Rodinná lyžovačka ako sa patrí (1.časť)

Blíži sa k nám obdobie, na ktoré sa tešia všetci lyžiari. Tí skúsení si už teraz vyberajú strediská a hotely, kde si túto sezónu preveria svoje schopnosti. Ak sa aj vy rozhodujete kam tento rok na rodinnú lyžovačku, máte viacero možností. Vyberiete si tradičné rakúske Alpy, talianske Dolomity, alebo čoraz obľúbenejšie slovenské strediská?
Stredisko Innerkrems
Lyžiarske stredisko Innerkrems . FOTO: archív CK SATUR

Rakúske Alpy aj so slovenskými inštruktorom

Stredisko Innerkrems sa nachádza v rakúskom Korutánsku. Rakúske Alpy sú svojou krásou, ale aj poskytovanými službami, dlhodobo, zárukou kvalitnej lyžovačky. Stredisko Innerkrems sa nachádza v najjužnejšej časti Álp a je miestom kde sa stretáva elita lyžiarskeho sveta počas pretekov Svetového pohára. Stredisko je tiež tréningovou základňou pre lyžiarsky národný tím Rakúska.

Stredisko Innerkrems
Lyžiarske stredisko Innerkrems. MAPA: archív CK SATUR

Stredisko Innerkrems v číslach:

 • 45 km zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti
 • 12 vlekov a lanoviek (z toho 2 sedačkové)
 • 60 km bežkárskych tratí
 • cena skipasu na 3 dni od 110 EUR

Ten najlepší hotel pre rodiny

V tomto obľúbenom stredisku nájdete aj rodinný HOTEL FRUHAUF **** , ktorý je vyhľadávaný pre skvelý prístup personálu a rodinnú atmosféru. Má ideálnu polohu priamo pri vleku (len 20 metrov od lanovky) a nájdete tu zjazdovky všetkých druhov náročnosti, lyžiarsku škôlku, ako aj trať pre bežkárov. 

Vlek so sedačkovou lanovkou
Vlek so sedačkovou lanovkou. FOTO: archív CK SATUR

Kvalitný wellnes i gastro zážitok

Po náročnej lyžovačke je ten správny čas na relax. Súčasťou hotela je wellnes centrum, ktoré je prakticky rozdelené na dve časti – pre rodiny s deťmi a pre dospelých. V poobedňajších hodinách sa môžete osviežiť aj vo vonkajšom bazéne s príjemnou 30-stupňovou vodou. Okrem oddychu v saune, alebo pri parom kúpeli, sa môžete tešiť aj na večerný program - prechádzka nočnou zasneženou krajinou s fakľami, živá hudba, ohňostroj... Čo si vyberiete vy? Stravovať sa môžete formou plnej penzie. Tá sa skladá zo špecialít korutánskej kuchyne – kvalitné mliečne produkty, chrumkavý korutánsky chlebík a kvalitné hovädzie mäsko z oblasti Nock Mountain.

Exteriérový bazén
Exteriérový bazén. FOTO: archív CK SATUR

Skvelá zábava s rodinným klubom Planet Fun

Hotel a jeho okolie poskytujú množstvo športových a rekreačných aktivít pre deti a nuda tu v žiadnom prípade nehrozí. Počas jarných prázdnin sa každý večer rozoznie hotelom minidisko a detský smiech. Deťom sa bude venovať, v spolupráci s hotelovými animátormi, aj slovenský animátor z rodinného klubu Planet Fun. Z aktivít sa môžu tešiť na zimnú olympiádu, hľadanie snehového pokladu, alebo sa spoločne vyberú po stopách Yetiho. Pre teenagerov je pripravený Funpark so zábavou na mieru starším deťom.

Planet Fun v zime
Planet Fun v zime. FOTO: archív CK SATUR

Ale keďže zimná dovolenka je najmä o lyžovaní, tak pre (zatiaľ) nelyžiarov, ale aj tých, ktorí sa chcú v lyžovaní zdokonaliť, bude k dispozícii aj slovenský inštruktor lyžovania. Ten sa bude deťom i dospelým, rozdeleným podľa veku a schopností, venovať 6x do týždňa. Počas tréningu sa deti môžu osviežiť v bufete vyhradenom len pre deti. Pre dospelých je priamo na svahu Aprés Ski, v ktorom sa môžu zabaviť a osviežiť počas dňa, ale aj v noci.

Slovenský inštruktor s deťmi
Slovenský inštruktor s deťmi. FOTO: archív CK SATUR

100%-ná garancia snehu

Nemusíte sa obávať ani nestálosti počasia. Stredisko Ineerkrems sa rozprestiera vo výške 1500 metrov nad morom, a preto vedia v sezóne od novembra do apríla garantovať, že snehu bude dostatok. Keď sa o dostatočnú nádielku nepostará Perinbaba, pomôže jej 25 snežných diel.

Nahliadnite s nami do rozprávkového areálu hotela Fruhauf**

Výhody rodinnej lyžovačky v hoteli Fruhauf****:

 • vlek hneď vedľa hotela
 • bohaté možnosti na voľnočasové aktivity
 • plná penzia z tých najkvalitnejších miestnych surovín
 • prakticky rozdelený wellnes
 • lyžiarska škola od 3 rokov
 • prítomnosť slovenského animátora a inštruktora v termíne jarných prázdnin
 • 3 deti do 10 rokov zdarma
 • rodinné izby 2+2 a 2+3

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.

 
Facebook