Južná Dalmácia

Južná Dalmácia

Dalmácia je plná prekvapení

Stiahnuť PDF

Väčšina Slovákov je presvedčená, že Chorvátsko a zvlášť Dalmáciu veľmi dobre pozná. Dalmácia je však plná prekvapení. Stále je tu čo objavovať, spoznávať, ochutnávať, zažívať. Bohatá história sa mieša so súčastnosťou, ktorá sa snaží plniť požiadavky čoraz náročnejšieho turistu. Vzniká tak mix, ktorý uspokojí všetky vekové kategórie.  Spojenie mora a vysokých hôr je lákadlom pre milovníkov prírody, adrenalínu a prekvapení. Množstvo z pevniny ľahko dostupných ostrovov dáva prísľub romantiky, ale aj zábavy a relaxu.

Zobraziť viac
Stiahnuť PDF

Treba zažiť

Stiahnuť PDF

Pláže

Divna

Príchod na pláž Divna vás zastaví a prinúti vnímať neopísateľnú krásu kontrastu modrého mora a zelenej pokrývky okolitých vrchov. 10 km od mesteška Trpanj na polostrove Pelješac nájdete oázu pokoja a dokonalého relaxu. Mnoho návštevníkov priťahuje aj kombinácia jemného štrku a piesku. Vstup do mora je mierny. To, že tu nenájdete obchody, reštaurácie vám vynahradí príroda, ktorej čaro na tomto mieste je neopísateľné.

Pláž Divna. Foto: chorvatsko24.com

Pasjača

Hľadáte ideálne miesto pre zamilovaných? Pláž Pasjača splní všetky vaše očakávania. V roku 2019 bola vyhlásená za najkrajšiu pláž Európy. Je výnimočná svojou izolovanou polohou, blankytne modrým morom a nádherným výhľadom na nikde sa nekončiace more. Nie je vhodná pre milovníkov barov a hlučnej zábavy. Sem sa chodí za tichom a oddychom. Od svetoznámeho Dubrovníka je vzdialená asi 30km.

Pláž Pasjača. Foto: unspalsh.com

Sveti Jakov

Je jednou z najatraktívnejších pláži nielen v Dubrovníku, ale v celom Chorvátsku. Nachádza sa asi 1km od mesta v izolovanom priestore pod kostolom sv. Jakuba. Pláž je kamienkovopiesočnatá a zíde sa k nej po schodoch. Priamo z lehátka môžete obdivovať krásu panorámy starého Dubrovníka, či ostrova Lokrum. K dispozícii tým, ktorí majú radi zážitky sú kajaky na ktorých sa pod vedením inštruktora môžete vydať na obhliadku ostrova Lokrum.

Pláž Sveti Jakov. Foto: flickr.com
Stiahnuť PDF

Gastronómia

Ak ste sa rozhodli vycestovať do najvzdialenejšej časti Chorvátska – do južnej Dalmácie vaše kroky by vás po dlhej ceste mali zaviesť priamo do jednej z reštaurácii. Usaďte sa a vychutnajte si čerstvé morské plody, ryby, chobotnice alebo ak máte odvahu vyskúšajte špecialitu tohto kraja úhorí alebo žabí paprikáš. Lákavé nie? Ku kávičke rozhodne dobre padne dobrý domáci dezert – vyskúšajte kontonjata, mantalu alebo aranciny. Na záver pekného dňa s poseďte pri pohári dobrého vína Digač, Pošip alebo Grk a pochutnajte si na kozom syre.

Fritule

Stiahnuť PDF

Užitočné informácie

Štátne zriadenie: Dalmácia je súčasťou Chorvátska a Chorvátsko je parlamentná republika.

Rozloha a populácia: Dalmácia sa rozkladá na území 12 158 km².

Jazyky: Úradným jazykom je chorvátčina.

Náboženstvo: Najrozšírenejším náboženstvom je rímskokatolícka cirkev.

Vakcinácia: Nie je potrebná.

Elektrický prúd: 220 V

Mena: chorvátska kuna

Kurz: 1€ = 7.5245HRK

Časový posun: 0h

Klimatický diagram

Zobraziť viac

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR