Kam na Silvestra a Nový rok do exotiky

CK SATUR - 17.08.2022

Patričnú silvestrovskú nádielku exotiky s množstvom slnka, krásneho mora, tropického vzduchu a fantastických jedál môžete nájsť pri brehoch Indického oceánu a v Karibiku. Omán, Dubaj, Zanzibar, Seychely, Maldivy, Maurícius a Mexiko sú známe nielen pre krásne pláže, ale i fantastické služby, čím sú správnym dovolenkovým magnetom. 

Tieto exotické krajiny vám do vašej silvestrovskej dovolenky dodajú pozitívnu náladu, skvelý oddych a krásne spomienky. Ak túžite spoznávať históriu vydajte sa do orientálneho Ománu, Zanzibaru, Dubaja či Mexika. Ak si želáte oddychovať na bielom piesku, nechajte vaše kroky smerovať na ostrov Seychely, Maurícius alebo Maldivy


Omán – pravá Arábia a tyrkysová exotika

Krása Ománu ležiaceho celkom na juhu púštnej Arábie sa vám miestami bude zdať celkom neskutočná. Historický Salalah, banánovníky, palmy kokosové, tie najvyššie pieskové duny v „nekonečnej púšti“, stovky portugalských pevností, bohatstvo a vznešenosť celého sultanátu, nádherné vône či vzácne kadidlo, všetko je tu nesmierne lákavé. Subtropickú krásu si môžete užiť aj na dovolenke v Ománe na juhu krajiny. Vychutnajte si tu biele pláže, teplý nádherný oceán, objavte kaskádové vodopády, či historickú časť Al Baleed v Salalahu. Tunajšie hotely ponúkajú vynikajúce služby, dokonalý relax, spa, výborné jedlá v rôznych štýlových reštauráciách, alebo romantické stolovanie priamo na pláži.

Náš tip: 

Výhodu sú priame lety z Bratislavy bez medzipristátia od 24. októbra 2022 alebo z Košíc v čase jarných prázdnin a Veľkej noci. 

Ománsku klasiku si môžete užiť v hoteli  Fanar Hotel and Residences 5*, ktorý má malebné zátoky, ale aj prístup priamo ku oceánu, množstvo voľnočasových aktivít pre deti aj dospelých, akvapark, vynikajúcu kuchyňu s množstvom vyberaných medzinárodných jedál. Nebudú chýbať ani animátori Planet Fun počas celej sezóny. 

Pláž
Pohľad na pláž a budovu hotela Fanar. Foto: CK SATUR

Priamo na dlhej piesočnatej pláži v blízkosti centra mesta sa nachádza hotel Crowne Plaza Resort Salalah 5*. Otvorená pláž ponúka možnosti na krásne prechádzky, behanie či pozorovanie západu slnka. Hotel má moderné vybavenie, rozmanitý all inclusive, viaceré bary a reštaurácie či už s arabskými, talianskymi a medzinárodnými špecialitami. Užiť si môžete rôzne športové aktivity, 9-jamkové ihrisko alebo i rybolov. Pre deti je k dispozícii detský bazén, ihrisko a malý splash park.

Areál hotela Crowne Plaza v ománskom Salalah

Záhrada a pláž hotela Crowne Plaza Resort. Foto: CK SATUR

 

V našej ponuke je aj luxusný hotel Al Baleed Resort Salalah by Anantara 5* s prvotriednymi službami renomovanej hotelovej siete. Leží priamo medzi nádhernou piesočnou plážou a sladkovodnou lagúnou, v blízkosti archeologickej lokality Al Baleed. Objaviť môžete znamenitú orientálnu kuchyňu s exotickými prvkami.

Ležadlá pri bazéne hotela Al Baleed v Salalahu v Ománe

Pláž hotela Al Baleed. Foto: CK SATUR

 


Inšpirácia: TOP zážitky z tajomného Ománu


 

Zanzibar - zmes arabského i afrického

Pri pobreží Tanzánie, leží súostrovie pozostávajúce z hlavného ostrova Zanzibar a zhluku menších ostrovov. Je to nádherné miesto s úchvatnými bielymi piesočnatými plážami a hlavným mestom, ktoré je aj na zozname UNESCO. Je obklopený tyrkysovou vodou Indického oceánu, ktorého nekonečné brehy sú plné prekvapení. Zoznámte sa počas dovolenky na Zanzibare aj s pestrofarebnou históriou, sultánskym palácom, mešitami ako aj tradičnou a stále živou kultúrou. Na Zanzibar sa v čase sezóny s nami dostanete aj priamym letom z Bratislavy alebo počas jarných prázdnin a Veľkej noci aj z Košíc. 

Milovníkov prírody zaujme hotel Emerald Zanzibar Resort & Spa 5* na pláži Muyuni v Matemwe, kde je nádherná nedotknutá piesočná pláž s výhľadom na ostrov Mnemba. Tunajšie pobrežie obklopuje oválny útes, ktorý je chránenou morskou rezerváciouZároveň sa jedná o úplne nový exkluzívny rezort, ktorý je hrdým členom konceptu "The Leading hotels of the World" a ponúka deluxe all inclusive služby.

Náš tip: 

Výhodu sú priame lety z Bratislavy od 26. decembra 2022 alebo z Košíc v čase jarných prázdnin. Odporúčame tiež vyskúšať pravé africké 2-dňové safari - Ngorongoro kráter a NP Tarangire.

Africkú pohostinnosť a skvelý servis má pre svojich hostí pripravený RIU Jambo 4*+, ktorý leží na bielej piesočnatej pláži Nungwi, čo je jedna z najkrajších na ostrove. Hotel otvorený v júni 2022 má ako jediný na Zanzibare exkluzívny 24 hod. all inclusive. Ponúka moderne zariadené izby, 4 veľké bazény, detský bazén, športové aktivity, potápanie, zábavné programy aj so slovenskými animátormi Planet Fun. 

 

Exotická záhrada a pláž hotela RIU Jambo na Zanzibare
Pláž a exotická záhrada hotela RIU Jambo na Zanzibare. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: TOP 10 atrakcií na Zanzibare


 

Spojené arabské emiráty - zem divov

Dovolenka v Spojených arabských emirátoch je o tých najlepších svetových atrakciách, kvalitných hoteloch či krásnych pláží. Najvyššia veža, najväčší akvapark, najvyššie koleso alebo najdlhší zipline dokázali „ohnúť“ celým svetom. Mimoriadna sila emirátov je v tom, že sa dá sem vracať a pritom nevzniká pocit nudy z návštevy niečoho, čo je už okukané. Lebo napríklad taký Dubaj sa neokuká asi nikdy. Výhodou sú aj priame lety z Bratislavy.

Ak túžite ostať v blízkosti všetkých možných a nemožných dubajských atrakcií a pritom si užiť more s kvalitnými all inclusive službami, vyskúšajte hotel RIU Dubai 4*, ktorý vyrástol na umelých ostrovoch Deira a priamo na piesočnatej pláži. Deti si tu užijú hotelové animácie a vodný park Splash Water World. Od dubajskej ikony – Burj Khalifa je vzdialený len 15 km. Zároveň odtiaľto je ľahko dostupná najstaršia dubajská časť Deira, kde nájdete slávny trh s koreninami a zlatom.

Pláž pred hotelom RIU v Dubaji
Hotel Riu. Foto: CK SATUR

Ak dávate prednosť ubytovaniu na Palmovom ostrove, vyskúšajte plážový luxusný rezort W Dubai – The Palm 5*, ktorý sa vyznačuje špičkovými službami najmä pre dospelých, ktorého už len samotný interiér pripomína nočné kluby na Ibize. Tento doslova moderný „insta-hotel“ ponúka celoročnú zábavu s gurmánskymi zážitkami od celebritných šéfkuchárovsúkromnú pláž s bielym pieskom, viaceré bazény, celý rad vodných športov, živú hudbu a zábavu či futuristické kúpele. 

Areál hotela W Dubai - The Palm
Bazény a pláž hotela W Dubai - The Palm. Foto: CK SATUR

Emirát Ras Al Khaimah sa môže popýšiť tými najlepšími plážami a to dokonca v celých Spojených arabských emirátoch. Preto pri týchto pieskových plážach vyrástli vynikajúce hotely svetovej úrovne s all inclusive konceptom stravovania, ako napríklad priestraný Hilton Resort & Spa Ras Al Khaimah 5* s dlhou pieskovou plážou a pozvoľným vstupom do mora. 

Piesková pláž a bazén hotela Hilton Resort & Spa Ras Al Khaimah
Hilton Resort & Spa v Ras Al Khaimah. Foto: CK SATUR

Ostrov Marjan v Ras Al Khaimah sa pýši aj hotelom Doubletree by Hilton Resort & Spa 5*, ktorý leží na viac ako pol kilometra dlhej pieskovej pláži. Má výborné stravovanie či už formou polpenzie alebo all inclusive. 

Areál Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island
Doubletree by Hilton Resort & Spa. Foto: CK SATUR

Na ostrove Marjan sa nachádza príjemný hotel Hampton by Hilton Marjan Island 4*, ktorý leží na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, v lagúne s výhľadom na more alebo na pohorie Hajar. Hotel ponúka možnosti na vodné športy, dlhé prechádzky po ostrove Marjan, úchvatné západy slnka. Nákupné centrum Al Hamra Mall je vzdialené cca 10 min jazdy.

Bar pri bazéne v hoteli Hampton by Hilton Marjan Island
Hotel Hampton by Hilton na ostrove Marjan. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: All inclusive po emirátsky v Ras Al Khaimah


 

Seychely - ostrovy snov

V našich končinách sú predstavy o raji asi takéto: biely hladký piesok, blankytná farba mora, žiarivé slnko, teplo a kokosové palmy hojdajúce sa až nad vodou. Ak hľadáte presne niečo takéto, Seychely v Indickom oceáne sú celkom iste skvelým príkladom. Ba možno aj prekonajú všetky vaše očakávania. Veľké kokosy, obrie korytnačky a nádherné pláže lemujú žulové skaly, ktoré sa tisícročia dívajú na celú škálu dejín seychelskej prírody, ktorá leží 1600 km západne od brehov Kene a tvorí jú 115 ostrovov. Najväčší z nich je Mahé, s najmenším hlavným mestom na svete, Victoria. Ak túžite po kúsku raja, vaša dovolenka na Seychelách vás presvedčí, že sú to ostrovy snov.

Náš tip: 

Začnite Nový rok na Seycheloch! V termíne 02.01. - 09.01. 2023 možete využiť priamy let z Bratislavy a užiť si dokonalú prírodu a čaro tohto ostrova. 

Práve do exkluzívneho rezortu Club Med Seychells 5* si môžete zaletieť z Bratislavy a to 2. januára 2023. Hotel nachádzajúci sa na malom Seychelskom ostrove Sainte Anne v Indickom oceáne, obklopený krásnou prírodou, chránenou morskou rezerváciou a tropickým porastom predstavuje zážitkovú dovolenku, kde sa budete cítiť skutočne ako v dobroduržnom príbehu. Luxusné scény navodzuje samotný privátny ostrov s rozlohou 220 ha, krásne pieskové pláže a len pár minút jazdy od hlavného mesta Victoria s kreolskou atmosférou.

Bazén a pláž s palmami hotela Club Med. Seychely. Foto: CK SATUR

Obklopený bujnou zeleňou pričom tak oživuje všetky vaše zmysly je luxusný hotel Constance Ephelia 5*. Leží na ostrove Mahé, len 30 min jazdy od hlavného mesta Victoria. Nádherný hotel, vďaka ktorému môžete obdivovať krásy Indického oceána, zatiaľ čo si budete vychutnávať lahodné jedlá a koktaily. Rezort okrem toho ponúka aj dychberúci výhľad na morský národný park so vzácnou vegetáciou. Pred hotelom je nádherná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora.

Constance Ephélia -  lehátka pri bazéne
Hotel Constance Ephelia s krásnou plážou a bujnou zeleňou. Foto: CK SATUR

Výnimočný hotel Constance Lemuria 5* sa nachádza na ostrove Praslin, kam sa dá dopraviť 15 min letom alebo 60 min jazdou na lodi z Mahé. Hotel charakterizuje kombinácia prírodných materiálov s modernými prvkami, čo dotvára exotickú a luxusnú atmosféru. S profesionálnym golfovým kurtom, elegantnými vilami a gastronomickými zážitkami naplní každé očakávania. Nádherné pláže s bielym pieskom sú obklopené bujnou vegetáciou a balvanmi.

Hotel Constance Lemuria ******
Interiér hotela Constance Lemuria s výhľadom na more a bazén. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: 10 dôvodov prečo sa zamilovať do Seychelských ostrovov


 

Maurícius – od zelených hôr po biele pláže

177 km slnečného pobrežia, krásna príroda, ktorá siaha od zelených hôr po biele pláže, úchvatné scenérie, relax aj dobrodružstvo sú lákadlá  dovolenky na ostrove Maurícius. Tu sa s radosťou môžete ponoriť do modrozeleného oceánu, šnorchlovať, potápať sa medzi koralovými útesmi, užiť si plavbu na katamaráne pri chránených lagúnach východného pobrežia, alebo vyskúšať paddleboarding, wakeboarding, flyboarding a kajaky. Zaujímavé je i vnútrozemie a idylické čajové polia, vodopády, rieka Galets, šľachtické domy z 19. storočia, záhrady, korytnačky či domorodé ružové holuby. Za štipkou kultúry sa môžete vydať navštíviť hlavné mesto Port Luis s centrálnym trhom a pestrým kreolským životom.

Ikonou ostrova je vrch Le Morne Barbant, zapísaný na zozname UNESCO, ku ktorému vedie pekná trasa a krásna biela pláž Le Morne. V tejto časti sa nachádza JW Marriott Mauritius Resort 5*, kde si môžete užívať 800 m dlhú pláž na prechádzky, alebo vyskúšať kitesurfing a windsurfing, vodné lyže a šnorchlovanie. Pobrežie môžete preskúmať na katamaráne. Hotel má štýlové izby, vynikajúcu exkluzívnu kuchyňu a osobný servis na najvyššej úrovni.

JW Marriott pri vrchu Le Morne na ostrove Maurícius
Hotel JW Marriott pri hore Le Morne. Foto: CK SATUR

Elegantný hotel Sugar Beach A Sun Resort 5* sa rozprestiera na jednej z najmalebnejších pláží na ostrove s pozvoľným vstupom do mora, pri slávnom stredisku Flic-en-Flac, kde je množstvo barov, reštaurácií či nákupných možností. Rezort v štýle starej plantáže v upravenej záhrade ponúka fantastické reštaurácie, luxusné izby a samozrejme prvotriedne služby all inclusive, ale aj à la carte reštaurácie od svetovej Buddha-Bar Beach, Citronella’s Bar, Magenta Seafood Restaurant a Coconut Café. Vynikajúce je tu neobmedzené green fee na 18-jamkovom golfovom ihrisku Tamarina Golf Couse.

Pláž a reštaurácia hotela Sugar Beach A Sun Resort na ostrove MauríciusHotel Sugar Beach A Sun Resort na ostrove Maurícius. Foto: CK SATUR

Silný pocit exotiky, vlastný koralový útes patriaci medzi najkrajšie, zeleň a kvety, jemný piesok, azúrové more či súkromné zátoky, kde môžete byť úplne sami ponúka hotel Long Beach A Sun Resort 5*, ktorý patrí medzi najžiadanejšie v našej ponuke. Priestranné izby, vynikajúce služby all inclusive, množstvo aktivít pre deti, vyhradený bazen len pri dospelých či skvelé wellness zážitky. 

Pláž a bazén hotela Sugar Beach A Sun Resort na ostrove Maurícius

Pláž a bazén hotela Long Beach A Sun Resort na ostrove Maurícius. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Tour de Maurícius s Norikou Fedorovou


 

Maldivy – skutočný raj na zemi

Dovolenka na Maldivách predstavuje maximálnu exotiku a to najmä pre stovky malých ostrovov, čo sú roztrúsené v Indickom oceáne. Tento ostrovný štát tvorí 26 atolov a viac ako 1000 ostrovov pripomínajúce prstence obklopené lagúnami. Je to najnižšie položená krajina za svete, kde oceán a každý jeden ostrov tvoria jeden unikátny celok. Na jednotlivé ostrovy sa dá dopraviť motorovým člnom alebo hydroplánom, čo je už samo o sebe parádnym zážitkom s fantastickými výhľadmi, na aké sa nezabúda.

Siyam World 5* je luxusný 24-hodinový all inclusive hotel. Ponúka absolútny únik od civilizácie a služby na veľmi vysokej úrovni na ostrove Digurah, ktorý sa rozprestiera na 1,5 km dlhom koralovom útese na atole Noonu. Obklopený je nedotknutou bielou plážou, lemovanou palmami a hustou tropickou vegetáciou. Transfer hydroplánom  je v trvaní 45 min alebo vnútroštátnym letom 30 min a 10 min loďkou. V hoteli je 14 reštaurácií a barov, wellness centrum Sun Spa s 18-timi kúpeľnými pavilónmi a najväčší nafukovací vodný park v Indickom oceáne.

Atrakcia v Siyam World
Pláž a vodný park hotela Siyam World. Foto: CK SATUR

Rozľahlý rezort Sun Siyam Olhuveli 5* so službami all inclusive sa nachádza cca 45 min rýchloloďou od hlavného mesta Male. Lemujú ho blankytné lagúny s nádhernými bielymi plážami, ako aj koralový útes, kde je možné šnorchlovanie alebo potápanie. Aj keď sú ostrovy malé, vždy si tu nájdete súkromie, a to či už ste ubytovaní vo vilkách na pláži alebo na vode.

Hotel Sun Siyam Olhuveli na Maldivách
Sun Siyam Olhuveli na Maldivách. Foto: CK SATUR

Paradise Island Resort & Spa 4*+ sa nachádza priamo na nádhernej bielej pláži s tyrkysovou lagúnou a koralovým útesom vhodným na šnorchlovanie. Od letiska v Male je vzdialený rýchloloďou 20 min. Hotel ponúka plnú penziu alebo all inclusive, množstvo vodných aktivít pre deti a dospelých.

Areál Paradise Island Resort & Spa
Exteriér hotela Paradise Island. Foto: CK SATUR


 

Mexiko - nádherná príroda a najlepší all inclusive na svete

Dovolenka v Mexiku je vždy lákavá, najmä pri jeho východných brehoch, na polostrove Yucatán. Ten obmývajú tyrkysové vody, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Stačí len 12 hodín letu a vy sa ocitáte v krajine, kde na vás čaká príjemné letné počasie, oceánsky blankyt, super služby a jedno z najlepších all inclusive na svete. Okrem pláží však môžete obdivovať mayské pamiatky v Chicen Itzá a „cenotes“, kde sa môžete osviežiť v sladkej vode.

Prostredie cenotov je úchvatné, tak si ho nenechajte ujsť. Mayské ruiny nájdete aj na pobreží v meste Tulum, kam sa môžete vydať aj z obľúbeného letoviska Playa del Carmen. Vynikajúce služby tu ponúka hotel Iberostar Tucan 4*+, ktorý leží na rozľahlej pieskovej pláži. Oditaľto sa môžete vydať do zoologického parku Xcaret a zažiť džungľu či plávanie v podzemných riekach. 

Pláž a záhrada hotela Iberostar Tucan v Playa del Carmen
Budova a pláž hotela Iberostar Tucan v Playa del Carmen. Foto: CK SATUR

O zábavu v Mexiku nie je núdza, pre rodiny s deťmi, páry, alebo aj milovníkov poznávania a histórie. Ak vás láka rušný Cancun, skvelá voľba je hotel s bohatým all inclusive programom, Iberostar Selection Cancun 5*, vhodný pre rodiny aj pre páry a mimoriadne lákavý pre milovníkov golfu, keďže má vlastné golfové ihrisko. Hotel má architektonicky zaujímavo riešený areál s impozantným komplexom bazénov, detský klub, šmykľavky a tobogan. 

 A
Hotel Iberostar Selection v Cancune. Foto: CK SATUR

Ak hľadáte hotel v Cancune len pre dospelých, veľmi dobré služby ponúka Coral Level at Iberostar Selection Cancun 5*. Jedná sa o luxusný, ekologický rezort, ktorý leží len 15 min jazdy od letiska Cancun. Víta dospelých, ktorí si radi doprajú prvotriedny a exkluzívny servis. Areál ponúka prekrásne výhľady, súkromný bazén a gastronomické zážitky v reštaurácii s čerstvými surovinami z miestneho trhu. Z Cancunu sa môžete vydať za leňošením na nádherné exotické ostrovy Isla Muejres, za kultúrnym poznaním okolitých miest, alebo si len tak užívať rušné letovisko v mexických rytmoch.

Bazén
Bazén a pláž hotela Coral Level v Cancune. Foto: CK SATUR

 

Ak vás naše silvestrovské ponuky zaujali, vydajte sa na skusy do sveta s CK SATUR, ktorá vám zabezpečí celý balík služieb, kde sa o nič starať už nemusíte, len oddychovať presne na tom mieste, ktoré ste si vysnívali. 

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR