TOP 15 najkrajších pláži exotiky. Ktorú si vyberiete?

CK SATUR - 04.10.2019

Pod dovolenkou v exotike si väčšina z nás predstaví biely piesok, palmy a tyrkysové more. Pripravili sme pre vás výber tých najkrajších z najkrajších pláží mimo Európy, podľa hodnotení cestovateľov z celého sveta.

1. Matira Beach, Bora Bora

Bora Bora je magický ostrov nachádzajúci sa v južnom Pacifiku. Na pláži Matira, ktoré je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete existuje viacero aktivít aj pre dobrodružných návštevníkov – expedícia za žralokmi alebo poldenná prehliadka jeepmi okolo ostrova. No najviac si pláž vychutnáte počas západu slnka za horizont - romantika zaručená.

Pláž matira beach na bora bora
Krása kamkoľvek sa pozriete - to je Bora Bora. Foto: needpix.com

2. Whitehaven Beach, Australia

Austrália je známa svojimi krásnymi plážami, ale pláž Whitehaven medzi nimi vyniká z mnohých dôvodov. Pláž je jednou z najkrajších a najčistejších v Austrálii. Nachádza na ostrove Whitsunday a je prístupná iba loďou. Piesok na pláži je z 90% čistého oxidu kremičitého, čo dodáva pláži jasne bielu farbu. Príjemnou zvláštnosťou je, že na prechádzku nepotrebujete žiadne žabky - piesok tu nezachováva teplo, takže môžete pohodlne chodiť naboso aj v horúcom letnom dni. Na tejto pláži sa často organizujú plavecké preteky a v neposlednom rade bola pláž Whitehaven od CNN zvolená za jednu z najekologickejších pláží na svete.

Pláž whiteheaven v austrálii
Biely piesok, ktorý dokonca nepáli na nohách, ako sen. Foto: flickr.com

3. Anse Source d’Argent, Seychely

Seychelly tvorí spolu stopätnásť ostrovov - Anse Source d´Argent je z nich asi najobľúbenejší. Útesy, lagúny, flóra a fauna, morské korytnačky robia z pláže tohto ostrova populárnu destináciu, ktorá sa dokonca už dostala aj do reklamy na známu značku rumu. Pláž s bielym pieskom, niekedy sfarbeným doružova je skutočný raj na zemi a neopakovateľnú atmosféru jej dodávajú týčiace sa žulové balvany. Pláž je vyhľadávaná aj medzi potápačmi a milovníkmi šnorchlovania – čistota vody tu umožňuje sledovať pestrofarebné obyvateľstvo blízkeho koralového útesu. Exotická dovolenka na Seycheloch je tak nezbudnuteľným zážitkom.

4. Playa Norte, Isla Mujeres, Mexiko

Verí sa, že kedysi bola táto malá pláž na severe Cancúnu, svätyňou mayskej bohyne Lx-Chel. No ako to pri plážach býva – aj tu si môžete vychutnať neopakovateľný západ slnka a pláž žije aj po zotmení. Nechýbajú tu bary ani reštaurácie, kde si môžete pochutnať na množstve vynikajúcich morských plodov. Na dovolenku do Mexika sa môžete vybrať prakticky počas celého roka, len v období nášho leta, od júna do septembra je tu obdobie dažďov. 

Playa norte na isla mujeres v mexiku
Pláž v Mexiku je dobre vybavená - nechýbaju bary, reštaurácie a možnosti pre šport. Foto: flicr.com

5. Tortuga Bay Beach, Galapágy, Ekvádor

Táto nedotknutá pláž pokrytá mäkkým mastencom je na južnom pobreží ostrova Santa Cruz na Galapágoch. Je to ideálne miesto na opaľovanie nielen pre ľudí, ale aj morské leguány, ktoré plávajú na brehu, aby si užívali slnečné lúče. Okrem nich tu nájdete aj morské korytnačky; kraby a pestrofarebné vtáctvo. Pláž sa preslávila aj tým, že jej obyvateľom bol Lonesome George – posledná slonia korytnačka svojho druhu, no v roku 2012 tento druh vyhynul.

Tortuga Bay Beach na galapágoch v ekvádore
Na tejto pláži budete mať spoločnosť. Foto: wikipedia.org

6. Horseshoe Bay Beach, Bermudy

Pláž Horseshoe Bay je slávna pláž v tvare polmesiaca na Bermudách. Pláž obkolesujú kopce s horskými chodníčkami, ktoré umožňujú krásne výhľady na pláž a okolie. Pláž je dobre vybavená - uteráky, boogie dosky ale aj šnorchlové vybavenie sú ľahko dostupné. V miestnej kaviarni si môžete vychutnať výhľad na svetloružový piesok, krištáľovo modrú vodu a samozrejme sladký kokteil. Najlepší čas na návštevu pláže je od novembra do marca.

Horseshoe bay beach na bermudách
Táto pláž patrí k vyhľadávaným miestam na Bermudách. Foto: flickr.com

7. Shoal Bay East, Anguilla

Anguilla má približne 33 pláží, z ktorých najobľúbenejšia je Shoal Bay East. Severné pobrežie je špaciálne „upravené“ na zábavu turistov, takže sa tu nachádza veľa barov a reštaurácií, plus možnosti prenájmu vybavenia na šnorchlovanie, parasailing a potápanie. Výlet na túto pláž je absolútnou nevyhnutnosťou. A napriek tomu, že táto pláž je populárna a známa tým, že priťahuje davy ľudí, nájsť tu pokojné miesto na relax nie je problém.

Shoal bay east na anguila
Biely piesok a najtyrkysovejšie more si vychutnáte na Anquille. Foto: flickr.com

8. Emerald beach, Japonsko

Pláž Emerald je ideálnou voľbou takmer pre každého. Je totiž rozdelená do troch častí: jedna na zábavu a hru, druhá na odpočinok a tretia na obzeranie/fotenie. Každá časť je dlhá asi 150 metrov. Japonsko síce nie je typickou exotickou destináciou – no odlišná kultúra v kombinácii s touto krásnou plážou je ideálnou voľbou pre každého, kto má záujem objavovať niečo nové. Ak vás láka Japonsko už dlhšie je najvyšší čas ho spoznaťm, udúci rok je práve táto krajina hostiteľom Letných olympíjskych hier.

Emerald beach na okinawe v japonsku
Verili by ste, že takúto pláž nájdete v Japonsku. Nachádza sa na ostrove Okinawa. Foto: wikimedia.org

9. Dakhla, Maroko

Maroko, krajina nachádzajúca sa v severnej Afrike ponúka krásne kultúrne dedičstvo. Pokiaľ ide o pláže, Dakhla je jedna z najkrajších. Saharské duny jej dodávajú veľmi exotický pocit, takže s touto marockou plážou bude spokojný každý, kto túži po úniku z tradičných európskych dovolenkových destinácií. Zároveň má pláž skvelé podmienky pre kitesurferov – nielen dostatok vetra, ale aj možnosti na prenájom vybavenia.

Pláž dakhla v Maroku
Raj kitesurferov nájdet v Maroku. surfpoint.pl

10. Honopu Beach, Hawai

Honopu sa skladá z dvoch pláží, ktoré sú obkolesené majestátnymi 365 metrov vysokými morskými útesmi a oddelené skalným oblúkom Honopu. Neďaleko je veľký kaskádovitý vodopád padajúci po morskom útese, cez oblúk do oceánu. Honopu znamená v havajskom jazyku „lastúra“. Toto meno dostalo kvôli lastúrnikovému zvuku, ktorý vytvára oblúk, keď do údolia vanie severný vietor. Snažiť sa dosiahnuť pláž Honopu je dobrodružstvo, ktoré určite nie je pre každého. Keďže je prístupná len od mora, pre vstup na pláž by ste mali byť dobrý plavec, prípadne mať aj výbavu (plutvy). Nakoľko tu môžu byť aj podvodné prúdy, aj keď sa zdá, že oceán je pokojný, majte na pamäti, že prúdy zvyčajne tečú rovnakým smerom, takže ak plávate na Honopu a bolo to ľahké, nemusí to byť také ľahké na ceste späť. Keďže je dolina Honopu tak izolovaná, považuje sa za posvätnú – o tejto oblasti hovorí veľa havajských mýtov a legiend a je to tiež miesto starobylých pohrebísk pre miestnych vodcov.

Honopu beach na hawaii
Na pláž sa dostanete len od mora a musíte byť ozaj dobrý plavec. Foto: flickr.com

11. Nungwi Beach, Zanzibar

Najznámejšiu pláž nájdete na severe ostrova, kde nehrozí silný príliv a odliv, a tak si budete môcť vychutnať more počas celého dňa. Pláž je súčasťou dedinky, ktorá je najznámejším turistickým regiónom s množstvom hotelov, barov a reštaurácií. Aj preto tu nájdete viacero možností pre vodné aktivity - potápanie, šnorchlovanie alebo aj parasailing.

Pláž nunqwi na zanzibare
Zanzibar je vyhľadávaným plážovým rajom. Foto: depositphotos.com


Viac pláží na Zanzibare nájdete v našom Turistickom sprievodcovi.


12. Hidden Beach, Ostrovy Marieta

Skrytá pláž sa nachádza na ostrovoch Marieta v blízkosti Puerto Vallarta, Mexiko. Je to pokojný, jedinečný prírodný zázrak skrytý pod otvorom v zemi. Preto je cesta k nemu dobrodužstvom – vybrať sa mlžete buď helikoptérou, alebo jediným známym spôsobom, preplávaním alebo potápaním cez veľmi malý tunel (15 metrov dlhý a len 1,8 metra vzdušného priestoru).

Hidden beach na ostrovoch marieta
Na pláž sa buď spustíte z vrtuľníka, alebo priplávate cez úzky tunel. Foto: flickr.com

13. Vaadhoo Beach, Maledivy

Ak cestujte do Vaadhoo na Maldivách, tak krásne pláže počas dňa, sa v noci premenia na jasne modrú, ktorá je spôsobená bioluminiscenčným fytoplanktónom. Na túto modrú žiaru budete mať najviac šťastia od júla do februára, najmä počas mesačného novu, pretože tma oblohy pomáha zosilňovať svetlo.

VIDEO: Takéto nočné divadlo ponúkajú Maledivy

14. Baja do Sancho, Brazília

Baja do Sancho sa často označuje ako jedna z najkrajších pláží v Brazílii. Táto pláž vás privíta s bielym pieskom a smaragdovo zelenou vodou, pokiaľ vaše oko dovidí. V zátoke nájdete vysoké útesy, kde si návštevníci môžu užívať pozorovanie delfínov. Počas obdobia dažďov (február - jún) ponúka pláž špeciálne predstavenie dvoch prírodných vodopádov, ktoré padajú priamo do mora. Tento jav je spôsobený dažďovou vodou a je skutočným zážitkom pre oči. Tieto mesiace sú však najlepším obdobím aj pre korytnačky znášajúce vajcia, pláž je preto uzavretá od neskorého poludnia do druhého rána. K zálivu sa dostanete buď pešo po krátkej ceste alebo po mori. Pláž je chránená a obklopená pôvodnou vegetáciou a vysokými stúpajúcimi útesmi, čo vytvára perfektné hniezdisko pre vtáky.

 Pláž baja do sancho v brazílii
Táto pláž je prirodzene chránená - od vody útesmi a od pevniny bujnou vegetáciou. Foto: wikipedia.org

15. Playa Paraiso, Kuba

Krištáľovo čistá voda v Playa Paraiso napĺňa plytčiny na mäkkom bielom piesku, zatiaľ čo mangrovníkový les poskytuje príjemné pozadie tejto nádhernej kubánskej pláže. Dobrodružní cestovatelia si môžu požičať jeep, aby preskúmali mnohé cesty a chodníky, ktoré obklopujú pláž. Táto oblasť je známa čiernym koralovým útesom, potápaním a jazdou na koni pozdĺž pláže.

Pláž playa paraiso cayo largo na kube
Kubánska pláž má všetky atribúty dokonalej exotickej pláže. Foto: flickr.com 

Nielen piesok, more a palmy, ale aj ich zaujímaví obyvatelia robia z pláží v exotike neopakovateľný zážitok. Na mnohé sa môžete vybrať, ak sa rozhodnete pre first moment dovolenku v exotike z našej ponuky. Ktorá je pre vás tá naj? Alebo sme zabudli na niektorú zabudli?

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR