Aké je Expo City v Dubaji po úspešnej výstave?

CK SATUR - 10.11.2022

Expo City Dubai priťahuje ľudí aj po úspešnej výstave. Oficiálne bolo toto nové mesto otvorené 1. októbra 2022. Nájdete ho na Al Wasl Avenue na juhu Dubaja. V súčasnosti sa vám predstaví ako centrum udržateľnosti, inovácií, vzdelávania a zábavy.

Expo City v Dubaji pozostáva z 80 percent infraštruktúry vybudovanej pri príležitosti veľkolepej výstavy EXPO Dubai (1. októbra 2021 – 31. marca 2022). V súčasnosti sú v prevádzke štyri pavilóny – Alif, Vision, Women´s a Terra. Dostupný je aj dubajským metrom cez stanicu Expo 2020.

Nájdete tu aj fantastickú fontánu, ktorá vzdoruje gravitácii. Pre deti sú tu ihriská otvorené od 14 hod. do 22 hod. Všetky parky sú sprístupnené zdarma. Keďže výstavisko pripomína mesto, je možné tu jazdiť vlakom Expo Explorer. Je to zábavný spôsob, ako sa pohybovať a vidieť všetky atrakcie, najmä pre deti.

Pohľad z výšky na Expo City Dubaj s hlavnou kupolou v centre a na fontánu, ktorá vzdoruje gravitácii.

Atrakcia Water Feature na EXPO DUBAI. Foto: SK SATUR

V Expo City Dubai nájdete aj kolotoč, otvorený od 14 hod. do 22 hod. Dokonca tu premávajú aj Expo City Taxi Buggies. Vláčik si môžete dokonca užiť aj so sprievodcom a to v čase od 10 hod. do 16 hod., alebo bez sprievodcu od 16 hod. do 18 hod.

Al Wasl Dome je bezpochyby jedným z vrcholov EXPO, ktorý teraz premieta ohromujúcu show, čo rozžiari kupolu na hlavnom námestí. Každý večer sa konajú štyri predstavenia a začínajú o 18:15 hod a vrcholia o 23 hod.

Hlavné centrum s kupolou v Expo City Dubai, kde sa konajú večerné predstavenia.

Hlavný stage. Dubaj. Foto: CK SATUR

Dovolenka v Spojených arabských emirátoch

Čím ešte ohúri Expo City v Dubaji?

Emiráty plánujú postaviť 10 km cyklistickú trať, 5 km bežeckú trať a taktiež množstvo vonkajších priestorov využiť na športoviská a atrakcie. Súčasťou budú reštaurácie, zábavné, obytné a obchodné centrá. Bude to najväčší priestor na svete, pokrytý sieťou s podporou 5G.

Čím ohúrilo Slovensko počas výstavy?

Slovensko prezentovalo na EXPO2020  v Dubaji svoje unikátne vodíkové auto MH2. Zaujalo aj samotných šejkov. 

Expo Dubai

Vodíkové auto MH2 v slovenskom pavilóne na EXPO DUBAI. Foto: CK SATUR

Ďalším mimoriadne zaujímavým z vystavených kúskov bol napríklad vírnik Nisus, moderný gyrocopter kombinujúci rekreačné a profesionálne lietanie z dielne Jokertrike.
 
Nisus Dubai Expo
Nisus gyroplane na EXPO DUBAI. Foto: Jokertrike
 
Je zrejmé, že mesto ako Dubaj nikdy nespí a prináša množstvo nových atrakcií. Tie si môžete užiť aj pri vašej dovolenke v Spojených arabských emirátoch, pričom vám s výberom radi poradíme, lebo na starostlivosť od CK SATUR nemá nikto.  
 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR