Mapa

Filter

Spôsob dopravy

Strava

Cena za 1 osobu

Kategória hotela

Poloha

Wellness, spa

Šport

Vhodné pre

Iné

Ajurvédske pobyty

Ajurvédsky pobyt 2019/2021 už od 140 € a za konečné ceny. Načerpajte novú silu a vzpružte svoje telo vďaka Ajurvéde.

Viac Menej

Ajurvéda je považovaná za najstarší liečebný systém na svete a v preklade znamená „veda života“. Zrodila sa v starobylej Indii pred asi 5 000 rokmi a je často nazývaná „matkou všetkých liečebných systémov“. Kladie veľký dôraz na prevenciu a neustálu podporu zdravia za pomoci vyváženej stravy, pozitívneho myslenia a životného štýlu.

Pre koho je ajurvédsky pobyt určený?

Pre tých, ktorí chcú aktívne vylepšiť svoj zdravotný stav a udržať sa čo najdlhšie v plnej sile. V dnešnom svete plnom stresov a starostí nájdete v ajurvédskom rezorte upokojúce miesto kde možno nerušene relaxovať. Ak patríte medzi tých šťastnejších a netrápia vás žiadne väčšie zdravotné problémy, je takýto pobyt ideálnym spôsobom pre načerpanie novej energie. Uvoľníte sa, omladnete a vzpružíte svoje telo.

Ako si vybrať ajurvédsky rezort?

Dôležité je vopred sa rozhodnúť za akým účelom sa chcete na pobyt v ajurvédskom rezorte vydať. Základná otázka teda znie: relax alebo liečba či hĺbková očista organizmu? Ak sa rozhodtene pre relax, odporúčame rezorty pri mori, kde si každý deň doprajete masáže, vychádzky a kúpanie v mori. Pri liečebných pobytoch a hĺbkovej očiste organizmu odporúčame rezorty vo vnútrozemí, pretože ponúkajú lepšie klimatické podmienky pre liečenie chorôb ako horúce a rušné oblastí na pobreží (rezorty nájdete na www.satur.sk).

Čo očakávať od ajurvédskeho pobytu?

Tradícia ajurvédy je hlboko spätá s prírodou a tradičným spôsobom života, ale s rozvojom cestovného ruchu sa otvorili ajurvédske rezorty, poskytujúce všetok komfort pohodlného hotelového ubytovania. Môžete si vybrať od jednoduchšieho ubytovania až po najmodernejšie luxusné rezorty. Všetky, okrem ubytovania a ajurvédskej celodennej stravy, poskytujú kvalitnú tradičnú liečbu zahrňujúcu konzulácie s lekárom, masáže a očistné procedúry, cvičenie jógy a meditáciu.

Ako prebieha pobyt v ajurvédskom centre?

Po vstupnom vyšetrení Vám ajurvédsky lekár zostaví program šitý na mieru podľa Vašich individuálnych potrieb. Liečebné procedúry sú zamerané na dennú detoxikáciu, relaxáciu a omladzovanie organizmu. Príjemné účinky celotelových masáži sú podporované ajurvédskymi bylinnými olejmi, ktoré stimulujú krvný obeh, zvyšujú tok energií a uvoľňujú napätie. Tieto procedúry v kombinácii s cvičením jógy a meditáciami dodávajú telu pocit uvoľnenia a osvieženia, ktorý je umocnený ajurvédskou vegetariánskou diétou.

Ako je zostavená ajurvédska diéta?

Ajurvéda verí, že naša kuchyňa môže byť aj našou lekárňou. Ajurvédska diéta je založená na vegetariánskej strave a je doplnená prírodnými liečivami a bylinkovými čajmi, ktoré pomáhajú z tela vyplavovať toxíny. Niektoré ajurvédske rezorty ponúkajú v rámci relaxačných krátkodobých programov aj možnosť nevegetariánskej stravy, ale táto forma sa nedoporučuje počas liečebných a očistných programov. Záleží od ajurvédskeho rezortu a programu, ktorý si vyberiete - Vaša strava bude pripravovaná individuálne podľa stanovenej diagnózy a podávaná formou bufetových stolov.

Kedy sa vybrať na ajurvédsky pobyt?

Ajurvéda sa na Srí Lanke a v Indii praktizuje celý rok. Ak si chcete oddýchnuť a zrelaxovať sa od európskej zimy, tak vycestujte v zimných mesiacoch (október - apríl). Ak mate záujem o liečenie či hĺbkovú očistu organizmu, voľte radšej letné mesiace (jún - september), pretože rôzne ochorenia a ich prejavy sa podľa ajurvédy najlepšie liečia práve v tomto období. Dažde vtedy zmývajú prach, očisťujú a ochladzujú atmosféru, otvárajú póry na tele a telo lepšie vstrebáva liečivé oleje, masážne a terapeutické procedúry. Ako prebieha komunikácia v ajurvédskom centre? Dorozumievacím jazykom je vo všeobecnosti angličtina. Vo vybraných hoteloch, naša slovensky hovoriaca delegátka, Vám však môže byť pri vstupných rozhovoroch s ajurvédskym lekárom k dispozícii.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR