Atrakcie Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník
Ostatné Zlatý trojuholník

Podrobné info o pobyte


Úvod

8-dňový letecký zájazd.


Doprava

Letecká z Viedne.


Strava

Raňajky. Možnosť doobjednať polpenziu.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 6x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami v Indii. Vstupy do pamiatok. Jazda na slonoch (podľa dostupnosti) alebo džípoch (pevnosť Amber). Silvestrovský večer. Sprievodca CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Prepitné vodičom a sprievodcom. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 450 EUR. Vstupné vízum 80 EUR.

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 290 EUR. Príplatok za polpenziu 120 EUR.

Upozornenie

Možnosť predĺženia pobytu v GOA - pobyt pri mori, na ANDAMANSKÝCH OSTROVOCH - pobyt pri mori alebo AJURVÉDICKÝ POBYT v Kerale.

ANDAMANSKÉ OSTROVY

Jeden z posledných rajov na zemi. Biele piesočnaté pláže, priezračné more, fantastické koralové útesy, slnko, palmy a všadeprítomný pokoj. To sú Andamany. Ležia cca 200 km od thajského pobrežia, ale patria k Indii. Sú ideálnym miestom na potápanie, leňošenie na pláži a najmä, nestretnete sa tu s výdobytkami modernej doby. Dodnes na niektorých ostrovoch žijú domorodci, ktorí sa bránia styku s civilizáciou. Vstup pre turistov je aj dnes značne obmedzený, čiže preplnené pláže tu neexistujú. Centrom ostrovov a vlastne aj jediným mestom je Port Blair. Nefunguje tu takmer žiadna infraštruktúra, doprava je nepravidelná, nepoznajú tu otváracie hodiny v obchodoch, ale zato tu nájdete najkrajšie pláže v Indii.


Ubytovanie

3* hotely.

Lokalita

India

Krajina farieb a kontrastov, magický Tádž Mahál, liečivá ajurvéda, ale aj pláže na západnom pobreží - to je India. Subkontinent pod Himalájami, ktorý už tisícročia prebúdza fantáziu a vždy priťahoval pútnikov, cestovateľov i dobyvateľov.

Hlavné mesto: Dillí
Časový posun: +3,30h

Mena: Indická rupia
Kurz: 1€ = 75.6085 INR

Program zájazdu

Úvod

Paláce miestnych  Maharádžov a Maharání, jeden z ôsmich divov sveta a symbol veľkej lásky Tádž Mahal, najznámejšie indické gháty, miestne legendy, ženy v pestrofarebných sárí. To všetko je India a jej najznámejšie miesta, ktoré objavíte za pár dní. 

Program

1. deň:

Odlet z Európy.

2. deň:

Prílet do Dillí v ranných hodinách. Indiu začneme spoznávať od hlavného mesta. Prehliadka Starého a Nového Dillí – Červená pevnosť, Piatková mešita – najväčšia indická moslimská svätyňa, Prezidentský palác, oficiálna rezidencia prezidenta, prejdeme bulvárom Rajpath, ktorý je miestom konania všetkých oficiálnych ceremónií, navštívime areál Kutub Minár s povestným nehrdzavejúcim 72 metrov vysokým minaretom.

3. deň:

Budeme pokračovať v prehliadke Dillí, voľno.

4. deň:

Agra, bývalé hlavné mesto mughalskej ríše. Pred sebou máme prehliadku tohto nádherného mesta, skvostu architektúry a jedného z ôsmych divov sveta – chrámu Tádž Mahal, ktorý nechal z bieleho mramoru postaviť sultán Šahdžahán pre svoju milovanú manželku Mumtáz Mahal. Stavba trvala 22 rokov a do dnešných čias je symbolom veľkej lásky. Podvečer navštívime Červenú pevnosť s mramorovými pavilónmi, jeden z vrcholov staviteľstva Mughalov, ktorá dodnes rozpráva ich príbehy.

5. deň:

Cestou do Džajpúru sa zastavíme v bývalom sídelnom meste sultána Akbara – Fatehpur Sikri, pozrieme si palác z červeného pieskovca so známymi pavilónmi Paňč Mahal a Dívaní-chás,  astrologické observatórium vybudované maharadžom Džaj Sihn II., kde sa cisár oddával veciam vedeckým a ezoterickým, Mestský palác s múzeom. Večer sa prejdeme Džajpúrom, ktorý je volaný i „ružovým mestom“.

6. deň:

Deň začneme prehliadkou pevnosti Amber (sídlo radžastanských maharadžov), známej svojimi medovo sfarbenými palácmi, situovanými na vrchoch Aravalli, kam sa dostaneme na slonoch alebo na džípoch, čo bude nezabudnuteľný zážitok. Pozrieme so Zrkadlovú sieň a Sieň radosti. Veľmi silný dojem v nás zanechá Hawa Mahal „palác vetrov“, ktorý bol sídlom džajpúrskych maharání.

7. deň:

Presunieme sa opäť do Dillí, podľa voľného času ešte prehliadka mesta. Transfer na letisko k medzinárodnému odletu do Európy. Pre záujemcov možnosť predĺženia pobytu v Goa, ajurvédskych ciest v Kerale alebo pobytu na nádherných Andamaských ostrovoch (cena na vyžiadanie v CK).

8. deň:

Odlet do Európy.

Poznámka

Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá, pamiatky zatvorené. Slony pri pevnosti Amber nie sú počas niektorých miestnych sviatkov dostupné.

Zmena programu vyhradená

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness