10 tipov kam za poznávaním počas jesenných prázdnin a jesene

CK SATUR - 04.09.2023

Tento článok vás zavedie za hranice Slovenska, do najrôznejších kútov sveta. Do miest ako Paríž, Barcelona, Porto i Londýn, či do vábivých krajín ako Taliansko, Omán, Izrael, na ostrov Zanzibar, a tiež cez Atlantik na Kubu. Nechajte sa viesť vlastnou zvedavosťou, čo všetko sa dá na okruhoch týmito krajinami navštíviť a to i v čase jesenných prázdnin. Cesty povedú cez hory a doly ku fascinujúcim pamiatkam, úchvatným prírodným krásam a deti zas ku neodolateľným atrakciám. 

1. Paríž & Disneyland

Poznávanie Paríža a Disneylandu je skvelou kombináciou, kde sa plnia sny malým ale aj veľkým. V rozprávkovom zábavnom parku Disneyland, nachádzajúcom sa v blízkosti Paríža, sa prenesiete do rozprávky prostredníctvom piatich čarovných krajín, pričom jeho návšteva garantuje množstvo nezabudnuteľných zážitkov, úžasnú atmosféru a skvelú zábavu s krásnou Snehulienkou alebo legendárnym Mickey Mouseom. 

Chcem ísť do Disneylandu

Disneyland
Čarovný svet v Disneylande. Paríž. Foto: CK SATUR

2. Londýn pre deti - Harry Potter 

Zaleťte si do Veľkej Británie a poznávajte Londýn detskými očami. Dozviete sa ako vznikali filmové príbehy o legendárnom čarodejníkovi Harrym Potterovi. Vydáte sa aj po londýnskych historických stopách, prejdete sa k Westminsterskému opátstvu, parlamentu a pekne zblízka si pozriete symbol mesta Big Ben. Ešte sa stretnete so svetovými celebritami v múzeu voskových figurín Madame Tussaud’s. Pre všetkých obajviteľov bude určite príjemným spestrením Prírodovedé múzeum, kde vchod stráži obrovská kostra dinosaura Diplodoka.

Chcem ísť do Londýna

Skupina detí v štúdiách Harry Potter.
Londýnske dobrodružstvá a Harry Potter. Anglicko. Foto: CK SATUR

3. To najlepšie z Talianska

To najlepšie z Talianska vám vyskladajú očarujúce Benátky s množstvom palácov a kanálmi s gondolami, nezabudnuteľná Florencia so skvostami renesančného umenia, úchvatný Rím so svetoznámymi pamätihodnosťami, Vatikán v plnej kráse z vyhliadky kupoly chrámu sv. Petra a čerešničkou na torte je najvýznamnejšie stredoveké talianske pútnické mesto Assisi a miništát San Marino uprostred divokej prírody.


Chcem ísť do Talianska

San marino
Jedinečné San Marino. Foto: CK SATUR

4. Porto - vínna cesta

Severné Portugalsko je stelesnením slávneho vína, ktoré sa rodí v okolí rieky Douro už po dvetisíc rokov. Tu nazriete do tých najkrajších historických viníc a ochutnáte pestrú vínnu paletu od suchých, cez sladké až po to slávne portské. A pritom si užijete nádheru portugalských miest, ako je stredoveké Guimarăes s kráľovským sídlom, kamenné Barcelos s legendou o kohútovi, pútnické miesto Bom Jesus do Monte s mestom Braga, ktoré je slávne ako Rím, či romantické Amarante a aj podmanivý oceán. 

Chcem ísť do Porta

Portské vinice v údolí Douro. Portugalsko.
Pestovanie vína v údolí Douro. Portugalsko. Foto: CK SATUR

5. Izrael

Izrael je krajina nabitá históriou, ktorú vám šarmantne predstaví náš TOP sprievodca. Vojdete do jeruzalemských tajomstiev po Krížovej ceste až na Golgotu, vystúpite na Olivovú horu, prejdete sa po Getsemanskej záhrade, zastavíte sa pri Múre nárekov. Za bránami Jeruzalema vás ešte čaká Betlehem, Caesarea, Tiberias, najstaršie mesto na svete - Jericho, Masada, pulzujúci Tel Aviv a najslanšie more na svete.

Chcem ísť do Izraela

Hradné múry starého Jeruzalema s olivami.
Historický Jeruzalem. Izrael. Foto: CK SATUR

6. Barcelona - FC Barcelona alebo Gaudí

Spoznajte jedno z najživších miest Európy - starobylú, živú a rozmanitú Barcelonu s plejádou originálnych architektonických stavieb od majstra Gaudího, ako nezabudnuteľný chrám Segrada Família, domy Casa Milá a Casa Batlló, rozprávkové záhrady a stavby v parku Güell, rušnú ulicu La Rambla s krásnou tržnicou, ale aj štadión štadiónov - Camp Nou, kde to ťahá nielen futbalistov a fanúšikov. 

Chcem ísť do Barcelony

Park Guel v Barcelone s výhľadom na mesto a pestré domy.
Farebná, podmanivá a plná rušných ulíc je Barcelona. Španielsko. Foto: CK SATUR

7. Paríž

Poddajte sa objavovaniu parížskeho sveta, ktorý udivuje na každom kroku. Senzačná Eiffelova veža vysoká cez 300 m, ktorú druží pokope 2.5 milióna skrutiek a nitov, vycibrené Champs-Élysées, Námestie svornosti, Víťazný oblúk, skvosty francúzskej gotiky, Montmartre, Moulin Rouge, Louvre ako "svetová pokladnica artefaktov", romantická Seina a jej trblietajúca sa hladina lákajúca ku plavbe a neodolateľný Versailles, sú hotovým umeleckým pôžitkom.

Chcem ísť do Paríža

Paríž
Jedinečná Eiffelova veža. Francúzsko. Foto: CK SATUR

8. Zanzibar 

Na úžasnom ostrove Zanzibar vás čaká legendárne mesto Stone Town a stovky jeho príbehov znejúcich v rytme Freddie Mercuryho, putovanie rušnými ulicami, objavovanie prírodného parku Jozani, plantáže ovocia a korenín, svahilský obed, ale aj tyrkysový oceán a osviežujúce drinky v plážovom rezorte, odkiaľ sa vám nebude chcieť ani odísť. 

Chcem ísť na Zanzibar

Jozani
Pohľad na oceán z mesta Stone Town. Zanzibar. Foto: CK SATUR

9. Kuba

Kuba – „ostrov slobody“. Toto je návšteva strateného raja revolúcie! Počas nenáročného ale pútavého okruhu spoznáte najznámejšie miesta ostrova, pozriete si množstvo chránených pamiatok UNESCO a stavby z čias koloniálnej éry ako je tomu v Trinidade či Cienfuegos. Do pravej kubánskej atmosféry vás vtiahne jediečná Havana, jej obyvatelia, slávny rum a cigary. Zrelaxujete sa na najznámejších plážach ostrova a osviežite v čistých vodách Atlantického oceánu a Karibského mora.

Chcem ísť na Kubu

Kuba
Podmanivá Havana a staré americké autá. Kuba. Foto: CK SATUR

10. Omán

Omán je krajinou oveľa pokojnejšou a oveľa „arabskejšou“ ako okolité krajiny Blízkeho východu. Ukrýva neskutočné prírodné a kultúrne bohatstvo. Zachováva si stále svoj ráz krajiny ešte nepoškvrnenej cestovným ruchom. Najskôr spoznáte voňavý Muskat s jeho trhom, kde cítiť kadidlo, skvostnú mešitu či sultánsky palác. Dejiny tejto krajiny sú vtesnané do pevností, oáz a horských dedín. Púšť, prírodné pramene či majestátne hory vás vtiahnu do života tunajších obyvateľov, ktorí sú priateľskí, srdeční a veľmi pohostinní. 

Chcem ísť do Ománu

Omán
Zelená oáza v Ománe. Foto: CK SATUR

Ak vás naša ponuka zaujala, radi vám v CK SATUR pri výbere dovolenky poradíme, lebo na starostlivosť od SATURU nemá nikto.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR