Vychutnajte si wellness rozmaznávanie u českých susedov

Téma očisty, relaxácie a regenerácie naberá v poslednom čase na intenzite a to je dobre. Psychická a fyzická pohoda idú ruka v ruke a ak sa v jednej oblasti prejaví nerovnováha, tak sa automaticky premietne aj do tej druhej. Prinášame vám preto niekoľko osvedčených tipov na unikátne wellness pobyty v Českej republike, kde sa zážitkové luxury wellness tešia veľkej obľube. Cesta k sebe samému, starostlivosť o telo i dušu je tu viac než príjemná. Odpútajte sa od reality všedných dní a nechajte sa unášať do iných sfér.
  • wellness
  • wellness
  • wellness
  • wellness
  • wellness
  • wellness

Vašej pozornosti by nemal uniknúť Resort Svatá Kateřina na Vysočine, ktorý sa špecializuje najmä na ajurvédske, jogové a zážitkové wellness pobyty. Ajurvédski lekári, terapeuti a maséri vám v srdci Vysočiny dokážu opäť navrátiť vitalitu a podporiť zdravie. Relaxácia a liečebné terapie sa odohrávajú v ajurvédskom pavilóne, ktorý v roku 2020 dostal Českú cenu za architektúru. Pre hlbokú ozdravnú meditáciu a rozjímanie sa tu nachádza aj Kamenný kruh Druidov, ktorý je novodobou replikou megalitickej stavby. Postavený bol v roku 2014 a ide o najväčší kromlech v Českej republike. V areáli rezortu tiež vyviera blahodarný prameň svätej Kataríny.

Resort Svatá Kateřina
Resort Svatá Kateřina. Foto: archív Resortu Svatá Kateřina

Spa a wellness pobyty uprostred Krušnohorských lesov ponúka Zámok Lužec Spa v okrese Karlovy Vary. Vo wellness centre môžete relaxovať v bazéne s protiprúdom, jacuzzi, vo fínskej a rímskej saune a otužiť sa v Kneippovom chodníčku. Hotel ponúka aj speleoterapiu. Ide o miestnosť z čistej draselnej soli, ktorá má liečivé účinky pri ťažkostiach dýchacích ciest. Draselná soľ z bane sibírskeho Verkhnekamsku obsahuje špecifické zloženie minerálov, ktoré vytvárajú komplexný viaczložkový soľný aerosól.

Zámok Lužec Spa
Zámok Lužec Spa. Foto: archív Zámok Lužec Spa

Jedno zaujímavé prvenstvo patrí päťhviezdičkovému zámockému hotelu Chateau Herálec, ktorý ako prvý hotel v Českej republike získal licenciu na prevádzkovanie Spa L'OCCITANE. Originálne wellness plné prírodnej kozmetiky a atmosféry rozkvitnutého francúzskeho Provence ponúka viac ako inšpiratívny výber procedúr a služieb. Saunový svet, privátny plavecký bazén pod pôvodnými stredovekými klenbami, vírivú vaňu v zámockej veži, nádhernú oázu pokoja v silencáriu a mnohé ďalšie.

Chateau Herálec
Chateau Herálec. Foto: J. Prerovský

Pivné kúpele a wellness môžete vyskúšať na Zámku Wichterle v Zlínskom kraji, ktorý bol ocenený Czech Hotel Awards hotelom roku 2021. Pivné kúpele v smrekovcových vaniach v hlbokých historických zámockých pivniciach sľubujú nezabudnuteľný zážitok. Hotelové wellness centrum ponúka širokú ponuku zážitkových masáží, kúpeľov, zábalov aj luxusných telových terapií. Nechýba ani whirlpool, fínska sauna, bylinná sauna a ďalšie. Pobyt si dosýta užije aj vaša drahá polovička.

Zámok Wichterle
Zámok Wichterle. Foto: archív Zámku Wichterle

U pivnej tematiky zostaneme aj naďalej. Štramberk Spa – Beer Spa Resort v Moravskosliezskom kraji, je koncept prepájajúci relaxáciu a nádherné ubytovanie. Rezort ponúka Lašské pivné a vínne kúpele v dubovo-smrekovcových kadiach. Kúpeľ obsahuje soľ z Mŕtveho mora, vínny extrakt, vínnu penu a rašelinu. Oddýchnuť si potom môžete pri šumení mora v soľnej jaskyni a deň zakončiť vo „wellness domčeku“ s ponukou masáží a kozmetických služieb.

Pivné kúpele
Pivné kúpele. Foto: David Marvan

Zážitky plné pohody a pokoja vás čakajú tiež v kúpeľoch Mcely Bouquet Spa v Chateau Mcely v Stredočeskom kraji neďaleko Prahy. Päťhviezdičkový hotel v barokovom zámočku ponúka napríklad bylinnú aromaterapiu inšpirovanú miestnou kvetenou. V Chateau Mcely vás čakajú však aj gastronomické zážitky. Pre rok 2020 sa hotelová reštaurácia Piano Nobile zaradila medzi top 10 najlepších reštaurácií v Čechách podľa Maurerovho výberu Grand Restaurant.

Mcely Bouquet Spa
Mcely Bouquet Spa. Foto: archív Mcely Bouquet Spa

Filozofická koncepcia spa & wellness sveta Zámečku Petrovice v Moravskosliezskom kraji vychádza z názorov amerického lekára Dr. Halberta Dunna, považovaného za otca „wellness movement“ v USA o nevyhnutnosti rovnováhy medzi telom a mysľou pomocou relaxácie a upokojenia. V modernom a štýlovom wellness na Zámečku Petrovice si túto harmóniu môžete prežiť v saunovej zóne, kde na vás čaká fínska sauna, Sunario s výhľadom na zámocké jazero, orientálny krištáľový bylinný kúpeľ, dizajnový parný kúpeľ, rímsky kúpeľ a soľná sauna z himalájskej soli. Ide o nový typ saunového kúpeľa tzv. haloterapia, kde je prostredie sauny doplnené o soľnú klímu. Vo vodnej časti sa môžete tešiť na perličkový bylinný kúpeľ, Kneippov chodník a ďalšie príjemnosti. Jedným z najintenzívnejších zážitkov je však moderný kúpeľný koncept „Wolke 7 cloud 9“, alebo Siedme nebo, navodzujúce pocit pohybu v oblakoch.

Zámeček Petrovice
Zámeček Petrovice. Foto: archív Zámeček Petrovice

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.

Facebook