Horúca novinka: vychutnajte si najvyššiu horu Spojených arabských emirátov na bobovej dráhe

CK SATUR - 02.03.2022

Dlho očakávaná atrakcia Jais Sledder - najdlhšia bobová dráha v emiráte Ras Al Khaimah je od februára 2022 otvorená. Nájdete ju na najvyššom vrchu Spojených arabských emirátov, v stredisku Jais Advanture Park. Jedná sa tak o adrenelínovú a dobrodružnú novinku v krásnom prostredí púštnych hôr. 

Predstavte si absolútne netradičný zážitok so štipkou adrenalínu. Usadení len kúsok od zeme prechádzate pohorím Hadjar a to rýchlosťou až 40 km za hodinu. Ale okrem rýchlosti si užívate aj krásne výhľady na horské scenérie, ktoré si vás celkom podmania. Dráha Jais Sledder je dlhá 1885 m a jazda trvá približne 8 minút. Ku atrakcii nechýbajú zákruty či prudšie klesanie. Okorente si tak vašu dovolenku v Ras Al Khaimah, ktorý má krásne pláže a kvalitný hotelový servis, aj z "horských výšok".

Jais Sladder

Jais Sledder v Ras Al Khaimah. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Známy neznámy emirát Ras Al Khaimah


Samotný emirát Ras Al Khaimah nezaostáva za fascinujúcim Dubajom vzdialeným len cca 1 hodinu jazdy. Jeho vývoj však tunajšia vláda smeruje ku rozvoju emirátu ako “hlavného mesta dobrodružstva na Blízkom východe”. Bobová dráha je tak prvým projektom z plánovaných 20. Takže najbližšiu dobu sa iste má svet na čo tešiť.

Bobová dráha je otvorená od utorka do nedele od 09:00 do 17:30. Jazdu môžete absolvovať sám alebo vo dvojici. Vstup je povolený od 3 rokov a je v cene 40 AED/dospelý a 60 AED/dospelý + dieťa. 

Jais Sledder

Bobová dráha vo dvojici. Foto: CK SATUR

Už teraz si v tomto emiráte môžete užiť rôzne aktivity ako Jais Flight, najdlhší zipline na svete, Jais Sky Tour a Bear Grylls Explorers Camp. Nájdete tu aj najvyššie položenú reštauráciu v SAE – 1484 by Puro s peknou terasou a výhľadom The View 1484 a okrem krásnych scenérií tu i jedlo chutí vynikajúco.


Inšpirácia: Nezabudnuteľná dovolenka v emirátoch s ultra all inclusive a ku tomu fantastický zážitok na EXPO DubaiAktuálne informácie o vstupe do Spojených arabských emirátov a návratu na Slovensko nájdete v 
covid mape

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR