Kde sa s deťmi v Českej republike nebudete nudiť

Kam s deťmi v Českej republike? Čo by ste povedali na drevený hrad či najväčší model mamuta na svete?

Plánujete aktívnu rodinnú dovolenku a chystáte sa do Českej republiky? Potom práve pre vás máme zoznam 8 tipov na parky, ktoré sú nabité detskými atrakciami a ich programy sľubujú veľa nových zážitkov, ktoré rozžiaria detské oči. Napríklad Dolná Morava sa chváli najväčším modelom mamuta na svete. Je vysoký 13 metrov, dlhý vyše 31 metrov a jeho chobotom vedie tobogán.

prázdniny v Českej republike
Prázdniny v prírode v susednej Českej republike. FOTO: Štěpán Vrzala, czechtourism.cz

Mirakulum

Kde: Milovice, stredné Čechy

Lesné ihrisko a kontaktná zoo, obrie trampolíny a hojdačky, lanové centrá, podzemné chodby, preliezačky a v neposlednom rade aj úzkokoľajná železnica, ktorá park prepája so susedným tankodrómom – to všetko nájdete v desaťhektárovom parku Mirakulum v stredočeských Miloviciach. Miestnou dominantou je drevený hrad, kde sa vaše deti určite nudiť nebudú.

lozenie po stromoch
Lozenie po stromoch. FOTO: Ján Pavel, czechtourism.cz

Dolná Morava

Kde: Dolná Morava pod Kralickým Snežníkom

Horské stredisko s celoročnou prevádzkou a širokou ponukou športových a rekreačných aktivít vrátane tých adrenalínových láka aj najmenších návštevníkov. Tí tu nájdu hneď štyri zábavné detské parky! Mamutíkov vodný park sa chváli najväčším modelom mamuta na svete (výška 13 metrov). Inak ide o areál, kde sa dozviete, čo všetko sa dá robiť s vodou. Pre deti tu je pripravených aj niekoľko zaujímavých zariadení a strojov, ktoré si môžu odskúšať. Lesný zážitkový park ponúka rozprávkové domčeky umiestnené na stromoch, šmykľavky a preliezačky. V Pieskovom svete deti zažijú atmosféru skutočného divokého západu vďaka stavbám, ktoré akoby vypadli z westernového filmu. Môžu sa tu pustiť aj do archeologických vykopávok a nájdu tu aj pieskový vlak a aspoň na chvíľu sa môžu stať malými zlatokopmi. Detský park Amálka je plný lezeckých stien, preliezačiek, tubingových dráh a trampolín. Nádherné výhľady do okolia a trochu adrenalínu ponúka Chodník v oblakoch, ktorý nájdete pri hornej stanici lanovky Sněžník.

rodina v prírode
Rodina na výlete v prírode. FOTO: Štěpán Vrzala, czechtourism.cz

Active Park Lipno

Kde: Lipno nad Vltavou, južné Čechy

Active Park Lipno ponúka aktivity pre celú rodinu. Vyhlásený je tunajší chodník korunami stromov, ktorý sa stal jedným z najnavštevovanejších turistických cieľov v južných Čechách a na Šumave.

Veľa dobrodružstiev si užijete však aj v lanovom parku či na bobovej dráhe a špeciálne pre deti je tu pripravené Foxíkove detské cykloihrisko, bazény s vodnými atrakciami v Aquaworld Lipno alebo služby Playroom Lipno, kde vám deti od 3 rokov i postrážia. Novou oázou je Kráľovstvo lesa, zasvätené hrám, šanteniu a zdokonaľovaniu pohybových schopností. Môžete pobudnúť v bludisku medzi mladými stromčekmi, stratiť sa v mravenisku alebo na veľkej trampolíne vyskočiť až ku konárom urastených stromov.

  • chodník korunami stromov
  • chodník korunami stromov
  • chodník korunami stromov
  • chodník korunami stromov
  • chodník korunami stromov
  • chodník korunami stromov

Rozprávková dedinka Podlesíčko

Kde: Podlesí neďaleko Žďáru nad Sázavou, Vysočina

Rozprávková dedinka Podlesíčko je súčasťou ubytovacieho rezortu Podlesí. Ubytovať sa tu môžete v domčekoch pomenovaných podľa českých rozprávkových postáv – Snehulienka, Rákosníček či Karkulka. Ubytovanie však nie je nutné. Dedinku si môžete prezrieť, a to dokonca aj v sprievode rozprávkových bytostí – vždy v sobotu od 14:00 a v nedeľu od 15:00. Na návštevu dedinky môžete prísť aj mimo program a po zaplatení vstupného si sami prejsť toto čarovné miesto.


Zeměráj

Kde: Kovářov v okresu Písek

Tento prírodný park plný zážitkov a poznania pre deti i dospelých sa rozlieha na ploche deviatich hektárov na pomedzí stredných a južných Čiech neďaleko Orlíka nad Vltavou. Nájdete tu viac ako sto rôznych hier, zábavných i náučných prvkov, dobrodružných úloh, hlavolamov a niekoľko skutočne výnimočných lákadiel – archeopark raného stredoveku, kilometer dlhý prírodný chodník naboso, veľké drevené bludisko či trebárs detskú hernú dedinku.


Dúhový park

Kde: Třebovle, stredné Čechy

V detskom zážitkovom areáli, ktorý sa nachádza 20 minút od Prahy, na vás čaká 57 atrakcií, hier a show, zameraných predovšetkým na deti od 4 do 13 rokov. Okrem iného sa tu nachádza aj jedna z najväčších trampolín v Českej republike. Novinkou tejto sezóny je napríklad autodráha sa šliapadlami či špeciálna aréna, kde si môžete vyskúšať niečo ako „paintball“, ale s lukmi a šípmi. V horúcom letnom počasí iste príde vhod aj zavlažovacia zóna, ktorá vás aj vaše deti príjemne ochladí. Väčšina miestnych atrakcií je krytá pred dažďom.


Farma park Soběhrdy

Kde: Soběhrdy, stredné Čechy

Ak s deťmi milujete zvieratá, určite sa vyberte do Soběhrd neďaleko Benešova, asi 30 minút východne od Prahy. Na tomto unikátnom mieste môžete stráviť celý deň v dokonalom súlade s prírodou. Na rozlohe 250 000 m2 nájdete úplne iný svet, ktorý vás uchváti. Žijú tu zvieratá z fariem z celého sveta. Uvidíte, ako sa okolo vás prechádzajú ťavy, klokany, pštrosy, byvoly, lamy, prasiatka, vysokohorské kravy a ďalších skoro 250 zvierat. Okrem toho tu pre deti majú aj šmykľavky a tobogany, mini kino, vnútornú trampolínu či parádnu drevenú loď.

deti na farme
Deti na farme. FOTO: Štěpán Vrzala, czechtourism.cz

Šťastná země

Kde: Radvánovice neďaleko Turnova, severné Čechy

V areáli nájdete plno zábavných atrakcií, ako sú drevený hrad, vzduchové trampolíny, trpasličiu dedinku či pieskové ryžoviská s pravými českými granátmi. Navštíviť môžete zážitkový Geopark, kde si v prírode prejdete dobrodružný, hravý a poučný chodník s interaktívnymi prvkami. Tešiť sa môžete aj na kontaktnú ZOO plnú zvieratiek. Navyše si v tunajšej dielni môžete vyrobiť z dreva meče, koníky, štíty, mandaly či jednorožca.


Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 60 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. 

Chcem ešte viac inšpirácie

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.

Facebook