Novinky leta 2023 na Jadrane! Letecky do Chorvátska priamo z Bratislavy a z Košíc!

To, že je Chorvátsko označené na mape sveta „veľkými písmenami“ je pre jeho kúzelnú prírodu, tisíc ostrovov, bohaté dedičstvo, tyrkysový Jadran a pohostinných obyvateľov. A pre nás je vlastne na dosah ruky. Čo môžeme za posledné obdobie s uznaním konštatovať, chorvátske hotely ponúkajú vynovené služby, kvalitné hotely a rozmanitý all inclusvie, preto vám ponúkame naše top tipy na skvelú jadranskú dovolenku aj s úplnými novinkami na Istrii, Makarskej a v čarovnej Dalmácii. A ak vás doteraz odrádzala 11 a viac hodinová cesta na tie najkrajšie južné pláže Chorvátska, už nemusí! Teraz sa dostanete do historického Dubrovníka a malebného Braču za necelých 1,5 hod. letecky priamo z Bratislavy aj Košíc, kam budeme lietať od júna 2023.

Aj keď sa o Chorvátsku už popísalo veľa, stále pribúda niečo nové, pretože miestna vláda vie čo chce, dokáže si stanoviť priority a vytvára také podmienky, kde moderný cestovný ruch napreduje veľmi rýchlo. Preto aj keď stále prichádzate na to isté miesto, vždy je tam niečo nové, čo vašu dovolenku v Chorvátsku posunie na novú úroveň.

Dovolenka v Chorvátsku

Aké je dovolenkové Chorvátsko?

Nie nadarmo sa Chorvátsko dostáva medzi najzaujímavejšie svetové destinácie. Či už je to Makarska, Vodice, Zadar, Brač s krásnou plážou Zlatý roh, Dubrovník alebo Istria, každoročne sa umiestňujú v rebríčku obľúbenosti veľmi vysoko. A tak aj my v CK SATUR lietame na Brač priamo z Bratislavy a z Košíc. Veľkou výhodou sú denné lety a to každú sobotu počas celej letnej sezóny. Pre milovníkov južnej Dalmácie ponúkame denné priame lety z Bratislavy aj do Dubrovníka.

Chorvátsko
Moderný hotel v Chorvátsku. Foto: CK SATUR

Pobyty v Chorvátsku sú cenovo relatívne veľmi dostupné aj keď si zvolíte individuálnu dopravu či bezstarostnú cestu našimi novými kvalitnými autobusmi, kde vás dopravia skúsení vodiči. Výhodou sú aj menšie skupiny, takže každý má počas cesty dostatok miesta. Cestujete si komfortne v pohodlí, bez stresu a nezaskočia vás ani žiadne ďalšie výdavky na mýto. Samozrejmosťou sú aj nápoje počas cesty a wifi vo všetkých autobusoch.

Celkovo veľmi dobrý dojem robia aj nové hotely, ktoré vôbec nezaostávajú za inými kvalitnými inde vo svete. Všade je poznať, že Chorvátsko ide aj vďaka súkromnej iniciatíve podnikateľov neuveriteľne rýchlo dopredu, stavia a rekonštruuje. Veď napokon už od januára 2023 euro nahradilo kuny. Majú vynikajúce rýchlostné cesty, ktoré vás zavedú na tie najkrajšie miesta a pritom si užijete aj úchvatné panorámy.

Chorvátsko
Žena v bazéne. Chorvátsko. Foto: CK SATUR

Stále sa veľa investuje, čím Chorváti dávajú priestor novodobému turizmu a lákajú turistov nielen "klasickými krásami prírody či pamiatkami", ale aj novými atrakciami. Takou je napríklad nádherná presklená vyhliadka v chránenom území pohoria Biokovo v Dalmácii. A ak už vaše kroky smerujú do Dalmácii, určite je nevynechajte. Nachádza sa vo výške 1228 m a vás okúzli nielen jej tvar v podobe podkovy, ale i nádherné výhľady na dalmátske pobrežie a ostrovy.

Sklená vyhliadka v pohorí Biokovo
Sklená vyhliadka v pohorí Biokovo. Chorvátsko. Foto: pp-biokovo.hr

Dubrovník vás nenechá ľahostajným

„Tí, čo hľadajú raj na zemi, musia prísť do Dubrovníka“, napísal kedysi spisovateľ George Bernard Shaw okúzlený týmto mestom. Nechajte sa preto ním okúzliť aj vy a navštívte výnimočný Dubrovník, ktorý pôsobí ako otvorené múzeum a je na zozname UNESCO. Pre jeho obľúbenosť sme tak do našej ponuky pridali nové hotely a od júna 2023 priame lety z Bratislavy. 

Dubrovník
Dubrovník. Foto: CK SATUR

Našou novinkou je Club Dubrovnik Sunny Hotel by Valamar ****, kde na váš čaká dokonalá rodinná dovolenka plná aktivít s light all inclusive. Hotel sa nachádza na pobreží malebného polostrova Babin Kuk, len 15 minút jazdy od historického centra mesta Dubrovnik. Výhodu hotela je jeho poloha a pláže.

Len 150 m je kamienková pláž Copacabana s možnosťami vodných športov a dokonca plavba počas západu slnka na motorovom člne a pohárom šampanského s výhľadom na dubrovnícke hradby. 200 m západne od hotela je štrková pláž Coral Beach Club, ktorá sa radí medzi najkrajšie dubrovnícke pláže pre upravenosť, špičkové zariadenia a výhľad na more i ostrovček Daksa. Nechýba ani štrková pláž ocenená Modrou vlajkou, Val President Relax Beach.

Club Dubrovnik Sunny Hotel by Valamar
Club Dubrovnik Sunny Hotel by Valamar na polostrove Babin Kuk. Chorvátsko. Foto: CK SATUR

Na polostrove Babin Kuk s krásnymi plážami sa nachádza aj hotel Valamar Tirena Hotel *****, ktorý ponúka novozrekonštruované izby, bohaté raňajky s možnosťou doobjednať si večere formou bufetu. Na slnečnej terase sú 2 bazény, s novými tobogánmi ako i detský bazén, Oliva gril a Splash Pool Bar. 

V stredisku nájdete športové vyžitie: kardio fitnes, basketbal, plážový volejbal, badminton, fitnes s cvičením aerobiku, joga, tenisové kurty a potápačskú školu. V rámci relaxu môžete využiť wellness program Valamar, kúpeľné zóny, kryté bazény a rôzne kozmetické procedúry dostupné za príplatok v neďalekých hoteloch President Valamar Collection, Valamar Argosy a Valamar Hotel Lacroma Dubrovnik.  Ak máte aj domáceho miláčika a chce ho vziať sebou, hotel takú možnosť má za príplatok. 

Valamar Tirena Hotel
Valamar Tirena Hotel na polostrove Babin Kuk. Chorvátsko. Foto: CK SATUR
Náš tip: Pri oboch hoteloch značky Valamar bude k dispozícii aj rodinný klub Planet Fun s 2 slovenskými animátormi, a to v období od 1. júla do 2. septembra 2023. V blízkosti hotela je zábavné centrum Club Maro World pre rodiny a deti všetkých vekových kategórií na ploche 1800 m2.

Ostrov Brač aktívne aj luxusne

Priamo z Bratislavy a z Košíc lietame na ostrov Brač, kde si môžete užiť dovolenku v dvoch výnimočných hoteloch, Bretanide sport & wellness resort ***** alebo v celkom novom Grand Hotel View ****. Ostrov Brač je známy pre pláž Zlatý roh, ktorá bola ocenená Modrou vlajkou. Toto je práve tá slávna kamienková pláž dlhá 600 m a meniaca sa podľa smeru vetra a vĺn.

Zlatý roh na ostrove Brač
Zlatý roh na ostrove Brač. Chorvátsko. Foto: unsplash.com

Jedinečnosť hotela  Bretanide sport & wellness resort ***** vyniká už aj samotnou jeho polohou, pri pláži Zlatý roh.  Areál hotela pôsobí ako malé kompaktné mestečko s rozsiahlymi záhradami a bazénom. Hotel má výborné služby a kvalitný all inclsuvie.

Ak preferujte aktívnu dovolenku s množstvom pohybu a športového vyžitia, hotel tak spĺňa túto požiadavku pre malých aj veľkých. Vyskúšať môžete cyklistiku či korčuľovanie. Do mestečka Bol sa dostanete pešo po nádhernej promenáde alebo turistickým vláčikom. Hotel ponúka ubytovanie v priestranných štandardných izbách alebo v ultra moderne zariadených superior izbách. Na pláž vedú z hotela schody, kde sú hotelové lehátka.

Rezort Bretanide
Rezort Bretanide. Brač. Foto: CK SATUR
Náš tip: Počas letných prázdnin 2023 je zabezpečený bohatý animačný program rodinného klubu Planet Fun s 2 slovenskými animátormi. Nachádzajú sa tu dva bazény, detské ihrisko a tobogany, tenisové kurty a stolný tenis.

Ak hľadáte na ostrove Brač miesto pre skutočný relax ale i zábavu, nádherné záhrady plné vôní z borovíc, rozmarínu a levandule, máme pre vás skvelý hotel Labranda Velaris Resort ****. Ten ponúka nezabudnuteľnú dovolenku v malebnom zálive Vela Luka, v západnej časti strediska Supetar. 

Rezort ponúka polpenziu formou bufetových stolov, à la carte reštauráciu Grill Garden, ako i plážovú reštauráciu a bar. Na terase nájdete vonkajší bazén so sladkou vodou, ležadlá a slnečníky. Aktívnych dovolenkárov poteší fitness, wellness, tenisové kurty, mini futbal, potápačské centrum, prenájom bicyklov. Nechýba ani animačný hotelový program či živá hudba.

Hotel leží priamo na krásnej kamienkovej pláži. Ostrov Brač sa vyznačuje čistotou vody, čo platí aj tu. Do strediska Supetar je možné zájsť si peši, príjemnou prechádzkou. Malebné mestečko okrem obchodov, reštaurácií a kaviarní má aj zaujímavú históriu. Od letiska je vzdialený 35 km. Milovníci turistiky sa môžu odtiaľto vybrať na Vidovu horu, ktorá je vzdialená 20 km, alebo pohodlne navštíviť mesto Split trajektom. 

Labranda Vlaris Resort
Labranda Vlaris Resort. Brač. Foto: CK SATUR

Na ostrove Brač ešte ostaneme, lebo tento divoký a krásny ostrov, ku ktorému bola príroda veľmi štedrá ponúka pre luxusnú dovolenku aj novopostavený moderný Grand Hotel View ****. Leží pri dedinke Postira v severnej časti ostrova, kde vás čakajú úchvatné scenérie na pohorie Biokovo a krištáľovo čisté more. Kamienková pláž Prvija s pozvoľným vstupom do mora má i upravené betónové plochy a nachádza sa cca 300 m od hotela.

Ubytovanie je v nových a moderne vybavených izbách či suitách orientovaných na morskú stranu a s balkónom. Hotel ponúka plnú penziu ako i nápoje počas stravovania. Dokonalý relax nájdete vo wellness centre s bazénom, rôznymi druhmi sáun a relaxačnou zónou. Podmanivý a štýlový je areál hotela s vonkajším bazénom a časťou pre deti. 

Grand Hotel View
Grand Hotel View. Brač. Foto: CK SATUR
Náš tip: Vydajte sa za poznaním malého mestečka Pučišča, známeho pre ťažbu bieleho kameňa, alebo do prístavu Supetar, ktoré má kúzelnú jadranskú atmosféru. Nádherné výhľady sľubuje Vidova hora s výškou 778 m. Ľahko dostupná je i jedna z najkrajších bračských pláží, Lovrečina s jemným pieskom.

Zvodná Makarska

Za posledné roky sa Makarska vyfarbila do tých najlepších dovolenkových tónov. Rušné stredisko je plné reštaurácií a kaviarní, ktorým sa len ťažko odoláva. Je zvodná, neodolateľná a medzi Slovákmi veľmi populárna, preto vám aj my práve tu ponúkame hotel Rivijera Sunny Resort by Valamar ***. Má ideálnu polohu na okraji letoviska Makarska, vzdialeného cca 1,5 km kam sa dostanete po promenáde lemovanej obchodíkmi, stánkami so suvenírmi, či pohodlne aj turistickým vláčikom. 

pláže Makarskej riviéry
Krásne pláže Makarskej riviéry. Chorvátsko. Foto: CK SATUR

Hotel rodinného štýlu, kde sa klienti často vracajú, leží priamo pri pláži a je obklopený bujnou zeleňou. Ponúka light all inclusive a veľmi priaznivé ceny. Dva krát do týždňa hrá živá hudba. Pozvoľne zvažujúca štrková pláž je vhodná pre malé deti aj neplavcov. Na pláži nájdete aj možnosti prenájmu športových potrieb.

Rivijera Sunny Resort
Rivijera Sunny Resort. Makarska. Foto: CK SATUR

Istria – ako „terra magica“

Polostrov Istria ležiaci v severnej časti Chorvátska je obdarený panensky nedotknutou prírodou, stredovekými mestečkami, rušnými prístavmi a nádherným morom, preto je ideálnym miestom na dovolenku, či už si zvolíte hotel Sipar for Plava Laguna **** pri Umagu alebo Valamar Club Tamaris Resort ***** pri meste Poreč.

Istria
Istria. Foto: CK SATUR

Sipar for Plava Laguna **** leží priamo na pláži na zalesnenom polostrove v tichšom prostredí strediska Punta. Od centra Umagu je vzdialený 2 km, kam sa dá dôjsť peknou prechádzkou za 15 min po plážovej promenáde alebo turistickým vláčikom.

Hotel ponúka dvojlôžkové ako aj rodinné izby a stravovanie formou polpenzie s bohatým bufetovým výberom jedál. Nachádza sa priamo na upravenej kamenistej pláži s plochami na slnenie a ponúka animácie a športové aktivity, možnosť cykloturistiky po upravených trasách a zároveň i využitie novej atrakcie - komplex "Punta Pool" pre hotelových hostí (3 bazény s vodnými atrakciami, sprejpark, detské ihrisko, vonkajšie kino...).

Sol Sipar for Plava Laguna
Sol Sipar for Plava Laguna. Istria. Foto: CK SATUR
Náš tip: Preskúmajte istrijské vnútrozemské klenoty ukryté v mestečkách Grožnjan a Motovun s malebnou architektúrou, tunajšiu chýrnu agroturistiku a tradičný spôsob života.

Až 4 typy pláží ponúka Valamar Club Tamaris Resort *****, ktorý je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku s deťmi, ale aj pre dospelých, ktorí sa neradi nudia. Hotel vyžaruje rodinnú atmosféru, má príjemné prostredie na zalesnenom polostrove Lanterna, skvelý zábavný program pre deti v rámci klubu, výbornú kuchyňu a all inclusive.

Ubytovanie je možné v štandardných dvojlôžkových izbách alebo rodinných až pre 4 osoby. Na polostrove Lanterna v letnej sezóne jazdí aj turistický vláčik do malebnej dedinky Tar. Pláže tu nájdete od dláždenej cez kamienkovú až piesočnatú a pritom aj množstvo atrakcií a zábavy - nafukovací vodný park v mori.

Centrum mesta Poreč je vzdialené 13 km, kam sa oplatí zájsť na prechádzku, nákupy, posedenie či aj za históriou v podobe baziliky sv. Eufrasia, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO pre byzantské umenie zo 6. storočia.

Valamar Club Tamaris Resort
Valamar Club Tamaris Resort. Istria. Foto: CK SATUR
Náš tip: Odporúčame navštíviť národný park Brijuni - jedinečné súostrovie 14 ostrovov s krásnymi plážami, pozostatkami z antiky, ZOO safari, golfom ako aj špičkovou gastronómiou. Veľkolepý rímsky amfiteáter z 1. stor. slúžiaci na zápas gladiátorov a levov nájdete v meste Pula, ktoré dnes vyžaruje nielen históriu, ale má i vábivé rušné centrum.

Ak sme vás inšpirovali stráviť letnú dovolenku v Chorvátsku v obľúbených letoviskách, ale neviete sa rozhodnúť pre lokalitu či hotel, radi vám v CK SATUR s výberom poradíme, lebo na starostlivosť od SATURU nemá nikto. 

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.

Facebook