TOP 15 najkrajších pláži exotiky podľa Noriky Fedorovej. Ktorú si vyberiete?

CK SATUR - 10.11.2022

Pod dovolenkou v exotike si väčšina z nás predstaví biely piesok, palmy a tyrkysové more. Pripravili sme pre vás výber tých najkrajších z najkrajších pláží mimo Európy celosvetovo zapísaných medzi "top", a ktoré odporúča aj naša šéfka Norika Fedorová.

1. Anse Source d’Argent, Seychely

Anse Source d´Argent na ostrove La Digue je mimoriadne ikonická a najfotografovanejšia pláž nielen Seychel, ale aj na svete. National Geographic ju zaradil medzi najkrajšie na svete. Vďaka krásnej farbe vody, bielemu piesku a skalám, do ktorých čas vytesal život, nie je ťažké pochopiť prečo sem filmári chodia za kulisami svojich filmov. Tieň na pláži poskytujú palmy a stromy takamaka. Atmosféru na pláži dopĺňa aj možnosť dať si čerstvú kokosovú vodu. Pláž je chránená útesom a je plytká. Je však turistami veľmi navštevovaná a cesta sem vedie cez súkromnú plantáž L’Union Estate, ktorá vstup na túto pláž spoplatňuje. Rozhodne sa sem vydajte na západ slnka, je úžasný. Odporúčame tiež topánky do vody, nachádza sa tu rozsiahle koralové podložie. Exotická dovolenka na Seycheloch je tak nezbudnuteľným zážitkom.

Anse Source d´Argent, Seychely
Pláž Anse Source d´Argent. Seychely. Foto: depositphotos.com

2. Anse Georgette, Seychely

Anse Georgette je jedna z najkrajších pláží na Prasline a veľká súperka s inými exotickými plážami na Seychelách. Môžete sa sem dostať lodným taxíkom z Anse Volbert alebo cez hotel Constance Lemuria Praslin Seychelles *****, ktoré má oprávnanie pre správu. Na pobreží je biely piesok a guľaté žulové balvany. Pláž je dlhá, široká a na samote, skoro bez moderného vybavenia. Je vhodná ku kúpaniu, potápaniu a šnorchlovaniu. Anse Georgette je krásna pláž s pozvoľným vstupom do mora a teplou čistou vodou. Navôkol ju lemuje tropická záhrada a kdesi nad vašimi hlavami sa hore na skalách hrá golf.

Anse Georgette, Seychely, Norika Fedorová
Nádherná piesočnatá pláž hotela Constance Lemuria a Norika Fedorová. Seychely. Foto: CK SATUR

3. Nungwi Beach, Zanzibar

Najznámejšiu zanzibarskú pláž Nungwi nájdete na severe ostrova, kde nehrozí silný príliv a odliv, a tak si budete môcť vychutnať more počas celého dňa. Pláž je súčasťou dedinky, ktorá je najznámejším turistickým regiónom s množstvom hotelov, barov a reštaurácií. Aj preto je tu viacero možností pre vodné aktivity, ako potápanie, šnorchlovanie alebo aj parasailing. Na tejto 6 km dlhej pláži nájdete novopostavený hotel RIU Jambo ****+ a 24 hodinový all inclusive alebo hotel len pre dospelých RIU Palace Zanzibar*****.

RIU Palace, pláž. Zanzibar
Pláž Nungwi pred hotelom RIU Palace. Zanzibar. Foto: CK SATUR

4. Meeru Island, Maldivy

Meeru je rajský ostrov s nádhernými a širokými bielymi plážami s doslova múkovým pieskom a prekrásnou tyrkysovou farbou vody. Aj keď dominantou ostrova nie je koralový útes, pláže sú tu jedny z najkrajších. Za šnorchlovaním preto treba chodiť na výlety alebo do jednej vyhradenej časti rezortu, kde pestujú vlastné korale. Ostrov je veľmi zelený s dlhoročnou vegetáciou a rôznymi druhmi paliem, stromov a kvetov. Ostrov s dĺžkou 1,5 km patrí k tým väčším a v porovnaní s niektorými inými ostrovmi ho dokola prejdete celý súvisle po nádhernej pláží, bez toho aby ste museli niekde vybočiť alebo zájsť do “vnútrozemia”. Na ostrove je možné sa ubytovať v hoteli Meeru Island Resort & Spa 4*, ktorý je jedným z prvých rezortov otvorených na Maldivách a to v roku 1976 a tak si môžu dovoliť mať na ostrove vlastné múzeum. Ďalšou zaujímavosťou je skelet obrovskej veľryby, ktorú tu kedysi vyplavilo a miestny rybár ju objavil, určite poteší deti aj dospelých. 

Pláž na maldivách meeru
Rajská pláž ostrova Meeru. Maldivy. Foto: CK SATUR

5. South Ari Atol, Maldivy

Len 35 minútovvý let s hydroplánom z hlavného mesta Male a ocitáte sa na móle ostrova South Ari Atol, ktorý je dlhý 1,8 km. Úchvatné sú tu výbežky bieleho piesku do oceánu, ktoré počas dňa postupne odkrýva odliv alebo zakrýva príliv. Farba vody okolo nich je doslova takmer “priesvitna’”. Odporúčame sa nimi prejsť až na úplny koniec, kam vás oceán pustí. Zažijete aké je to stáť sám uprostred oceánu obklopený vodou. Na ostrove sa nachádza luxusný rezort LUX* South Ari Atoll 5* s mediteránskym dizajnom a výbornou polohou realizácie výletov za obrovskými žralokmi. Rezort má veľmi širokú ponuku služieb, aktivít, zábavy pre dospelých aj deti vrátane zaujímavých netradičných aktivít ako je možnosť požičať si bicykle, elektrické skútre, knižnica, strom želaní, telefónna búdka, art štúdio, odkaz vo fľaši, či organická záhrada.

Norika na pláži rezortu lux south ari atol
Norika Fedorová a krásne pieskové pláže v okolí rezortu LUX South Ari Atol. Malidvy. Foto: CK SATUR


6. Saadiyat, Abu Dhabi

Dovolenka v Abu Dhabi, ktoré je hlavným mestom Spojených arabských emirátov, môže byť jedinečná nielen o atrakcie, ale taktiež pre nádhernú pláž Saadiyat. Ostrov Saadiyat je vzdialený cca 90 minút jazdy od letiska v Dubaji. Má nádhernú piesočnatú pláž s bielym pieskom a s pozvoľným vstupom do mora. Viac atraktívnosti do tohto miesta vnáša aj fakt, že aj nové luxusné hotely sú postavené v chránenej prírodnej oblasti ostrova Saadiyat, ktorý je obklopený mangrovým porastom. Neďaleko sa nachádza Louvre Abu Dhabi a 18-jamkové golfové ihrisko. Nájdete tu krásny ultra all inclusive rezort Rixos Premium Saadiyat Island 5*, ideálny pre rodiny s deťmi. Ak budete mať šťastie, môžete uvidieť korytnačky ako tu kladú vajíčka.

Pláž pri Rixos Premium Saadiyat Island Abu Dhabi
Hotelová pláž - Rixos Premium Saadiyat Island. Abu Dhabi. SAE. Foto: CK SATUR

7. Jumeirah Beach, Dubaj

Pláž Jumeirah v Dubaji patrí medzi najkrajšie pláže v Arabskom zálive. Má pozvoľný vstup do mora a pri jej brehoch je množstvo reštarucáií, kaviarní a kvalitných hotelov ako jeden z najznámejších - Jumeirah Beach*****. Ikonická stavba v tvare morskej vlny je zárukou luxusu a kvalitných služieb, vďaka, ktorým sa zaradil medzi najluxusnejšie hotely sveta. Obklopený je tropickou záhradou s bujným porastom. Nádherná piesočnatá pláž priamo pred hotelom je s pozvoľným vstupom do mora. 
 
Pláž a v pozadí hotel Jumeirah Beach Hotel. Dubaj.
Pláž a hotel Jumeirah Beach. Dubaj. Foto: CK SATUR


 

8. Salalah, Omán

Na rozhraní mora a púšte leží v južnej časti krajiny mesto Salalah, ktoré je v súčasnosti dovolenkovým hitom, kde vás čakajú nádherné pláže, kvalitné luxusné hotely a stovky možností na poznávanie. Úžasné pláže Arabského mora, stovky paliem kokosových, ťavy, púšť ako aj zeleň v čase obdobia monzúnov robia z tohto kúska Arabského polostrova nezvyčajne exotickú destináciu. Nájete tu aj skvelý servis, ktorý ponúka rozľahlý a komfortný hotel Fanar 5*. Nádherné pieskové pláže hotela sú buď v pokojnej lagúne alebo s pozvoľným vstupom pri otvorenom mori. Až zájdete na koniec móla, možno uvidíte delfíny.

Pláž v hoteli Fanar. Omán
Piesočné pláže v Ománe sú dostatočne široké a ideálne pre rodiny s deťmi i páry. Omán. Foto: CK SATUR

9. Mughasil, Omán

Pláž Mughsail s gejzírom je najznámejšou plážou, či atrakciou v oblasti pohoria Dhofar v Ománe. Je dlhá 7 km, má krásny piesok a tiež farbu oceánu. Je obklopená horami, ktoré pláži dodávajú eleganciu a fotogenickosť. Na jednom konci je skalný previs Marneef Cave. Tu vďaka príbojom vody vznikli v skalách diery, z ktorých dnes pri príleve striekajú gejzíry morskej vody do výšky až 12 metrov. Konajú sa tu tiež krásne západy slnka! Túto pláž milujú aj miestni obyvatelia. 

Mughsail pláž, Omán
Norika Fedorová na pláži Mughsail. Omán. Foto: CK SATUR

 

10. Soma Bay, Egypt

Soma Bay je poloostrov dlhý asi 5 kma a široký 2 km, obklopený z všetkých strán priezračným Červeným morom. Od Hurghady je záliv vzdialený 45 km. Pýši sa nádhernou pieskovou plážou a panoramatickými výhľadmi nielen na pobrežie, ale aj na púštne hory na západe. V tejto časti leží novootvorený luxusný all inclusive rezort Steigenberger Resort Ras Soma*****  vhodný pre rodiny s deťmi, či páry na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora a korálovým útesom v pravej časti. Hotel má vysoký a veľmi kvalitný štandard, ktorý mieša arabské a európske prvky do úžasnej harmónii. 

Pláž Hotel Steigenberger Resort Ras Soma *****
Pláž v Soma Bay. Egypt. Foto: CK SATUR

11. Isla Mujeres, Mexiko

Exotický ostrov Isla Mujeres (Ostrov žien), sa nachádza pri meste Cancún. Na tomto nádhernom ostrove si môžete užiť slnko, tyrkysové lagúny, pozorovať raje, korytnačky, pričom sem-tam sa sem dostane aj žralok veľrybí. Pláže sú vhodné i pre rodiny s deťmi a plytká voda je až v dĺžke viac ako 150 m. No ako to pri plážach býva, aj tu si môžete vychutnať neopakovateľný západ slnka a pláž žije aj po zotmení. Nechýbajú tu bary a reštaurácie, kde si môžete pochutnať na množstve vynikajúcich morských plodov. Na dovolenku do Mexika sa môžete vybrať prakticky počas celého roka, len v období nášho leta, od júna do septembra je tu obdobie dažďov. 

Isla Mujeres. Mexiko
Isla Mujeres. Mexiko. Foto: unsplash.com

12. Tulum, Mexiko

Pri meste Tulum sa nachádza oslnivo biela pláž s rovnomenným názvom Tulum. Oddychovať môžete na jemnom piesku a dívať sa na nekonečný oceán, krásne východy slnka a mayské ruiny, pre ktoré sa táto pláž stala tak vychýrenou. V okolí je mnoho eko-rezortov, v ktorých si môžete užívať nielen kvalitný servis, ale zároveň sa môžete oddať oddychu na tejto úchvatnej Mayskej riviére. 

Tulum a ruiny
Biela piesková pláž v Tulum. Mexiko. Foto: depositphotos.com

13. Maroma, Mexiko

Azúrová farba mora a jemný snehobiely piesok vás na pláži Maroma nielen nadchnú, ale i podnietia ku novým objavom, keďže pláž sa nachádza pri nedotknutej prírode dažďového pralesa. V rámci Karibiku sa jedná o ekologicky najčistejšiu pláž, ktorá sa nachádza asi 35 km od Cancúnu. Tiež sa tu môžete ponoriť do karibských vôd a preskúmať podmorský svet. Maroma patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Nájdete tu aj vynikajúci hotel Secrets Maroma Beach 5* s prvotriednymi službami.

Pláž Maroma, Mexiko
Maroma pláž. Mexiko. Foto: CK SATUR

14. Cayo Santa Maria, Kuba

Ostrov Santa Maria leží na severnom pobreží Kuby a je súčasťou súostrovia Jardines del Rey, ktoré je aj na zozname UNESO. Krištáľovo čistá voda na ostrove Santa Maria napĺňa plytčiny na mäkkom bielom piesku, zatiaľ čo podmorský svet láka na prieskum. Vašu dovolenku na Kube môžete stráviť leňošením na jednej z najkrajších pláží, ale i spoznávaním napríklad v luxusnom hoteli Royalton Cayo Santa Maria 5*.

Cayo Santa Maria, Kuba
Kubánska pláž má všetky atribúty dokonalej exotickej pláže. Kuba. Foto: CK SATUR

15. Le Morne, Maurícius

Le Morne je najkrajšia pláž na juhozápadnom pobreží ostrova Maurícius. Krajina poloostrova je na zozname UNESCO. Turistická infraštruktúra je rozvíjaná na najvyššej úrovni. Na brehu je mnoho luxusných hotelov ako napríklad JW Marriot Mauritius Resort 5* postavený v koloniálnom štýle z kvalitných materiálov. Ponúka na výber z viacerých výnimočných apartmánov vzdialených len pár krokov od nekonečnej, bielej pláže s pozvoľným vstupom do azúrového mora. Tento hotel je najbližšie pri verejnej pláži, na ktorú chodia všetci windsurfovať alebo kitesurfovať. Z hotelovej pláže máte pekný výhľad na ikonickú horu Le Morne Brabant.

Le Morne, Norika Fedorová, Maurícius.
Norika Fedorová na pláži Le Morne. Maurícius. Foto: CK SATUR


Veríme, že sa vám exotické pláže sveta páčili, a že vám ich opis pri výbere pomôže, aby sa vám tak dovolenka v exotike vyberala ľahšie. 

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR