Feriendorf Hohentauern

***

Rakúsko, Štajersko, Hohentauern

bez recenzií

Galéria Feriendorf Hohentauern
Feriendorf Hohentauern - pohľad na hotel
Feriendorf Hohentauern - Ubytovanie
Feriendorf Hohentauern - Hotelová izba
Feriendorf Hohentauern - Hotelová izba

Podrobné info o zájazde


Úvod

Je to rekreačná obec s 65 biologickými drevenými konštrukciami, samostatne stojacimi alebo montovanými domami. Obec leží v roku 2000 a nachádza sa v chránenej krajine. Táto rekreačná dedina ponúka niečo pre každého, či už je to pohodlný výlet alebo výstup na vrcholky hôr.

Miesto a vzdialenosti

Centrum: 2 km, Nákupy: 2 km, Vlaková stanica: Trieben 10 km, Letisko: Graz 120 km, Resort Nadmorská výška: 1274 m, Verejný vonkajší bazén / jazero: Kúpalisko Hohe Tauern 300 m.

Všeobecné zariadenia

Recepcia, Parkovanie: zadarmo, Záhrada, Trávnik.

Vybavenie izieb

Detská postieľka k dispozícii ako prístelka vo všetkých typoch izieb, Sprcha / WC, balkón / terasa, SAT TV, Nichtraucherrhäuser, Domy boli postavené s použitím organických materiálov, voľne stojace alebo duplexné a komfortne zariadené.

Byt zariadenia

Kuchyňa: plne vybavený kuchynský kútik, Mikrovlnná rúra, chladnička, Foyer, Dinette: Jedáleň v prízemí, obývacia izba: v prízemí.

Typy izieb / apartmánov

4-posteľová izba 3 FH, balkón, obývačka s SAT-TV, jedáleň, južná terasa, sprcha / WC, spálňa s manželskou posteľou, spálňa s poschodovou posteľou, ~ 55 m², s otvorenou kuchyňou, sprchou / WC, hornou úrovňou s spálňou s manželskou posteľou, 2 spálňami s 2 jednoposteľovými alebo poschodovými posteľami, južná terasa, 80 m², 8 lôžok 5 izba Apt. Balkón, prízemie s obývacou izbou, otvorená kuchyňa, spálňa s 2 samostatnými lôžkami, sprcha / WC, horné poschodie so sprchou / WC, spálňa s manželskou posteľou, jednoposteľová alebo poschodová posteľ, 80 m²

Zahrnuté v apartmánoch

Elektrina, Voda, Kúrenie.

Splatné na stránkach

Povinné sety na bielizeň (1 uterák, 1 ručný uterák, posteľná bielizeň): Euro 9, - na osobu / výmena, Záverečné upratovanie: 3 izbový Bungalov Euro 85, - za jednolôžko, 4 izby Bungalov Euro 110, Bungalov Euro 120, - na jednotku, uteráky na uteráky, stolová bielizeň: Nie je k dispozícii - hostia musia priniesť vlastné, Záloha: Euro 200, - za ubytovaciu jednotku, Pobytovú taxu: ca. Euro 2,50, - za osobu / noc, od 0 - 14,9 rokov Euro 0,40 za dieťa / noc.

Stravovanie zahrnuté

Žiadne jedlá.

Stravovanie za príplatok

Chlieb: Baker od pondelka do soboty okolo 08:00 hodín.

Činnosti splatné na mieste

10% zľava pri jazdeckých aktivitách.

deti

Detské ihrisko.

Detské zariadenia za príplatok

Detská postieľka: podľa dohody, Euro 15, - za pobyt (vrátane posteľnej bielizne).

domáce zvieratá

Domáce zvieratá sú povolené iba s predpredajnou rezerváciou, Euro 12, -, - denne bez jedla, každý pes dostane pri príchode 1 občerstvenie, Prenájom psov a deky (podľa dostupnosti), Použitie vodného bodu na recept pre psov.

Zmiešaný

Kreditné karty: debetná karta / EC-karta, MasterCard, Visa, Diners Club, Prístup s invalidným vozíkom: Nie, Príchod od: 16:00 hodín, Odchod: 10:00 hodín, Kľúčové slová: Recepcia sa nachádza na začiatku komplex na ľavej strane medzi domami 35 a 36.

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka. Rakúsko, južný sused Slovenskej republiky, má vysoké alpské štíty, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá, ktoré sú ideálne na dovolenku. Pod pojmom Rakúsko si veľa ľudí predstaví alpskú krajinu s prekrásnymi historickými mestami ako Viedeň alebo Salzburg a ľudí hovoriacich nemecky, záhradkárom sa vybavia previsnuté tirolské muškáty a ľuďom milujúcim históriu fakt, že až do roku 1918 vládli rakúsky Habsburgovci aj na Slovensku. 

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Štajersko

Štajersko je ďalšou z deviatich spolkových krajín Rakúska. Štajersko je oblasťou, v ktorej si miestni obyvatelia užívajú život. Doprajú si ich obľúbené miestne špeciality, majú radi humor a obľubujú Alpy. Z kultúry vás určite zaujmú miestne kroje a tradície, ktoré sa tu udržiavajú dodnes. Ich tradičné piesne sa zbierali už od dávnych čias a spievajú ich počas každého podujatia. Po novej turistickej trase sa môžete dostať od Dachsteinu až po Weinland. Z tejto trasy možno vidieť nádhernú štajerskú krajinu. Toto všetko ponúka Štajersko.

Hotel Fakultatívny výlet Atrakcie v okolí

Zaujímavé miesta v okolí

Roklina Wasserlochklamm, Rakúsko

Príroda

Roklina Wasserlochklamm

Krása vodopádov Wasserlochklam v Rakúsku je svetoznáma. V divokej kráse kaňonu sa nachádz 5 vodopádov, pričom jeden z nich má až 22 metrov. na prechod kaňonom s d´žkou 900 metrov postačia 3 hodiny, no zážitok budete mať navždy.

Údolie Mendlingtal, Rakúsko

Príroda

Údolie Mendlingtal

Zážitkový svet Mendlingtal v Göstlingu. Jedno z posledných zariadení na splav dreva v strednej Európe. Starostlivo upravený park vás prevedie po drevených cestičkách, drevenými mostíkmi ponad rieku, cez priesmyky, romantickými zákutiami, popri priezračne čistom jazere plnom rýb a cestou nakuknete do starého dreveného vodného mlyna, mimochodom funkčného, obzriete si pekáreň chleba, benátsku pílu, kováčsky dom, drevenú priehradu, či môžete nakŕmiť pstruhy v rybníku a pozrieť si ukážku splavovania dreva.

Grundlsee, Rakúsko

Príroda

Grundlsee

Grundlsee je jazero v juhovýchodnej časti oblasti Salzkammergut (Ausseerland), neďaleko známého kúpeľného mestečka Bad Aussee. Má rozlohu 4,22 km² a je dlhé 5,7 km, široké 0,9 km a hlboké 64 metrov. Jazero je pre krasové dno vyhľadávané potápačmi. Jazero je bohaté na ryby - šťuky, pstruhy.
Narzissenfest, Rakúsko

Kultúra

Narzissenfest

Divoké narcisy zdobia na jar celý vidiek v Ausseerlande - časti Salzkammergut. Premieňajú idylickú alpskú oblasť na voňavé more kvetov. Narzissenfest, najväčší Rakúsky kvetinový festival, sa koná v tomto čase každý rok a okrem krásnych kvetov, ktoré tu môžete obdivovať sa môžete tešiť na ďalšie sprievodne akcie.

Grand Canyon, Rakúsko

Príroda

Grand Canyon

Vápenatý masív vrchu Ötscher predierajú malé potôčiky a riečky, ktoré sformovali hlboké tiesňavy, bizarné skalnaté úkazy a dychberúce vodopády. Prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer leží v mostviertelských Alpách. Rozprestiera sa vôkol takmer 2 000 metrov vysokého vrchu Ötscher, dominanty regiónu Mostviertel, je najväčšou v Dolnom Rakúsku a pre mnohých aj najpôsobivejšia.

Mamutia jaskyňa, Rakúsko

Príroda

Mamutia jaskyňa

Gigantické rozmery dosahuje Mamutia jaskyňa bez ľadu. Je to jedna z najväčších jaskýň v Európe, ktorá od najvyššieho bodu pri vstupe po najnižší bod meria 1.199 metrov. Počas hodinovej prehliadky si môžete vychutnať výtory samotnej príordy.

5 Fingers, Rakúsko

Príroda

5 Fingers

Vyhliadka 5 fingers je pravdepodobne najpôsobivejšia vyhliadková plošina v Alpách a ponúka adrenalínový zážitok na najvyššej úrovni. Viac ako 5 platforiem (5 palcov), každý v inom dizajne, z ktorých si môžete vychutnať jedinečné výhľady nad Hallstatt s jazerom Hallstättersee a vnútornou oblasťou Salzkammergut. Jedna z platforiem je vyrobená výhradne zo skla, ďalšia umožňuje návštevníkom získať svoj osobný pohľad na lokalitu svetového dedičstva Hallstatt prostredníctvom veľkého barokového obrazového rámu. "5fingery" sú osvetlené až do polnoci a môžu byť viditeľné z diaľky a široko, dokonca aj v noci.

Krippenstein, Rakúsko

Príroda

Krippenstein

Stredisko Dachstein Krippenstein v regióne Horné Rakúsko Salzkammergut je obľúbené miesto pre freeride športovcov podľa časopisu SnowPlanet. Stredisko ale s vyše 30 kilometrami zajzdoviek uspokojí všetkých milovníkov zimných športov.

Dachstein, Rakúsko

Príroda

Dachstein

Dachstein je horský masív v Rakúsku, konkrétne v časti Východné Alpy. Najvyšší vrch masívu Hoher Dachstein je druhý najvyšší v Severných Vápencových Alpách. Ľadovec na severnej strane je síce zatiaľ lyžiarsky využívaný po väčšinu roka, no v dôsledku globálneho otepľovania sa to môže zmeniť. Južné steny masívu sú horolezecky zaujímavé, no menej využívané. Len tri minúty od lanovky sa vo vnútri dachsteinského ľadovca nachádza ľadový palác „Dachstein Ice Palace“ - len tu môžete počas celého roka obdivovať fascinujúci svet ľadu, doplnený o žiarivé ľadové sochy a komnaty so svetelno – akustickými efektmi.

Hallstat, Rakúsko

HistóriaIné atrakcie

Hallstat

Hallstatt je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko. Nachádza sa pri jazere Hallstätter See a spoločne s pohorím Dachstein a krajinnou a historickou kultúrnou oblasťou Inneres Sallzkammergut patrí k Svetovému dedičstvu UNESCO.

Sky Walk Štajersko, Rakúsko

PrírodaIné atrakcie

Sky Walk Štajersko

Z najvyššej hory v Štajersku Dachstein (2700 m) sa vám naskytne výhľad na visuté mosty, schody nikam alebo v prípade niektorých na nervy drásajúci Sky Walk. Ľadový palác vás zavedie do mystického sveta ľadu na ceste po Štajersku.
Hallstättersee, Rakúsko

Príroda

Hallstättersee

Jazero Hallstatt sa nachádza vo výške 508 metrov nad morom a na severnom úpätí masívu Dachstein. Jazero je dlhé 5,9 km a široké 2,3 km a je súčasťou obcí Bad Goisern, Hallstatt a Obertraun. Cez jazero premáva lodná linka spájajúca mesto Hallstatt s jeho železničnou stanicou, v minulosti bola dokonca prevádzkovaná snežným skútrom v zimných mesiacoch.

Salzwelten, Rakúsko

Iné atrakcie

Salzwelten

Najstaršia soľná baňa na svete, najstaršie drevené schodisko v Európe a skywalk s „svetovým výhľadom“ 360 metrov nad zemou: Salzwelten Hallstatt je baňa superlatívov. Poďte na cestu späť v čase, k začiatkom ťažby soli pred 7 000 rokmi, a zažite históriu ťažby na vlastnej koži. K múzeu vystúpate pozemnou zubačkou a následne sa vydáte na cestu jednotlivými expozíciami. "Sfárate" do bane, a na presun vám poslúži nielen banský vláčik, ale aj šmýkľavka, čo ocenia najmä deti.

Národný park Nockberge, Rakúsko

Príroda

Národný park Nockberge

Národný park Nockberge tvorí najzápadnejšiu časť Gurktalerských Álp. Nockberge je prezývané aj ako krajina medzi nebom a zemou. Je to krajina, pre ktorú sú typické polia bez  hrebeňov a strmých svahov a aj napriek tomu sa nachádza v srdci Álp s vrcholkami cez 2000 metrov. Väčšinu času roka sa toto územie nachádza nad oblakmi. Národný park Nockberge je domovom viacerých vzácnych druhov rastlín a živočíchov.

Bärenschutzklamm, Rakúsko

Príroda

Bärenschutzklamm

Bärenschützklamm (Medvedia roklina) je považovaná za jednu z najkrajších tiesňav celého Rakúska. Roklina bola pre turistický ruch prvý raz sprístupnená pred vyše sto rokmi a v roku 1978 bola vyhlásená za prírodnú pamiatku - čo znamená, že dodnes sú v nej zakázané horolezecké aktivity. Systém drevených rebríkov a lávok bol vybudovaný v roku 1901 - v rokline sa  ich nachádza 49 rebríkov a 115 lávok a mostíkov s počtom 2900 stupienkov, celkovo na dĺžke 1400 m. 

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR