8 poznávacích ciest, ktoré nadchnú dobrodruhov v každom veku

CK SATUR - 06.09.2021

Tento článok vás zavedie za hranice Slovenska, do najrôznejších kútov sveta. Do Paríža i do Londýna, do Nemecka, na ostrov Madeira, do Jordánska, na ostrovy v Indickom oceáne a tiež cez Atlantik do Mexika. Nechajte sa viesť vlastnou zvedavosťou, čo všetko sa dá na okruhoch týmito krajinami navštíviť a to i v čase jesenných prázdnin. Cesty povedú cez hory a doly ku fascinujúcim pamiatkam, úchvatným prírodným krásam a deti zas ku neodolateľným atrakciám. 

Legendy, mýty, fakty, more, ťavy, púšť a všakovaká fascinujúca paleta našich poznávacích zájazdov, ktoré sme si pre vás pripravili, sú len štipkou toho, na čo všetko sa môžete tešiť. Plno zážitkov na rovných i krivolakých cestách, poznanie pre potešenie, zostup do hlbín vekov, kde precítite pútavú históriu, ktorú vyhrabali archeológovia a pritom nevynechajúc Disneyland, Legoland či "Dubailand". 

1. Madeira

Súostrovie Madeira kedysi nazývané Purpurové ostrovy, ktoré len náhodou objavili portugalskí moreplavci je plné zelených záhrad s unikátnymi druhmi rastlín a kvetov, ideálnym podnebím, úchvatnou prírodou, pôsobivými scenériami a modrým oceánom všade kam len oko dovidí. Pri poznávaní Madeiry navštívite hlavné mesto Funchal, ktoré sa pýši krásnymi budovami, katedrálou Sé z 15. storočia, kostolom Santa Clara, elegantnou sochou cisárovnej Sissi, ktorá ostrov navštívila v 19. storočí, tržnicou s množstvom tropického ovocia, rýb, kvetín, a prímorskou promenádou Avenida do Mar. Nevynecháte ani čarovné madeirské mestečká ako Camara de Lobos, Porto Moniz, ktoré má prírodné kúpalisko z lávových kameňov, druhý najvyšší útes na svete Cabo Girao, krásne domčeky v Santane, a vo výške 1095 m vyhliadku Eira do Serrado.

Pobrezia, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko

2. Jordánsko

Jordánsko je krajinou púšte ako i zelene a najslanšieho mora na svete. Je plné tajomných pokladov, ktoré neskrýva len úchvatná Petra, ktorú dobýjal aj Indiana Jones, ale aj dramatická púšť Wadi Rum, či antické mesto Jerash. Za poznaním Jordánska sa najskôr vydáme na trh, kde nás zláka čerstvá káva s kardamónom alebo čerstvý džús z granátových jabĺk. Omamné vône nás budú sprevádzať aj historickým mestom Madaba, ktoré je plné zaujímavých kostolov a farebných mozaík. Hlavné mesto Ammán nás očarí nielen arabskou a antickou atmosférou, ale aj modernými ulicami. Z hory Nebo sa pozrieme na Izrael a možno zahliadneme aj Jeruzalem a Jericho. Veď uvidíme. Ale ešte cestou na juh budeme dobýjať púštne hrady až kým nás cesta nezavedie presne tam, kam mali namierené pútnici pred viac ako dvetisíc rokmi, do tajomnej Petry. Toto je fascinujúce dielo prírody ako aj človeka. Naše poznávanie ukončíme pri ďalšom poklade krajiny, pri Mŕtvom mori.

Jordánsko - krajina čarovnej histórie - pamiatky a architektúra

3. Mexiko

Objavte s nami kus mexického sveta, kde žiaria nielen biele pieskové pláže a tyrkysové more, ale aj pozostatky starých civilizácií, ktoré po sebe zanechali svoje stopy roztrúsené po celej krajine. Ich pôvodná kultúra je plná zvláštností a tajov, do ktorých nahliadneme cez pyramídy, observatóriá, mayské paláce, mystické miesta, kde sa vykonávali rôzne rituály a ihriská, na ktorých sa hrávali obľúbenú loptovú hru. Pri poznávaní Mexika navštívime slávne archeologické lokality ako Chichen Itzá a Uxmal, ktoré sa nám predvedú vo svojej úplnej dokonalosti a to priamo v yucatánskej džungli. Nebude chýbať koloniálne mesto Merida, fabrika na výrobu tequily a kúpanie sa v cenote. Po týchto mexických zážitkoch budete oddychovať na Mayskej riviére a užívať si vynikajúci all inclusive, pričom môžete navštíviť aj tunajšie obľúbené eko-archeologické parky s rôznymi atrakciami ako Xcaret alebo Xel-Ha. 

Atrakcie Mexiko - potulky Yucatánom

4. Srí Lanka a Maldivy

Poznávanie Srí Lanky a Maldív je fantastická kombinácia dvoch nádherných krajín, pričom na Srí Lanke si užijete poznávanie a na Maldivách relax pod palmami na bielych piesočnatých plážach. Srí Lanka je ostrov plný tajomstiev, magických chrámov, usmievavých a pohostinných ľudí. Cesta poznania začína v sloňom sirotinci v Pinnawala, kde žije približne 70, vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších, zachránených sloních mláďat. Úchvatné sú zlaté jaskynné chrámy v Dambull, či stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa, ktoré sa od svojho vzniku pred 800 rokmi zmenilo len málo, o čom sa sami presvedčíte. Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa alebo „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa do výšky 200 m patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti. Čaká nás ešte dedina Matale, ktorá je plná ajurvédických záhrad s korením a miestnym ovocím a najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa – Chrám Budhovho zubu. A po tomto dobrodružstve nás čaká prelet a pobyt na nádherných plážach tropického raja na Maldivách s all inclusive.

Pláž na Maldivách

5. Legoland v Nemecku

Poznávanie Legolandu je snom nielen malých ale často aj veľkých. Zábavný park Legoland, ktorý bol vyhlásený za jeden z najlepších zábavných parkov v Európe, je vybudovaný z viac ako 50 miliónov kociek lega. Legoland Vám ponúkne takpovediac ,, svet v malom “ na ploche viac ako 26 futbalových ihrísk. Nachádzajú sa tu Benátky, Amsterdam, rôzne najznámejšie miesta a stavby Európy, všetko vybudované z farebných kociek. Budete sa môcť povoziť na lego autách alebo sa vydáte na expedíciu lego džungľou plnou dinosaurov, mäsožravých rastlín. Nájdete tu i továreň, kde sa priamo pred vašimi očami vyrába lego. V podmorskom svete Legolandu stretnete aj naozajstného žraloka. Okrem lego zábavy, na vás čaká aj jazero Herrenchiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané i Bavorské more. Tu si užijete plavbu loďou k Panskému ostrovu a návštevu rozprávkového zámku Herrenchiemsee, ktorý si nechal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. a to podľa vzoru francúzskeho zámku Versailles. 

Krajina dobrodružstiev vo vizuálnom chráme X-pedition

6. Paríž & Disneyland

Poznávanie Paríža a Disneylandu je skvelou kombináciou, kde sa plnia sny malým ale aj veľkým. V rozprávkovom zábavnom parku Disneyland nachádzajúcom sa v blízkosti Paríža sa prenesiete do rozprávky prostredníctvom piatich čarovných krajín, pričom jeho návšteva garantuje množstvo nezabudnuteľných zážitkov, úžasnú atmosféru a skvelú zábavu s krásnou Snehulienkou alebo legendárnym Mickey Mouseom. Paríž je francúzskym klenotom, pričom pri prehliadke uvidíme Eiffelovu vežu, Katedrálu Notre-Dame, Louvre, Víťazný oblúk a nevynecháte ani Baziliku Sacre Coeur, Latinskú štvrť, Sainte – Chapelle, Justičný palác, alebo sa necháte zlákať aj na plavbu loďou po Seine. 

Disneyland park

7. Londýn pre deti - Harry Potter a Legoland

Zaleťte si do Veľkej Británie a poznávajte Londýn detskými očami. Dozviete sa ako vznikali filmové príbehy o legendárnom čarodejníkovi Harrym Potterovi, navštívime morské akvárium so žralokmi a tiež Legoland vo Windsore s vyše 55 atrakciami a jazdami. Uniknite pred obávanými drakmi, zažite vzrušujúcu jazdu po divokej rieke s vikingskou posádkou alebo sa pripojte k potápačom z ponorky Atlantis. Vydáme sa aj po londýnskych historických stopách, prejdeme sa k Westminsterskému opátstvu, parlamentu a pekne zblízka si pozrieme symbol mesta Big Ben. Deťom aj dospelým naskočia zimomriavky pri pohľade na majestátne žraloky – najznámejších obyvateľov Londýnskeho akvária. Určite vás potešia aj ich susedia - tučniaci alebo drobné a vzácne morské koníky. Nakoniec si prezrieme mesto ešte raz, tentokrát z vtáčej perspektívy počas „letu“ na Londýnskom oku, z ktorého sa toto mesto javí ako nekonečné. Ešte sa stretneme so svetovými celebritami v múzeu voskových figurín Madame Tussaud’s. Pre mamičky budú určite príjemným spestrením a oddychom nákupy na Oxford Street, odkiaľ sa neskôr vydáme k ďalšiemu významnému symbolu mesta – Piccadilly Circus.

Big Ben s tradičnými červenými autobusmi

8. Dubaj 

Dubaj je neuveriteľné, luxusné, nenapodobiteľné a fantastické mesto. Poznávanie Dubaja je zážitkom, kde sa veľmi ľahko prenesiete do svete nielen siedmych ale aj stoviek divov. Môžete sa vybrať na nákupy do niektorého z mnohých nákupných centier, relaxovať na pláži alebo ísť za zábavou aj s vašimi deťmi. Aquapark, Green Planet, Legoland či Warner Bros. Dubaj sa vám ukáže v plnej nádhere od zátoky Dubai Creek, zlatého trhu, a samozrejme z 828 metrov vysokej budovy Burj Khalifa, ktorá je súčasťou najväčšieho nákupného centra Dubai Mall. Ešte vás čaká hotel Burj al Arab, púštne safari, Palmový ostrov, v hoteli Atlantis The Palm navšteva Lost Chambers Aquarium, ktoré je akousi pripomienkou bájnej Atlantídy, veľký vodný park  Aquaventure, kde je jedinečný svet zábavy s bazénmi, toboganmi či umelými vlnami. Svet kociek sa vám odhalí v Legolande s veľkým množstvom modelov lega a 40 interaktívnymi atrakciami. Milovníci lodí sa môžu vydať do Musandamu, čo je enkláva Ománu, známa pre mnoho najrôznejších zátok a fjordov, kde sa môžete kúpať v opustených zátokách. 

Dubaj - svet fantastických atrakcií


Inšpirácia: EXPO 2021 v Dubaji od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022


Pre aktuálne informácie ohľadom vstupu do jednotlivých krajín a podmienkach návratu navštívte našu covid mapu. 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR