Mapa

Filter

Spôsob dopravy

Strava

Rodiny s deťmi

Cena za 1 osobu

Kategória hotela

Poloha

Wellness, spa

Šport

Vhodné pre

Iné

Slovensko

Lyžovačka na Slovensku

Slovensko má pre lyžiarov viac ako sto lyžiarskych stredísk. Hornatá slovenská krajina sa podobne ako rakúske Alpy môže pýšiť bujnými borovicovými lesmi. K hlavným lyžiarskym oblastiam patria Vysoké a Nízke Tatry, zo stredísk sú to najmä Donovaly, Jasná. Tieto lokality poskytujú kvalitnú lyžovačku pre rôzne typy lyžiarov a snowboardistov vrátane pokročilých.

Ktoré lyžiarske stredisko na Slovensku si vybrať?

Najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Kvalitné hotely, bohatá história a výborné zjazdovky. Výška strediska je od 1360 m n.m. po 1825 m n.m. Nechýba požičovňa lyží a príslušenstva, ski servis a samozrejme lyžiarske škôlky pre začiatočníkov. Detský areál Maxiland má vlastný lyžiarsky vlek a dopravníkový pás. Stredisko vyhľadávajú aj bežkári - bežecké trate sú rozložené v 11-tich okruhoch a majú celkovú dĺžku 26 kilometrov. Každý deň ich upravujú pre klasický aj korčuliarsky štýl.

V tomto lyžiarskom stredisku nájdete najvyššie položenú a najstrmšiu zjazdovku na Slovensku. Lomnické sedlo je vo výške 2190 m.n.m. a prevýšenie až 1300 metrov. Samozrejmosťou sú najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky, rozšírené zjazdovky až do 60 metrov a sneh celých 5 mesiacov v roku. Počas pobytu určite neobíďte vyhliadku na Skalnatom Plese. Naskytne sa vám úžasný výhľad na druhý najvyšší štít na Slovensku, na Lomnický štít. V stredisku nájdete cca 6 kilometrov menej náročných zjazdoviek, čomu sa potešia najmä rodiny s deťmi. Rodiny ocenia aj interiérové zábavné detské ihrisko Kamzíkovo s bludiskom, šmykľavkami, bazénami s guľôčkami a oddychovou zónou pre rodičov.

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Nachádza sa v pohorí Nízke Tatry, po oboch stranách. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v DCsnow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke v lokalite Biela Púť. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Stredisko Jasná spolupracuje s termálnym aquaparkom Tatralandia, kam premáva aj pravidelná linka.

Ideálne stredisko pre rodinnú dovolenku sa nachádza pod južnými svahmi Chopku, v nadmorskej výške 660 až 870 m n.m. Lyžiarom sú tu k dispozícii  udržiavané trate pre náročných i menej náročných lyžiarov, ale aj svah vyhradený pre začiatočníkov. Počas tradičného večerného lyžovania v piatky a soboty sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky a dĺžka tratí 1,5 km.

Horská rekreačná obec v ochrannom pásme Národného parku Nízke Tatry a v blízkosti Národného parku Veľká Fatra je dôležitým strediskom letnej, no najmä zimnej rekreácie. Nachádza sa tu 11 km lyžiarskych zjazdových tratí, 25 km bežeckých tratí, sedačkové lanovky, lyžiarske vleky a sú tu široké možnosti horskej a rekreačnej turistiky. Užiť si tu môžete aj nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Ak milujete adrenalín, vyjdú vám v ústrety špičkové terény lákajúce na freeriding, jumpovanie, s množstvom railov a prekážok. V stredisku Donovaly môžete využiť požičovne lyžísnowboardovski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. Rodiny s deťmi poteší najväčší detský Fun Park v strednej Európe a rôzne atrakcie. Z nich dávame do pozornosti jazdu na psích záprahoch a snowparagliding. Pri dolnej stanici lanovky na Novú Hoľu nájdete aj klzisko pre korčuliarov.

Národný park Malá Fatra východne od Žiliny ponúka lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone, kde nájdete 13 km zjazdoviek sústredených do troch areálov.
Paseky sú vybavené štvorsedačkou a tromi lyžiarskymi vlekmi s prevažne červenými zjazdovkami. Nájdete tam aj detský park s posuvným pásom. Dve zjazdovky sú určené aj na nočné lyžovanie. Poludňový Grúň sa rozkladá nad Pasekami, premávajú tam štyri lyžiarske vleky a nájdete tam modrú, červenú a čiernu zjazdovku. Čierna je naozaj pre zdatných lyžiarov.
No a napokon Chleb, ten je najobľúbenejšou lokalitou pre jazdu do voľnom teréne v Malej Fatre. Lyžuje sa tam výhradne na prírodnom snehu, najdlhšia zjazdovka je čierno-červená a meria vyše 3 kilometre.

Bachledka je rodinné horské lyžiarske stredisko na hrebeni Spišskej Magury s nádhernou panorámou Belianskych Tatier. Unikátom sú zjazdové trate v troch dolinách s prístupom z troch rôznych obcí – Ždiar, Jezersko a Malá Franková. K dispozícii je celkovo 10 zjazdoviek rôznej obtiažnosti, ktoré merajú takmer 11 kilometrov. Keďže je to najmä rodinné stredisko, nájdete tu prepracovanú detskú zónu - lyžiarska škôlka, tubingová dráha, zábavný svet, detské ihrisko aj náučný chodník. Návštevníkov poteší aj bobová dráha v dĺžke 1200 metrov. Nechýba tam dobrá požičovňa, reštaurácia aj apres-ski bar, servis a skibus premáva do strediska z Popradu, Kežmarku a Vysokých Tatier.

Patrí medzi najväčšie skiareály na Slovensku – cca 14 kilometrov lyžiarskych tratí rôznej náročnosti v troch navzájom prepojených dolinách: Dedovka, Marguška a Lalíky. Stredisko sa nachádza v Kysuckých Beskydách na severe Slovenska (asi 40 km severne od Žiliny). 

Stredisko nájdete uprostred Štiavnických vrchov blízko malebnej historickej Banskej Štiavnice. Keďže ide o dosť južne položené stredisko, sú vybavený modernými zasnežovacími technológiami. Stredisko Salamandra ponúka stredne ťažké zjazdovky s dĺžkou 1 450 metrov a prevýšením 270 metrov. Pre deti je pripravený detský vlek s dĺžkou 200 metrov, lyžiarska škôlka, nechýba ani požičovňa športového výstroja, či snowboardová škola. Vyskúšať si môžete aj snowtubingovú dráhu a vyhliadkovú jazdu na snežnom skútri. Ak korčuľujete, pri dolnej stanici lanovky nájdete prírodné klzisko.

Tipy pri výbere lyžovačky

Pri výbere lyžovačky na Slovensku by ste mali vedieť nasledovné:

Zaujímavosti o slovenských lyžiarskych strediskách

Aktuálne hygienické opatrenia

Zatiaľ nie sú známe, po ich zverejnení, doplníme.

Viac Menej

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR