Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi

Maldivy

bez recenzií

Galéria Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Príroda Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Príroda Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Príroda Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Príroda Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Príroda Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Príroda Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Príroda Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Ostatné Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Ostatné Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Ostatné Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi
Ostatné Maldivy - najromantickejšie miesto na Zemi

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Potápanie

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Navštívte s nami najromantickejšie miesto na Zemi - Maldivy. Množtvo ostrovov s nádhernými plážami s bielym pieskom. Pozývame Vás spoznať život miestnych obyvateľov, pozrieť si bohatú podmorskú faunu a flóru a oddýchnuť si na najkrajších plážach na svete.

11-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu.

Stravovanie

Polpenzia.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA–letisko–BA. Miestne transfery, presuny loďou a prelety. 4x ubytovanie počas okruhu s polpenziou, 4x ubytovanie počas pobytovej časti v 4* hoteli s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 550 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 850 EUR, potápanie so žralokmi 250 EUR, obed v podmorskej reštaurácii Ithaa 400 EUR a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Európy.

2. deň

Prílet do hlavného mesta Male. Po prílete začneme spoznávaním hlavného mesta – navštívime rybí trh, kde miestni rybári ponúkajú svoje úlovky, trh s ovocím a rôznymi koreninami, zájdeme si na námestie vlajky Jumhooree Maidan, pozrieme si Veľkú piatkovú mešitu a Starú piatkovú mešitu z koralového kameňa zo 17. storočia, budovu hlavného súdu Theemuge, Pamätník republiky, tetrapod,  Prezidentský palác, navštívime Národné múzeum a hrobku Mohammeda Thakurufaanua, osloboditeľa miestnych obyvateľov od nadvlády Portugalcov. Do víru tradičného života v hlavnom meste nás vtiahne nákupná ulica Chandhanee Magu, ktorá je plná  stánkov so suvenírmi a hlavná tepna mesta Majeedee Magu. Trajektom sa presunieme na ostrov Hulhumale.

3. deň

Po raňajkách podnikneme výlet súkromnou loďou na ostrovy Himmafushi, Dhiffushi a Huraa Thulusdhoo, kde sa nachádza jediná fabrika na svete na výrobu Coca-Coly z odsolenej morskej vody.  Všetko sú to ostrovy s rybárskymi dedinkami, kde možno pozorovať život miestnych obyvateľov. Budeme sa plaviť sa okolo prezidentského ostrova Aarah a ubytujeme sa na prírodnom ostrove Kuda Bandos, ktorý bol ušetrený od výstavby hotelových rezortov a bol ponechaný v naturálnom stave.
1

Himmafushi

Himmafushi, Maledivy

PlážePríroda

Himmafushi, alebo aj Kaafu Atoll je jedným z obývaných ostrovov súostrovia Maldivy, severovýchodne od hlavného mesta Malé. Jediný spôsob, ako sa sem viete dostať je loďou. Miestnych živí najmä rybolov a cestovný ruch. Na ostrove sa nachádza bikini pláž s možnosťami surfovania a šnorchlovania a tiež reštaurácia v prístave, kde sa najete aj za 3 USD. Keďže ide o moslimskú krajinu, na ostrove nie je k dispozícii alkohol.

Viac Menej
2

Huraa

4. deň

Loďou sa presunieme na letisko na ostrove Hulhule a preletíme na severné atoly na letisko Hanimaadhoo.

5. deň

Navštívime palác Utheemu Ganduvaru na ostrove Utheemu s nádherným dreveným interiérom, kde strávil mladosť národný hrdina Mohammed Thakurufaanu, pozrieme si mešitu Kandhuvalu s tíkovým interiérom. Pred nami je prelet na Ari atol.
3

Utheemu Ganduvaru

Utheemu Ganduvaru, Maledivy

História

Maličký palác - dnes múzeum - bol domovom maldivského národného hrdinu Mohameda Thakurufaanu, ktorý spolu s jeho bratmi zvrhol portugalskú vládu v roku 1573. Počas prehliadky návštevníci môžu vidieť i 500 rokov staré drevené interiéry, vrátane hojdacíhc lôžok (ktoré sa používajú na chladenie v horúčave), lampy, ktoré spaľujú kokosový palmový olej a prepracované drevené rezbárske práce a veľký palmový kôl používaný ako spálňa pre hostí.

Viac Menej
4

Ari atol

6. deň

Fakultatívny program – dnes nás čaká dobrodružstvo, poplavíme sa za žralokmi obrovskými a kladivármi, ktorí sa vyskytujú na atole Ari v hojnom počte (možnosť potápania so žralokmi). Obed v podmorskej presklenej reštaurácii Ithaa, ktorá sa nachádza šesť metrov pod morom. Presun na ostrov Holiday Island na pobytovú časť.

7. deň

Pobyt na pláži, leňošenie a relax.

8. deň

Pobyt na pláži, leňošenie a relax.

9. deň

Pobyt na pláži, leňošenie a relax. V závislosti od letových časov transfer na letisko.

10. deň

Odlet do Európy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 19.11.2019 - 28.11.2019 9 nocí

Marcel Šmátrala

Marcel Šmátrala

Zanechať po sebe svet lepší a krajší ako bol pred mojim príchodom (alebo sa o to aspoň pokúsiť).

Cestovanie neuveriteľným spôsobom rozširuje obzory, buduje charakter a celkovo prispieva k väčšiemu rozhľadu o svete, pretože je niekoľkonásobne lepšie ho zažiť na vlastnej koži, ako si o určitých krajinách len niečo naštudovať, či prečítať. Nestačí len vidieť historické pamätihodnosti, či prírodné krásy a počuť ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Maldivy

V jednom z posledných rajov na zemi potrebujete tri veci: loď, aby ste sa dostali na svoj vysnívaný ostrov, vnútorný pokoj, aby ste ho mohli vychutnávať a potápačské okuliare, aby ste ocenili jeho skutočné poklady.

Hlavné mesto: Male
Časový posun: +4h

Mena: Maldivská rupia
Kurz: 1€ = 17,221 MVR

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness