Mapa

Filter

Spôsob dopravy

Strava

Rodiny s deťmi

Cena za 1 osobu

Kategória hotela

Poloha

Izba/vybavenie

Wellness, spa

Šport

Iné

Vhodné pre

Lyžovačky v Rakúsku

Najvyšší čas vybrať si lyžovačku. V našej ponuke nájdete strediská v obľúbených rakúskych Alpách. Tento rok medzi nimi nájdete aj hotely so slovenskými animátormi a inštruktorom lyžovania rodinného klubu Planet Fun. Tí, ktorí v zimnom období radšej vymenia lyže za wellness, máme širokú ponuku kvalitných wellness hotelov.

Rakúsko ponúka pre slovenských lyžiarov najbližšiu alpskú lyžovačku. Najbližšie lyžiarske strediská sa nachádzajú do 150 km od slovenských hraníc a najmä zo západného Slovenska sú tak blízko, že je možné do nich vycestovať len na jeden deň. Spomedzi stredísk dostupných na jednodňové lyžovačky sú populárne: Stuhleck, Zauberberg Semmering a Mönichkirchen Mariensee. Pri ostatných rakúskych lyžiarskych strediskách je potrebné vycestovať na viac dnía zabezpečiť si ubytovanie. Centrami väčšiny lyžiarskych stredísk v Rakúsku sú malebné dedinky s tradičnou architektúrou, ležiace v údolí, odkiaľ štartujú lanovky.

Ktoré lyžiarske stredisko v Rakúsku si vybrať?

Lyžiarske stredisko Innerkrems v rakúskom Korutánsku je od Bratislavy vzdialené len 380 kilometrov. Je bránou do Národného parku Nockerberge. Vďaka blízkosti diaľnice je veľmi ľahko dostupné. Najviac zjazdoviek je v stredisku, ktoré sa rozprestiera v nadmorskej výške 1550 – 2200 metrov, určených pre stredne pokročilých lyžiarov. Vynikajúce zjazdovky a nádherné prostredie lákajú na lyžovačku, snowboardovanie a bežkovanie. Vďaka nadmorskej výške sú v stredisku počas celej zimy výborné podmienky na lyžovanie. Innerkrems si dokonca pochvaľujú aj rakúski reprezentanti, ktorí práve na týchto svahoch často trénujú. V stredisku s bežkárskymi traťami, dvomi snehovými a zábavnými parkmi a freeride arenou „Blutige Alm“ sa môžu deti a začiatočníci naučiť lyžovať aj v lyžiarskej škole. Nemusíte sa obávať ani nestálosti počasia. Stredisko Innerkrems sa rozprestiera vo výške 1500 metrov nad morom, a preto vedia v sezóne od novembra do apríla garantovať, že snehu bude dostatok.

Ľadovec Mölltal patrí medzi najvyššie položené v Korutánsku a garantujú tu perfektnú snehovú pokrývku od konca septembra až do jari. Na vrchol strediska sa dostanete vďaka najdlhšej podzemnej lanovke v Alpách, Gletscher Expressu. Tunajšie terény ponúkajú 17 kilometrov upravených zjazdoviek s krásnym výhľadom na okolité hory. 90% tratí je v prípade potreby technicky zasnežovaných, nedostatku snehu sa tak nemusíte obávať až do mája. Nezriedka práve na Mölltali stretnete v lete reprezentačných lyžiarov, ktorí tu absolvujú tréning. Na Mölli, ako sa ľadovcu hovorí, tak môžete lyžovať v podstate po celý rok. Zvlášť obľúbený je sedemkilometrový FIS zjazd, na ktorom si poriadnu porciu zábavy užijú nielen profesionáli. Za návštevu stojí aj Gletscher-Snowpark, kde si môžete vyskúšať jazdu v bubnoch, rôzne klopenky, kickery, skoky aj boardercrossovú trať. Ďalším skvelým spôsobom, ako sa v zime na Mölli zabávať, je zísť dole k jazeru Stübele See. Vysokohorské terény na Mölltali ponúkajú dostatok príležitostí aj pre milovníkov lyžovania v prašane, tunajšie freeridové zjazdy sú však trochu náročnejšie, nie príliš vhodné pre off-piste začiatočníkov.

Nachádza v oblasti Salzburských Álp a je jedným z alpských lyžiarskych stredísk, kde máte sneh zaručený. To znamená ideálne lyžiarske podmienky od konca novembra do začiatku mája. Lyžiarske stredisko je situované uprostred nádhernej salzburskej prírody a svojim návštevníkom ponúka 100 kilometrov zjazdoviek prevažne miernej obtiažnosti. 26 vlekov a lanoviek, z toho dve kabínkové, zaručujú plynulú distribúciu lyžiarov na upravené svahy. Milovníci freestylu môžu využiť prekážky v miestnom snowparku. Obertauern tiež ponúka niekoľko bežeckých lyžiarskych tratí. Po dni strávenom na zjazdovkách vás čaká zábava, après ski a možno aj, v závislosti od aktuálnych opatrení, vzrušujúci nočný život.

Vzdialenosť lyžiarskych stredísk v Rakúsku od Bratislavy

Stredisko

Vzdialenosť v km

Trvanie cesty

Innerkrems

357

3 hodiny 40 minút

Obertauern

358

3 hodiny 34 minút

Mölltal

500

5 hodín 14 minút

Kaprun/Zell am See

483

4 hodiny 36 minút

Hinterthal

463

4 hodiny 22 minút

Seefeld in Tirol

584

5 hodín 24 minút

Bramberg

515

5 hodín 4 minúty

Obergurgl

659

6 hodiny 20 minút

Sölden

646

6 hodín 5 minút

Saalbach

495

4 hodiny 41 minút

Wagrain

394

3 hodiny 57 minút

Bad Gastein

480

4 hodiny 32 minút

Schladming

357

3 hodiny 30 minút

 

Tipy pri výbere lyžovačky

Pri výbere lyžovačky v Rakúsku by ste mali vedieť nasledovné:

Zaujímavosti o rakúskych lyžiarskych strediskách

Aktuálne hygienické opatrenia v lyžiarskych strediskách

Základné opatrenia na svahu

Prvým opatrením je rúško. Jeho nosenia sa odporúča na viacerých miestach. Vo všeobecnosti lyžovanie nie je kontaktným športom, väčšina lyžiarov nosí šál alebo nákrčník, ktoré si jednoducho pri vstupe do priestoru lanoviek alebo gastronomických zariadení natiahnu cez ústa a nos. Ochrana úst a nosa nie je povinná v exteriéri - na svahoch a tiež pre deti do 6 rokov.

Kde všade treba nosiť ochranu úst a nosa?

Ďalším požadovaným opatrením je dodržiavanie odstupov v rozsahu minimálne jedného metra, od osôb, ktoré nežijú spolu v jednej domácnosti.

V lyžiarskych areáloch sú inštalované dávkovače dezinfekcie a aplikujú sprísnené hygienické pravidlá. Možnosti dezinfekcie sú k dispozícii aj v toaletách a v kritických bodoch celého lyžiarskeho areálu. Kabínové lanovky pravidelne dezinfikujú dezinfekčnými prostriedkami v rozstrekovačoch. O aplikovaných opatreniach informujú plagáty, zamestnanci ako aj rozhlas v stredisku. Takto nastavené opatrenia už testujú aj v praxi, napríklad v údolí Zillertal v Tirolsku na ľadovci Hintertux, kde beží lyžiarska prevádzka celoročne.

Pravidlá pre lyžiarske „Hütte“, Aprés Ski a stravovanie v hoteloch

Pri vstupe do lyžiarskej chatky na svahu, na ceste k stolu a tiež pri odchode od stola je potrebné dodržať minimálnu vzdialenosť jedného metra od všetkých ostatných ľudí, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti. Pri samotných stoloch nie je potrebná ochrana úst a nosa (rúško).

Vo všetkých reštauráciách sú dodržané zákonom predpísané rozostupy medzi stolmi. Pričom v celom Rakúsku platí zákaz stolovania „na stojáka“ – počas konzumácie máte sedieť za stolom len s rodinnými príslušníkmi, príp. s osobami z jednej domácnosti. Táto minimálna vzdialenosť neplatí, ak je možné riziko infekcie minimalizovať vhodnými ochrannými opatreniami na zabezpečenie priestorového oddelenia (napr. tabule z plexiskla medzi stolmi). Prevádzkovatelia stravovacích zariadení sú tiež povinní zabezpečiť aj to, aby sa potraviny a nápoje nekonzumovali v bezprostrednej blízkosti výdajného miesta.

Keďže je konzumácia jedla a pitia umožnená len v sede, nie v stoji či na baroch, čo sa s podvečerným a večerným barovým životom v Alpách príliš nezlučuje, Aprés-Ski v jeho preslávenej podobe fungovať túto sezónu nebude.

Vo väčšine stravovacích zariadení platí aj registračná povinnosť pre hostí a zamestnancov, pre prípadné dosledovanie kontaktov, v prípade nákazy. V stravovacích priestoroch hotelov platia obdobné pravidlá. Stravovanie je umožnené aj formou bufetových stolov, no za dodržania odstupu 1m.

 

Viac Menej

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR