, ktoré vyrastajú ako „huby po daždi“. V Palmovej veži nájdete aj viac ako 50 obchodov, kaviarne, reštaurácie či rôzne výstavné exponáty.

 • Palmová veža
 • Palmová veža
 • Palmová veža
 • Palmová veža
 • Palmová veža
 • Palmová veža

3. Múzeum budúcnosti

National Geographic zaradil technologicky orientované Múzeum budúcnosti medzi najkrajšie na svete. Túto ikonickú 77 m vysokú stavbu dotvára oceľová fasáda pričom na jej ploche 17 000 msa nachádza 14 000 m arabského kaligrafického písma, kde sú napríklad aj slová dubajského šejka Mohameda bin Rashida: „My nebudeme žiť sto rokov, ale činy našej kreativity tu po nás ostanú“. Oválny dizajn predstavuje ľudstvo, zelený kopec, na ktorom stojí zas zem, a prázdnota v strede, neznámu budúcnosť. Je venované vzdelávaniu a objavom, kde budú prebiehať rôzne interaktívne výstavy, ktoré majú priblížiť novú technologickú budúcnosť formujúcu vývoj od dopravy, energií, jedál, a zároveň približovať viac informácií o vesmíre a ekosystéme. 

Múzeum budúcnosti
Múzeum budúcnosti. Foto: CK SATUR

4. Dubajské oko

Celkom unikátna dubajská záležitosť leží na ostrove Bluewaters oproti prístavu Dubai Marina a pláže Jumeirah. Toto najväčšie ruské koleso na svete „Ain Dubai“ je vysoké 250 m, dokola tu jazdí 48 kabín a má kapacitu 1750 ľudí. Počas 38 minútovej jazdy si dokonale vychutnáte tie najkrajšie vyhliadky na Burj Al Arab, Burj Khalifa či Palm Jumeirah.

 • Ain Dubai
 • Ain Dubai
 • Ain Dubai
 • Ain Dubai
 • Ain Dubai
 • Ain Dubai
 • Ain Dubai
 • Ain Dubai

5. Vodný park Aquaventure s novými atrakciami

Vodný zábavný park Aquaventure je súčasťou areálu hotela Atlantis The Palm ***** na slávnom Palmovom ostrove. Park sa rozšíril o 28 nových toboganov, pričom tu už teraz nájdete viac ako 105 atrakcií, vrátane fantastickej Trident Tower a Splashers. Trident Tower s výškou 48 m je parku najvyššia veža s rekordnými 12 toboganmi na piatich poschodiach, ako napríklad najdlhšia rodinná vodná dráha na svete, najvyššia vertikálna šmykľavka na Blízkom východe, či skákanie z útesu, čo v Dubaji dosiaľ ešte nebolo. Splashers je zas exkluzívna rodinná časť Aquaventure so šmýkačkami pre tie najmenšie deti, srdcom ktorého je ostrov Splashers. 

Aquaventrue
Vodný zábavný park Aquaventrue. Foto: CK SATUR

6. Najväčšia plávajúca vodná atrakcia na svete

Do Guinnessovej knihy rekordov je zapísaná dubajská nová atrakcia „Aqua Fun“, ktorá sa nachádza na krásnej pláži Jumeirah. Radí sa medzi tie najväčšie na svete. Tento nafukovací zázrak sa rozprestiera v mori, asi 20 m od brehu a zaberá 2700 m2. Nájdete tu 74 rôznych zábavných „prekážok“, ktoré hravo zdoláte. A keby aj nie, pád do vody je celkom príjemný. V okolí nájdete sympatické reštaurácie, kaviarne. Skvelé miesto na zábavu a relax.

Najväčší nafukovací vodný park na svete
Najväčší nafukovací vodný park na svete. Foto: CK SATUR

7. Hlboký ponor

Hlboké dobrodružstvo môžete vyskúšať už aj v Dubaji a to vďaka ponoru „Deep Dive“, ktoré bolo otvorené v lete 2021. Bazén dosahuje hĺbku až 60 m, čím si získal aj miesto v Guinnessovej knihe rekordov a to ako najhlbší bazén na potápanie na svete. Sladká voda má príjemných 30 ℃ a v bazéne je 14 mil. litrov vody. Pri ponore natrafíte aj na potopené mesto, Atlantídu a rôzne miestnosti plné tajomna. Vybrať si môžete scuba diving, rôzne kurzy a potápanie s profesionálom a so sprievodcom.

8. Najväčšia dubajská fontána

Nová dubajská fontána "Dubai Palm Fountain", ktorá žiari na Palmovom ostrove sa zaradila pre svoju veľkosť medzi najväčšie na svete. A je úplne iná, ako fontána pri najvyššej veži Burj Khalifa. Fontánu, čo vyhráva svetovú hudbu si môžete vychutnať každých 30 min. v trvaní 3 min. a úplne zadarmo, alebo si môžete posedieť v novej časti The Pointe on Palm Jumeirah, kde nájdete množstvo barov a reštaurácií. Počas týždňa prvé predstavenie začína o 19 hod. a posledné 23.30 hod., počas víkendu je posledné predstavenie o 01 hod. Fontánu tvoria dve obrovské platformy na mori o rozlohe 14 000 m2, dosahujúce výšku až 105 m a žiariace široko-ďaleko vďaka 3000 LED svetlám. V novom centre The Point nájdete aj mnoho nákupných možností, kino, detský zábavný park. Dostať sa sem môžete veľmi jednoducho aj zo stanice Palm Monorail. 

Dubajská fontána na Palmovom ostrove
Dubajská fontána na Palmovom ostrove. Foto: CK SATUR

9. La Perle

Pre tých, ktorí sú „hladní“ po kultúre je v Dubaji úžasná akrobatická show s názvom La Perle, ktorá je podobná Cirque du Soleil. Detský príbeh o dievčatku, ktoré nájde bábiku a tá ho zavedie do rozprávkového sveta je prerozprávaný cez lietajúcich akrobatov, umelcov potápajúcich sa do bazéna, ktorý je zároveň aj centrom scény. Čakajú vás svetelné efekty, motorkári a ďalšie akrobatické prekvapenia. 

La Perle
La Perle. Foto: CK SATUR

10. Dubajská Madame Tussauds

Svetoznáma turistická atrakcia pre voskové figuríny Madame Tussauds je v Dubaji novinkou. Jedná sa tak o prvé múzeum tohto druhu na Blízkom východe, ktoré sa nachádza na ostrove Bluewaters, kde leží aj najvyššie ruské koleso na svete Ain Dubai. Tešiť sa môžete na 7 rôznych tematických miestností, kde stretnete slávne osobnosti. Zaujímavá je tu aj párty miestnosť A-list, kde si môžete urobiť fotky s množstvom medzinárodných filmových hviezd a hudobníkov a to priamo na tanečnom parkete. 

Madame Tussauds
Madame Tussauds. Foto: CK SATUR

Spojené arabské emiráty sú ako stvorené na zábavu, poznanie či relax. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý emirát navštíviť, radi vám s výberom poradíme, lebo na starostlivosť od CK SATUR nemá nikto. 

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.

Facebook