Nové atrakcie v Dubaji, ktoré musíte zažiť

CK SATUR - 03.01.2022

Mesto, ktoré nikdy nespí a stále vymýšľa niečo nové, veľkolepé a gigantické, napreduje v prvenstvách rýchlosťou blesku a aj teraz v tomto svojom „zlatom veku“ poznačené famóznym EXPOM je plné nových atrakcií. Ale taký je jednoducho Dubaj.

Dubaj

Zdroj: instagram, #visit.dubai

Na pokraji púšte a pri brehoch Perzského zálivu pribudlo v „meste divov“ hneď niekoľko atrakcií, ktoré si nenechajte ujsť počas vašej  dovolenky v Dubaji. A aké nové divy sa tu dejú?

1. Sky View Dubai – tri fantastické atrakcie na jednom mieste

Horúca novinka, kde sa môžete dotknúť aj oblakov vás nadchne v hoteli Address Sky View. Tento moderný hotel sa pýši vyhliadkou, na ktorú vás vyvezie sklený výťah a to až do výšky 220 m. Hotel tvoria dve veže, ktoré sú spojené na 53. poschodí, kde je až 46 m dlhá sklená promenáda. 52 poschodie vám ponúkne fantastické výhľady na celý Dubaj, ako aj na jedinečnú vežu Burj Khalifa. Len vyhliadkou „Sky Observatory“ a prechádzkou po sklenej podlahe "Sky Glass Walk" to však nekončí. Užiť si môžete aj unikátnu šmykľavku „Sky Glass Slide“ a trochu zajasať nielen nad mestom vo výške, ale aj nad adrenalínom zo „sklenenej jazdy“. V cene jednej vstupenky si tak dokonale vychutnáte sklenú nádheru a dubajské výhľady.

Ak ste zástanci dobrodružstva, milujete extrémy a adrenalín vám nie je nikdy cudzí, prejdite sa vo vzduchu po okrajoch vyhliadky „Sky Edge Walk“, ktorá sa síce platí extra, ale vyššiu zatiaľ v Dubaji nenájdete.

Sky Edge Walk. Foto: Emaar


Inšpirácia: 10 tajných tipov na zážitky v Dubaji


2. Skvelý výhľad priamo z „Palmy“

Za ďalším svetovým výhľadom sa môžete vydať na Palmový ostrov, kde vyniká v luxusnom hoteli St. Regis nový „Olymp“. Neuveriteľných 240 m vysoká Palmová veža láka nielen svojou výškou ale aj 360℃ vyhliadkou, pričom sa vám budú podlamovať kolená pri pohľade na ostrov v podobe palmy, modrastý Perzský záliv a na dubajské mrakodrapy, ktoré vyrastajú ako „huby po daždi“. V Palmovej veži nájdete aj viac ako 50 obchodov, kaviarne, reštaurácie či rôzne výstavné exponáty.

Aerial view of Jumeirah BeachVýhľad z Palmovej veže. Foto: theviewpalm.ae

3. Dubajské EXPO

Ešte do konca marca 2022 môžete navštíviť aj EXPO v Dubaji, ktoré má veľké ohlasy z každej svetovej strany. Jeho jedinečnosť spočíva vo dokonalosti a to už pri prvom vstupe do veľkého komplexu. Organizátori a tvorcovia výstavy vyčarili to najlepšie a naplnili očakávania mnohých návštevníkov. Spoznajte krajiny sveta aj cez toto EXPO, lebo práve tu ukazujú nielen nové technológie, ale idú v ruka v ruke so svojimi tradíciami a nezameniteľnou kultúrou. Nenechajte si ujsť večerné predstavenia, zábavu, rôzne pútavé tematické časti a samozrejme krásnu atmosféru, keď sa rozsvietia všetky svetlá.

Expo Dubai

Zdroj: instagram, #expodubai


Inšpirácia: Všetko čo potrebujete vedieť a praktické rady o EXPO2020 v Dubaji


4. Dubajské oko

Celkom unikátna dubajská záležitosť leží na ostrove Bluewaters oproti prístavu Dubai Marina a pláže Jumeirah. Toto najväčšie ruské koleso na svete „Ain Dubai“ je vysoké 250 m, dokola tu jazdí 48 kabín a má kapacitu 1750 ľudí. Počas 38 minútovej jazdy si dokonale vychutnáte tie najkrajšie vyhliadky na Burj Al Arab, Burj Khalifa či Palm Jumeirah.

Image
Ain Dubai. Foto: CK SATUR

5. Očarujúca svetelná show

Na ostrove Bluewater a pláži Jumeirah panuje každý večer čulý ruch, ktorý každý sleduje so zatajeným dychom vďaka "Drone Light Show". Keď sa Dubaj zahalí do tmy, malé drony vo vzduchu čarujú fantastické svetelné obrazy. Tie si môžete užiť každý deň do 30. januára 2022 o 19 hod. a 21.30 hod, kedy vďaka dvom témam „ožíva“ Dubaj. Prvá téma pod názvom „Dubaj, mesto dobrodružstva“ zobrazuje, čo všetko je možné v meste zažiť, a druhá téma pod názvom „Dubaj, od minulosti ku prítomnosti“ predstavuje dubajskú históriu a súčasnosť.

DSF_Dubai Drone Show_Bluewaters Island - The Beach
Svetelná show v Dubaji. Foto: gulfnews.com

6. Najväčšia plávajúca vodná atrakcia na svete

Do Guinnessovej knihy rekordov je zapísaná dubajská nová atrakcia „Aqua Fun“, ktorá sa nachádza na krásnej pláži Jumeirah. Radí sa medzi tie najväčšie na svete. Tento nafukovací zázrak sa rozprestiera v mori, asi 20 m od brehu a zaberá 2700 m2. Nájdete tu 74 rôznych zábavných „prekážok“, ktoré hravo zdoláte. A keby aj nie, pád do vody je celkom príjemný. V okolí nájdete sympatické reštaurácie, kaviarne. Skvelé miesto na zábavu a relax.

Dubai

Zdroj: instagram, #aquafun

7. Hlboký ponor

Hlboké dobrodružstvo môžete vyskúšať už aj v Dubaji a to vďaka ponoru „Deep Dive“, ktoré bolo otvorené v lete 2021. Bazén dosahuje hĺbku až 60 m, čím si získal aj miesto v Guinnessovej knihe rekordov a to ako najhlbší bazén na potápanie na svete. Sladká voda má príjemných 30 ℃ a v bazéne je 14 mil. litrov vody. Pri ponore natrafíte aj na potopené mesto, Atlantídu a rôzne miestnosti plné tajomna. Vybrať si môžete scuba diving, rôzne kurzy a potápanie s profesionálom a so sprievodcom.

Dubai

Zdroj: instagram, #deepdive

8. Najväčšia dubajská fontána 

Nová dubajská fontána "Dubai Palm Fountain", ktorá žiari na Palmovom ostrove sa zaradila pre svoju veľkosť medzi najväčšie na svete. A je úplne iná, ako fontána pri najvyššej veži Burj Khalifa. Fontánu, čo vyhráva svetovú hudbu si môžete vychutnať každých 30 min. v trvaní 3 min. a úplne zadarmo, alebo si môžete posedieť v novej časti The Pointe on Palm Jumeirah, kde nájdete množstvo barov a reštaurácií. Počas týždňa prvé predstavenie začína o 19 hod. a posledné 23.30 hod., počas víkendu je posledné predstavenie o 01 hod. Fontánu tvoria dve obrovské platformy na mori o rozlohe 14 000 m2, dosahujúce výšku až 105 m a žiariace široko-ďaleko vďaka 3000 LED svetlám. V novom centre The Point nájdete aj mnoho nákupných možností, kino, detský zábavný park. Dostať sa sem môžete veľmi jednoducho aj zo stanice Palm Monorail. 

Four Shows You Can’t Miss this Winter at The Palm FountainNová dubajská fontána na Palmovom ostrove. Foto: thepointe.ae

9. Nové atrakcie v najväčšom vodnom parku Atlantis Aquaventure 

Veľký zábavný vodný park Atlantis Aquaventure, ktorý sa nachádza na Palmovom ostrove sa rozšíril o 28 nových toboganov, pričom tu už teraz nájdete viac ako 105 atrakcií, vrátane fantastickej Trident Tower a Splashers. Trident Tower s výškou 48 m je parku najvyššia veža s rekordnými 12 toboganmi na piatich poschodiach, ako napríklad najdlhšia rodinná vodná dráha na svete, najvyššia vertikálna šmykľavka na Blízkom východe, či skákanie z útesu, čo v Dubaji dosiaľ ešte nebolo. Splashers je zas exkluzívna rodinná časť Aquaventure so šmýkačkami pre tie najmenšie deti, srdcom ktorého je ostrov Splashers. 

Dubai Atlantis Aquaventure Waterpark All-Day Admission 2022
Aquaventure Atlantis. Foto: atlantis.com

10. Dubajská Madame Tussauds

Svetoznáma turistická atrakcia pre voskové figuríny Madame Tussauds je v Dubaji novinkou. Jedná sa tak o prvé múzeum tohto druhu na Blízkom východe, ktoré sa nachádza na ostrove Bluewaters, kde leží aj najvyššie ruské koleso na svete Ain Dubai. Tešiť sa môžete na 7 rôznych tematických miestností, kde stretnete slávne osobnosti. Zaujímavá je tu aj párty miestnosť A-list, kde si môžete urobiť fotky s množstvom medzinárodných filmových hviezd a hudobníkov a to priamo na tanečnom parkete. 

Madame Tussauds Dubai | Online Always The Best Prices
Madame Tussauds. Foto: madametussauds.com
 
Aktuálne informácie o vstupe do Spojených arabských emirátov a návratu na Slovensko nájdete v covid mape

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR