Fascinujúci luxus v Dubaji, z ktorého uvidíte nový div sveta - Ain Dubai

CK SATUR - 08.10.2021

V srdci pulzujúceho Dubaja vyrástol exkluzívny päťhviezdičkový hotel Rixos Premium Dubai, ktorý vo svojej modernej štýlovosti kraľuje krásnej štvrti JBR, pričom o veľký rozruch sa tu stará najväčšie ruské koleso na svete, ktoré dosahuje výšku 210 m. Zaletieť si sem môžete každú nedeľu, letom priamo z Bratislavy, a celkom sa tak nechať vtiahnuť do dubajského víru. A od 15. októbra sa pri návrate na Slovensko ruší aj povinnosť PCR testu. 

Dubaj

Dubaj je emirátom, ktorý svetu dennodenne odhaľuje svoje neutíchajúce premeny. Len za pár desaťročí sa vďaka miestnej vláde a ich novátorským myšlienkam, zmenil na nepoznanie z jednoduchej púšte do fantasticky vymodelovaného sveta plného tých najunikátnejších divov. Jedno také fascinujúce miesto nájdete priamo na pieskovej pláži pod názvom Rixos Premium Dubai 5* s výhľadom na najväčšie ruské koleso na svete a ku tomu od 14. októbra 2021 v jeho blízkosti nájdete aj slávne múzeum Madame Tussauds Dubai, kde si nenechajte ujsť tie najslávnejšie hviezdy. 

Hotel Rixos Premium Dubai

Hotel Rixos Premium Dubai *****

Hotel Rixos Premium Dubai 5* je situovaný na jednej z najznámejších adries v Dubaji a to priamo na pláži Jumeirah na promenáde The Walk. Jedná sa o 35 poschodovú budovu s perfektným krištáľovým dizajnom, pričom sa vám naskytnú krásne výhľady na umelý ostrov a najväčšie ruské koleso na svete Ain Dubai.

Pred hotelom nájdete pláž s pozvoľným vstupom do mora a s jemným pieskom. Hotel má 443 rozľahlých a luxusne zariadených klimatizovaných izieb s moderným štýlom a pastelovými farbami, s výhľadom na Arabský záliv alebo na dubajské mrakodrapy. Rixos Premium Dubai ponúka až 8 reštaurácií a barov, kde si môžete zvoliť talianske jedlá, špeciality na grile, hamburgery alebo steaky.

Od letiska v Dubaji je hotel vzdialený cca 40 min., od ikonického Palmového ostrova 15 min., a od najvyššej stavby sveta Burj Khalifa len 25 min. Ak cestujete s deťmi tak hotel leží len 30 min od zábavných parkov Legoland, Motiongate, Bollywood a IMG Worlds. Za nákupmi sa môžete vydať do Marina Mall či Mall of Emirates, kam sa dostanete za 10 min.  

TOP 5 hotela Rixos Premium Dubai*****

  • nachádza sa priamo na pláži Jumeirah
  • moderná, ikonická stavba s nádherným dizajnom
  • v blízkosti sa nachádza Ain Dubai
  • hotel ponúka 8 reštaurácií a barov
  • vynikajúca medzinárodná kuchyňa

Hotel Rixos Premium Dubai. Foto: CK SATUR

Atrakcie v okolí

Štýlový plážový komplex The Beach at JBR vyrástol v znamení relaxu a aktívnej zábavy v štvrti Dubai Marina, ktorý dotvára perfektná promenáda The Walk. Práve tu si môžete užiť napríklad skvelé kino priamo pod nočnou oblohou alebo si vychutnať neodolateľný západ slnka, či si zalietať vo výške 40 m vo Flying cup. Celkom nové vodné zážitky si môžete užiť aj v najväčšom nafukovacom vodnom parku na svete Aqua Fun Dubai na pláži JBR a to v rozmeroch 130 m x 33 m so 72 zábavnými prekážkami. 

white ferris wheel near body of water during daytimePláž JBR a nafukovací vodný svet plný zábavy. Foto: unsplash.com

Dubai Marina je umelo vytvoreným prístavom, ktorý je vytvorený pozdĺž Perzského zálivu s dĺžkou 2 km. V Dubai Marina sa nachádza blok najvyšších mrakodrapov sveta. Najvyšší obytný dom v tejto časti meria až 516 metrov, čím sa radí medzi najvyššie na svete. A práve tu nájdete najdlhší zipline v meste a to priamo medzi mrakodrapmi. 80 km rýchlosťou za hodinu si môžete vychutnať adrenalínovú 1 km jazdu pričom uvidíte Marinu ako na dlani. Pristávanie je celkom príjemné a to pri nákupnom centre Dubai Marina. 


Dubajská fontána. Foto: Ck SATUR

Ikonou mesta je 828 m vysoká budova Burj Khalifa, kde sa nachádza obrovské nákupné centrum Dubai Mall, veľké akvárium, úchvatná spievajúca fontána a aj nová budova opery. 

Aj počas vašej dovolenky v hoteli Rixos Premium Dubai si môžete zájsť na jedinečnú svetovú výstavu EXPO, ktorá prebieha od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022, kde 192 krajín vystavuje svoje nové moderné výdobytky. Počas výstavy nie je núdza ani o zábavu, hudbu, tance, koncerty a rôzne podujatia pre všetky vekové kategórie.

Ku jednotlivým pobytom vám CK SATUR zorganizuje aj vstupenky na EXPO v Dubaji. Ak plánujete EXPO navštíviť, toto sú typy a ceny vstupeniek na tento dlhoočakávaný event:

•  1-dňový lístok dospelý: 23 EUR
•  1-dňový lístok Hospitality Experience* dospelý: 130 EUR
•  3-dňový lístok dospelý: 48 EUR
•  deti do 17 rokov zdarma
•  študenti s platným preukazom zdarma
•  seniori nad 60 rokov zdarma

* prednostný vstup na výstavisko, 5x prednostný vstup na atrakcie, vstup do Hospitality Lounge, vstup do Garden in the Sky

Pri ceste leteckou spoločnosťou Emirates získavate ku letenke aj vstupenku na EXPO, ktorú si môžete rezervovať prostredníctvom stránky The Emirates Expo 2020 day pass | Expo 2020 Dubai | Emirates Austria


Inšpirácia: EXPO 2021 v Dubaji


Dubaj EXPO1
Expo v Dubaji. Foto: CK SATUR

Športové vyžitie

Vydajte sa napríklad na nevšednú plavbu pozdĺž pobrežia Dubaja na modernom katamaráne „Ocean Voyager 64„. Budete ohromení panoramatickými výhľadmi, nadýchate sa sviežeho morského vzduchu a vychutnáte si jedinečnú atmosféru v pohodlných vankúšoch luxusného plavidla. Či už sa chcete opaľovať, plávať alebo šnorchlovať, na katamaráne je možné všetko, vrátane obeda formou barbeque. Katamarán vypláva smerom k Palmovému ostrovu, známemu hotelu Atlantis The Palm a ku hotelu Burj Al Arab, ktorý je tiež známy ako “plachetnica”.

Ak by vám v lete chýbala zima a ste milovníci zimných športov, v Dubaji je možné všetko! Môžete ísť lyžovať do obchodného centra Mall of Emirates, v lyžiarskom stredisku Ski Dubai. Ski areál má rozlohu troch futbalových ihrísk, je dlhý 400 m a 80 m široký. K dispozícii je tu hlavná zjazdovka dlhá 400 m s prevýšením 60 m. 

Ski Dubai, Dubaj
Lyžovanie v Dubaji. Foto: CK SATUR

Užite si zábavu v najlepšom vodnom parku Aquaventure s množstvom atrakcií na ploche 17 hektárov, vrátane rôznych šmykľaviek a tobogánov bez ohľadu na vek. Úroveň šmykľaviek je rôzna, od tých pre najmenších až po Diablov chvost - prudký (takmer) pád z vrcholu vysokej pyramídy, zakončený prejazdom akvária v presklenom tuneli medzi obrovskými žralokmi a rajami. Pre tých, ktorí chcú vypumpovať svoj adrenalín na maximum, je v akvaparku najdlhšia šmykľavka voľným pádom v regióne. “Poletíte” nad Dubajom rýchlosťou 10-15 km za hodinu priamo do lagúny. Mimo to, sa tu nachádza jedna z najkrajších dubajských pláží, niekoľko bazénov a zátok s umelými vlnami a pirátska loď. Dômyselný systém vodných kanálov vás na nafukovacom kruhu donesie ku všetkým atrakciám, a to i tým stúpajúcim nahor!

Vodný park Aquaventure, Dubaj
Vodný park Aquaventure. Foto: CK SATUR

Zábava pre deti

Využite výnimočnú príležitosť zaplávať si s mrožmi. Plavci i neplavci, deti i dospelí, všetci sú vítaní v lagúne s jedným z kúzelných mrožov. Budete ich môcť pohladkať, dostanete od nich pusu a určite si ich zamilujete.

Navštívte park Aquaventure a prežite nezabudnuteľný zážitok pri plávaní s delfínmi! Tu sa zoznámite s delfínmi osobne, vojdete do ich fascinujúceho podvodného sveta a oni vám radi predvedú svoje triky. Budete sa ich môcť dotýkať, objímať ich, alebo ich dokonca i pobozkať.

Plavánie s delfínmi,
Plávanie s delfínmi. Foto: CK SATUR

Lost Chambers alebo aj Stratené komnaty, sú domovom 65 tisíc morských živočíchov, prevažne žralokov, rají, morských koníkov a ďalších exotických tvorov. Jedinečná expozícia o stratenej bájnej Atlantíde umožní návštevníkom ponoriť sa až k ruinám tohoto bájneho miesta. Nechajte sa unášať na rozprávkovej vlne a relaxujte pri pohľade do nekonečných vôd akvárií s rybami všetkých druhov. Ti z vás, ktorí majú bystrý zrak môžu zbadať, skrz priezračnú vodu okná exkluzívnych izieb hotela Atlantis, ktoré vedú priamo do akvária.

Akvárium hotela Atlantis, The Palm
Vodné dobrodružstvo v hoteli Atlantis, The Palm. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: TOP 22 atrakcií v Dubaji


Aktuálne informácie o vstupe do Spojených arabských emirátov a návratu na Slovensko nájdete v covid mape

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR